صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 41
Like Tree44تشکر

موضوع: سوال در مورد CMYK

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    80

عرض معذرت که سوال ناقص من باعث دلخوری دوستان شد...
    فکر کنم سوالم زیادی مبتدی باشه و دوستان اینجا خیلی تخصصی بحث کردن چون از پست ها اول هیچی سر در نمیارم....
    ولی چیزی که هست اینه که من هنوز جواب سوالمو نگرفتم
    ببینید من عکسهامو وقتی به عکاسی میبرم و چاپ میکنه خیلی رنگها با اون چیزی که توی مانیتورم مبینم تفاوت داشت ، یه قسمتی از مشکل به مانتیورم و تنظیماتش برمیگشت که اصلاح شد ، قسمت بعدی هم از مد rgb بود که با تغییر به cmyk رنگها به اون چیزی که توی چاپ میدیدم نزدیک تر بود ، من هم گفتم توی مد cmyk عکسمو ادیت کنم بعد بدم به عکاسی ، ولی وقتی عکس رو ذخیره میکنم ( با پسوند Tiff ، psd ، jpg و با acdsee باز میکنم ) رنگها شبیه عکس آخر پست 24 میشه ولی توی فتوشاپ خوبه( که اونجوری که دوستان میگن اشکال از acdsee هستش) ، حالا سوالم اینه که اگه من توی سیستم و با مد cmyk عکس رو ذخیره کنم ، توی سیستم عکاسی رنگها همونجوری هست که توی سیستم من نشون داده میشه؟
    کبار از تو محیط فتوشاپ آن را با print screen با bitmap 24 bit ذخیره کنید ببینید همچنان تو acd see این مشکل هست؟
    والله وقتی میذارم روی cmyk و میخوام ذخیره کنم فقط این پسوندها فعالن

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

من عکسهامو وقتی به عکاسی میبرم و چاپ میکنه خیلی رنگها با اون چیزی که توی مانیتورم مبینم تفاوت داشت
    بفرمائيد كه عكسهاي شما رو با پرينتر چاپ كرده اند يا با دستگاه چاپ عكس (لابراتوار) ؟
    اگه با پرينتر باشه مد CMYK نبايد خيلي عكستون رو دستخوش تغيير كنه و اگه لابراتوار بوده كه تغييرات طبيعيه.
    amin khan تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط amin khan نمایش پست ها

حالا سوالم اینه که اگه من توی سیستم و با مد cmyk عکس رو ذخیره کنم ، توی سیستم عکاسی رنگها همونجوری هست که توی سیستم من نشون داده میشه؟ [[/]
    آقا من میترسم همین که سرم رو بیارم بیرون ، تک تیر اندازای ماهر سایت دخلمو بیارن
    این سوالتون باز به یه سری اما و اگر بستگی داره
    1- هنوز احتمالش هست اون چیزی رو که شما از مونیتور خودت و از محیط فتوشاپ میبینی و مورد پسندت هست، واقعیت فایل اصلی شما نباشه . مثلا به دلیل اینکه مانیتورت رو روی مد vivid یا magic color یا inteligent mod یا از این قبیل تنضیمات کانفیگ شده باشد، احتمالش زیاده که رنگها گرمتر و زیباتر از واقعیت عکس اصلیتان نمایش داده شوند و شما آن را پسند کنی در صورتی که عکس اصلی که میره زیر چاپ رنگ و روی دیگری داره. (این مواردی که عرض شد، فقط در خروجی نمایشگر شما تاثیر دارد و باعث تغییر خود فایل نمیشود)

2- حالا که کار شما اینقدر حساسه -این حساسیت اکثرا در عکسهای غروب و رنگهای طیف قرمز وجود داره- شاید اگه تنضیمات کارخانه -default- مونیتورتون رو فعال کنید از این نظر بهترین جواب رو بگیرید(؟)

3- مشکل اینجا تمام نمیشه. عکس رو که میبری کارگاه واسه چاپ، 2 مورد هم اونجا ممکنه اتفاق بیفته
    الف:اپراتور آتیلیه چاپ، کم فروشی نکنه. به خدا دیده ام چاپخونه ای رو که یک فانکشن تعریف کرده و برای آن کلید میانبر تعریف کرده و هر عکس رو قبل از چاپ از آن میگذراند. تو این فانکشن سلسله اعمالی از قبیل افزایش گاما ، کاهش کنتراست ، کم کردن رزولوشن عکس دیده میشد -همه این کارها با یک کلید مثل f7 به طور غیر تابلویی انجام میشه - که همگی منجر به تغییر خروجی میشه و عدم براورده شدن انتظارات شما رو همراه داره. همه این کارها واسه افزایش طول عمر کارتریجشه
    ب: اگر از مورد بالا و همچنین کیفیت پرینتر طرف مطمئن باشید ، حالا باید ببینید کارتریج پرینتر هم شرایط یده آل داشته باشه و مثلا بعضی از رنگها رو خالی نکرده باشه
    نمیدونم تو سوالی که پرسیدید این احتمالات رو در نظر گرفته بودید یا نه.

اگه هیچ یک از مشکلاتی که گفتم وجود نداشته باشه، منتظر نظرات اساتید خوبمون هستیم تا شما پاسخ نهاییتون رو بگیرید. موفق باشید.
    Amir Abdolpanah، amin khan و Kiarash تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط amin khan نمایش پست ها
    عرض معذرت که سوال ناقص من باعث دلخوری دوستان شد...
    فکر کنم سوالم زیادی مبتدی باشه و دوستان اینجا خیلی تخصصی بحث کردن چون از پست ها اول هیچی سر در نمیارم....
    ولی چیزی که هست اینه که من هنوز جواب سوالمو نگرفتم
    ببینید من عکسهامو وقتی به عکاسی میبرم و چاپ میکنه خیلی رنگها با اون چیزی که توی مانیتورم مبینم تفاوت داشت ، یه قسمتی از مشکل به مانتیورم و تنظیماتش برمیگشت که اصلاح شد ، قسمت بعدی هم از مد rgb بود که با تغییر به cmyk رنگها به اون چیزی که توی چاپ میدیدم نزدیک تر بود ، من هم گفتم توی مد cmyk عکسمو ادیت کنم بعد بدم به عکاسی ، ولی وقتی عکس رو ذخیره میکنم ( با پسوند Tiff ، psd ، jpg و با acdsee باز میکنم ) رنگها شبیه عکس آخر پست 24 میشه ولی توی فتوشاپ خوبه( که اونجوری که دوستان میگن اشکال از acdsee هستش) ، حالا سوالم اینه که اگه من توی سیستم و با مد cmyk عکس رو ذخیره کنم ، توی سیستم عکاسی رنگها همونجوری هست که توی سیستم من نشون داده میشه؟

والله وقتی میذارم روی cmyk و میخوام ذخیره کنم فقط این پسوندها فعالن
    نیازی به CMYK نیست.
    عکس را در همان حالت RGB ادیت کنین، سپس به جای اینکه از منوی فایل Save رو بزنین، از گزینه Save for web استفاده کنین و با بالاترین کیفیت JPG ذخیره کنین و برای چاپ به عکاسی ببرید.
    nmroshan، Vahid، Mazy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

بنده باخط درشت از سایر دوستانی که به این تاپیک سر زدند و شاهد این بگو مگوی غیر مفید به جای پستهای سازنده بودند عذر خواهی میکنم و از اینکه ناچار به بازگویی علل بحث بوجود آمده بودم، طلب بخشش دارم.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Friday 28 January 2011 در ساعت 00:04
    nmroshan و Kiarash تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

نقل قول نوشته اصلی توسط king4 نمایش پست ها
    نیازی به CMYK نیست.
    عکس را در همان حالت RGB ادیت کنین، سپس به جای اینکه از منوی فایل Save رو بزنین، از گزینه Save for web استفاده کنین و با بالاترین کیفیت JPG ذخیره کنین و برای چاپ به عکاسی ببرید.
    سلام
    جناب بهنام صفرزاده چرا از گزینه Save for web برای چاپ استفاده می کنید دلیل خاصی داره ؟
    راستش دیدم جناب دکتر روشن هم تایید کردند کنجکاو شدم
    ویرایش توسط ahmad-d : Friday 28 January 2011 در ساعت 00:36

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

برای چاپ فرمت Tiff استفاده کنید و یا JPEG با فشردگی کم. نیازی به Save for web نیست. فقط تبدیل Color Space را قبلا خودتان انجام دهید که فراموش نشود.
    Saeed.gh.sh، Navid7h، king4 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

چاپ مستقیم (به قول شما) یا غیرمستقیم! یا کلا هرنوع چاپی باید CMYK باشد عزیزم. RGB فقط برای جایی هست که با نور بخواهیم تصویر رو بسازیم مثل مانیتور، تلویزیون و ...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    بنده باخط درشت از سایر دوستانی که به این تاپیک سر زدند و شاهد این بگو مگوی غیر مفید به جای پستهای سازنده بودند عذر خواهی میکنم و از اینکه ناچار به بازگویی علل بحث بوجود آمده بودم، طلب بخشش دارم.
    نه اتفاقاً به نظر من تاپیک بسیار مفیدی شد! یه جورایی جالب شد قضیه؛ اول یک آدم بی‌اطلاع یک سؤال بسیار آماتوری رو بسیار آماتوری‌تر مطرح کرد بعدش چندتا از دوستان خیلی حرفه‌ای به قضیه نگاه کردن و مباحثه در گرفت. کاری به ادبیات برخی دوستان ندارم که سوءتفاهم ایجاد کرد. ولی یک مثل من با 10 سال سابقه تو تمام شاخه‌های گرافیک بسیار از این بحث استفاده کردم به خصوص از مطالب خود شما آقای اکبری. ممنون همه عزیزان

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

سلام یکی از دوستان میگفت برای کار چاپ عکس حالا هر سایزی که داشتی برای باز کردن یک فایل خالی با اندازه دلخواه بجای مد RGB از مد CMYK استفاده کن بهتر میشه کیفیت چاپت؟ آیا درسته این قضیه؟

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین