صفحه 84 از 101 نخستنخست ... 34 74 80 81 82 83 84 85 86 87 88 94 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 831 تا 840 , از مجموع 1001
Like Tree1032تشکر

موضوع: فلاشهای استودیویی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    348

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    یک مدل بخرید.

دومی به نظر بهتر میاد. دلیلش کوچکی و جمع و جور بودنشه . البته میشه یک فلاش از برند دوربینتون تهیه کنید با یک باتری اکسترنال .
    من یک فلاش sb-700 از شرکت نیکون را دارم و جهت تکمیل ست نور عکاسی محیطی خرید یک یا دو فلاش پرتابل را مدنظر دارم .
    دوستان راهنمایی بفرمایند
    متشکرم

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal.s نمایش پست ها
    من یک فلاش sb-700 از شرکت نیکون را دارم و جهت تکمیل ست نور عکاسی محیطی خرید یک یا دو فلاش پرتابل را مدنظر دارم .
    دوستان راهنمایی بفرمایند
    متشکرم
    سؤال بنده هم مشابه همین سوال بود که خوشحال میشم دوستان زحمت راهنمایی رو بکشن:
    در حال حاضر نورپردازی رو با 2 فلاش اکسترنال sb600 و sb700 و رفلکتور و سافت باکس و چتر انجام میدم که تا حدی برام راضی کنندست اما تصمیم دارم یک نور دیگه به این مجموعه اضافه کنم.
    از دوستان می خواستم راهنمایی کنند چیکار کنم؟ چه فلاشی تهیه کنم؟ یه اکسترنال دیگه؟ یه فلاش استودیویی به طور مثال فومکس 400 یا موارد دیگه؟ یکی از اکسترنال ها رو بفروشم و 2 شاخه استودیویی بگیرم؟ چون به صورت سیار عکاسی می کنم آتلیه ثابت ندارم. بیشترین ضعف رو خودم در زمینه ی rim و back احساس می کنم.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

من دقیقاً متوجه نمیشم. شما یکی از بهترین و پیشرفته ترین فلاش ها رو در اختیار دارید همین الان

دلایلی که باعث میشه دنبال خرید فلاش های دیگر باشید میتونه این باشه که نخواهید از فلاش نیکون توی شرایط سخت و بد و خطرناک استفاده کنید (توی باد و بارون و امکان افتادن تو آب و ...) آیا اینه؟ در این صورت شما باز هم دارید فلاشی میخرید که از sb700 گرانتر است

یا اینکه به نور مدلینگ نیاز دارید ؟ اگر این طور هست نور مدلینگ فقط در شرایط نور کم به درد خواهد خورد . مثلا دم غروب یا صبح زود (که عملا مدلینگ صبح زود در ایران انجام نمی گیرد!)

از نظر تعداد نور مشکل دارید؟ مثلا به 3 نور نیاز دارید؟ اگر این طور هست باید خرید کنید. اما آیا واقعا نیاز هست؟ و اگر بخرید و داشته باشید عملا استفاده خواهید کرد؟ استفاده موثر از بیش از یک نور معولا نیاز به برنامه ریز داره . البته در فضای کم نور لوکیشن های داخلی و از این دست به درد خواهد خورد

مشکل کمبود نور دارید یا مشکل باتری؟ مثلا قدرت فلاشتان کم است؟ معمولا با کمی دقت و حساب کتاب میشه این مشکل رو بر طرف کرد. چون بهترین راه این است که فلاش را با مینیمم قدرت قابل استفاده (از نظر شرایط نوری) به کار ببرید تا در باتری صرفه جویی کنید . در واقع هیچوقت ابتدا از قدرت 1/1 شروع نمیکنیم

پیشنهاد من با توجه به مجموع موارد وخصوصاً قیمت ، خرید یک فلاش دیگر نیکون است. همراه با دو ست باتری مناسب و دیفیوزر و لوازم مورد نیاز. می توانید به خرید یک ست تریگر با قابلیت های اسپید هم فکر کنید
    ata_m3، کوروش و Iman.sh تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    1592

من دقیقاً متوجه نمیشم. شما یکی از بهترین و پیشرفته ترین فلاش ها رو در اختیار دارید همین الان

دلایلی که باعث میشه دنبال خرید فلاش های دیگر باشید میتونه این باشه که نخواهید از فلاش نیکون توی شرایط سخت و بد و خطرناک استفاده کنید (توی باد و بارون و امکان افتادن تو آب و ...) آیا اینه؟ در این صورت شما باز هم دارید فلاشی میخرید که از sb700 گرانتر است

یا اینکه به نور مدلینگ نیاز دارید ؟ اگر این طور هست نور مدلینگ فقط در شرایط نور کم به درد خواهد خورد . مثلا دم غروب یا صبح زود (که عملا مدلینگ صبح زود در ایران انجام نمی گیرد!)

از نظر تعداد نور مشکل دارید؟ مثلا به 3 نور نیاز دارید؟ اگر این طور هست باید خرید کنید. اما آیا واقعا نیاز هست؟ و اگر بخرید و داشته باشید عملا استفاده خواهید کرد؟ استفاده موثر از بیش از یک نور معولا نیاز به برنامه ریز داره . البته در فضای کم نور لوکیشن های داخلی و از این دست به درد خواهد خورد

مشکل کمبود نور دارید یا مشکل باتری؟ مثلا قدرت فلاشتان کم است؟ معمولا با کمی دقت و حساب کتاب میشه این مشکل رو بر طرف کرد. چون بهترین راه این است که فلاش را با مینیمم قدرت قابل استفاده (از نظر شرایط نوری) به کار ببرید تا در باتری صرفه جویی کنید . در واقع هیچوقت ابتدا از قدرت 1/1 شروع نمیکنیم

پیشنهاد من با توجه به مجموع موارد وخصوصاً قیمت ، خرید یک فلاش دیگر نیکون است. همراه با دو ست باتری مناسب و دیفیوزر و لوازم مورد نیاز. می توانید به خرید یک ست تریگر با قابلیت های اسپید هم فکر کنید
    بنده احساس کمبود نور می کنم و اینکه خوب برای سافت باکس های بزرگ(الان 80*120 دارم ) و یا اوکتاباکس مشکل قدرت هم اضافه میشه و نیاز به اتصالات میانی وجود داره که خودش قیمت رو میبره بالا، به عنوان مثال برای همین سافت باکسی که دارم نزدیک 200 تومن پول اتصال هم داده شد یا برای چتر هم هرچند اندک اما مبلغی برای اتصال. بخاطر همین به ذهنم رسید که نورهای بعدی شاید! بهتر باشه این سبک نباشه البته پیشنهاد فرد دیگری هم بهم بود.
    ویرایش توسط Iman.sh : Wednesday 31 December 2014 در ساعت 01:30

تشکر کرده
    16459

ببین ایمان جان نمیدونم کجای زمین خدا هستی. اگر ایران هستی کجاش هستی و کجاش عکاسی خواهی کرد؟

از این جهت عرض میکنم که اکتاباکس رو فرمودی. خب نمی دونم چه سایزی رو مد نظر داری. اگر سایز های زیر 60 سانتیمتر باشه که همین فلاش ها جواب میده. اگر هم بزرگتر باشه علاوه بر مشکل قدرت موارد دیگری هم هست. اینکه آیا دستیار داری یا باید مدل رو اکتا بکاری و عکس بگیری؟ با کوچکترین بادی سرنگون میشه. بعد باید سنگ و کیسه و ... راه بندازی برای که ثابت بشه. باید از سوژه دورش کنی که توی کادر مزاحم نباشه که این خودش شمارو از منظور دور میکنه هم باید فلاش با قدرت بیشتری بزنه و هم نور رو دور کردی که این خودش مناسب نیست.

همین سافت باکس 80-120 هم برای بیرون بزرگه. حالا اگر وسط دشت و بیابونی یا باغ خصوصی باشه مشکلی نیست .اما علم کردن سافت باکس بزرگ در اکثر موارد درد سر سازه

در مورد قدرت اگر مشکل کمبود نور هست به نظرم باید روی قدرت های 400 به بالا فکر کنید .
    Iman.sh تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    1592

ببین ایمان جان نمیدونم کجای زمین خدا هستی. اگر ایران هستی کجاش هستی و کجاش عکاسی خواهی کرد؟

از این جهت عرض میکنم که اکتاباکس رو فرمودی. خب نمی دونم چه سایزی رو مد نظر داری. اگر سایز های زیر 60 سانتیمتر باشه که همین فلاش ها جواب میده. اگر هم بزرگتر باشه علاوه بر مشکل قدرت موارد دیگری هم هست. اینکه آیا دستیار داری یا باید مدل رو اکتا بکاری و عکس بگیری؟ با کوچکترین بادی سرنگون میشه. بعد باید سنگ و کیسه و ... راه بندازی برای که ثابت بشه. باید از سوژه دورش کنی که توی کادر مزاحم نباشه که این خودش شمارو از منظور دور میکنه هم باید فلاش با قدرت بیشتری بزنه و هم نور رو دور کردی که این خودش مناسب نیست.

همین سافت باکس 80-120 هم برای بیرون بزرگه. حالا اگر وسط دشت و بیابونی یا باغ خصوصی باشه مشکلی نیست .اما علم کردن سافت باکس بزرگ در اکثر موارد درد سر سازه

در مورد قدرت اگر مشکل کمبود نور هست به نظرم باید روی قدرت های 400 به بالا فکر کنید .

البته اکتاباکس زیر 60 تابحال ندیدم(اگر وجود داشته من تابحال دنبالش نبودم البته) و منظورم سایزهای بالا بود و اینکه ازش نام بردم به دلیل اینه که همیشه تصورم این بوده که با توجه به وجود این فلاش ها استفاده از اون ها برام ممکن نیست و البته طبیعی هم به نظر میاد با توجه به سنگینی و ... که البته با کیسه های مختلف تا حدی قابل ترفیعه ولی خوب مشکل قدرت نور برای این فلاش ها با سایزهای بزرگ قابل رفع نیست و خوب نه اینکه چیز زیادی از دست رفته باشه اما یک ابزار نورپردازی به هر روی از دسترس خارج میشه.

ممنون بابت توضیحاتتون البته خوشحال میشم در کنار ایراداتی که فرمودید زحمت بکشید پیشنهاداتتون رو هم ارائه بدید، که به نظرتون برای اضافه کردن یک یا دو نور اضافه به این مجموعه پیشنهاد شما باز هم اکسترنال هست یا موارد دیگر؟

تشکر کرده
    16459

اگر قرار باشه 2 تومن پول یک فلاش بزرگ بشه که حملش هم درد سر خواهد بود پیشنهادم اکسترنال است.

اگر مواردی که پیشتر عرض کردم نیاز باشد یک فلاش 400 به بالا
    Iman.sh تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    196

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    بنده احساس کمبود نور می کنم و اینکه خوب برای سافت باکس های بزرگ(الان 80*120 دارم ) و یا اوکتاباکس مشکل قدرت هم اضافه میشه و نیاز به اتصالات میانی وجود داره که خودش قیمت رو میبره بالا، به عنوان مثال برای همین سافت باکسی که دارم نزدیک 200 تومن پول اتصال هم داده شد یا برای چتر هم هرچند اندک اما مبلغی برای اتصال. بخاطر همین به ذهنم رسید که نورهای بعدی شاید! بهتر باشه این سبک نباشه البته پیشنهاد فرد دیگری هم بهم بود.
    سه شاخه فلاش برای فضای ازاد به نظرم خیلی زیاده خیلیییییییییییییییی و تقریبا انچنان عملکرد خوبی نمی تونه داشته باشه
    من با یه 600 ژول متل یه دیش و گاهی هم یه سافت بسیار بسیار بسیار علی جواب می گیرم
    mreza1001، Iman.sh و jamal.s تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    196

با تشکر از دوستانی که پاسخ دادند
    میخواستم نظر اساتید رو در رابطه با این دو نمونه فلاش از شرکت Jinbei جویا شوم و آیا تو این رنج فلاشهای پرتابل بهتری تا سقف 3 تا 3500 داریم .
    نظر من خرید هر دو باهم جهت عکاسی محیطی میباشد . نظر شما چیست .
    متشکرم
    فایل پیوست 65057

فایل پیوست 65058
    درست مدل دوم جمع و جوره اما قدرت یک فلاش استودیو حرفه ای رو نداره
    مدل HD 600 مدل تازه ای از فلاش هاست و نیازمند پس دادن امتحان
    اما پیشنهاد من به شما 600 500 400 متل هست شاید تو حمل و نقل خیلی ها بگن مشکل داره چون باطری از فلاش جداست و با کابل وصل میشه ولی باطری و انورتر متل علاوه بر اینکه تعداد فلاش بیشتری رو ساپورت می کنه بعد از خراب شدن باطری باطری ها بسیار راحت و با قیمت ارزون قابل دستترس هستند
    jamal.s تشکر می‌کند.

كاربر همراه .:Soheil:. آواتار ها
    تشکر کرده
    96

با تشکر از دوستانی که پاسخ دادند
    میخواستم نظر اساتید رو در رابطه با این دو نمونه فلاش از شرکت Jinbei جویا شوم و آیا تو این رنج فلاشهای پرتابل بهتری تا سقف 3 تا 3500 داریم .
    نظر من خرید هر دو باهم جهت عکاسی محیطی میباشد . نظر شما چیست .
    متشکرم
    فایل پیوست 65057

فایل پیوست 65058
    فلاش های کره ای هیوندای بهتره ...
    jamal.s تشکر می‌کند.

صفحه 84 از 101 نخستنخست ... 34 74 80 81 82 83 84 85 86 87 88 94 ... آخرینآخرین