صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: خريد دوربين ديجيتال کوچک

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

پیش فرض خريد دوربين ديجيتال کوچک

سلام

من قصد دارم يک دوربين ديجيتال سبک و کوچک و نسبتا ارزان بخرم
    به عکاسي علاقه نسبي دارم و از يک دوربين رفلکس قديمي نيکون استفاده ميکردم يا از يک هندي کم که هردو وزن حدود کيلو دارند و حجمشون در حدي نيست که هر جا بتونيد راحت ببريد
    چون احتمال ميدهم در آينده يک دوربين ديجيتال قوي تر بگيرم نميخواهم خرج زياد بکنم
    امکان مانور دستي برايم مهم است به همين دليل خانواده کنون سري آ را انتخاب کردم
    نيکون رو با وجود اندازه و وزن بسيار مناسب و قابليت حذف قرمزي چشم به دليل فقدان امکان تنظيمات دستي حذف کردم نمونه هاي سوني هزينه مضاعف براي تهيه مموري استيک در پي دارند و فوجي و کداک هم در اين رده بيش از حد ساده هستند
    fz5-s1is هم ابعاد جيبي ندارند

در حال حاضر با گارنتي آفومار
    a95=>295 china
    a520=>250-275 japon
    a510=>195 malesiya
    ixus 50=> japon (350?)

آ95 به دليل چيني بودن و اينکه اعتقاد دارم اپتيک آن با دقت سنسورش همخواني نداره رد کردم

بين آ520 و آ510 شک دارم يکي اينکه آيا ادعاي ساخت ژاپن آ520 ديلي بر کيفيت ساخت بهتر اون هست؟
    دوم اينکه من شنيدم در ايزوهاي بالا آ510 نويز کمتري نسبت به آ520 داره و خوب کسي با اين دوربين پوستر نميگيره و قيمت خيلي مناسب تري هم داره
    براي اختلاف 4 مگ و 3/3 يک دوربين جيبي من 50-75 تومن اختلاف رو خيلي منطقي نميدونم اما ساخت ژاپن بودن منو وسوسه ميکنه
    در بين مباحث قبلي اين انجمن معمولا من آ520 رو ديدم و کمتر از آ510 مطلبي پيدا کردم

با توجه به اينکه اين دوربينها نمونه هاي پرفروش و متداولي هستند و من صرفا از مشخصات و مرور سايتهاي معروف به اين نتيجه گيري رسيدم
    خواهش ميکنم دوستاني که سابقه کار با اين دوربينها رو دارند من راهنمايي کنند

همچنين چنانچه ممکنه نظر دوستان را در مورد ايکسوس 50 و ساير دوربينهاي کوچک و خيلي کوچک جويا بشم
    ویرایش توسط bf  : Sunday 9 October 2005 در ساعت 11:22

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

ظاهرا panasonic fz1/fz2 نيز حجم و قيمت مشابهي دارند
    با زوم بيشتر اما متاسفانه فاقد چشمي اپتيک ، توصيه مي شوند؟

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

من فکر می کنم آ520 یا 510 با مشخصاتی که شما انتظار دارید همخوانی دارند.
    من شخصا عقیده دارم در مورد دوربینهای برند معروف، ساخت ژاپن یا چین یا مالزی فرقی ندارد، چون همه بر اساس تکنولوژی و قطعات اصلی شرکت مادر تهیه شده و فقط کار مونتاژ و قطعات کم اهمیتتر مانند بدنه در کشورهای دیگر ساخته می شود تا بواسطه نیروی کار ارزانتر، قیمت تمام شده محصول کمتر شود.
    در اروپا و امریکا هم همین محصولات ارائه می شود و مطمئن باشید که حتما استاندارد و کنترل کیفی کانن در آنها رعایت شده است. ضمن اینکه خود شرکت مادر به این محصولات گارانتی و تضمین میدهد. مثلا دوربین جدید نیکون بنام D50 که نیکون روی فروش آن امید زیادی بسته است چینی است و از لحاظ کیفی (به غیر از لنز کیت ضعیفتر که برای ارزانتر شدن انتخاب شده) چیزی از D70 کمتر ندارد.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

از توضيحات شما متشکرم
    البته ميدانم بخش عمده اي از سوال من کاملا تکراري بوده و احتمالا به دفعات در اين انجمن بحث شده نظير:
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...highlight=a510
    لطفا مطالب تکراري من رو به حساب عجله و استرسي که الان دارم بگذاريد :)

تنها موردي که براي من باقي مانده همان نويز بيشتر a520 به a510 در حساسيت هاي بالا است چنانچه در اين جا اشاره شده:
    http://www.dcresource.com/reviews/ca...0_a520-review/

آيا اين مساله مهمي است و کاربران اين دوربين آن را حس کرده اند؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

[تنها موردي که براي من باقي مانده همان نويز بيشتر a520 به a510 در حساسيت هاي بالا است چنانچه در اين جا اشاره شده:
    http://www.dcresource.com/reviews/ca...0_a520-review/

آيا اين مساله مهمي است و کاربران اين دوربين آن را حس کرده اند؟[/QUOTE]

به فرض اگر اين نكته صحيح باشد، عزم شما بايد در ترجيح A510 بر A520 افزايش يابد. فقط اگر به Canon ساخت چين اعتماد نداريد، در مورد ساختهاي مالزي هيچ دليلي براي نگراني وجود ندارد. من نمي‌دانم چرا در ايران اختلاف قيمت اين دو مدل اينقدر بالا است در حالي كه A520 به اعتقاد من ارزش پرداخت حداكثر 20،000 تومان بيشتر را دارد.
    ویرایش توسط yousefmon : Monday 10 October 2005 در ساعت 21:06

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

دقيقا من هم به همين شکل فکر ميکنم و کمي شک ميکنم که شايد بخشي از اختلاف قيمت به دليل تفاوت محل ساخت باشد

البته تفاوت در قيمت رسمي ابتداي عرضه 100$ بوده
    نکته ديگر اينکه به نظر ميرسد در ايران و حتي جهان قيمت 510 اشباع شده باشد و از اين پس هرچه بگذرد 520 به 510 نزديکتر ميشود

alireza86
    Guest

با سلام
    اگر خريدي بگو كيفيت عكسهاي آن چگونه است.
    با تشكر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

[QUOTE=bf ]دقيقا من هم به همين شکل فکر ميکنم و کمي شک ميکنم که شايد بخشي از اختلاف قيمت به دليل تفاوت محل ساخت باشد

با سلام،
    1- خير، حتي ساخت چين بودن اين مدلها كوچكترين اثري در قيمت آنها ندارد. البته بعضي از فروشندگان غيرمعتبر داخلي در خيابان جمهوري و ناصرخسرو با دامن زدن به چنين تصوراتي بازارگرمي مي‌كنند.
    2- بد نيست بدانيد در حال حاضر A520 ساخت ژاپن كمياب است و همين اختلاف 60،000 توماني كه شنيده‌ايد، بين ساخت مالزي هر دو مدل است.
    3- مدل A510 كه در بخشهاي مختلف از قابليتها و كيفيت آن نوشته‌شده، ساخت مالزي بوده و از ابتداي ورود هم، ساخت ژاپن آن را نديده‌ام (فقط شنيده‌ام).
    4- مطمئن باشيد تا زماني كه چنين ترديدها، حساسيتها و گرايشهايي تا اين حد نسبت به توليدكننده وجود دارد، اين اختلاف قيمت را فروشندگان حفظ خواهند كرد تا هم به سود سرشاري برسند و هم اين افكار را در خريداران تقويت كرده و تداوم ببخشند. (بر خلاف مطللي كه در بالا گفتم، حالا يكي از علل اين اختلاف قيمت را پيدا كردم!)
    ویرایش توسط yousefmon : Tuesday 11 October 2005 در ساعت 20:57

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

من فقط در بازار کامپيوتر ايران قيمت کرده بودم که کمترين قيمت 245 و بيشترين 275 بود! اما 510 بين 195-200 و فقط يک مورد 215
    در ليبل دوربين درج شده بود ژاپن اما خود فروشندگان احتمال ميدادند که ساخت مالزي باشد :)

تصور من اين است که بالا رفتن دقت ccd ها و اينکه عامه خريداران صرفا به دقت سنسور توجه کرده و کمتر به خصوصيات غير الکترونيکي و اصيل دوربينها توجه ميکنند، به نوعي تقاضا خريد را براي دوربين ها با رزلوشن کمتر از 4 کم کرده و عامل ديگر اختلاف قيمت هم همين است
    کنون معمولا ديد درستي از سلايق بازار دارد، يش بيني من اين است که در اين خانواده شاهد دوربين جديدي با اين رزلوشن نباشيم و 610 و 620 که با قيمت ابتدايي همين دو مدل عرضه شده اند جايگزين اين دو باشند که بدنه سنگين تر و کمي بزرگتري هم دارند

جناب عليرضا در آدرسي که ارايه کردم، نمونه هايي از عکس هر دو دوربين با مقياس اصلي هم وجود دارد که ميتوانيد خودتان هم قضاوت کنيد

اما دارندگان هم تجربه شخصي خود را ارايه دهند بسيار مفيد خواهد بود

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط bf
    در ليبل دوربين درج شده بود ژاپن اما خود فروشندگان احتمال ميدادند که ساخت مالزي باشد :)
    اگر روي آن ساخت ژاپن نوشته‌شده‌باشد، جز حقيقت نيست. متأسفانه اكثر فروشندگان از آنچه عرضه مي‌كنند، اطلاعات درست و كاملي ندارند و اطلاعاتي كه مي‌دهند از افواه و شنيده‌هايشان است.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین