صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32
Like Tree1تشکر

موضوع: استفاده از فلاش های الکترونیکی

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پاسخ: استفاده از فلاش های الکترونیکی

نقل قول نوشته اصلی توسط tonino_baliardo
    آقا آرش اگه منظورتون رو متوجه نشدم عذر میخوام.
    این یه قسمت از فایل pdf کارگاه پرتره هستش.با اجازه آقای محبی :
    دیدین بالاخره یادم رفت به تونینو جواب بدم!؟!

دقیقا منظورم همین موارد بود... این چیزا مواردی هست که توی این فروم باید معرفی بشه... توی عکسباران و Dpreview از این چیزا دیده نمیشه!

به هرحال امیدوارم اروند توضیحاتی در مورد جزئیات بده....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

ميشه آرش جان فلاش هاي درب پيت رو هم كنترل كرد، حتي بهتر از بقيه! .... وقتي يه فلاش شليك ميكنه و تمام قدرتش رو بيرون ميده (در مورد فلاش هاي كوچك درب پيت)، دقيقا همون كاري رو ميكنه كه اسلاف استوديويي اش در استوديو ميكنند، مگر فلاش هاي استوديويي شعوري در شليك خود دارند؟ اگر آن ها را بشه كنترل كرد و مهار زد، اين كوچولوها رو هم ميشه.....حالا بستگي داره كه در استوديو روشت چي باشه....آزمون و خطا؟ فلاش متر؟ يا هر چيز ديگر.

پي نوشت: در مورد اينكه گفته بودي با چراغ مطالعه....دقيقا روي نكته درستي انگشت گذاشتي، اصلا بهترين راه براي مطالعه و تمرين بدست آوردن اون الگوهاي نوري كه در كارگاه پرتره گفتم همون چراغ مطالعه است، حالا الزاما نبايد عكس بگيريد، در يك اطاق تاريك همخانه نگون بخت (شوخي) را روي صندلي نشانده و با چراغ مطالعه به دست آوردن الگوهاي مختلف را تمرين كنيد....از هزارتا عكس گرفتن تمرين بهتري است به نظر من....اما براي عكس گرفتن، يك چتر لازم داريد، يك فلاش معمولي و يك پايه مخصوص فلاش معمولي (كفشك دار!).....همين
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

قبل از هرچيز مرسي آرش جان ... ( در مورد سه پايه حق با توست واسه همينم ميگم مال من درد سره ولي خوب اصولا هرچقدر پول بدي همونقدر آش هم گيرت نيماد ديگه ! )
    اما بريم سر پيشنهادات ...

راه اول و بهترینش همون روشی هست که اروند خان استفاده میکنن... شما چون نیکون دی 70 داری میتونی چندتا فلاش sb600 و SB800 و یا فلاش ماکرو استفاده کنی و به سادگی کنترلشون کنی و چتر و این چیزها رو هم ضمیمه کار کنی...
    راستش فكر نكنم واسه من كه الان سه شاخه فلاش دارم اين راه مناسبي باشه درسته ؟؟ هزينه زيادي هم برام خواهد داشت كه الان من كاظم پول لازم ....

روش خارجکیش! همون فلاش کت و غولیه که معرفی کردم! بعید میدونم صرف چنین هزینه ای به صلاح باشه.... از قیمتش هم خبر ندارم...
    اينم جريان همون كاظمه ميشه ... بهتره ببينم با چه راهي ب هزينه كمتر و امكانات فعلي ميتونم نتيجه خوبي بگيرم ... ( البته عكس ها رو كه ديدي و الان باهم صحبت كرديم )

روش دیگه استفاده از موتور برق میباشد! گمان نمیکنم توضیح خاصی بخواد.... خیلی جاها هم موتور برق به عنوان بک آپ دارن و اصولا نیازی ندارن! اگه آشنا باشن میتونی امانت بگیری برای امر خیر!
    من هم دقيقا همين مد نظرم هستش منتها اصلا نميدونم بايد چيكار كنم و جريان چطوريه ... در مورد UPS هم حتما تحقيق ميكنم راست ميگي مفيد خواهد بود ...

دوستان اگر روش بهتری میشناسن معرفی کنن....
    موافقم ....

بازم مرسي آرش
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

امیر جان در مورد کفشک و فلاش های در پیتی و اینا همه شدنی هست...
    اصولا کمی سلیقه... و زحمت میتونه همه کارها رو حل کنه...
    اما در مورد چراغ مطالعه باز هم تاکید میکنم... کاملا شدنی هست... مخصوصا برای دوستانی که در منزل میخوان تجربه کنن... خیلی راحت تر هم میشه نور رو دیفیوز کرد... مشکل کلوین نور هم که با نگاتیو وجود داشت با دیجیتال وجود نداره.... خلاصه انواع اقسام تجربه ها رو انجام بدین بعد با اطلاعات کامل و جیب پر پول تر دنبال فلاش چتر باشید...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا arvand آواتار ها
    تشکر کرده
    5

سلام دوستان

من مشغول عكاسي از وسايل اين سيتم پرتابل هستم كه براتون بفرستم فكر كنم اين عكسها گويا ترين روش توضيح باشه. سعي ميكنم امروز يا فردا توضيح مفصل سيستم رو براتوين بفرستم.

آرش عزيز درباره سيستم بييسم كنون بايد بگم كه كنون حدود سال 1998 اين سيستم رو معرفي كرده

فلاش اصلي ميتواند يك فلاش 550 ex يا 580 ex باشد كه روي دوربين سوار شده تعداد نامحدودي فلاش هاي 420ex-430ex-550ex-580ex را كنترل كند . بجاي فلاش اصلي ميتوات از يك ترنسمييتر با مدل ST-E2 استفاده كرد. اين براي سيتم استاندارد كنون.
    اما من چون هم اونقدر پول نداشتم هم به سيستم TTL كاري نداشتم و ميخواستم كاملا كنترل نور پردازي دست خودم باشه از راه حل ارزونتري استفاده كردم كه توضيح مفصل اونرو با عكس و تفضيلات براتون ميفرستم. قبل از راه اندازي اين سيستم ميترسيدم نتيجه كار اونجوري كه انتظار داشتم نشود ولي با خوندن comment هاي مردم در فروم نور پردازي سايت photo.net فهميدم كه اين كار عمليه.
    مثلا من الان از تابلو هاي نقاشي با ديافراگم 29 عكس ميگيرم كه نشان ميده اين سيتم نور كافي رو فراهم ميكند. اين هم يه عكس از هنگام كار با اين فلاشها
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 5.jpg‏ (16.1 کیلو بایت, 142 بازدید)
    امير آروند

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    600

راه ديگه استفاده از اينورتر به همراه يه باتری 12 ولت هست .
    ups های کوچيک چون باتری با امپر پايين دارند خيلی زود تخليه ميشوند.
    ولی اينورتر رو ميشه رو ماشين يا همراه يه باتری بزرگتر استفادکرد .
    البته اکثر ups ها جا برای اضافه کردن باتری بيرونی دارند ولی اينورتر
    کوچکتر و سبکتر هست.
    a610

تشکر کرده
    5

پیش فرض Hot Shoe Studio flash system

سلام به دوستان عزيز:

فايلهاي ضميمه شده اجزاي يك سيستم فلاش قابل حمل را نشان ميدهند. چون مفصل درباره تك تك اجزا قبلا در اين سايت بحث شده من ديگر پر چونگي نمي كنم. تنها چيزي كه قبلا من در اين سايت نديدم Umbrella soft box است كه عكسش را ميبينيد. من چون خيلي از باز و بسته كردن سافت باكس بيزارم و ضمنا سافت باكس يك متري را نميتوان به راحتي روي فلاش Hot shoe وصل كرد از اين وسيله استفاده مي كنم. سه پايه ها هم از نوع بسيار سبك هستند و همه اونها رو من روي يك كوله پشتي Lower pro مي بندم. اجزا سيستم عبارتند از:

1 Canon 420 Ex flash
    2 Olympus FL-40 Flashes
    2 Umbrella soft (Dynaphos)
    1 wireless flash trigger (PC Sync)
    2 Hotshoe optical triggers
    3 Photoflex Shoe Mount Multiclamp with Umbrella Holder for Mounting Small Flashes to Light Stands.
    3 stands
    1 Lumiquest Snoot
    2 Sppedlight softboxes (small softbox)

سختي كار با اين فلاش ها يكي اينست كه اكثرا نور مدل ندارند و فلاش متر از واجبات است. دوم اينكه به يك كيلو باتري قلمي قابل شارژ احتياج دارند!! قيمت تمام شده تمام اين ها حدود 700 تومان شده است. به جز سه پايه ها بقيه وسايل از ebay.com , www.adorama.com خريداري شده اند .

اگر هر سوال ديگري داشتيد من كاملا در خدمتم
    ویرایش توسط arvand : Thursday 23 February 2006 در ساعت 20:32
    امير آروند

تشکر کرده
    5

اينهم بقيه فايلها

اينهم مشخصات كامل و قيمت سيستم كنون كه البته تعداد فلاش ها مي توانند بيشتر باشند:

http://www.adorama.com/CA550EXUK.htm...50ex&item_no=8
    ویرایش توسط arvand : Thursday 23 February 2006 در ساعت 20:39
    امير آروند

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

از همه دوستان براي اظهار نظرهايشان متشكرم

ولي هنوز من به جواب راضي كننده اي دست نيافتم

ببينيد قيمت فلاش هاي كنون ويا نيكون و همچنين هزينه نگهداري آنها در مقايسه با فلاشهاي استوديو پايين و در ضمن كنترل از راه دور همه فلاشها موجود و خيلي جمع وجور و قابل حمل ونقل و داراي قدرت نوري قابل قبول در حد معادل فلاشهاي 500-600 ژول هستند و همچنين نياز به سيم كشي و يا نميدانم منبع انرژي گرانبها در محيط هاي بيرون را ندارند وبا چند تا باطري قلمي قابل شارژ كم هزينه ناچيز قضيه تمام و كلي امكانات نورپردازي در اختيار شماست.
    خوب ملاحظه مي فرماييد كه اگر بخواييد همچين امكانات معادلي را از يه مارك معتبر فلاشهاي استوديويي تهيه كنيد بايد خيلي بيشتر بپردازيد.

سوال : چرا باوجود اين موارد در هيچ سايت و جايي عكاسان حرفه اي براي كار حرفه اي آنرا توصيه و يا مورد بحث قرار نميدند.

اين سيستم چه محدوديت خاصي را در بر دارد و يا سيستم فلاش استوديويي چه مزيت خاصي نسبت به فلاشهاي الكترونيكي دارد. (البته بغير از قدرتهاي خيلي بالاتر كه در كارهاي معمولي كمتر استفاده دارد)

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

راه ديگه استفاده از اينورتر به همراه يه باتری 12 ولت هست
    ممنونم فرهاد عزيز ولي ميشه بيشتر توضيح بدي در مورد اين اينورتر ؟؟ چطوري و از كجا ميشه تهيه كرد ؟ قيمت در چه حديه ؟؟ ممنون ميشم ...

سختي كار با اين فلاش ها يكي اينست كه اكثرا نور مدل ندارند و فلاش متر از واجبات است. دوم اينكه به يك كيلو باتري قلمي قابل شارژ احتياج دارند!! قيمت تمام شده تمام اين ها حدود 700 تومان شده است. به جز سه پايه ها بقيه وسايل از ebay.com , www.adorama.com خريداري شده اند .
    چه ابتكار جالبي آروند عزيز. بارها شده به خاطر همين محدوديت حمل و نقل اين فلاش ها خيلي از عكاسي ها رو از دست دادم ... اما arborhan عزيز هم نكته خوبي رو اشاره كرد كه براي منم سوال هستش هنوز ( در واقع ميخوام ببينم آيا من هم اشتباه كردم ؟؟ )
    سوال : چرا باوجود اين موارد در هيچ سايت و جايي عكاسان حرفه اي براي كار حرفه اي آنرا توصيه و يا مورد بحث قرار نميدند.

اين سيستم چه محدوديت خاصي را در بر دارد و يا سيستم فلاش استوديويي چه مزيت خاصي نسبت به فلاشهاي الكترونيكي دارد. (البته بغير از قدرتهاي خيلي بالاتر كه در كارهاي معمولي كمتر استفاده دارد)
    اين سوال من هم هست . كه البته شما تا حدي جوابش رو دادي و باطري هاي زياد و عدم وجود مدلينگ رو عنوان كرديد ... ولي من هنوز هم شديدا وسوسه شدم براي خريد اين لوازم مثل مال شما ...
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین