صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 41
Like Tree44تشکر

موضوع: سوال در مورد CMYK

FoadKhanlar
    Guest

فکر میکنم به جواب رسیدیم اما حالا من یک سوال دارم

میدانیم که وقتی تبدیلی از مد رنگی RGB به CMYK انجام میدهیم , تغییر در گام های رنگی رخ میدهد و معمولا سعی میشود آن رنگ هایی که در مد RGB هستند اما در رنگ های مد CMYK جا نمی شوند , طوری تبدیل شوند که به نزدیک ترین رنگ حاضر در مد رنگ CMYK تبدیل شود.

سوال من در اینجا است که اگر مدیریت این تبدیل مد رنگ را به جای اینکه به برنامه ای مثل فتوشاپ بسپاریم , به دستگاه چاپ ( منظور خود دستگاه چاپ است نه اپراتور آن ) بسپاریم , قاعدتا در آن دستگاه هم باید همین اتفاق رخ دهد . پس چرا نتایج اینقدر متفاوت است .
    آیا همه دستگاه ها اینگونه هستند یا اینکه دستگاه های چاپ جدید آفست میتوانند مدیریت رنگ بهتری انجام دهند و رنگ های نزدیک را به درستی انتخاب و چاپ کنند

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط amin khan نمایش پست ها
    سلام چرا وقتی عکسی رو توی مد cmyk ویرایش میکنی بعد با پسوند jpg ذخیره اش میکنی ، رنگها کاملا به هم میریزه؟
    اگه یه عکس رو برای چاپ توی مد cmyk آماده کردم و خواستم ذخیره اش کنم ، حتما باید psd ذخیره بشه؟
    بعد توی سیستم دیگه رنگها همونجوریه که توی سیستم خودم میبینم؟...
    سلام

نخست آنکه چرا فایل CMYK را jpg ذخیره کنیم؟ کاربردش کجاست خدا داند!
    اصولاً برنامه‌هایی مانند ACDSEE و مانند آن (بیشتر برنامه‌های مرور عکس) از CMYK پشتیبانی نمی‌کنند.

نیازی نیست حتماً PSD ذخیره شود؛ معمولاً فایل Tif ارائه می‌شود.
    اینکه در سیستم‌های دیگر نیز مانند سیستم شما دیده شود مربوط به کالیبره بودن مانیتور و Working Space یکسان در دو سیستم است.

معمولاً ـ و نه همیشه ـ مانیتورهای لیتوگرافی‌های معتبر با توجه به نور موجود در همانجا کالیبره است. یعنی رنگ، روشنایی و مشخصات دیگر فایل در آنجا به احتمال زیاد مورد اعتماد خواهد بود.

نکته دیگر اینکه اگر فایلی بنا باشد به CMYK تبدیل شود، خیلی نمی‌توان ویرایش‌های تا سر حد مرگ را روی آن انجام داد. مثلاً نمی‌توان پیش از تبدیل، رنگ آسمان را تا خرخره اشباع کرد؛ چون رنگ آبی که در محیط RGB حاصل می‌شود، در حالت عادی در سیستم چاپ افست (CMYK) دست نیافتنی است. و باعث اختلاف رنگی شدید و به نوعی فجیع بین این دو حالت خواهد شد؛ چرا که اگر همان رنگ فرضی (آبی) را از حالت طبیعی خارج نکنیم، موقع تبدیل و پس از آن راحت‌تر می‌توان کنترل کرد.
    alonebaby، Mazy و FoadKhanlar تشکر می‌کنند.
    .

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط FoadKhanlar نمایش پست ها
    دوست عزیز فشرده سازی و بحث تغییر مد رنگی ( و فراتر از آن بحث تغییر فضای رنگی ) مطالبی هستند که گرچه وابسته به هم هستن اما باید جداگانه بررسی شوند

اما شما هر سه مورد را با هم مخلوط کرده اید

مثال نقض گفته شما مشخص است:
    شما میگوئید که فشرده سازی باعث این به هم ریختگی رنگی می شود:

بسیار خب . گیریم که این حرف شما درست است . چرا پس در مد رنگی RGB این به هم ریختگی برای دوستمان مشهود نیست و فقط در مد CMYK رخ می دهد؟
    در حالی که فشرده سازی برای فایل Jpeg برای هر دوی این مد های رنگی رخ می دهد .

پس مشخص است که اشکال از جای دیگر است . جایی که نمایش رنگ ها دچار مشکل هستند
    عزیزم شما سنگ سوالی رو که فعلا وجود ندارد به سینه میزنی؟ اون مشکلی رو هم که میگید 100 بار واسه خود من تو RGB پیش اومده ... خب لابد برای ایشون پیش نیومده.چیز عجیبیه؟
    FD master

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    80

ممنون از دوستانی که جواب دادن
    بحث یه خرده تخصصی شد...
    من میخواستم بدونم با توجه به اینکه مد cmyk به رنگهای چاپ نزدیکتر هست بعد از ادیت توی این مد با چه پسوندی بهتره ذخیره کنیم

ببینید به صورت تصویری مشکلم عرض میکنم
    توجه کنید که این عکس ها با دکمه print screen از صفحه نمایش گرفته شده ، یعنی اون چیزی که توی مرحله آخر من میبینم
    این تصویر اصل عکس من هست
    که با acdsee بازش کردم

تصویر پایین هم همون عکس توی محیط فتوشاپ و در مد RGB هستش که دقیقا شبیه عکس بالاست

تصویر پایین هم توی مد فتوشاپ و در حالت cmyk هست و هنوز ذخیره نشده که یه مقدار تغییر رنگ رو میبینیم که طبیعی هست

این عکس توی مد cmyk هست که با پسوند psd ذخیره شده و با acdsee باز شده که رنگها غیر طبیعی شدن

این عکس هم مانند تصویر بالا شده ، در مد cmyk و و با پسوند jpg و با برنامه acdsee هم باز شده
    توجه کنید که این عکس و عکس بالا توی acdsee اینجوری دیده میشن و اگه توی فتوشاپ باز بشن خوب دیده میشه

تشکر کرده
    4538

ممنون از دوستانی که جواب دادن
    بحث یه خرده تخصصی شد...
    من میخواستم بدونم با توجه به اینکه مد cmyk به رنگهای چاپ نزدیکتر هست بعد از ادیت توی این مد با چه پسوندی بهتره ذخیره کنیم

توجه کنید که این عکس ها با دکمه print screen از صفحه نمایش گرفته شده ، یعنی اون چیزی که توی مرحله آخر من میبینم
    این تصویر اصل عکس من هست
    []
    همه رو غافلگیر کردی امین خان، مسئله کامل عوض شد. از اون سوال چیز دیگری بر می اومد. این چیزی که شما میگی، قطعا به خود نرم افزار acd see و انفعالات درون آن برمیگرده
    و کاملا از عرایض قبلی بنده مبراست. یکبار از تو محیط فتوشاپ آن را با print screen با bitmap 24 bit ذخیره کنید ببینید همچنان تو acd see این مشکل هست؟

نه تنها تو یه سیستم دیگه رنگها یه جور دیگست بلکه تو سیستم خودت هم اگه یه کمی کالیبراسیون مونیتورت رو عوض کنی، میبینی که چرا رنگها یه جور دیگست
    amin khan تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    همه رو غافلگیر کردی امین خان، مسئله کامل عوض شد. از اون سوال چیز دیگری بر می اومد. این چیزی که شما میگی، قطعا به خود نرم افزار acd see و انفعالات درون آن برمیگرده
    و کاملا از عرایض قبلی بنده مبراست. یکبار از تو محیط فتوشاپ آن را با print screen با bitmap 24 bit ذخیره کنید ببینید همچنان تو acd see این مشکل هست؟
    همه غافلگیر نشدند دوست عزیز ...
    اتفاقا بنده هم با دانش ناقص خودم در این زمینه برداشت دیگر دوستان رو داشتم, گاهی پافشاری حتی با استناد به دانسته هامون نتیجه خوبی ندارد. امیدوارم در بحث های آتی کمی هم جا برای شک و تردید بگذارید. اینجا یک محیط دوستانه است و همه به دنبال اشتراک اطلاعات در یک فضای بی دغدغه هستیم.

لطفا از بنده هم دلگیر نشوید
    ShahrokhOK، amin khan و Nemati تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

برای دیدن فایل‌های CMYK بیخیال ACDSeeشوید. خوب نمی‌تواند، چه اصراری است؟

بهترین پسوند ـ که شاید بهتر است بگویم رایج‌ترین‌ فرمت ـ همان Tif است.

حالا چه TIF، Psd و یا JPG این ACDSee زبان بسته نمی‌تواند رنگ‌ها را درست نشان دهد، در همان فتوشاپ ببینید.

یکبار از تو محیط فتوشاپ آن را با print screen با bitmap 24 bit ذخیره کنید ببینید همچنان تو acd see این مشکل هست؟
    ؟؟؟

فایده اینکار چیست؟
    نتیجه روشنه! و البته حاصل به درد بخوری در کار نخواهد بود.
    amin khan تشکر می‌کند.
    .

تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    همه غافلگیر نشدند دوست عزیز ...
    اتفاقا بنده هم با دانش ناقص خودم در این زمینه برداشت دیگر دوستان رو داشتم, گاهی پافشاری حتی با استناد به دانسته هامون نتیجه خوبی ندارد. امیدوارم در بحث های آتی کمی هم جا برای شک و تردید بگذارید. اینجا یک محیط دوستانه است و همه به دنبال اشتراک اطلاعات در یک فضای بی دغدغه هستیم.

لطفا از بنده هم دلگیر نشوید
    شما هم برداشت خودتونو دارید دیگه. مشکل این آقا اینه که چرا عکس تو فتوشاپ خوبه ولی تو acdsee بده. بعید میدونم هیچ کس از پست 1 این رو بفهمه.
    اون فضای بی دغدغه دوستانه ای که میفرمایید تو پست 5 یافت نمیشه که قربونت.
    بیطرف باشیییییییییییییییییییید .از دستتون دلخورم
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Thursday 27 January 2011 در ساعت 01:38
    amin khan و Kiarash تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    یکبار از تو محیط فتوشاپ آن را با print screen با bitmap 24 bit ذخیره کنید ... فایده اینکار چیست؟
    نتیجه روشنه! و البته حاصل به درد بخوری در کار نخواهد بود.
    هزینه ای داره؟ فوقش یه ادم سمچ بیسواد که بنده باشم روش کم میشه.
    amin khan و Kiarash تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    هزینه ای داره؟ فوقش یه ادم سمچ بیسواد که بنده باشم روش کم میشه.
    جناب شاهین‌خان اکبری
    از هر نوشته‌ای اندوهی به دل نسازید.
    دربارۀ یک موضوعی مشغول تبادل نظریم. واقعاً متعجب‌ام از این دیدگاه شما موقع بحث با دوستان

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین