صفحه 14 از 54 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 535
Like Tree626تشکر

موضوع: فلاش براي دوربين هاي نيكون

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

پیش فرض پاسخ: Nikon Flash

با درود

ظاهرا دیگر باید بافلاش Sb800 نیکون خداحافظی کرد، چون بخاطر عرضه SB 900 دیگربرای فروش آنرا ندارند ( حداقل در تمام جاهایی که من پرسیدم اینگونه بود)

Sb900 هم 460 هزار تومان است.

انوش

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    با درود

ظاهرا دیگر باید بافلاش Sb800 نیکون خداحافظی کرد، چون بخاطر عرضه SB 900 دیگربرای فروش آنرا ندارند ( حداقل در تمام جاهایی که من پرسیدم اینگونه بود)

Sb900 هم 460 هزار تومان است.

انوش
    نه دوست عزيز...

فلاش كه مثل بدنه دوربين ها نيست كه چون D90 امد ديگر D80 توليد نشود و يا ديگر عرضه نشود!!!

اين فلاش ها جايگاه خود را دارند و كاربرد خود را نيز.

هركدام برتري ها و مزايا و ايراداتي دارند كه در جاي خود مورد نياز هستند.

اصولا فلاش هاي 10 سال پيش هم هنوز كابرد خاص خود را دارند.

اينكه يك فلاش با امكانات جديد تر و گايد نامبر بالاتر عرضه شود دليلي بر اين نيست فلاش هاي قبلي را فراموش كنيم.

مثلا هنوز هم پر فروش ترين فلاش نيكون SB600 است!

چون Sb800 و Sb900 هستند پس كسي سراغ آنها نمي رود؟

خير دوست عزيزم.

اين فلاش اتفاقا جز فلاش هاي خوب دوربين هاي DSLR ( حتي در برند كانن و نيكون و سوني و .... ) است.

اگر جستجو كنيد به راحتي مي توانيد پيدا كنيد.
    Khoramyar و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

کاوه عزیز فکر میکنم منظور جناب انوش چیز دیگری است. به خاطر تولید اس بی 900 نیکون تولید اس بی 800 را قطع کرده است و در حال حاضر 600 و 900 را تولید میکند که به طور طبیعی 800 در بازار کمیاب شده است و نه اینکه فلاش خوب یا بدی است.
    Kaveh Ghobadi و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

بله توليد SB800 متوقف شده است :

کد:
    http://www.nikonusa.com/Find-Your-Nikon/Flashes/index.page
    و به بخش Archive منتقل شده است :

کد:
    http://www.nikonusa.com/Find-Your-Nikon/Product-Archive/Flashes/4801/SB-800-AF-Speedlight-.html
    ولي هنوز در بازار يافت مي شود.
    Persian، yasin-m، Kaveh Ghobadi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    12235

با درود

با کمک و راهنمایی های دوستان سرانجام دوتا فلاش نیکون گرفتم Sb900 و Sb800 (ضمنا فکر نمیکنم جایی دیگه Sb800 آکبند وجود داشته باشه اغلب دست دوم تمیزند که به نام آکبند میفروشند چون جاهای رسمی و معتبر ابدا SB800 ندارند من از جمهوری پاساژ حافظ گرفتم.)

ضمنا Sb800 که من خریدم پایه رومیزی رو هم توی لوازمش نداشت ، نمیدانم آیا میشه آنرو از جایی جداگانه تهیه کرد؟

یک سوال هم در مورد فلاشهای نیکون دارم ، همانطور که در عکس زیر مشاهده میفرمایید:

در انتهای پایه فلاش نیکون 4 عدد پین وجود دارد که با بدنه هم میشود 4+1 . حال برای گذاشتن فلاش نیکون روی سه پایه تبدیل لازم است که من تهیه کردم در عکس زیر قسمت فلزی آنرا مشاهده میفرمایید:

حال سوال اینجاست ، فلزی بودن این تبدیل مشکلی برای فلاش ایجاد نمیکند؟ باعث نمشود این 4 تا پین به هم راه بدهند؟ چون وقتی روی این پایه قرار میگیرد خودش فلاش میزند بخاطر اتصال با فلز!

ممنون میشوم راهنمایی فرمایید

پست خودم رو بخاطر جواب به آقا وحید ویرایش کردم:

متشکر. Sb900 را 455 خریدم از خود نورنگار ، و SB 800 340 هزار تومان خریدم البته کاملا نو است اما مشخصا نو نیست و من هر چه SB800 دیدم همگی دست دوم بودند از 280 هزار تومان تا 380 تومان که ادعای اکبندی داشتند) این تمیز ترینشان بود. بله پایه رومیزی آن درون جعبه موجود نبود که متاسفانه بعد از آمدن به خانه متوجه شدم اما فروشنده دیگر زیر بار نرفت گفت ببینید کجا آنرا جا گذاشتید !

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 15 May 2009 در ساعت 11:29

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

مبارک باشه، فلاشها را چند خریدید؟
    SB-800 نو است و پایه ندارد؟ پایه و دیفیوزر چیزهای با ارزشی هستند که با وجود اینکه ممکن است چندان با اهمیت به نظر نیایند، ولی نبودنشان خیلی وقتها دردسر ساز میشود.

تنها مشکل آن کفشک فلزی این است که بعد از تماس پینهای فلاش با آن، فلاش آن را به عنوان کفشک Non-TTL دوربین تشخیص میدهد و مد SU-4 (اسلیو نوری) آن از کار می افتد و به مد M می رود،ولی برای استفاده بصورت ریموت وایرلس در سیستم CLS مشکلی ایجاد نمیکند.

در حالتهای زاویه دار و شیب دار هم خیلی باید احتیاط کرد که یک موقع فلاش از آن کفشک سر نخورد و در نیاد، چون خوب به هم وصل نمیشوند.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    مشکل آن کفشک فلزی این است که بعد از تماس پینهای فلاش با آن، فلاش آن را به عنوان کفشک Non-TTL دوربین تشخیص میدهد و مد SU-4 (اسلیو نوری) آن از کار می افتد و به مد M می رود،ولی برای استفاده بصورت ریموت وایرلس در سیستم CLS مشکلی ایجاد نمیکند.
    برای رفع این مشکل بهترینرا حل چیست؟ ایا بدهم مشابه همین تبدیل را از جنس پلاستیک (پلیمر) غالب گیری کنند و بسازند میتوان از تمام کارایی آن بدون غیر فعال شدن سیستمی .. استفاده کنم؟

با سپاس

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    برای رفع این مشکل بهترینرا حل چیست؟ ایا بدهم مشابه همین تبدیل را از جنس پلاستیک (پلیمر) غالب گیری کنند و بسازند میتوان از تمام کارایی آن بدون غیر فعال شدن سیستمی .. استفاده کنم؟

با سپاس
    نه، تولید چنین قطعه ای آن هم در این تیراژ کاملا" غیر اقتصادی و توجیه ناپذیر است.
    در درجه اول باید در حضور فروشنده از وجود تمام لوازم همراه (پایه،دیفیوزر،فیلتر ژلاتینی و دفترچه آموزشی و ...) مطمئن میشدید (که دیگر وقت آن گذشته است) و اگر هم مطمئن بودید که کاستی از سوی فروشنده بوده، به هر قیمتی شده فلاش را پس میدادید یا پایه دیگری میگرفتید.

تنها راهی که باقی میماندجستجو در خرت و پرتهای فروشگاههای لوازم عکاسی برای یافتن پایه مشابه است (پایه های فلاشهای قدیمی تر نیکون ترجیحا")
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

سلام دوستان
    اگر روی بدنه دی 90 فلاش س بی 600 قرار بگیرد می توان بوسیله فلاش دوربین فلاشهای دیگه جدا از بدنه را بصورت تی تی ال کنترل کرد یا اینکه باید حتما اس بی 800 روی بدنه باشد؟
    با تشکر

كاربر همراه Halalzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    7988

نقل قول نوشته اصلی توسط raffi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگر روی بدنه دی 90 فلاش س بی 600 قرار بگیرد می توان بوسیله فلاش دوربین فلاشهای دیگه جدا از بدنه را بصورت تی تی ال کنترل کرد یا اینکه باید حتما اس بی 800 روی بدنه باشد؟
    با تشکر
    يكي از مزيت هاي D90 ويژگي كامندر بودن فلاش سر خود اين دوربين است.
    فلاش اين دوربين ، خود داراي سيستم commander بوده و براي 2گروه و 4 كانال قابليت فرماندهي TTL و Manual رو دارد.

صفحه 14 از 54 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین