صفحه 139 از 149 نخستنخست ... 39 89 129 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,381 تا 1,390 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر جديد
    تشکر کرده
    39

با سلام
    قصد خرید دوربین دارم و میخوام برای لنز کیت 55-18 یک فیلتر مناسب بگیرم.نظرتون راجع به این فیلتر Mentter HD UV 52mm Lens Filter با قیمت 99 تومن چیه؟ تو سایت که خیلی ازش تعریف کرده بود ولی قیمتش یک خورده بالاست
    با تشکر
    ویرایش توسط Ramyn : Sunday 2 April 2017 در ساعت 05:33

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

سلام
    من یک لنز 18-140 دارم و قصد خرید لنز توکینا 11-20 و نیکون 50مم رو هم دارم.
    میخواستم یک ست فیلتر پلاریزه و ND تهیه کنم به طوری بتونم از اونها برای همه لنزهام استفاده کنم و در آینده در صورت تهیه لنز جدید تا حد امکان مشکل نداشته باشم.
    لطفا دوستان برای تهیه فیلترها , اینکه از چه نوع باشه و یا از چه برندی باشه راهنمایی کنن و نظر بدن.
    من خودم فکر میکنم فیلترهای مربعی هر چند گرون هستن ولی دست آدم رو برای کار کردن و آینده نگری بازتر میزارن.

ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramyn نمایش پست ها
    با سلام
    قصد خرید دوربین دارم و میخوام برای لنز کیت 55-18 یک فیلتر مناسب بگیرم.نظرتون راجع به این فیلتر Mentter HD UV 52mm Lens Filter با قیمت 99 تومن چیه؟ تو سایت که خیلی ازش تعریف کرده بود ولی قیمتش یک خورده بالاست
    با تشکر
    برای لنز ۳۰۰ تومنی فیلتر ۱۰۰ تومنی غیر منطقیه! نیازی به فیلتر نداره!
    Majix و amjad2 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط amjad2 نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم یک ست فیلتر پلاریزه و ND تهیه کنم به طوری بتونم از اونها برای همه لنزهام استفاده کنم و در آینده در صورت تهیه لنز جدید تا حد امکان مشکل نداشته باشم.
    لطفا دوستان برای تهیه فیلترها , اینکه از چه نوع باشه و یا از چه برندی باشه راهنمایی کنن و نظر بدن.
    من خودم فکر میکنم فیلترهای مربعی هر چند گرون هستن ولی دست آدم رو برای کار کردن و آینده نگری بازتر میزارن.

ممنون
    فیلتر پلاریزه روی دامنه الترا واید باعث ایجاد اشباع رنگ موضعی می شود که ناخوشایند است ، شخصا برای لنز 50 هیچ فیلتری تهیه نکردم و برای لنزی مثل 11-20 هم فیلتر خیلی گران قیمت را زیاد دارای توجیه نمی دانم.
    msh2200 و amjad2 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    فیلتر پلاریزه روی دامنه الترا واید باعث ایجاد اشباع رنگ موضعی می شود که ناخوشایند است ، شخصا برای لنز 50 هیچ فیلتری تهیه نکردم و برای لنزی مثل 11-20 هم فیلتر خیلی گران قیمت را زیاد دارای توجیه نمی دانم.
    همونطور که شما فرمودین فیلتر خیلی گرون هم برای این لنز مناسب نیست ولی در عین حال نباید فیلتری هم کار گذاشت که که نتیجه رو خراب کنه.
    با این وجود شما چه فیلتری پیشنهاد میدید؟

ممنون

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

سلام

ممنون
    اگر به طور جدی علاقه به عکاسی منظره داريد فيلتر های مربعی خيلی حرفه اي تر هستند و دستتون بازه و با تهيه يک اداپتور ساده ميتونيد برای همه لنز ها استفاده کنيد
    اما بايد جنس خوب بگيريد که ارزش داشته باشين، اگر درست نگاهداری کنيد تا سالها براتون ميمونه

اگر فيلتر معمولی هم خواستيد بگيريد بهتره سايز 77 بگيريد يا بزرگتر با تبديل برای لنز های کوچيکتر استفاده کنيد
    اينجوری يک فيلتر خوب ميخريد برای همه لنز ها قابل استفادست
    اکثر لنز های وايد دهانه 77 يا 82 دارند
    msh2200 و amjad2 تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

دوستان عزیز که اگه لطف کنید به عنوان نمونه چند فیلتر هم معرفی کنید ممنون میشم.
    فیلترها تنوع زیادی دارن و بنده هم زیاد متوجه تفاوت اونها نمیشم.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

دوستان عزیز که اگه لطف کنید به عنوان نمونه چند فیلتر هم معرفی کنید ممنون میشم.
    فیلترها تنوع زیادی دارن و بنده هم زیاد متوجه تفاوت اونها نمیشم.
    درود
    دهانه لنز شما 82 هست
    با این شرایط، اگر قرار باشه شما فیلتر های رینگی تهیه کنید، برند Nisi هم در ND و هم در پلاریزه یا Cpl رینگی، گزینه هایی دارد.
    بجز این برند برندی مثل مارومی هم برای پلاریزه مناسب خواهد بود ولی متاسفانه ND1000 این برند را بنده ندیدم و فکر نمی کنم تولید شده باشد.
    برای ND1000 اگر هویا اصل گیرتون بیاد سری NDProB 1000 مناسبه.
    اما ترکیب بالا بدلیل واید زیاد ممکن است موجب ایجاد ویگنت شود. بنابراین اگر قرار باشه کار اصولی انجام بشه باید فیلتر مربعی تهیه کنید.
    از آنجایی که فیلتر مربعی سری P کوکین که بر اساس استاندارد اعلام شده کوکین به دهانه 82 نصب می شود باز هم مشکل ایجاد ویگنت را برای لنز خواهد داشت؛ تنها راه باقیمانده برای فیلترهای مربعی (همانطور که دوستان گفتند) تهیه فیلترهای مربعی سری Z کوکین و یا Nisi سایز 100mm X 100mm خواهد بود.
    قیمت این سری فیلترها هم با هولدر و رینگ اتصال و یک فیلتر حدود 1 تا 1.200 هزینه خواهد داشت.
    ارادتمند
    Majix و amjad2 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

ممنونم از راهنمایتون
    طبق تستی که شما در یک فایل PDF انجام داده بودید از کیفیت فیلترهای مربعی نیسی و کوکین خوشم اومد.
    از کیفیت رنگ و شارپنس کوکین بیشتر خوشم اومد ولی نیسی اون فومی که روی فیلتر برای عایق کردن نشت نور استفاده کرده خیلی خوبه.
    فیلترهای سری Z کوکین فقط یک نوع هستن یا تنوع دارن؟ مثلا ND1000 فقط یک نوع داره دیگه؟

با سپاس

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

ممنونم از راهنمایتون
    طبق تستی که شما در یک فایل PDF انجام داده بودید از کیفیت فیلترهای مربعی نیسی و کوکین خوشم اومد.
    از کیفیت رنگ و شارپنس کوکین بیشتر خوشم اومد ولی نیسی اون فومی که روی فیلتر برای عایق کردن نشت نور استفاده کرده خیلی خوبه.
    فیلترهای سری Z کوکین فقط یک نوع هستن یا تنوع دارن؟ مثلا ND1000 فقط یک نوع داره دیگه؟

با سپاس
    خواهش می کنم
    نوع شیشه و کیفیت ساخت کلیه ND1000 های کوکین یکسان هست و فرقی بین سریهای متفاوت ندارند.
    در Nisi هم در ND1000 های ابعاد 100و150 و180 دقیقا به همین شکل هستند.
    همانطور که در PDF عرض کرده بودم، کیفیت هولدرهای Nisi به مراتب بالاتر از کوکین هست.
    از طرفی بدلیل نوع لنزی که استفاده می کنید (20-11 توکینا) شما مجبور به استفاده از سری Z یا ابعاد 100 میلیمتری Nisi هستید و این یعنی باید دور سری P را بکل خط بکشید.
    از بین این دو سری من پیشنهادم تهیه هولدر نیسی و اگر تمایل شما به ترکیب رنگی کوکین بیشتره، خرید فیلتر کوکین هست. هرچند که اگر فیلتر را هم Nisi تهیه کنید، بدلیل همان شرایط خاص ایجاد شده برای جلوگیری از ورود نور در وضعیت بهتری قرار خواهید داشت.
    تنها نکته مهم در استفاده از فیلترهای Nisi در نحوه جا زدن فیلتر در هولدر هست که باید به این مسئله دقت کنید تا پد فیلتر آسیبی نبیند.
    ارادتمند
    esfandiyar2002 و amjad2 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات