صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
Like Tree17تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید g12 یا d550 دست دوم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

پیش فرض راهنمایی برای خرید g12 یا d550 دست دوم

سلام اساتید و دوستان عزیز و گرامی !
    اینجانب قصد خرید یک دوربین داشتم با این هدف که کیفیت عکس فوق العاده ای برام داشته باشه و البته ی مقدار هم فضا برای پیشرفت تو ضمینه عکاسی رو هم برام داشته باشه
    که بعد از گشت و گذار تصمیم گرفتم که g12 رو بخرم که انصافا کیفیت قابل قبولی هم داره !

حالا سئوالم اینجاست ؟

1) اگه بخوام این دوربین رو نخرم و بجاش یک دوربین دست دوم تمیزی مثله d550 بگیرم ارزش داره ( یعنی اختلاف کیفیت عکس ها به صورت محسوس قابل مشاهده هست و از این انتخاب راضی میشم یا همون G12 هم میتونه راحت جوابگوی من باشه )

2) تو رنج 700 هزار تومان آیا انتخاب بهتری هم میتونم داشته باشم یا خبر ؟ ( رو برند و مارک خاصی هم تعصب ندارم ولی تحقیق بنده اماتور همین g12 بوده )

PHA
    PHA آنلاین نیست
    كاربر همراه PHA آواتار ها
    تشکر کرده
    29

تفاوت محسوسه ! سنسورهای این دو دوربین در دو کلاس متفاوت قرار داره. اما اینکه آیا g12 هم برای شما کفایت می کنه یا نه رو خودتون باید تعیین کنید !

می تونید به d3100 نیکون و 1100d کنون هم فکر کنید، مگر ینکه یه 550d تمیز گیر بیارید و از سلامتش اطمینان داشته باشید
    erfan33 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Asri آواتار ها
    تشکر کرده
    5552

سلام
    چیزی که مسلم است اینست که اصولا این دو دوربین را با هم مقایسه نمیکنند . و چیزی که مسلم تر است این که 550D از کلاس بالاتری برخوردار است .
    ولی به عقیده من شما همان g12 را بخرید . به مرور زمان متوجه نیازهای خودتان خواهید شد .
    saadi126 و erfan33 تشکر می‌کنند.
    You can take the boy out of Suffolk, but you can't take Suffolk out of the boy

كاربر همراه hamid_rabbi آواتار ها
    تشکر کرده
    359

پیشنهاد بنده همان 500d اه! فقط به شرط اینکه با حوصله دنبال یه نمونه کم کارکرد و مطمئن اون باشید

شما با خرید دوربین DSLR رده پایین و تجربه عکاسی با این دوربینها میتونید نیازهای خودتون رو بهتر بشناسید و در صورت نیاز امکان ارتقا رو هم خواهید داشت

شما با دوربین 500d حالا حالاها فرصت برای تجربه خواهید داشت و این دوربین به این زودیها از رده خارج نخواهد شد
    erfan33 تشکر می‌کند.

درد من تنهايي نيست بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت و بي عرضه گي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خدا ميدانند

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan33 نمایش پست ها
    سلام اساتید و دوستان عزیز و گرامی !
    اینجانب قصد خرید یک دوربین داشتم با این هدف که کیفیت عکس فوق العاده ای برام داشته باشه و البته ی مقدار هم فضا برای پیشرفت تو ضمینه عکاسی رو هم برام داشته باشه
    که بعد از گشت و گذار تصمیم گرفتم که g12 رو بخرم که انصافا کیفیت قابل قبولی هم داره !

حالا سئوالم اینجاست ؟

1) اگه بخوام این دوربین رو نخرم و بجاش یک دوربین دست دوم تمیزی مثله d550 بگیرم ارزش داره ( یعنی اختلاف کیفیت عکس ها به صورت محسوس قابل مشاهده هست و از این انتخاب راضی میشم یا همون G12 هم میتونه راحت جوابگوی من باشه )

2) تو رنج 700 هزار تومان آیا انتخاب بهتری هم میتونم داشته باشم یا خبر ؟ ( رو برند و مارک خاصی هم تعصب ندارم ولی تحقیق بنده اماتور همین g12 بوده )
    درود:

اینگونه که پیداست شما هیچ گونه تجربه ای در زمینه عکاسی نداشته اید، و البته اینکه میخواهید وارد دنیای عکاسی شوید رو بهتون تبریک میگم...

بهتر بود کمی مطالعه در مورد رده بندی دوربینها انجام میدادید، تا بیشتر با کلاس دوربینها و نوع کاربری اونها آشنا میشدید،تا حداقل رده کاری خودتون رو متوجه میشدید.
    در مورد 550d کانن، فکر نمیکنم دست دوم تمیزش را به قیمت 600 تومان پیدا کنید ( با احتساب رم + کیف + 3 پایه ) ، و ادامه داستان !!موضوع بعدی اینکه پیشنهاد من به شما در حال حاضر نخریدن هست تا خریدن و بعد از آن پشیمان شدن، چون ممکن است شما به هیچ یک از این دو مدل نیازی نداشته باشید و یک سوپر زوم برایتان بهترین انتخاب باشد، به همین خاطر توصیه میکنم( توصیه تمام دوستان ) کمی وقت بگذارید و در مورد رده بندی دوربینها بیشتر مطالعه داشته باشید، و مزایا و معایب هر رده را برسی کنید تا به انتخاب صحیح برسید.

موفق باشید...
    erfan33، ahmadmobin و korosh1 تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط ramink2 نمایش پست ها
    درود:

اینگونه که پیداست شما هیچ گونه تجربه ای در زمینه عکاسی نداشته اید، و البته اینکه میخواهید وارد دنیای عکاسی شوید رو بهتون تبریک میگم...

بهتر بود کمی مطالعه در مورد رده بندی دوربینها انجام میدادید، تا بیشتر با کلاس دوربینها و نوع کاربری اونها آشنا میشدید،تا حداقل رده کاری خودتون رو متوجه میشدید.
    در مورد 550d کانن، فکر نمیکنم دست دوم تمیزش را به قیمت 600 تومان پیدا کنید ( با احتساب رم + کیف + 3 پایه ) ، و ادامه داستان !!موضوع بعدی اینکه پیشنهاد من به شما در حال حاضر نخریدن هست تا خریدن و بعد از آن پشیمان شدن، چون ممکن است شما به هیچ یک از این دو مدل نیازی نداشته باشید و یک سوپر زوم برایتان بهترین انتخاب باشد، به همین خاطر توصیه میکنم( توصیه تمام دوستان ) کمی وقت بگذارید و در مورد رده بندی دوربینها بیشتر مطالعه داشته باشید، و مزایا و معایب هر رده را برسی کنید تا به انتخاب صحیح برسید.

موفق باشید...
    متشکر از شما و سایر عزیزان
    الان دوربین فعلی خودم hs10 هست که متاسفانه احساس میکنم تنظیماتی که در رده ی نسبتا پیشرفته انجام میدم اون چیزی که باید در بیاد نمیشه و مطمئن هستم که مشکل از تنظیمات و رده پایین بودن دوربین فعلیم هست و واسه همین قصد ارتقا بدنه رو دارم
    حالا هم موندم دقیقا چی بگیرم ولی مطمئنا دوستان و عزیزان میتونن بهم در خرید مطلبوب یاری نمیایند
    ( البته ی مقداری هم در مورد انواع دوربین ها هم مطالعه داشتم ولی خوب تا موقعی که ادم باهاش کار نکنه دقیقا نمیتونه نظرشو در مورد انتخابی که کرده بده واسه همین راهنمای خواستم از اساتید)

تشکر کرده
    723

متشکر از شما و سایر عزیزان
    الان دوربین فعلی خودم hs10 هست که متاسفانه احساس میکنم تنظیماتی که در رده ی نسبتا پیشرفته انجام میدم اون چیزی که باید در بیاد نمیشه و مطمئن هستم که مشکل از تنظیمات و رده پایین بودن دوربین فعلیم هست و واسه همین قصد ارتقا بدنه رو دارم
    حالا هم موندم دقیقا چی بگیرم ولی مطمئنا دوستان و عزیزان میتونن بهم در خرید مطلبوب یاری نمیایند
    ( البته ی مقداری هم در مورد انواع دوربین ها هم مطالعه داشتم ولی خوب تا موقعی که ادم باهاش کار نکنه دقیقا نمیتونه نظرشو در مورد انتخابی که کرده بده واسه همین راهنمای خواستم از اساتید)
    اگر بحث اندازه و حمل و نقل برایتان مسئله ساز نباشد ( با تجربه ای که از hs10 دارید) بهتر هست که یک دوربین در رده 3 رقمی های کانن یا مدل هایی مانند d3100 نیکون تهیه کنید . البته انتخاب نهایی به بودجه شما و نوع عکاسی شما در آینده بستگی خواهد داشت ( منظور انتخاب لنز های بعدی و نوع نگاهتان به عکاسی و انتظارتان از دوربین است).
    erfan33، ahmadmobin و korosh1 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط ramink2 نمایش پست ها
    اگر بحث اندازه و حمل و نقل برایتان مسئله ساز نباشد ( با تجربه ای که از hs10 دارید) بهتر هست که یک دوربین در رده 3 رقمی های کانن یا مدل هایی مانند d3100 نیکون تهیه کنید . البته انتخاب نهایی به بودجه شما و نوع عکاسی شما در آینده بستگی خواهد داشت ( منظور انتخاب لنز های بعدی و نوع نگاهتان به عکاسی و انتظارتان از دوربین است).
    یکی از دوستان تو همین صفحه 500d رو پیشنهاد دادن و با توجه به اینکه با لنز کیت Canon 18-55 IS میفروشن خواستم ببینم این لنز برای شروع خوب هستش ؟
    قیمت تک این لنز چند هست ؟
    آیا همه ی لنز هایی که توسط کنون ساخته میشه رو هر دوربین کنون قابل سوار شدن هست
    ی سئوال خیلی مبتدی هم دارم آیا این دوربین بدون لنز هم عکس های خوبی میندازه یعنی اینکه بدون کیت Canon 18-55 IS هم قابل استفاده هستش

كاربر آشنا korosh1 آواتار ها
    تشکر کرده
    324

یکی از دوستان تو همین صفحه 500d رو پیشنهاد دادن و با توجه به اینکه با لنز کیت Canon 18-55 IS میفروشن خواستم ببینم این لنز برای شروع خوب هستش ؟
    ی سئوال خیلی مبتدی هم دارم آیا این دوربین بدون لنز هم عکس های خوبی میندازه یعنی اینکه بدون کیت Canon 18-55 IS هم قابل استفاده هستش
    بله لنز نیاز دارد

تشکر کرده
    723

اگر بودجه تون رو کمی افزایش بدهید، انتخاب 550d خیلی بهتر است و در مورد لنز 18-55 این لنز برای شروع کار تا زمانیکه خودتان به نیازهایتان پی ببرید انتخاب مناسبی خواهد بود.
    قیمت لنز تک حدود 100 تومان.
    خیر دوست گرامی ، در رده slr حتما نیاز به لنز میباشد ( مگر شما میتوانید با ماشین بدون چرخ حرکت کنید).

وباز هم یک پیشنهاد دوستانه و دلسوزانه به شما!! لطفا قبل خرید حتما کمی مطالعه داشته باشید و از تاپیک های جامع سایت حتما استفاده کنید.

موفق باشید
    M. Beyrami، Vahid، ahmadmobin و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین