صفحه 2 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 87
Like Tree136تشکر

موضوع: آيا JTL Versalight J-160 براي اتليه انتخاب مناسبي هست ؟

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

پیش فرض پاسخ: آيا JTL Versalight J-160 براي اتليه انتخاب مناسبي هست ؟

سلام
    حامد جان اگر امکان داره قیمت این 180 سومیتا را هم بگو .ممنون
    یا حق
    yusefreza و Danesh1 تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    حامد جان اگر امکان داره قیمت این 180 سومیتا را هم بگو .ممنون
    یا حق
    کیت شامل :

3 عدد هد 180 سومیتا
    3عدد پایه
    1 عدد چتر
    1 عدد سافت باکس
    1 عدد اسنوت
    1عدد زنبوری
    1 عدد شیدر
    3 عدد فیلتر

و یه سری خنزل پنزل ریز دیگه که الان یادم نمیاد! قیمت کیت آن 580 تومان است که صد البته جای چک و چونه حتما دارد.
    A_Maddah، Kaveh Ghobadi، Danesh1 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    54

با اجازه شما چه خوب چه بد من اين ست رو خريدم . پس لطفا ديگه ايراد نگيريد و ست هاي ديگه رو هم پيشنهاد نديد چون كار از كار گذشته و من خرديدمش .

حالا مونده طريقه استفاده به بهترين شكل و اينكه كدوم چتر نزديك تر باشه ( كه به نظر من سفيد بايد باشه ) و فلش سومي رو كجا كار بزارم ؟ !! و آيا براي فلاش سوم شيلدر رو هم نصب كنم ؟ فيلتر شبكه اي چي ؟ اونو هم نصب كنم ؟
    فاصله فلاشها از سوژه براي پرتره چقدر باشه مناسبه ؟
    و خيلي چيزاي ديگه كه اگه امكان داره لطفا توضيح بدين . اگر هم عكس يا مثالي زنده بزنيد بسيار ممنون ميشم

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط yusefreza نمایش پست ها
    با اجازه شما چه خوب چه بد من اين ست رو خريدم . پس لطفا ديگه ايراد نگيريد و ست هاي ديگه رو هم پيشنهاد نديد چون كار از كار گذشته و من خرديدمش .

حالا مونده طريقه استفاده به بهترين شكل و اينكه كدوم چتر نزديك تر باشه ( كه به نظر من سفيد بايد باشه ) و فلش سومي رو كجا كار بزارم ؟ !! و آيا براي فلاش سوم شيلدر رو هم نصب كنم ؟ فيلتر شبكه اي چي ؟ اونو هم نصب كنم ؟
    فاصله فلاشها از سوژه براي پرتره چقدر باشه مناسبه ؟
    و خيلي چيزاي ديگه كه اگه امكان داره لطفا توضيح بدين . اگر هم عكس يا مثالي زنده بزنيد بسيار ممنون ميشم

سوال شما خیلی کلی است،‌ مگر عکاسی پرتره دستور درست کردن کیک است؟
    متاسفانه این هنر مادر مرده - عکاسی پرتره را می‌گویم - اینقدر بدبخت و بیچاره است که افراد تنها مانع را خرید لوازم می‌بینند و fدر صورت داشتن لوازم، فقط در مورد جای پارک فلاش‌ها سوال دارند.

ببخشید که اینقدر رک می‌گویم، اما سرسری گرفتن این موارد باعث تنزل این شغل تخصصی شده است.

دوست عزیز تاپیک تخصصی داریم به همین اسم:
    نورپردازي استوديويي

در ضمن محل پارک کردن! و نوع دیفیوزر فلاش را اگر افتخار دادید و یکی دو ماه وقت شریف را برای خواندن چند مطلب صرف کردید، خودتان باید انتخاب کنید و از این استودیو و این نوع نورپردازی به آن یکی قابل تجویز نیست.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Thursday 13 November 2008 در ساعت 20:27
    A_Maddah، Kaveh Ghobadi، Mashhadi Vahid و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر جديد Danesh1 آواتار ها
    تشکر کرده
    91

اين دو مقاله چرا باز نميشوند ؟ حذف شده اند يا براي من باز نمي شن ؟

در مورد جهت نور:
    http://www.akkasee.com/digitalcamera...ves/001223.php
    و در مورد عکاسی پرتره:
    http://www.akkasee.com/digitalcamera...ves/001340.php

كاربر جديد
    تشکر کرده
    54

بايد به عرض برسونم كه من فكر ميكردم ( و ميكنم ) كه هدف اصلي اين فروم كمك به كاربراني مثل من و تبادل نظر هستش و اگر قرار بر اين بود كه سوالاتي از اين قبيل با برخورد شما مواجه بشه بايد فقط سايت و مقالاتش داير بود تا همه مراجعه كنند و با توجه به مطلب مورد نياز خودشون مقاله مورد نظر را مطالعه مي كردند .
    مي تونستيد در جواب سوال به عنوان مدير فروم بفرماييد كه مثلا براي يافتن جواب اين سوالتون به بخش و يا مقاله فلان مراجعه كنيد و ديگه لازم نبود كه حرفه اي بودن خودتون رو به رخ بكشيد . خود شما هم وقتي از مادر متولد شدين اينكار نبودين و به مرور زمان و با كمك اساتيد و مقالات و كتابها و خلاصه منابع مشخصي به اين تخصص دست يافتيد.
    پس به امثال بنده هم اجازه بديد كه از دانش و تجربه شما استفاده كنيم ( اصلا باايجاد اين فروم اين اجازه رو رسما داديد ) ولي حالا چرا از سوال من ناراحت شديد نمي دونم .

با تقديم احترام

كاربر آشنا Mari-24 آواتار ها
    تشکر کرده
    117

آقا یوسف عزیز ،لطفا زود ناراحت نشید،آقای محبی وامثال ایشون اگه چیزی میگن از روی دلسوزیه، آخه میبینند کاری که براش زحمت کشیدن،مطالعه وتحقیق کردن،هرروز براشون یه تجربه جدید وخاص بوده داره صدماتی جبران ناپذیری میبینه،و ...قبول ندارید اینرو که وقتی شما به فکر تهیه آتلیه ووسایل اون میافتید یعنی مراحل قبل که شامل دونستن حداقل دانش واطلاعات برای نورپردازی استودیو هست رو میدونید،پس مطرح کردن این سوالات کلی چی رو نشون میده....بله هنوز خیلی چیزا هست ومونده که باید بریم دنبالش قبل از اینکه تصمیم به درست کردن آتلیه شخصی داشته باشیم(و البته کسب درآمد ):)
    Kaveh Ghobadi، towfigh، yusefreza و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    موفق باشید و امیدوار

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط yusefreza نمایش پست ها
    بايد به عرض برسونم كه من فكر ميكردم ( و ميكنم ) كه هدف اصلي اين فروم كمك به كاربراني مثل من و تبادل نظر هستش و اگر قرار بر اين بود كه سوالاتي از اين قبيل با برخورد شما مواجه بشه بايد فقط سايت و مقالاتش داير بود تا همه مراجعه كنند و با توجه به مطلب مورد نياز خودشون مقاله مورد نظر را مطالعه مي كردند .
    مي تونستيد در جواب سوال به عنوان مدير فروم بفرماييد كه مثلا براي يافتن جواب اين سوالتون به بخش و يا مقاله فلان مراجعه كنيد و ديگه لازم نبود كه حرفه اي بودن خودتون رو به رخ بكشيد . خود شما هم وقتي از مادر متولد شدين اينكار نبودين و به مرور زمان و با كمك اساتيد و مقالات و كتابها و خلاصه منابع مشخصي به اين تخصص دست يافتيد.
    پس به امثال بنده هم اجازه بديد كه از دانش و تجربه شما استفاده كنيم ( اصلا باايجاد اين فروم اين اجازه رو رسما داديد ) ولي حالا چرا از سوال من ناراحت شديد نمي دونم .

با تقديم احترام
    دوست گرامی...

اول یک سوال!

3 عدد ساچمه به قطر 3 سانتی متر را به چند حالت می توانید در یک اتاق 3در4قرار دهید.

اول شما به این سوال بنده پاسخ دهید تا بعد بنده کاملا برایتان توضیح دهم که 3 تا فلاش را چگونه می توانید استفاده کنید.

دوم اینکه گاهی عجله موجب پشیمانی است.سعی کنید قبل از اقدام به خرید.قبل از هر کاری به نهایت جستجو کنید.با زیر و بالای جنس آشنا شوید و ...

بنده هم مدل سومیتا را توصیه می کنم!

و اما عکاسی با نور فلاش!!!

دوست گرامی عکاسی یک هنر است.همان طور که نقاشی یک هنر است!اگر به هنر بودن عکاسی اعتقاد دارید که نباید بپرسید بنده فلاش هایم را کجا بگذارم!اگر اعتقاد ندارید که کلا قید عکاسی را بزنید و بروید یک رشته دیگر ( مثلا جلوبندی سازی ) تجربه کنید!

از اینکه رک هستم پوزش چرا که اگر از ابتدا با اصول آشنا نباشید تا انتها راهتان بی راهه خواهد بود.

وقتی در یک کلاس نقاشی ثبت نام می کنید استاد شما را با ابزار آشنا می کند.اصول را می گوید.اما به جای شما نقاشی نیم کند.اگر اینطور باشد که چکاندن شاتر هنر نیست.یک طفل 5 ساله هم شاید بهتر از بنده و شما این هنر را بلد باشد.

عکاسی شاخه های مختلف دارد.

یکی از سخت ترین و زیبا ترین های آن عکاسی استودیویی با نور فلاش است!

یکی از جذاب ترین شاخه ها.

شما با داشتن خلاقیت .با آزمون و خطا.با مطالعه و دیدن نمونه ها.با دیدن عکس های استودیویی و حدس زدن اینکه این عکس از چه فلاشی و در چه زاویه ای استفاده شده است.با آشنایی با انواع نور.با آزمودن اثر هر نور بر سوژه و خیلی چیز های دیگر می توانید با اصول و الفبا و تاتی تاتی عکاسی با فلاش آشنا شوید.

توصیه بنده استفاده از مقاله ای است که در لینک همان استاد عزیزی است که به شما توصیه کرد و شما قدری دلخور شدید .به نظرم در زبان فارسی نمی توانید یک چکیده کامل را که به اصول اینگونه پرداخته باشد پیدا کیند.

به امضای جناب محبی توجه کنید و آن مقاله را داونلود کنید!

تا اینجا می شود گفت شما تازه می دانید چه در اختیار دارید و قصدتان چیست.

باقی هم بماند هنگامی که چند سالی مطالعه کردید.این فر وم و سایت و سایت های خارجی و ... را شخم زدید و کاملا با اصول آشنا شدید.

بعد به مرحله خلاقیت می رسد....سخت ترین جای کار....!!!
    Amir Mohebi، matthew، Rofougaran و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه farshad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    1160

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_k نمایش پست ها
    این فلاش JTL Versalight J-160 در دوربین H1 سونی که Hot shoe هم نداره قابل استفاده هست یا به قطعه دیگری هم احتیاج داره؟:confused:
    من تا چندماه دیگه نمیتونم SLR بگیرم میخوام تا آنوقت بیکار نشینم وتمرین کنم .
    اگر با H1 Sony میشه از این فلاش استفاده کرد لطفا منو راهنمایی کنید.
    سپاسگزارم.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_k نمایش پست ها
    من تا چندماه دیگه نمیتونم SLR بگیرم میخوام تا آنوقت بیکار نشینم وتمرین کنم .
    اگر با H1 Sony میشه از این فلاش استفاده کرد لطفا منو راهنمایی کنید.
    سپاسگزارم.
    متاسفانه این امکان در دوربین شما فراهم نیست.شاید بشود با فلاش مستقیم روی دوربین بقیه فلاش ها را تریگر کرد اما به نظرم عملی نباشد.
    farshad_k تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 2 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین