صفحه 12 از 87 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 62 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 864
Like Tree6458تشکر

موضوع: عکس های پانوراما Panorama

MCP
    MCP آنلاین نیست
    كاربر همراه MCP آواتار ها
    تشکر کرده
    0

ME:عكستون عاليه . حالت نور هم خيلي به جذابيتش اضافه كرده

Pix: خيلي جالب بود.
    Amir Mokhtaryzadeh
    SONY DSLR-A100W ,18-70 F3.5-5.6 , 75-300 F4.5-5.6
    SONY VCT-D680RM Remote Control Tripod
    SONY F828
    SONY P73
    Amir[dot]Net[at]Gmail[dot]Com
    ُwww.Tonekabon.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Wink

ممنون از راهنمایی های شما.
    ولی علی الظاهر نرم افزار Ulead cool 360 برای عکس های فلت مثل عکس های هوایی جوابگو نیست. حداقل من که امتحان کردم جواب نگرفتم. چو ن اکثر این نرم افزارها برای عکس پانورامای معمولی است و به نظر می رسد برای عکس های مورد نظر من جوابگو نباشند. با این حال اگر تجربه یا اطلاعاتی دارید لطفا راهنمایی کنید.
    سید علی حسینی
    < canon AE1pro>

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi
    سلام به تمام دوستان
    من از google earth عکس های هوایی ذخیره کرده ام و حالا می خواهم آنها را یکپارچه کنم. Photoshop cs را امتحان کردم اما جواب نداد. عکس ها برای فتوشاپ باید همپوشانی زیاد داشته باشند و اگر کمی همپوشانی کم باشد یا عکس چرخیده باشد دیگر فتوشاپ نمی تواند انها را تشخیص داده و کنار هم قرار دهد.
    به نظر شما راه حل چیست؟
    یکی از نرم افزارهای خوب فتو استیچ است که همراه دوربینهای کانن عرضه میشود و به سادگی میتوانید یک نسخه از آن را پیدا کنید در این نرم افزار علاوه تنظیم فعال امکان تنظیم نرم افزار برای استیچ تصاویری دارد که دوربین در هنگام عکاسی نچرخیده بلکه حرکت کرده که شبیه عکاسی هوایی است من بارها از آن برای استیچ تصاویر هوایی استفاده کرده ام و عملکرد بسیار خوبی دارد اما فراموش نکنید که در هر صورت تصاویر باید همپوشانی داشته باشند

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

بهترين برنامه براي يك پارچه كردن تصاوير يا اصطلاحا پانوراما كردن The Panorama Factory است.
    من با تمامي برنامه‌ها كار كردم فوتوشاپ، نرم افزار كانن،و يك برنامه به اصطلاح حرفه‌اي ديگر كه نامش را به خاطر ندارم ولي نتيجه‌اي كه از اين برنامه گرفتم معجزه آسا بود. آخرين نسخه آن هم 4 ميباشد.
    اين برنامه اگر تصاوير حتي چرخيده باشند يعني در يك راستا (افقي يا عمودي) نيز نباشند آنها را بصورت باورنكردني يكپارچه مي‌كند.

:)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

با سلام
    با توجه به اینکه شما گفتید از Google earth عکس ها رو گرفتید یک نکته اینجا هست:
    1 عکس ها هم پوشانی دارند
    2-ندارند
    اگر عکس ها همپوشانی داشته باشند با نرم افزا های panorama and merge می شه اتوماتیک به چسبیده بشند (ایده آل) اما اگر همپوشانی نداشته باشند امکان چسباندن آن ها به صورت اتوماتیک نیست.

اما عکس های شما به نظر می رسد که همپوشانی نداشته باشند مضاف بر اینکه اجزای تصویر کوچک هستند لذا یک نرم افزار قابل به تشخیص الگو های تکرار در دو عکس مجاور هم که با هم همپوشانی دارند نیست یا لا اقل بسیار مشکل است و نتیجه خوبی به دست نمی دهد.

من به شما پیشنهاد می کنم که عکس ها را خود کنار هم بچینید ، با توجه به این نکته که قاعدتا می دانید هرکدام مربوط به چه قسمتی است.برای این کار یک پرونده جدید درست کرده ( با اندازه ای بزرگتر از نتیجه نایی مورد انتظار خود) سپس عکس ها را دانه دانه وارد این پرونده کنید و مثل پازل آنها را حل کنید به ابن نکته توجه کنید که چون عکس ها از نظر نور و پرسپکتیو مشکلی ندارند نباید نیاز به هیچ گونه عمل اضافی قیر از قرار دادن آنها کنار هم وجود داشته باشد.

موفق باشید.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر همراه eksir آواتار ها
    تشکر کرده
    557

پیش فرض پاسخ: عکس های پانوراما

محسن مظهری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

سلام جناب مظهری...عکسهای زیباییست..اما چند نکته و چند سوال:
    عکس اول از سمت راست اگه حوض رو کامل تو کادر می اوردید بهتر بود بنظرم..
    و در عکس دوم باز هم اگه حوض رو کامل می اوردید بهتر بود بنظرم.
    حالا سوالها:
    اول اینکه عکسها چند فریم هستند و فایل نهایی چند مگا پیکسل شد؟(از رو کنجکاوی میپرسم)
    و دوم اینکه از چه نوع نور سنجی ای استفاده کردید..
    ممنون.

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

این هم یک عکس پانوراما از شمال تهران از روی پشت بام ، در تمیزترین روز سال 84
    عکس در زوم 8 اپتیکال در مد منوال گرفته شده و حاصل ترکیب 36 عکس (4 ردیف و 9 ستون) است. عکسها با یک سوم تکرار گرفته شده و بصورت دستی در فتوشاپ ترکیب شده است. البته از فتومرج برای تنظیم محل عکسها استفاده کرده ام، ولی بخاطر عدم عملکرد مناسب فتوشاپ مجبور به ترکیب دستی عکسها شده ام. حجم فایل اصلی فتوشاپ حدود 640 مگابایت شده است. فایل به دست آمده تقریبا یک عکس 57 مگاپیکسلی است:

یک برش صد درصد از عکس را که فکر میکنم ایستگاه هفتم توچال را نشان می دهد در این عکس می بینید:

البته روی عکس از لحاظ نور و شارپنس فعلا کار نشده و نیز باید کمی نویز تصویر گرفته شود. فعلا بخاطر حجم بالای فایل و کند بودن تمام عملیاتها فرصت نشده رویش کار کنم. خود ترکیب فایلها به تنهایی بیش از 4 ساعت وقت گرفته و هنوز هم مشکلات ریزی دارد که نیاز به کار دارد.

كاربر همراه sepand آواتار ها
    تشکر کرده
    40

خیلی انسان صبوری هستید جناب شهبازی عزیز عالی بود خیلی لذت بردم
    Canon EF 24-70mm f/2.8 L Canon EOS 7D Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USMCanon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS USMCanon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM Canon EF 50mm f/1.4
    www.sepantra.com

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

تبریک میگم..عالی بود..

صفحه 12 از 87 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 62 ... آخرینآخرین