صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32
Like Tree1تشکر

موضوع: استفاده از فلاش های الکترونیکی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

پیش فرض استفاده از فلاش های الکترونیکی

یه سوال

در بر خی از سایتها دیدم از فلاشهای الکترونیکی مثل Ex580 یا Ex230 کنون با استفاده از چتر و ... برای نور پردازی استفاده میکنند

اینکار تا چه حد نتیجه بخش هست آیا در این زمینه تجربه ای دارید . نتیجه چقدر رضایت بخش است و اصولا ما حصل کار در مقایسه با فلاش های گران بهای مخصوص استودیو چه تفاوتهایی دارد و ایا عملا محدودیتهایی نسبت آنها دارد و در صورت وجود چه محدودیتهایی؟

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: استفاده از فلاش های الکترونیکی

اگر فلاش ها را در حال حاضر داريد، خوب ميصرفد از آن ها استفاده كنيد، اما اگر ميخواهيد بخريد انتخاب خيلي حرفه اي براي اين كار خاص نيست، مخصوصا كه اين فلاش هايي كه گفتيد ارزان هم نيستند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

مثل هميشه از راهنمايي تان خيلي ممنون.

بيشتر مي خواستم از اينكه ماحصل عكس گرفته شده با استفاده از دو سيستم چه تفاوتهايي با هم خواهند داشت اطلاعاتي داشته باشم

فلاشهاي الكترونيكي براي حمل خيلي راحتترند مخصوصا امكان كنترل از راه دور هم روي خودشان دارند ولي كيفيت عكس حاصله چقدر متفاوت مي تواند باشد خيلي برام مهم است علي الخصوص كه به قول شما انتخاب حرفه ايها نيست

تشکر کرده
    8560

به شرط نوردهي دقيق، عكسها با هم فرقي نخواهند داشت، اما اين فلاشها Ttl هستند و نورسنجي Ttl در استوديو زياد جالب نيست.

در مورد كيفيت عكس و مارك و نوع فلاش يا بزرگ و كوچك بودن آن ، كلا بايد بگويم كه هيج ارتباطي وجود ندارد و تنها به نحوه ديفيوز كردن و كنترل نور مربوط ميشود. با ساده ترين ابزار ميتوان نتايج حرفه اي گرفت و برعكس.

اما خريد اين فلاش ها براي اين كار، انتخاب درستي نيست.
    امير علي محبي

تشکر کرده
    8560

به شرط نوردهي دقيق، عكسها با هم فرقي نخواهند داشت، اما اين فلاشها Ttl هستند و نورسنجي Ttl در استوديو زياد جالب نيست.

در مورد كيفيت عكس و مارك و نوع فلاش يا بزرگ و كوچك بودن آن ، كلا بايد بگويم كه هيج ارتباطي وجود ندارد و تنها به نحوه ديفيوز كردن و كنترل نور مربوط ميشود. با ساده ترين ابزار ميتوان نتايج حرفه اي گرفت و برعكس.

اما خريد اين فلاش ها براي اين كار، انتخاب درستي نيست.
    امير علي محبي

كاربر آشنا arvand آواتار ها
    تشکر کرده
    5

سلام

اين نوع فلاشها براي كساني كه احتياج به استوديو قابل حمل دارند بهترين انتخاب است، البته قيمت تمام شده آنها بسيار گران است و مصرف باتري هم براي خود داستاني دارد. من بدليل يك پروژه خاص عكاسي 3 فلاش از اين نوع را خريدم كه بتوانم بطور بيسيم با آنها عكاسي كنم. نتيجه كار هيچ فرقي با فلاشهاي بزرگ استوديويي ندارد فقط وقت زيادي براي پيدا كردن وسايل اضافي مانند soft box, snoot, umbrella,و غيره صرف كردم تا بتوانم مثلا سافت باكس چتري قابل حمل پيدا كنم. خلاصه اگر مجبوريد دائما براي عكاسي حرفه اي خارج از استوديو برويد (مثلا عكاسي از آثار هنري و يا جواهرات) اين سيستم بسيار كارا است. ضمنا توصيه من اينست كه فلاشهايي بخريد كه علاوه بر ttl حتما سيستم غير اتوماتيك هم داشته باشند تا دست شما هنگام نور پردازي كاملا باز باشد.
    امير آروند

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

همانطور که دوستان گفتند... و کامل هم توضیح دادن... به نظر من هم این کار برای محیط های آتلیه که کاملا اشتباه است.... اما نیکون سیستم خاصی رو گسترش داده... (فلاش های بیسیم و قابل کنترل) که بسیار میشه از اونها استفاده کرد....(در مورد کنون نمیدونم تا چه حد امکان کنترل بیسیم فلاشها وجود داره، اروند عزیز که با این سیستم کار کرده بیشتر توضیح بده ممنون میشم)
    میتونین به عنوان نمونه این لینک رو به طور کامل ببینید:
    http://nikonimaging.com/global/techn...ight/index.htm

اما اینها همه برای چه وقتی ؟ وقتی که قراره این وسایل در کیف دوربین شما جا بشه...
    شخصا یک فلاش متز خیلی قوی دارم.... که همراه فلاش sb80 نیکون میزنه.... خیلی اوقات استفاده میکنم ازش برای پر کردن سایه ها و یا نورپردازی هایی که با دو فلاش بدون استفاده از چتر و سافت باکس میشه انجام داد... با استفاده از سقف و دیوار و ...

یعنی نظر دقیق من اینه که این سیستم فلاش در وضعیتی توصیه میشه شما قصد ندارید تشکیلات خاصی رو جابجا کنید.... مثلا در جشن تولد و یا عروسی با استفاده از این سیستم عکسهای بسیار خوب بگیرید... و یا در فضای باز... عکاسی های ماکرو و ... یا مدلینگ! که امکان استفاده از برق نیست میتوانید از این سیستم استفاده کنید...

اما اینکه لازم باشه ... برای استفاده از این نوع فلاش ها و یا فلاش های ttl پایه و چتر فراهم کنید به گمان من بیشتر خودتان رو دچار دردسر کردید...
    باز امیدوارم اروند عزیز در این مورد توضیح بده که چقدر هزینه کرده و از چه فلاش هایی استفاده میکنه... چتر ها رو چگونه به فلاش متصل کرده و .... این سیستم چقدر قابلیت کنترل داره...

اما پیشنهاد من:
    برای کسانی که قصد دارن در آتلیه از فلاش استفاده کنن و احیانا فلاش رو در بیرون هم ببرن و استفاده کنن پیشنهاد من فلاشهای MULTIBLITZ هستش..
    .یکی از مواردی که کلا فلاش های مارکهای معروفی که در ایران موجود هست مثل Broncolor, Multiblitz & Hensel رو توصیه میکنم اینه که این سیستمها قابل حمل و نقل هستن... یعنی شما میتوانید در حدود 5 دقیقه دو شاخه فلاش مولتی بلیتز را روی پایه قرار دهید چتر را نصب کنید.. و یا بالعکس آن را جمع کنید... همه وسایل هم با دقت در کیف خود فلاش قرار میگیرد... (چتر ، پایه و خود فلاش) نه چیزی گم میشود و نه چیزی اضافه و کم میاید! وزن سنگینی هم نداره...

این عکس هم به عنوان یک نمونه...

البته این وضعیت در مورد فلاش های broncolor هم هست.... ولی اصولا این فلاش ها بزرگتر و سنگین هستن... بدنه فلزی دارن... و پکهای بزرگتر... اما فلاش های مولتی بلیتز بسیار سبک و قابل حمل هستن...
    بسیار شده که 5 شاخه فلاش رو لازم داشته باشم که با خودم ببرم... 2 شاخه MULTIBLITZ و 3 شاخه Broncolor همراه چتر و سافت باکس و تشکیلات دیگش به راحتی در صندوق عقب پراید جا میشه...(البته بگم Broncolor قضیه رو صندوق عقبی میکنه! وگرنه مولتی ها کوچک تر از این حرفان!)

اما سیستم دیگری هم هست....

خوبه که سری به سایت broncolor بزنید...
    من دیدم که تجهیزات حرفه ای فلاش های باطری دار رو داشته و فروخته! حالا به چه کسی و برای چه منظوری؟ دقیق نمیدونم....
    البته اینگونه سیستمها رو میشه خیلی زیاد در Fashin Tv دید! لب دریا و روی کشتی! مدلهایی هم در حال کش و قر کمر! اما در ایران چه استفاده هایی میشه از این سیستمها کرد بستگی به خلاقیت شما داره!

از پر چانگی هم شرمندم! چند روزیه خانه نشین شدم! کار دیگه ندارم!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

از امیدوارم اروند عزیز در این مورد توضیح بده که چقدر هزینه کرده و از چه فلاش هایی استفاده میکنه... چتر ها رو چگونه به فلاش متصل کرده و .... این سیستم چقدر قابلیت کنترل داره...
    آقا آرش اگه منظورتون رو متوجه نشدم عذر میخوام.
    این یه قسمت از فایل pdf کارگاه پرتره هستش.با اجازه آقای محبی :
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

آرش عزيز مرسي از توضيحات مثل هميشه كاملت ... من چند تا سول در اين مورد داشتم كه احساس كردم بد نيست اينجا بپرسم ... همونطور كه احتمالا ميدوني ( و البته تو امضا هم ذكر كردم ) من يك سالي هست كه از سه شاخه فلاش آلتون با چتر و سافت باكس و ساير تجهيزات استفاده ميكنم ... كاملا هم راضي هستم ... يك Case هم جدا براشون تهيه كردم و همونطور كه توضيح دادي ظرف كمتر از 5 دقيقه ميتونم جمعش كنم يا بازش كنم مجدد ... ( فقط يه مقدار سه پايه ها دست و پا گير هستن ) ... اما بريم سر مشكل اصليم ... من چند وقتي هست براي گرفتن يه سري عكس هاي پرتره ( كاملا متفاوت ) ... دنبال يه سري Location ها هستم كه تو اكثرشون ممكنه برق وجود نداشته باشه ... سوالم بعد از اين همه پر حرفي اين هستش كه چه منبع برقي ميتونم جايگزين كنم براي حداقل دو شاخه فلاش ؟؟ و اصلا چطوري ميتونم اين كارو بكنم ؟؟ ممنونم ازت
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikam
    آرش عزيز مرسي از توضيحات مثل هميشه كاملت ... من چند تا سول در اين مورد داشتم كه احساس كردم بد نيست اينجا بپرسم ... همونطور كه احتمالا ميدوني ( و البته تو امضا هم ذكر كردم ) من يك سالي هست كه از سه شاخه فلاش آلتون با چتر و سافت باكس و ساير تجهيزات استفاده ميكنم ... كاملا هم راضي هستم ... يك Case هم جدا براشون تهيه كردم و همونطور كه توضيح دادي ظرف كمتر از 5 دقيقه ميتونم جمعش كنم يا بازش كنم مجدد ... ( فقط يه مقدار سه پايه ها دست و پا گير هستن ) ... اما بريم سر مشكل اصليم ... من چند وقتي هست براي گرفتن يه سري عكس هاي پرتره ( كاملا متفاوت ) ... دنبال يه سري Location ها هستم كه تو اكثرشون ممكنه برق وجود نداشته باشه ... سوالم بعد از اين همه پر حرفي اين هستش كه چه منبع برقي ميتونم جايگزين كنم براي حداقل دو شاخه فلاش ؟؟ و اصلا چطوري ميتونم اين كارو بكنم ؟؟ ممنونم ازت
    3 پایه ها توی کیف جا نمیشن که ؟ علتی که مولتی بلیتز رو توصیه کردم این بود که 3 پایه هم توی همون کیف فسقلی جا میشه و کلا همه چیز بسیار سبک هست....

اما برای عکاسی در فضای باز.... جایی که برق نیست... اصولا 3 راه میشناسم...
    راه اول و بهترینش همون روشی هست که اروند خان استفاده میکنن... شما چون نیکون دی 70 داری میتونی چندتا فلاش sb600 و SB800 و یا فلاش ماکرو استفاده کنی و به سادگی کنترلشون کنی و چتر و این چیزها رو هم ضمیمه کار کنی...
    خوب البته هزینه هم داره... ولی برای چنین کاری تو ایران به نظر من عقلانی ترین روش خواهد بود.... فلاش های اضافه هم چون کوچک هستن اصولا به درد میخورن...
    مثلا الان یه فلاش sb80 نیکون دارم... یه متز که همزمان میزنه.... اگر تصمیمم برای خرید d200 قطعی بشه... احتمالا یه sb800 هم خواهم خرید... sb80 هم میتونه همزمان بصورت Slave با sb800 بزنه...
    و مثلا استفاده اینها خیلی جاها خواهد بود... مثلا میتونی به سادگی یه سالن بزرگتر از سالنی که کارگاه عکاسی توش برگزار میشه رو با این 3 تا فلاش نور بدی.. و کارهای مختلف...

روش خارجکیش! همون فلاش کت و غولیه که معرفی کردم! بعید میدونم صرف چنین هزینه ای به صلاح باشه.... از قیمتش هم خبر ندارم...

روش دیگه استفاده از موتور برق میباشد! گمان نمیکنم توضیح خاصی بخواد.... خیلی جاها هم موتور برق به عنوان بک آپ دارن و اصولا نیازی ندارن! اگه آشنا باشن میتونی امانت بگیری برای امر خیر!

یه روش دیگه هم به ذهنم میرسه! اصولا از ups ها هم میشه استفاده کرد! بعضی هاشون باطری های خوبی برای چنین اعمالی دارن! ولی ups و باطریش کجا بید؟ اصولا کلی سینگین هم هست همچین باطری و ups ی.. و احتمالا نصب در جایی مهم!

دوستان اگر روش بهتری میشناسن معرفی کنن....
    در این مورد خاص به نظرم فلاش های باطری دار نیکون و یا کنون بهترین روش هستن.... البته میشه فلاش های ارزون رو هم با همون چشمهایی که آقای محبی معرفی کردن چند بار در فروم استفاده کرد... ولی باید همه چیز رو چشمی و با آزمایش و خطا و فلاش متر پیش برد... گمان نکنم کنترل خوبی روی نور فلاش های در پیت بشه انجام داد... ولی میشه گفت که کار میکنه!
    اگه الان این مطلب رو پست نکنم! تا صبح روش به ذهنم میرسه!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین