صفحه 35 از 127 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 45 85 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 341 تا 350 , از مجموع 1263
Like Tree1339تشکر

موضوع: فتوشاپ - پرسش و پاسخ - سطح مبتدی

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

جناب مومنی مقدم به این فایل PSD هم یه نگاهی درفتوشاپ بندازید .

شیشه رو هم می تونید از میز جداکنید وحتی می توانید میزان شفافیت شیشه روهم کم یازیاد کنید .

http://www.pic.iran-forum.ir/images/...yw2oyk74g0.psd

برای دیدن بکگراند هم کافیه لایه ماسک رو حذف کنید .

البته من برای این سوژه از بکگراند سفید استفاده کردم .
    Madjidm تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

همانطورکه جناب دلبازهم اشاره کردنند برای سوژه های روشن بکگراند روشنتر و برای سوژه های تیره نیز بکگراند تیره مناسبترمی باشد
    ممنون

من البته همچین چیزی نگفتم
    اتفاقا برای سوژه های شفاف مثل شیشه ها و یا قطعات پلاستیکی , پس زمینه تیره رو بیشتر توصیه میکنم به شرطی که بتونید نور نرمی رو روی این اشیاء بازتاب بدید تا سطح اونها از پس زمینه متمایز بشه. استفاده از پس زمینه روشن در همچین مواردی کمی تکنیک و مهارت بیشتر میخواد.

منظور من این بود که اگر هنگام عکاسی از پس زمینه تیره استفاده میکنید در فوتوشاپ اون پس زمینه تیره رو با یک پس زمینه روشن عوض نکنید
    و یا بر عکس

فکر کنم خود آقا مجید متوجه منظورم شده باشند
    behzad_milad، AmirS، Madjidm و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

منظور من این بود که اگر هنگام عکاسی از پس زمینه تیره استفاده میکنید در فوتوشاپ اون پس زمینه تیره رو با یک پس زمینه روشن عوض نکنید
    و یا بر عکس
    یاسرجان منظور من ترکیب رنگ سوژه با رنگ بکگراند بود مثلا اگررنگ سوژه شما روشن بود و اگه بخواهید رنگ روشنی رو به بکگراند روشن اضافه کنید یا اصلا رنگ بکگراند رو تغییر بدید خیلی راحتره تا تغییر و اضافه کردن یک رنگ تیره .

درمورد جداسازی هم حتی به یک لینک مجزا اشاره کردم .

شاید نتونستم منظورخودمو به درستی شرح بدم (شرمنده )
    Delbaz و Madjidm تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Hamid.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1261

سلام
    دوستان میشه لطف کنید بگید چه جوری میشه یک نوار رنگی رو در حاشیه ی یک متن فرار داد؟؟ منظروم اینه که رنگ اصلی متن مشکی هست اما میخوایم حاشیه ی حروف رنگ سفید رو داشته باشه.

ممنون
    حمید رضا مهری
    --------------------

Canon 5D Mark III + Canon 24-70 f4 L + Canon 70-200 f4 IS L + Tamron 85 f1.8

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid.M نمایش پست ها
    سلام
    دوستان میشه لطف کنید بگید چه جوری میشه یک نوار رنگی رو در حاشیه ی یک متن فرار داد؟؟ منظروم اینه که رنگ اصلی متن مشکی هست اما میخوایم حاشیه ی حروف رنگ سفید رو داشته باشه.

ممنون
    در پالت لایه ها روی لایه دبل کلیک کرده (یا گزینه Blending Options) در پنجره ای که باز می شود، سمت چپ آخرین گزینه Stroke را انتخاب کنید و تنظیمات لازم را انجام دهید.
    Hamid.M تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    ممنون

من البته همچین چیزی نگفتم
    اتفاقا برای سوژه های شفاف مثل شیشه ها و یا قطعات پلاستیکی , پس زمینه تیره رو بیشتر توصیه میکنم به شرطی که بتونید نور نرمی رو روی این اشیاء بازتاب بدید تا سطح اونها از پس زمینه متمایز بشه. استفاده از پس زمینه روشن در همچین مواردی کمی تکنیک و مهارت بیشتر میخواد.

و یا بر عکس

فکر کنم خود آقا مجید متوجه منظورم شده باشند
    پیرو فرمایش جناب دلباز، به این نمونه توجه کنید:
    _DSC3845.jpg
    از چپ به راست:
    عکس اصلی، تغییر پس زمینه از سیاه به سفید، نمونه هایی از پس زمینه در رنگ های دیگر، یک پس زمینه کاملا متفاوت و بی ربط...!
    نور: یک فلاش از زیر میز شیشه ای (که بعد از گرفتن عکس فهمیدم هوای آلوده تهران چقدر روش اثر گذاشته :) )
    و نکته ای که شاید برای دوستان جالب باشه اینه که برای رسیدن به این نتیجه ( که البته به عنوان کار نهایی مطلوب نیست، ولی نقطه خوبی برای شروع به ظریف کاری‌ه) تنها ۲-۳ کلیک نیاز داریم! تو تصاویر بالا از ماسک استفاده نشده و هیچ قسمتی رو هم پاک نکردم، بلکه تنها از قابلیت ترکیب شرطی (blend if) لایه ها استفاه کردم.
    behzad_milad و Madjidm تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    119

سلام
    من پلاگین AV Bros. Page Curl Pro رو دانلود و نصب کردم، اما تو قسمت filter پیداش نمیکنم.
    چه کار باید بکنم؟
    مهدی رمضانی
    Nikon D90 + AF-S 18-105 mm

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

امیر جان

راستش به هزار شکل مختلف میشه این لیوان رو از پس زمینه مشکی بیرون کشید و اون رو در یک پس زمینه دیگه قرار داد.

اما آیا نتیجه رضایت بخش خواهد بود؟

شما از Blend if استفاده کردید و مثلا از این تنظیمات :

من ممکنه دکمه CTRL رو نگه دارم و روی کانال قرمز کلیک کنم تا قسمت های روشن عکس انتخاب بشن و با دکمه های Ctrl + J اون رو در لایه بالاتر قرار بدم . خیلی راحت تر از Blend if

ممکنه کس دیگه ای از ابزار Select / Color range استفاده کنه و قسمت روشن رو انتخاب کنه و در لایه بالاتر قرار بده

از همه این روش ها میشه استفاده کرد اما

نتیجه کار هیچ وقت رضایت بخش نخواهد بود

مثلا در همین عکس ها , وقتی به جای پس زمینه تیره از یک پس زمینه روشن استفاده کردیم , قسمت های مشخص شده به جای اینکه روشن تر باشند , تیره تر شده اند در حالی که رفلکس های نوری معمولا روشن تر هستند

شما بخواید اونها رو درست کنید , باز هم جای دیگه ای از کار لنگ میزنه.
    و حتی اگر خیلی هم وقت بذارید و خیلی هم نتیجه خوبی بدست بیارید باز هم به نظرم عوض کردن پس زمینه در فوتوشاپ آن هم با این تغییرات روشنایی کار بی فایده ای بوده . به راحتی میتونستید دو عکس با پس زمینه متفاوت بردارید تا در فتوشاپ اینقدر به زحمت نیافتید.

در واقع هدف ما این نیست که بگیم شدنی است یا نه .
    در گرافیک هر کاری شدنی است

منتها در اینجا هدفمون اینه که یک عکاس از مرحله عکاسی تا ویرایش کمترین زحمت رو بکشه و با اندکی از دانش هم کارش با بالاترین کیفیت راه بیافته.

راهنمایی های انجام شده هم به همین منظور صورت میگیره

وگرنه اگر من بخوام به دانش خودم تکیه کنم اصلا از این گیلاسی یک عکس هم نمیگیرم
    بلافاصله در 3D max با یک Line شکل مقطع این گیلاسی رو میکشم و با یک متغیر Lathe این شکل رو ایجاد میکنم و بعد هر نورپردازی دلخواهی رو روی اون بوجود میارم . طوری که هر گز و با هیچ نورپردازی واقعی نشه به اون رسید

سپس یه خروجی در فتوشاپ و استفاده از ابزارهای 3D فتوشاپ
    drfarahnak، Madjidm، FoadKhanlar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

جناب دلباز، بنده نه قصد فخر فروشی با دانشم (اگه دانشی داشته باشم) رو داشتم و نه سعی در ایجاد یک خروجی بی نقص...
    بلکه در تایید این فرمایش شما که
    برای سوژه های شفاف مثل شیشه ها و یا قطعات پلاستیکی , پس زمینه تیره رو بیشتر توصیه میکنم به شرطی که بتونید نور نرمی رو روی این اشیاء بازتاب بدید تا سطح اونها از پس زمینه متمایز بشه.
    خواستم بگم وقتی چیزی داریم که در نور میدرخشه و سفید میشه، پس زمینه مشکی میتونه گزینه مناسبی باشه، و چون خیلی از دوستان روشهایی که شما اشاره کردید رو می شناسند؛ تصمیم گرفتم از فرصت استفاده کرده و یاد آوری کنم که ابزار مهجوری به نام blend if هم هست که خیل وقت ها میتونه کار راه انداز باشه...

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

امیر جان
    من از روی همین پست های شما کاملا مطمئن هستم که شناخت کاملی روی ابزارها و دستورات فتوشاپ دارید
    در واقع اگر کسی واقعا فتوشاپ رو بلد باشه حتی از طرز راهنمایی کردنش هم این موضوع ثابت میشه

بنده افتخار میکنم که کنار شما دوستانم در اینجا چیزهای بیشتری یاد بگیرم

فقط منظورم این بود که سعی نکنیم پس زمینه تیره رو با روشن و یا روشن رو با تیره جایگزین کنیم . سختی زیادی داره و ممکنه کسی که در این امر تبحر نداره کلا عطای کار رو به لقایش ببخشه

دلباز از کسی که مطمئن حرف میزنه خوشش میاد
    ashkan 78، FoadKhanlar و Shamim تشکر می‌کنند.

صفحه 35 از 127 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 45 85 ... آخرینآخرین