صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 87
Like Tree136تشکر

موضوع: آيا JTL Versalight J-160 براي اتليه انتخاب مناسبي هست ؟

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ: آيا JTL Versalight J-160 براي اتليه انتخاب مناسبي هست ؟

810 گرم؟؟
    فکر کنم منظورش وزن یه شاخشه یا یه همچین چیزی
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    16459

محلی را برای خرید معرفی کردند...
    آقای توفیقیان میشه لطفا مشخصات و قیمتی رو که بدست آوردید به ما خبر بدید ؟ منم دارم به خرید فکر می کنم!
    fartow تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه fartow آواتار ها
    تشکر کرده
    1432

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    آقای توفیقیان میشه لطفا مشخصات و قیمتی رو که بدست آوردید به ما خبر بدید ؟ منم دارم به خرید فکر می کنم!
    بله حتما. با پ خ فرستادم که تبلیغ نشود.
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر همراه rtoraby آواتار ها
    تشکر کرده
    590

نقل قول نوشته اصلی توسط fartow نمایش پست ها
    بله حتما. با پ خ فرستادم که تبلیغ نشود.
    سلام
    اگر ممکن است برای بنده نیز ارسال کنید.
    با تشکر فراوان.
    غلامرضا ترابی
    Canon EOS 400D + EF-S 18-135mm STM

تشکر کرده
    16459

با اجازه آقای توفیقیان من اطلاعاتی رو که واسم فرستادن به صورت سانسور شده اینجا قرار می دم!

ایشون واسه من نوشتند:

من با شرکت که تلفنی صحبت کردم نشانی و تلفن زیر را به من دادند که از جمهوری هم قیمتها را ارزان تر میدادند و به گفته خودشان مونوپل این لوازم را از شرکت گرفته اند. حتی از قیمتی که شرکت برای این کیت به من دادند 450 هزار تومان هم ارزان تر گفتند.

فروشگاه ش

میدان امام خمینی - باب ه! - کوچه ق - پاساژ ج

تلفن: 3395

کیت 160 ژول را به jtl را که شامل:

3 فلاش + 3 پایه

شیدر + 4 فیلتر

خرطومی

2 عدد چتر یکی سفید یکی سیاه

ساک همراه

قیمت> 420 هزار تومان که البته چانه نزده است
    Farshad Afshari، fartow و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    16459

Exclamation اشكال در فلاش JTL 160

هنگام کار متوجه شدم که یکی از شاخه های فلاش JTL همزمان با روشن شدن تخلیه میکنه. این جریان بعد از اینکه چند شات با فعال کردن سیستم وایرلس فلاش دوربینم و شاخه مذکور گرفتم و بعد این شخه رو خاموش کردم و دوباره خواستم روشن کنم اتفاق افتاد و همچنان پابرجاست. :(

به یک چیز دیگه هم پی بردم. از اونجایی که بعد از استفاده از سیستم وایرلس این جریان پیش اومد به چشم الکترونیکی (سنسور یا فتوسل یا هر چیکه اسمش هست بالای این جی تی ال ها سه تا لامپ یکی قرمز که وقتی شارژ میشه روشن میشه یکی سبز که مال روشن خاموش و یکی بی رنگ که توش همین فتوسل قرار داره) فلاش مشکوک شدم گفتم حتما اون قاطی کرده دیدم بله وقتی جلوی رسیدن نور رو بهش می گیرم و دوباره ول میکنم فلاش تخلیه میکنه یعنی کافیه یک سایه تند روش بندازی یا روش رو با انگشت بپوشانی و برداری تا فلاش بزنه!

البته فلاش هنوز گارانتیه ولی خواستم ببینم جریان چیه کسی تا حالا مورد مشابه داشته؟ :confused:

فلاش 160 ژوله
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد light_cottage آواتار ها
    تشکر کرده
    3

پیش فرض خلاصه کدوم؟

سلام بر اساتید و دیگر دوستان...
    آقا تا اینجا فهمیدم که جی تی ال 160 و سومیتا 180 هر دو خوبن. حالا میگن سومیتا کیفیت ساخت ظاهریش بهتره، پایش بهتره و اگه اشتباه نکنم یه سافت باکس هم داره که جی تی ال نداره.
    از اساتید میخوام راهنمایی کنن کدوم رو بخرم؟(مخصوصاً آقای محبی عزیز)
    سومیتا 130 تومن گرونتره، آیا می ارزه؟ ظاهر مهم نیست، آیا واقعا کارش بهتره؟ جوندار تره؟ نتیجه عکاسی ها بهتره باهاش؟
    چون واسه جور کردنه 130 تومن پول اضافی (جدای از خرج زندگی!) دو سه ماهی باید صبر کنم!
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    16459

خلاصه کدوم؟

تا صاحب نظر ها از راه برسند من تجربم رو میگم.

من یک ست جی تی ال خریدم. سومیتا رو ندیدم . شما از نظر نور مشکلی با ست جی تی ال نخواهی داشت. در بیشتر موارد من ناچار میشم قدرت فلاش رو کاهش بدم (با پیچ تنظیمی که پشتش داره) از نظر سه پایه و بدنه ساخت من مشکلی باهاش ندارم ایستاییش بد نیست. بدنه کله فلاش ها پلاستیکیه اما خوبه. تو این مایه قیمت کیفیت ساخت ها تقریبا مشابه هستش. نور مدلینگش هم خوبه گاهی من با نور مدلینگ کار می کنم! (برای یاد گیری)

توصیه میکنم حتما سافت باکس هم تهیه کن. حدود 40 70 تومن برات آب میخوره اما واقعا لازمه نور این فلاش ها خشک و سخته . همینطور بعد از سافت باکس یک چتر سفید دیگس که اگر خواستی بگیری بزرگترش رو بگیر (تو ست یکی هست اما اگه بخوای از دو تا چتر استفاده کنی . . . )

یه قیمت هم اینجوری بگیر :

یک شاخه 300 ژول یک شاخه 250 (اگر داره یا چیزی شبیه به این) یک شاخه هم 160 با سه پایه کوچک + اسنوت و فیلتر و زنبوری و شیدر + سافت باکس + چتر سفید +سیم سینک

ببین چقدر فرقش میشه

به نظر من اگر خودت جدا بگیری بهتره وسایل دیگه ای که به نظر من اگر بگیری خوبه:

یه فون 2 در 2 معمولی و یک عدد رفلکتور

(من اگر تجربه الان رو داشتم 2 شاخه فلاش میگرفتم یک سافت باکس یک چتر و یک رفلکتور !)

(البته قیمت بسته به اینکه از کجا بخری فرق داره ها من توصیه می کنم از نیکو نگرش بهم بپرسی چون چونه خورش ملسه!)

یادم رفت بپرسم دوربینتون چیه؟ شاید یه رابط کفشکی هم لازم شه!
    ویرایش توسط mreza1001 : Saturday 11 April 2009 در ساعت 12:43 دلیل: تکمیل
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه tanhatanha آواتار ها
    تشکر کرده
    4948

سلام
    من هم چند وقتی است دنبال فلاش خانگی هستم , البته خیلی از تاپیک ها را تا نصفه شب خوانده ام

امروز چند تا آتلیه سر زدم , به جز یه جا که تابش داشت (البته مسئولش نبود که بپرسم چند ژول), بقیه معمولا 2 تا 500 و 2 تا 200 , یا 2 تا 300 و 2 تا 200 داشتند , البته خب اونجا ها مغازه بود و کار تجاری , نه کار خانگی

1- در هیچ کدام از 4 آتلیه ای که رفتم چتر نداشتند , همه سافت باکس داشتند , غیر از اون تابشی ه که هیچی نداشت روی فلاشهاش , آیا چتر لازم است ؟ (میدونم که نور تیز تر و سایه تیزتر و ,,,) اما آیا برای نور main حتماً لازم است ؟

2- در مورد ست jtl 160 ژول هم یه سوال , در خرید کیت میشه به جای چترها دو تا سافت باکس برداشت ؟ مثلا 40*40 , تفاوت قیمت چقدر میشود ؟
    ویرایش توسط tanhatanha : Saturday 11 April 2009 در ساعت 16:01 دلیل: فاصله دادن خطوط برای خواندن راحت تر
    Canon 5D MK II | Canon 24-105 F4 IS | Canon 70-200 f4 IS
    Lowepro Slingshot 300 | Flash Canon 430 EX II |
    خدایا نگهدار همه باش

تشکر کرده
    16459

اول اینکه من عذر خواهی میکنم از دوستان با تجربه که دارم در مورد مواردی که خودم توش کم تجربه ام راهنمایی می کنم هر جا اشتباه کردم دوستان راهنمایی می کنند.

2- در مورد ست jtl 160 ژول هم یه سوال , در خرید کیت میشه به جای چترها دو تا سافت باکس برداشت ؟ مثلا 40*40 , تفاوت قیمت چقدر میشود ؟
    خیر این ست به صورت پک شده هست با گارانتی یک ساله و کیف مخصوص داره در واقع به صورت پرتابل طراحی شده. امکان تعویض نیست. سع می کنم از تجهیزات عکی بگذارم البته یکی دوروز طول میکشه!

امروز چند تا آتلیه سر زدم , به جز یه جا که تابش داشت (البته مسئولش نبود که بپرسم چند ژول), بقیه معمولا 2 تا 500 و 2 تا 200 , یا 2 تا 300 و 2 تا 200 داشتند , البته خب اونجا ها مغازه بود و کار تجاری , نه کار خانگی
    به نقل از منابع آگاه : اگر فلاش های 500 ژول بگیرید باید خونه همسایه پارکش کنید.

یا مجبورید قدرت رو همیشه کم کنید (در این صورت پول چیزی رو که نیاز ندارید پرداخت کرده اید) یا فلاش هارو دور کنید که منبع رو نقطه ای کرده اید و خوب نیست یا دیافراگمو ببندید تا 22 و این حدود که اونم استقفرلا!

تفاوت های سافت باکس رو با چتر میدونید (تو تاپیکای دیگه بچه ها گفتن) اما به نظر من هر دو رو داشته باشید خوبه.ترکیبات نوریتون متنوع تر میشه.از طرفی هم سلیقه مطرحه (مثلا من نور پردازی با دو فلاش چتری در زاویه 45 درجه نسبت به دوربین با قدرت یکی حدود نصف دیگری برای شات های تمام قد رو خیلی راحت می دونم و دوست دارم برای همین میگم 2تا چتر !)

تو آتلیه های تجاری مسائل مختلف هست مثلا اینکه اینهمه آدم بی توجه که میان تو آتلیه دائم دست و پاشون گیر نکنه به فلاش و ... پس ناچار فلاش رو می برین عقب تر و از قدرت بیشتر استفاده می کنند و ...

شما اگه شات تمام قد می خوای بهتره یک 300 بگیری حتما!

ساف باکس بسته به سایز از 40 تومن شروع میشه. رفلکتور رو خیلی توصیه می کنم من به یه دیوار فویل آلومینیوم زدم کلی عکسام تغییر کرد.

با 3 تا 160 تو خونه یا آتلیه معمولی نور کلی زیاد هم داری !
    tanhatanha و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین