صفحه 9 از 16 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 155
Like Tree218تشکر

موضوع: فيلتر هاي Close Up و Macro Close Up

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereidoon نمایش پست ها
    در سایتهای مختلف فروش مثل ebay ، فیلتر کلوزآپ Raynox ، جهت بدنه و لنزهای مختلف ، معرفی و قیمت داده شده بود ... مگر مانند فیلترهای uv فقط اندازه دهانه لنز مهم نیست ؟ و اینکه آیا بسته به بدنه و برند دوربین ، سفارش وخرید فیلتر کلوزآپ متفاوت است ؟
    خیر هیچ فرقی با هم ندارن حتی برای خرید کلوزآپ های رینوکس نباید نگرانی سایز دهانه لنز را داشته باشید ، بوسیله گیره جالبی که دارن از بیشتر دهانه ها پشتیبانی میکند.
    Fereidoon و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    خیر هیچ فرقی با هم ندارن حتی برای خرید کلوزآپ های رینوکس نباید نگرانی سایز دهانه لنز را داشته باشید ، بوسیله گیره جالبی که دارن از بیشتر دهانه ها پشتیبانی میکند.
    جناب شهبازی فکر کنم منظور دوستمون در مورد دیوپتر ها و اندکس های کلوزآپ و توضیحات مربوط به آن باشه!

مثلا اینکه عدد های +1 .. +4 چطور استفاده شوند و بقیه موارد
    shahbazi تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

Raynox.jpg
    منظور orderهای مختلف جهت بادی و برندهای مختلف می باشد ( مطابق عکس ).
    سوال دیگه اینکه این ضرایب فیلتر 2X و 4X چه میزان ماکرو به ما می دهند ... اگر مقیاس ماکرو را 1:1 در نظر بگیریم این ضرایب چه میزان ماکرو بر روی فوکال مثلا 55 و یا 200 میلی متر به ما می دهند ؟
    shahbazi تشکر می‌کند.
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereidoon نمایش پست ها
    Raynox.jpg
    منظور orderهای مختلف جهت بادی و برندهای مختلف می باشد ( مطابق عکس ).
    سوال دیگه اینکه این ضرایب فیلتر 2X و 4X چه میزان ماکرو به ما می دهند ... اگر مقیاس ماکرو را 1:1 در نظر بگیریم این ضرایب چه میزان ماکرو بر روی فوکال مثلا 55 و یا 200 میلی متر به ما می دهند ؟
    اعداد فيلترهاي ماكرو و كلوزآپ معمولاً ضريب نيستند بلكه اعداد ديوپتر هستند (+1 , +2 , +4) و اين فيلترها بزرگنمائي لنز را زياد نمي كنند بلكه حداقل فاصله فوكوس را كاهش مي دهند. من با لنز 55-250 روي فاصله كانوني 90 م م و با فيلتر +4 به بزرگنمائي تقريباً 1:1 رسيدم.
    msh2200، Fereidoon، SHOK53 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

براي لنز ١٨-٥٥ و ٥٥-٢٥٠ كنون چه فيلتر هايي با چه قيمت هايي هست و ترجيه چيه؟! ماكرو گرافي ٣٠ ٪ علاقمو شامل ميشه كه نميخواد براش لنز بگيرم. استفاده از فيلتر بهتره يا لنز رو معكوس كنم. كدومش براي دوربين كم ضرر تره؟!

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط hugart نمایش پست ها
    براي لنز ١٨-٥٥ و ٥٥-٢٥٠ كنون چه فيلتر هايي با چه قيمت هايي هست و ترجيه چيه؟! ماكرو گرافي ٣٠ ٪ علاقمو شامل ميشه كه نميخواد براش لنز بگيرم. استفاده از فيلتر بهتره يا لنز رو معكوس كنم. كدومش براي دوربين كم ضرر تره؟!
    هیچ ضرر کلی برای دوربین وجود نخواهد داشت
    البته استفاده از لنز معکوس به دلیل اینکه نیاز به باز کردن لنز و بستن لنز معکوس داره ممکنه باعث ورود غبار به داخل اتاق آینه شود که قابل حل خواهد بود

استفاده از لنز معکوس یا فیلتر:
    فیلتر برای انجام فوکوس و کنترل های دوربین ساده تر و بهتر از لنز معکوس هست. در واقع استفاده از تکنیک لنز معکوس نیاز به تمرین و ممارست و پشتکار داره و به این نکته هم باید توجه داشته باشید که دردسرهای خاص خودش (مثل تامین نور، فوکوس، تنظیم دیافراگم و ...) را داره و در محیط های باز برای ثبت تصاویر از موجودات زنده واقعا داستانی متفاوته (خیلی مشکله).
    این مسئله در فیلتر فکر می کنم به این شدت نباشه (بنده سابقه استفاده از فیلتر را ندارم)
    در پایان بعنوان پیشنهاد کلی بهتره بجای فیلتر و لنز تله مورد نظرتون یک لنز ماکرو مناسب قیمت خریداری کنید!
    در مورد اینکه چه فیلترهایی باید بخرید هم در بخش مربوط به خودش سوالتون را مطرح بفرمایید!
    shahbazi، ata_m3 و hugart تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    هیچ ضرر کلی برای دوربین وجود نخواهد داشت
    البته استفاده از لنز معکوس به دلیل اینکه نیاز به باز کردن لنز و بستن لنز معکوس داره ممکنه باعث ورود غبار به داخل اتاق آینه شود که قابل حل خواهد بود

استفاده از لنز معکوس یا فیلتر:
    فیلتر برای انجام فوکوس و کنترل های دوربین ساده تر و بهتر از لنز معکوس هست. در واقع استفاده از تکنیک لنز معکوس نیاز به تمرین و ممارست و پشتکار داره و به این نکته هم باید توجه داشته باشید که دردسرهای خاص خودش (مثل تامین نور، فوکوس، تنظیم دیافراگم و ...) را داره و در محیط های باز برای ثبت تصاویر از موجودات زنده واقعا داستانی متفاوته (خیلی مشکله).
    این مسئله در فیلتر فکر می کنم به این شدت نباشه (بنده سابقه استفاده از فیلتر را ندارم)
    در پایان بعنوان پیشنهاد کلی بهتره بجای فیلتر و لنز تله مورد نظرتون یک لنز ماکرو مناسب قیمت خریداری کنید!
    در مورد اینکه چه فیلترهایی باید بخرید هم در بخش مربوط به خودش سوالتون را مطرح بفرمایید!
    در تکمیل فرمایش دوستمون، لنز معکوس مشکلات مخصوص به خودشو داره و اصلا ممکنه شما رو از ماکرو گرافی زده بکنه. بهترین راه استفاده از همون لنز ماکرو هست که نتیجه معقول رو هم میده. در مورد مارک فیلترهای ماکرو هم همونطوری هم که جناب شهبازی اشاره داشتند Raynox از همه بهتره.

اما توجه کنید که استفاده از لنز ماکرو به دلیل اینکه یک المان اپتیکی اضافه روی لنز بسته میشه کمی از کیفیت تصویر کم میشه. راه های دیگه ای هم مثل استفاده از اکستنشن تیوب، یا tele converter هم برای بزرگنمایی بیشتر در عکاسی ماکرو کاربرد دارد.
    اما بهترین راه و کم دردسر ترین راه که نتیجه خوبی هم میدهد همون استفاده از لنز ماکرو هست که اساسا به همین منظور ساخته شده اند.
    msh2200، shahbazi و hugart تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    27

سلام خدمت دوستان عزیز
    از عزیزان این تاپیک کسی خبر داره Raynox DCR-250 Macro Filter رو از کجا می شه خرید و قیمتش تو ایران چند در میاد؟
    من یه دوربین canon powershot sx40 دارم که زوم بسیار عالی داره و دیدم با این فیلتر ها عکسهای ماکرو خوبی می گیره
    آیا اگه این نوع فیلتر گیرم نیاد با فیلتر های موجود تو بازار همچین نتیجه ای می تونم بگیرم؟ نتیجه تا چه حد متفاوته اگه با یه فیلتر Hoya +7
    عکس بگیرم؟ منظورم میزان بزرگنمایی نیست منظورم تفاوت کیفیتشون هست
    اگه راهنمایی بفرمایید ممنون می شم

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

نقل قول نوشته اصلی توسط lamborgini444 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    از عزیزان این تاپیک کسی خبر داره Raynox DCR-250 Macro Filter رو از کجا می شه خرید و قیمتش تو ایران چند در میاد؟
    من یه دوربین canon powershot sx40 دارم که زوم بسیار عالی داره و دیدم با این فیلتر ها عکسهای ماکرو خوبی می گیره
    آیا اگه این نوع فیلتر گیرم نیاد با فیلتر های موجود تو بازار همچین نتیجه ای می تونم بگیرم؟ نتیجه تا چه حد متفاوته اگه با یه فیلتر Hoya +7
    عکس بگیرم؟ منظورم میزان بزرگنمایی نیست منظورم تفاوت کیفیتشون هست
    اگه راهنمایی بفرمایید ممنون می شم
    سلام
    فيلترهاي رينوكس با كيفيت ترین نوع فیلترهای کلوز اپ هستند ولی متاسفانه در بازار داخلی یافت نمیشن و بهترین یا شاید تنها راه دسترسی تهیه از خارج کشور هست . این مطلب هم باید بدونید که عکاسی با فیلتر های کلوز اپ حتی با بهترین نوع انها امری به مراتب سخت تر از عکاسی با لنزهای ماکرو هست ولی از لحاظ مالی بسیار بصرفه تر تمام میشود
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر جديد
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    سلام
    فيلترهاي رينوكس با كيفيت ترین نوع فیلترهای کلوز اپ هستند ولی متاسفانه در بازار داخلی یافت نمیشن و بهترین یا شاید تنها راه دسترسی تهیه از خارج کشور هست . این مطلب هم باید بدونید که عکاسی با فیلتر های کلوز اپ حتی با بهترین نوع انها امری به مراتب سخت تر از عکاسی با لنزهای ماکرو هست ولی از لحاظ مالی بسیار بصرفه تر تمام میشود
    خیلی ممنون دوست عزیز
    حدود 2 سال هست که با این فیلتر آشنا شدم اما هیچ جا نتونستم پیداش کنم متاسفانه
    قیمتش که حدود 70 دلاره ولی متاسفانه از داخل ایران نمیشه سفارشش داد بخاطر مشکلات ...
    بنظرتون ارزش داره hoya +7 +10 بخرم؟ قیمت اصلشون رو دارید؟

صفحه 9 از 16 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین