صفحه 6 از 16 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 160
Like Tree239تشکر

موضوع: آخرين قيمت دوربين هاي پنتكس و سامسونگ

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: آخرين قيمت دوربين هاي پنتكس و سامسونگ

سلام

بدون اينكه اصل اين موضوع را رد يا تاييد كنم بايد عرض كنم كه يك نكته ي كليدي و غير قابل انكار اين است كه در ايران معمولا افراد چيزهايي رو مي خرند كه بتوانند در آينده راحت تر در صورت نياز مالي يا هوس آپگريد كردن به فروش برسانند.

سالهاي سال (لا اقل از سال 52 تا زمان توقف اجباري توليد) ايران خودرو آشغال ترين وسيله ي نقليه ي دنيا يعني پيكان را با تكيه بر اين واقعيت تاريخي، اجنماعي، روانشناختي به فروش رساند ديگر كنن و نيكن (كه نه تنها مشكل كيفيتي و ساختاري ندارند بلكه اگر نخواهيم قبول كنيم كه تجهيزات متنوع تر و در دسترس تري دارند كه دارند لا اقل سوكسه ي بهتري از نظر اسم جهاني هم دارند) جاي خود دارند.
    A_Maddah، mreza1001، partow و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

با این قیمت ها خرید دوربین های مدل XXX و XXXX کنون و نیکون چه توجیهی دارد که برخی دوستان اینقدر پافشاری می کنند؟

Nikon D90 ,Canon 50D هم تاب مقاومت ندارند. مگر اینکه جریان عشق به برندی خاص وجود داشته باشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    بدون اينكه اصل اين موضوع را رد يا تاييد كنم بايد عرض كنم كه يك نكته ي كليدي و غير قابل انكار اين است كه در ايران معمولا افراد چيزهايي رو مي خرند كه بتوانند در آينده راحت تر در صورت نياز مالي يا هوس آپگريد كردن به فروش برسانند.
    ضمن تاييد يادآوري مي كنم ، همان بحث برند مورد استفاده اكثر دوستان و اطرافيان و قرض دادن لنز و تجهيزات و ...
    كه البته براي خيلي از عكاسان هم موضوع مطرحي نيست و براي بعضي ها مثل من 100% قابل توجه.
    farhad44، mreza1001 و partow تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

مهم ترین مشکل ، تهیه لنزهای مورد نیاز در این برند است ...

به قول شاعر : همی گویم و گفته ام بار ها : پست 4 لینک زیر

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=6311

الان خودم نگاه کردم دیدم تازه پست فوق قدیمی شده مثلا 135-50 رو توش نزده بودم 250-60 هم همینطور و ...

ضمن اینکه از آن جایی که سیگل نمایندگی انحصاری محصولات سیگما را هم در اختیار دارد کلیه لنز های سیگما که ماونت پنتاکس داشته باشند رو هم وارد میکنه.

فلاش باطری گریپ ریموت آداپتور دکلانژور و ... هم هست. اگر چیزی هم بخواهید و نداشته باشند با سفارش شما و پیش پرداخت بخشی از پولش تو سفارش بعدی وارد میشه.

به قول آرش خان این از این!

به علاوه امکان استفاده از لنز های قدیمی (از ابتدای تولید لنز توسط پنتاکس تا الان -البته یک نوع ماونت پیچی هست که تو ایران خیلی کمه و مستقیم نمی خوره) رو داریم. هم سری اتوفوکوس هم سری غیر اتوفوکوس که با توجه به لنز های با کیفیت (هم اپتیک هم ساخت) پنتاکس امکان کمی محسوب نمیشه ضمن اینکه اون لنز ها که تو دوره خودشون به کیفیت زبانزد بودند برای 35 مم ساخته شده و وقتی ما روی APS ازشون استفاده می کنیم .... کیفیت بهتری ازشون میگیریم.

ضمن تاييد يادآوري مي كنم ، همان بحث برند مورد استفاده اكثر دوستان و اطرافيان و قرض دادن لنز و تجهيزات و ...
    كه البته براي خيلي از عكاسان هم موضوع مطرحي نيست و براي بعضي ها مثل من 100% قابل توجه.
    به استحضار می رساند : در حال حاضر تعداد پنتاکسی های فروم با سرعت نور در حال افزایش است.

منتها نمیدانم چرا دوستان در فروم فعال نیستند. تا جایی که می دانم به جز من و نوید سادات 3نفر دیگه هستند 2 نفر دیگه هم در شرف خرید هستند. اتفاقا یکی از دوستان از یکی از دوبرند معروف (سری XX داشتند) تغییر برند دادند و پنتاکسی شدند. خلاصه اینکه من وقتی فروش سیگل را می بینم شاخ در می آورم که پس این همه دوربین کجا می رود که ما نمی بینیم گوشه آتلیه ها یا تودل جنگل ... نمی دانم.
    ویرایش توسط mreza1001 : Thursday 12 November 2009 در ساعت 00:30
    farhad44، Ali Talebi و M.R.Mir تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    خلاصه اینکه من وقتی فروش سیگل را می بینم شاخ در می آورم که پس این همه دوربین کجا می رود که ما نمی بینیم گوشه آتلیه ها یا تودل جنگل ... نمی دانم.
    دليلش واضحه. شما نمي توانيد فروش تنها يك شركت رو ( به ضرس قاطع عرض مي كنم كه هيچ وارد كننده ي ديگري به غير از سي گل، پنتاكس وارد نمي كند) با صدها شركت ريز و درشت و مغازه هايي كه راسا دوربين وارد مي كنند و همگي فقط كنن و نيكن مي آرن ( به همون دليل كه بهتر و سريع تر فروش مي رود) مقايسه كنيد. چه بخواهيم و چه نخواهيم درصد فروش جهاني پنتكس هم در مقابل نيكن و كنن خيلي كم است و در ايران به دلايل ياد شده كمتر هم هست.

خوب اين بهترين موقعيت براي دوستاني است كه مي خواهند با قيمت هاي بهتر DSLR داشته باشند.

پي نوشت: ضرس قاطع = با اطمينان، از روي يقين. اين عبارت يه جوريه كه آدم دوست داره ازش استفاده كنه آخه قاطعيتش توش نهفته است
    mreza1001، partow، siamak77 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    چه بخواهيم و چه نخواهيم درصد فروش جهاني پنتكس هم در مقابل نيكن و كنن خيلي كم است و در ايران به دلايل ياد شده كمتر هم هست.

درسته. اما این اختلاف رو بیشتر باید به تبلیغات و جو بازار نسبت داد
    حتی بین خود کنون ونیکون هم به علت شبکه گسترده تر فروش و تبلیغات بیشتر کنون اختلاف زیادی تو بازار هست (این اختلاف تو ببین و بگیرها که بیداد میکنه! و تو slr باز کمتره)

دلیل دیگه اش میتونه این باشه که پنتاکس تو کلاس D3 یا 1D فعالیتی نداره و من تازه کاری که میخوام دوربین بخرم نگاه
    میکنم فرضا دست فلان عکاس کار درست چه دوربینی دیدم از همون برند بخرم. این یه چیز طبیعیه.

این اختلاف بیشتر مربوط به جو بازاره (و البته پیامدش هم همون قضیه ی پیکانه هست!) وگرنه با پولی که بابت یه پنتاکس میدیم صاحب دوربینی شدیم که از هم قیمتاش تو برندای دیگه یه کلاس بالاتره.
    در مورد لنزاش هم که آقای میلانی گفتن این که مانتش با تمام لنزای قدیمیش میخونه بسیار وسوسه کننده هست!
    mreza1001 و Ali Talebi تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ: آخرين قيمت دوربين هاي پنتكس

البته اگر نگاهی به فروم های پنتاکس تو سایت رسمی پنتاکس ژاپن بیندازید متوجه خواهید شد که پنتاکس اصلا قصد نداره که کل بازار (منظورم اینه که بره به اون سمت) DSLR رو بگیره. شرکت Hoya که مالک کمپانی پنتاکس ژاپن است بازار DSLR و فراتر از آن دوربین رو به عنوان بخشی از فعالیت هاش محسوب میکنه (در مواقع بخش کوچکتر یا دست کم مساوی با سایر بخش ها) از آن گذشنه پنتاکس شرکت کوچکی (در مقیاس جهانی) است. برای من اصلا مهم نیست که پنتاکس فروش بیشتری دارد یا نه چون این اصلا نشانه برتری چیزی نیست مثالهای زیادی هم در همین فروم زده شده (از رولز رویز ! تا پیکان و بی ام و ... ) چیزی که مهم است اینه که به همون تعداد اندک مشتری که داره خوب سرویس میده قیمتش بهتره در مورد لنز های قدیمیش گروکشی نمیکنه کیفیت لازم رو هم داره (حالا اگر روزی به فول فریم نیاز واقعی داشته باشم و پنتاکس فول فریم نداشته باشد در خرید نیکون یا کنون درنگ نخواهم کرد)

تو جعبه دوربین های پنتاکس کاغذی هست که یادداشتی با این مظمون دارد:

در نتیجه ی ادقام شرکت پنتاکس با کمپانی هویا در تاریخ فلان نام پنتاکس به هویا تغییر کرده است. لیکن جهت رضایت شما با همان نام آشنای پنتاکس به حضورمان در بازار ادامه می دهیم و همواره پاسخگوی نیاز شما خواهیم بود. از اینکه کمپانی هویا مالک برند پنتاکس را نیز همانند قبل حمایت و تشویق می کنید سپاسگذاریم.

البته این عدم تغییر نام چندین دلیل تبلیغاتی و ... دارد ولی لحن نامه برای یک مشتری بسیار مهم است.

موارد مختلفی در پاسخ به سوالاتی از قبیل : چرا پنتاکس فول فریم تولید نمی کند؟ چرا پیش از ارائه فول فریم مدیوم فرمت معرفی خواهد کرد؟ چرا تولید فول فریمش را که پیش از کنون و نیکون مراحل طراحی را سپری کرده بود به خط تولید نسپرد ؟ و .... وجود دارد که در حوصله این بحث نمی گنجد.

اما یک دلیل جالب برای خرید پنتاکس :

به ضرس قاطع عرض مي كنم كه هيچ وارد كننده ي ديگري به غير از سي گل، پنتاكس وارد نمي كند
    تا جایی که اطلاع دارم در سایر نقاط دنیا هم شبکه فروش پنتاکس به همین صورت است. حد اقل در کانادا و ایتالیا و آلمان و انگلستان و استرالیا که اینجوریه.

یعنی : خریداران محترم خیالتان کاملا آسوده باشد هیچ گونه تقلب و گران فروشی، گارانتی نا معتبر ، دوربین گری مارکت و ... در کار نیست با خیال راحت خرید کنید.
    ویرایش توسط mreza1001 : Thursday 12 November 2009 در ساعت 12:16
    farhad44 تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا zarfam آواتار ها
    تشکر کرده
    854

سلام به همه دوستان
    از اقاي حسيني تشكر ميكنم بخاطر تمام وقت وانرژي كه در اين فروم ميگذارند.
    من بعنوان كسي كه شروع عكاسي ديجيتال با 30 دي و40 ذي كردم و لنزهاي مختلفي
    تست كردم .هيچوقت به رضايت 100%نرسيدم تا زماني كه روي برند پنتاكس تحقيق كردم
    حالا با استفاده از لنز هايي همچون 50 م م 1.4 يا 28 2.8همراه كانورتور يا 105 2.8 (سه عدد لنز
    100 تومان خريدم)تصاويري غير قابل مقايسه با برند قبلي دارم.
    لرزش گير روي بدنه پنتاكس هم يك مزيت نسبي .
    استفاده از لنز هاي كاملا دستي (دياف و فوكوس) باعث تمركز بيشتر و در نتيجه تصوير بهتر البته
    بدون در نظر گرفتن فاكتور زمان.
    در كل برند و تجهيزات..... عكس خوب خلق نميكنه عوامل موثر ي هستند اما مهمترين عامل خود عكاس .
    با تشكر فراوان
    علي
    farhad44، mreza1001 و M.R.Mir تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط zarfam نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    از اقاي حسيني تشكر ميكنم بخاطر تمام وقت وانرژي كه در اين فروم ميگذارند.
    من بعنوان كسي كه شروع عكاسي ديجيتال با 30 دي و40 ذي كردم و لنزهاي مختلفي
    تست كردم .هيچوقت به رضايت 100%نرسيدم تا زماني كه روي برند پنتاكس تحقيق كردم
    حالا با استفاده از لنز هايي همچون 50 م م 1.4 يا 28 2.8همراه كانورتور يا 105 2.8 (سه عدد لنز
    100 تومان خريدم)تصاويري غير قابل مقايسه با برند قبلي دارم.
    لرزش گير روي بدنه پنتاكس هم يك مزيت نسبي .
    استفاده از لنز هاي كاملا دستي (دياف و فوكوس) باعث تمركز بيشتر و در نتيجه تصوير بهتر البته
    بدون در نظر گرفتن فاكتور زمان.
    در كل برند و تجهيزات..... عكس خوب خلق نميكنه عوامل موثر ي هستند اما مهمترين عامل خود عكاس .
    با تشكر فراوان
    علي
    دوستان به خیلی مباحث پرداختند ، مورد دیگری که برای من مقداری ناخوشاینده استفاده از باتری AA بجای Lithium Ion در اکثر دوربینهای پنتکسه
    M.R.Mir تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط elend نمایش پست ها
    دوستان به خیلی مباحث پرداختند ، مورد دیگری که برای من مقداری ناخوشاینده استفاده از باتری AA بجای Lithium Ion در اکثر دوربینهای پنتکسه
    اونهم فقط در سری KxxxD و KxxxxD پنتاکس است (مثل K200 و K2000) ؛ هر چند که یک عده هم آن را یک مزیت میدانند!

* K-2000 = K-m :)
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Thursday 12 November 2009 در ساعت 20:36
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

Pentax K-x هم ! مزیتش قابل دسترس بودنشه! شاید

صفحه 6 از 16 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین