صفحه 18 از 33 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 171 تا 180 , از مجموع 322
Like Tree440تشکر

موضوع: قيمت و نوع تجهيزات استوديويي

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط neda.bokeh نمایش پست ها
    سلام دیروز یک فلاش به اسم EXIR دیدیم که 150 j بود به قیمت 100 تومن . به نظر اساتید ایا مناسب هست یا خیر ؟؟؟؟

سپاس دارم
    والله زیاد توصیه نمی شود.

این روز ها از این دست محصولات به شدت زیاد شده اند.یک فلاش هم با نام MOC و یکی دیگری با نام SONI و دیگری با نام SAMTA دیدم همگی Copy Paste شده از هم بودند با یک قیافه و یک بسته بندی اما با نام های مختلف حتی عکس روی جعبه ها هم یکسان بود و فقط نام ها متفاوت.نمی دانم دوستان چینی دنبال چه چیزی هستند خوب فلاش ات را با اسم چین چانگ چون عرضه کن خلاص دیگر این اسم های من در آوردی چیست ؟

احتمالا فلاشی که شما دیده اید یکی از این چند قلوها باشند.

که همه در یک کارخانه در چین با اسامی مختلف عرضه شده و یک عده بی سواد و بی عقل اما پول دار به اسم مغازه دار آنها را خریده و اسم های عجیب با لوگو های عیجب تر برایشان انتخاب کرده و عرضه می کنند
    M. Beyrami، lamagra، saadi126 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا pnde آواتار ها
    تشکر کرده
    225

سلام کسی میتونه بگه جریان این سینک شدن یعنی چی؟مثلا دیافراگرام دوربین باید رو چند باشه؟سرعت شاتر؟یا iso؟من میخوام برای یه اتق 12 متری 4*3تجهیزات نورپردازی بگیرم باید چند ژول باشه چه مارکی باشه قیمت تا 800.دوربینم نیکون D90دارم

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط pnde نمایش پست ها
    سلام کسی میتونه بگه جریان این سینک شدن یعنی چی؟مثلا دیافراگرام دوربین باید رو چند باشه؟سرعت شاتر؟یا iso؟من میخوام برای یه اتق 12 متری 4*3تجهیزات نورپردازی بگیرم باید چند ژول باشه چه مارکی باشه قیمت تا 800.دوربینم نیکون D90دارم
    در حقیقت، سرعت سینک ( Synchronization ) با سرعت شاتر ( Shutter Speed ) در تعامل است؛ آیتم هایی چون حساسیت سنسور ( ISO )، و اندازه ی بازشوی دیافراگرم ( Aperture Size ) در این تعامل دخیل نیستند. سرعت سینک ( HSS - High Speed Sync )، بیشینه ی سرعت بالا و پائین رفتن پرده های شاتر ( Shutter Curtains ) است، به شرطی که در طول مدت زمان رسیدن نور فلاش به سنسور، هیچ ناحیه ای از سنسور، تاریک نماند. این سرعت برای بیشتر دوربین ها، چیزی بین 1/200sec تا 1/250sec است. چنانچه سرعتی بالاتر از HSS برای شاتر ( با استفاده از فلاش ) انتخاب شود، قسمت هائی از بالا و یا پائین تصویر، نور فلاش را ندیده ( Expose نمیشود ) و تاریک خواهد ماند. هر چه سرعت را بالاتر ببرید، ناحیه ی مستطیلی تاریک، مساحت بیشتری خواهد داشت. در حالت HSS، پرده ی اول و دوم با هم حرکت میکنند و یک باریکه ی افقی متحرک، Expose میشود. و نور فلاش، در حین این حرکت ( بمنظور Expose شدن تمام سنسور ) بصورت رگباری شلیک میشود. ( شکل زیر )

01-02_r14_c4.jpg

نواحی تاریک مانده ی ناشی از سرعتهای سریعتر از HSS :

Untitled.jpg

در ارتباط با میزان قدرت فلاش ( بر حسب ژول، یا همان Watt x Second ) دوستان با تجربه توضیحات بهتری خواهد داد، اما برای ابعاد اتاق مذکور شما، ظاهراً 300 ژول واقعی، جوابگو خواهد بود. ضمن اینکه مدلهای سه شاخه ی چینی که در بازار فراوان هستند، چیزی حدود همین 000'800 هزار تومان که اشاره کردید، قیمت دارند.
    ویرایش توسط Ali Bayati : Monday 10 October 2011 در ساعت 11:30
    Kaveh Ghobadi، M. Beyrami، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط metalinox نمایش پست ها
    در حقیقت، سرعت سینک ( Synchronization ) با سرعت شاتر ( Shutter Speed ) در تعامل است؛ آیتم هایی چون حساسیت سنسور ( ISO )، و اندازه ی بازشوی دیافراگرم ( Aperture Size ) در این تعامل دخیل نیستند. سرعت سینک ( HSS - High Speed Sync )، بیشینه ی سرعت بالا و پائین رفتن پرده های شاتر ( Shutter Curtains ) است، به شرطی که در طول مدت زمان رسیدن نور فلاش به سنسور، هیچ ناحیه ای از سنسور، تاریک نماند. این سرعت برای بیشتر دوربین ها، چیزی بین 1/200sec تا 1/250sec است. چنانچه سرعتی بالاتر از HSS برای شاتر ( با استفاده از فلاش ) انتخاب شود، قسمت هائی از بالا و یا پائین تصویر، نور فلاش را ندیده ( Expose نمیشود ) و تاریک خواهد ماند. هر چه سرعت را بالاتر ببرید، ناحیه ی مستطیلی تاریک، مساحت بیشتری خواهد داشت. در حالت HSS، پرده ی اول و دوم با هم حرکت میکنند و یک باریکه ی افقی متحرک، Expose میشود. و نور فلاش، در حین این حرکت ( بمنظور Expose شدن تمام سنسور ) بصورت رگباری شلیک میشود. ( شکل زیر )

01-02_r14_c4.jpg

Untitled.jpg

در ارتباط با میزان قدرت فلاش ( بر حسب ژول، یا همان Watt x Second ) دوستان با تجربه توضیحات بهتری خواهد داد، اما برای ابعاد اتاق مذکور شما، ظاهراً 300 ژول واقعی، جوابگو خواهد بود. ضمن اینکه مدلهای سه شاخه ی چینی که در بازار فراوان هستند، چیزی حدود همین 000'800 هزار تومان که اشاره کردید، قیمت دارند.
    البته به سرعت همزماني فلاش Flash Sync speed يا سرعت سينك مي‌گويند، HSS‌ داستان متفاوتي است (همان‌طور كه فرموديد به شما امكان همزماني با سرعت‌هاي بيش تر را مي‌دهد و فقط در برخي فلاش‌ها موجود است). خلاصه‌اش اين كه تنها اخرين كاربرد HSS شما در متن درست است و مابقي بايد با Flash sync speed جايگزين شود.

در ضمن ابعاد اطاق استوديو در انتخاب فلاش بي‌تاثير است. (اگر استوديوي بزرگي داشته باشيد، قرار نيست فلاش‌ها رو 5 متر اون‌ورتر پارك كنيد)
    Akazemi، Kaveh Ghobadi، Amateur و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه saadi126 آواتار ها
    تشکر کرده
    4145

سلام
    اميدوارم جاي مناسبي براي پرسيدن سوالم انتخاب كرده باشم و اگر جاي مناسب نيست مديران پست رو منتقل كنند.
    دنبال پايه براي نگهداري رفلكتور و ديفيوزر و گوبو هستم. تو سايت نور نگار يه مدل بود كه اگه اشتباه نكنم 100 تومن بود كه ديدم برام به صرفه نيست ميخواستم بدونم دوستان اطلاع دارن مدل هاي ارزونتري هم ميشه گرفت كه كار رو راه بندازه؟
    ممنونم

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط saadi126 نمایش پست ها
    سلام
    اميدوارم جاي مناسبي براي پرسيدن سوالم انتخاب كرده باشم و اگر جاي مناسب نيست مديران پست رو منتقل كنند.
    دنبال پايه براي نگهداري رفلكتور و ديفيوزر و گوبو هستم. تو سايت نور نگار يه مدل بود كه اگه اشتباه نكنم 100 تومن بود كه ديدم برام به صرفه نيست ميخواستم بدونم دوستان اطلاع دارن مدل هاي ارزونتري هم ميشه گرفت كه كار رو راه بندازه؟
    ممنونم
    ابعاد و وزن Reflector و Deffiuser تون رو اعلام بفرمائید.

كاربر همراه saadi126 آواتار ها
    تشکر کرده
    4145

جناب بياتي فعلا رفلكتور دايره اي 80*80 هست. ولي كلا ميخوام هم سبك و قابل حمل باشه هم توان نگهداري رفلكتورهايي تو همين حدود ابعاد رو داشته باشه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط saadi126 نمایش پست ها
    جناب بياتي فعلا رفلكتور دايره اي 80*80 هست. ولي كلا ميخوام هم سبك و قابل حمل باشه هم توان نگهداري رفلكتورهايي تو همين حدود ابعاد رو داشته باشه
    رفلکتور شما سبک وزنه :)

یک پایه نور سبک وزن چینی ( ارتفاع ماکزیمم، 180 یا 270 سانتی ) رو میتونید حدوداً با 20 هزار تومن تهیه کنید و هولدر رو به اون ببندید. بنده از رفلکتور 80x120 پنج کاره با هولدر آلومینیومی و پایه نور 180 و 270 استفاده میکنم. و از منظر سبک وزن بودن و مقاومت، بسیار راضی هستم.

پی نویس: وزن پایه نور 180 سانتی آلومینیومی، به 1Kg هم نمی رسد.
    آیا Holder برای رفلکتور تون هم تهیه کردید ؟

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

نقل قول نوشته اصلی توسط metalinox نمایش پست ها

01-02_r14_c4.jpg

Untitled.jpg

اینقدر سطح صحبت بالا بود که من اصلا متوجه نشدم چیه؟
    من خودم دقیقا همین مشکل را دارم
    بالای عکسی را که اینجوری شده اپلود کردم ببنید
    البته فلاش ها مزخرف و قدیمی است و سرعت را 125 میگذارم اینجوری میشه
    رو 160 که اصلا فلاش نمیزنه
    الان علت گویا در دیر سینک شدن فلاشه دیگه یعنی فلاش همزمان نمیزنه و دیرتر میزنه
    حالا سوالم اینه که این اشکال از رادیو فلاش است یا از خود فلاش؟
    اگه از فلاش است در زمان خرید روش چه عددی را و چه علامتی را باید چک کرد تا بفهمیم ماکزیمم سرعت اش چقدره ؟
    و اینکه رادیو فلاش تا هر سرعتی تریگر میکنه یا اونم محدودیت داره و از یک حدی بیشتر نمیره؟
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    اینقدر سطح صحبت بالا بود که من اصلا متوجه نشدم چیه؟
    من خودم دقیقا همین مشکل را دارم
    بالای عکسی را که اینجوری شده اپلود کردم ببنید
    البته فلاش ها مزخرف و قدیمی است و سرعت را 125 میگذارم اینجوری میشه
    رو 160 که اصلا فلاش نمیزنه
    الان علت گویا در دیر سینک شدن فلاشه دیگه یعنی فلاش همزمان نمیزنه و دیرتر میزنه
    حالا سوالم اینه که این اشکال از رادیو فلاش است یا از خود فلاش؟
    اگه از فلاش است در زمان خرید روش چه عددی را و چه علامتی را باید چک کرد تا بفهمیم ماکزیمم سرعت اش چقدره ؟
    و اینکه رادیو فلاش تا هر سرعتی تریگر میکنه یا اونم محدودیت داره و از یک حدی بیشتر نمیره؟
    تصویر شما ظاهراً کامل آپلود نشده

صفحه 18 از 33 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین