صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 54
Like Tree109تشکر

موضوع: دوربین مناسب عکاسی اجتماعی

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    ممنون سعید خان ، به هر وسیله ای که دوربین دارشته باشد می توان عکس خیابانی گرفت !
    ممنون از بابات راهنمایی هاتون اما خواستم بدونم غالب کارهاتون با کدوم انجام میشه ؟
    دوربین DSLR یا دیگر دوربین ها !
    من معمولا روزهای پنج شنبه و جمعه که کلا قصد عکاسی مستند دارم قطعا دوربین SLR میبرم به همراه لنز ۲۴-۷۰ و ۵۰ اما باز به نوعی بیشتر از فوجی استفاده میکنم
    دلیلش هم این هست که فوجی کیفیت بسیار خوبی داره از دید من

اما در البافی روزهای هفته و تقریبا همیشه (حتی وقتی برای خرید نان میرم بیرون از منزل) یا فوجی یا جی وان ایکس همراهم هست چون دوربین کوچیک و جمع جوری هست و ممکن هست تو همون راه یه سوژه خوبی گیرم بیاد .

این که دوربین کوچیک هست و عکاسی باهاش راحت و بدون دردسر هست قبول ندارم و بیشتر یک حرف تئوری هست

گاهی باید دوربین بزرگ و حتی لنز بزرگ همراهت باشه تا تو تهران و یا حتی جاهای دیگه بتونی عکاسی کنی

البته معکوس این جریان هم هست گاهی باید دوربین کوچیک داشته باشی.

من اصلا با دوربین بزرگ مشکلی ندارم مهم این هست که بتونی با مردم کنار بیایی و عکاسی کنی

مورد دیگه ای هم هست و من زیاد دیدم این هست که عکاسان ما از نیروی انتظامی به صورت کاملا خودجوش ! میترسند !
    چون به حقوق خودشون آگاه نیستند به سادگی یک مامور میتونه یه عکاس رو اذیت کنه و به قدری که طرف عکاسی رو ببوسه بزار کنار
    قرار نیست به خاطر داشتن دوریین و عکس گرفتن کسی رو اعدام یا زندانی کنند
    اگر هم وقت آدم رو میگیرند و دردسر درست میکنن که واقعیت هم همین هست باید قبول کنیم که اینجا قانونش این مدلی هست و اگر هم اذیت میشیم و طاقت نداریم برای دردسر های بعدیش بهتره یه ژانر دیگه عکاسی رو انتخاب کنیم

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

دوست گل من ُ در ابتدای روزهای شروع که این ژانر رو انتخاب کردم ُ مدام با مامور و نگهبان سروکله زدم و دوست ندارم این وضع طولانی بشه !
    اما کنار آمدن با مردم در راه دارد که عکس خوب از آب دربیاید :
    ۱- ناقافل عکس رو بگیرید و بروید
    ۲- کلی کلنجار بزنید تا استرس سوژه بریزه تا عکس خوب از آب دربیاد

اما در اکثر عکس های موفق تاریخ این ژانر سوژه های درون کادر همیشه حالتی شوک زده دارند گویی
    که ناگهان تیری به سمتشان شکیل شده !

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

یکی از دوستان و اساتید پیشکسوت دانشگاهی Sony rx100 داره بسیار راضی هست از نتایج عکس ها چون بر عکس ظاهرش که بسیار شبیه کامپکت هاست کیفیت عکس قابل قبولی داره.
    darkness_land تشکر می‌کند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    72

سلام
    منم یه دوربین می خوام بیشتر برای عکاسی در سطح شهر و تقریبا یه چیزی که ازمن جدا نشه ..
    کوچولو باشه تو جیب جا بشه!
    کیفیت بالا داشته باشه برای ادیت و چاپ در حد 50*70
    نور شب و ایزوهای بالا کمترین نویز رو داشته باشه.
    لنز معادل 50 (شاید بتونم بگم هیچ لنز دیگه ای براش نیاز ندارم)
    قیمت هم زیره 2تومن باشه

این فوجی x100 خیلی عالیه ها ولی حقیقتا 2.700 میارزه؟ میشه دست دو پیدا کرد در حد 1.700 تا 2 تومن؟

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط Saman-rock نمایش پست ها
    سلام
    منم یه دوربین می خوام بیشتر برای عکاسی در سطح شهر و تقریبا یه چیزی که ازمن جدا نشه ..
    کوچولو باشه تو جیب جا بشه!
    کیفیت بالا داشته باشه برای ادیت و چاپ در حد 50*70
    نور شب و ایزوهای بالا کمترین نویز رو داشته باشه.
    لنز معادل 50 (شاید بتونم بگم هیچ لنز دیگه ای براش نیاز ندارم)
    قیمت هم زیره 2تومن باشه

این فوجی x100 خیلی عالیه ها ولی حقیقتا 2.700 میارزه؟ میشه دست دو پیدا کرد در حد 1.700 تا 2 تومن؟
    دوست عزیز من به شما کانن سری g1x رو پیشنهاد می کنم هرچند که خودم نیکونی هستم ، این دوربین واقعا کم نظیره
    الان اگثر اساتید یکی ازین دوربین همراه دارند هم سنسور بزرگی داره و هم قیمتی مناسب ، و ایزو و لنز خوب ، همینطور وزن سبک که از ویژگیهای خوب اونه ...
    بعد از اون من فقط فوجی x100s رو پیشنهاد می کنم که بی نظیره اما هم وزن سنگینتری داره و هم قیمتی معادل دوبرابر کانن ولی اگر کانن رو بگیری واقعا راضی خواهی شد
    Saman-rock و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    348

سلام دوستان
    برای عکاسی خیابانی به نظر شما
    دوربین کنون جی 16 چگونه هست ؟
    Canon Powershot G16

تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal.s نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای عکاسی خیابانی به نظر شما
    دوربین کنون جی 16 چگونه هست ؟
    Canon Powershot G16
    g1x بهتره

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    دوست عزیز من به شما کانن سری g1x رو پیشنهاد می کنم هرچند که خودم نیکونی هستم ، این دوربین واقعا کم نظیره
    الان اگثر اساتید یکی ازین دوربین همراه دارند هم سنسور بزرگی داره و هم قیمتی مناسب ، و ایزو و لنز خوب ، همینطور وزن سبک که از ویژگیهای خوب اونه ...
    بعد از اون من فقط فوجی x100s رو پیشنهاد می کنم که بی نظیره اما هم وزن سنگینتری داره و هم قیمتی معادل دوبرابر کانن ولی اگر کانن رو بگیری واقعا راضی خواهی شد
    این کنون رو بررسی کردم
    سونی rx100 رو هم بررسی کردم.
    یه سوال ؟ کارکردن با این دوربینا چقدر توی سرعت عمل تاثیر داره ؟ یعنی تنظیم شاتر و دیافراگم و فوکوس مثله slr دمه دسته یا آپشن بازیو دگمه بازی داره؟

مثلا x100 خیلیه ساده طراحی شده رینگ فوکوس و دیافراگم و یک دایل شاتر ناز داره!

تشکر کرده
    4122

این کنون رو بررسی کردم
    یه سوال ؟ کارکردن با این دوربینا چقدر توی سرعت عمل تاثیر داره ؟ یعنی تنظیم شاتر و دیافراگم و فوکوس مثله slr دمه دسته یا آپشن بازیو دگمه بازی داره؟

rx100 اندازه سنسور کوچکتری داره و من توصیه نمی کنم .
    در مورد کانن باید بگم یه گردونه برای شاتر یا دیاف داره رو بدنه و میتونید از توی منو تنظیم کنید که واسه شاتر باشه یا دیاف ، و واسه تنظیم هردو میتونید با نگه داشتن یه دکمه و چرخواندن همزمان گردونه شاتر یا دیاف را تنظیم کنید درست مثل dslr هایی که در رده مقدماتی تا متوسط هستند : canon 1100d , 550d , 600d , ... , nikon : d3100 , 3200 , 3300 , 5100 , 5200 , 5300
    در تمامی این مدلها گردونه تنظیم دیاف و شاتر مثل هم و فقط یک گردونه هست ولی در دوربینهای فوجی مانند slr های قدیمی کار را راحت کرده اند بطوری که اعداد از پیش تعیین شده شاتر بر روی گردونه نوشته شده است
    Saman-rock تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4122

این کنون رو بررسی کردم

البته ناگفته نماند که برای عکاسی خبری به دلیل نبود فرصت برای تنظیم دقیق معمولا کاربر تنظیمات را به خود دوربین می سپارد و بیشتر از حالت درایو P استفاده میکنند که البته خود این حالت نیز مستلزم تجربه خاص خود است مثلا در هنگام نورسنجی از گروهی خانم که با چادر مشکی ایستاده اند اگر روی چادر آنها نورسنجی کنید نورسنج دوربین نسبت به چادر تیره نور سنجی را خیلی کم محاسبه کرده تا تاریکی چادر جبران شود لذا جزییات صورت سوژه از بین میرود چرا که نور خیلی زیاد می شود پس بهتر است در این مواقع روی صورت سوژه نورسنجی کنید تا نورسنجی ایده آلی صورت پذیرد و این مسائل کم کم با تجربه حاصل خواهد شد
    Saman-rock تشکر می‌کند.

صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین