صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30
Like Tree83تشکر

موضوع: بدنه و لنز با 17 میلیون

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط dada_zebel نمایش پست ها
    لنز 17-40 یک اولترا واید محسوب میشه و برای کسی که اولویت اصلیش لنداسکیپ نباشه فکر کنم هزینه اضافی محسوب بشه
    بهترین حالت
    6دی با 24-70 اف 2.8 به اضافه ی یک 70-200 ( هرکدام که پولتون رسید) هستش
    24-70 به ویژه تایپ 2 لنز سریع و بسیار خوبیست اما طبعا گرونه ولی میتونه شما رو از باز کردن مداوم لنز راحت کنه
    جناب معانی عزیز، بنده قطعا 70-200 اف 2.8 آی اس انتخابم خواهد بود لیکن 8 میلیون تومن قیمت 24-70 هست. 8+8+6 میشه 22 تومن در حالی که حداکثر میزان بودجم 17 تومنه. تازه در نظر دارم یجوری هزینه کنم که سه پایه حرفه ای(در حد 200-300 تومن) و فیلتر های مربوطه رو هم بگیرم!
    به طور کلی به این نتیجه رسیدم که 24-70 که هیچ،باید قید 16-35 رو بزنم و انتخابم بین 17-40 و 24-105 هست حالا از بین این 2 کدوم؟! لنز 50 مم رو هم در نظر بگیرید عزیزان.
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

مهدی عزیز

اصلا نمیتونم درک کنم که چه عاملی باعث شده تصمیم به خرید ۱۷ میلیونی تجهیزات فوق داشته باشید. به نظر من بدنه ۴۰ دی هنوز کاملا جوابگوی نیازهای شما هست!

آیا الان به طور حرفه ای به کار عکاسی خبری و مستند مشغولید؟ آیا تا به حال درآمدی به اندازه نصف مبلغ خریدتون از راه عکاسی حرفه ای داشته اید؟

اگر جواب سئوالات بالا منفیست خیلی دوستانه بهتون میگم که به نظرم من در اشتباهید. مبلغی که دارید رو به صورت دلار نگهداری کنید و در آینده در صورتی که بیشتر به صورت حرفه ای در مسیر عکاسی قرار گرفتید تجهیزات مورد نیازتون رو به تدریج خریداری کنید.

کسی منکر این نیست که داشتن تجهیزات بهتر کمی در خروجی کار بهبود ایجاد میکنه و کلا خرید تجهیزات جدید حس خوبی داره. مثلا خود من که الان مارک تری دارم. من اولین دوربینی که خریدم، پولش رو در پروژه عکاسی به دست آوردم و دو سه تا از آپدیت های بعدیم هم بخشی از هزینه اش از راه عکاسی تامین شده. چند سالیست که درآمدی از راه عکاسی ندارم ولی اقدام به خرید مارک تری کردم! خب دلیلش هم اینه که علاوه بر اینکه دوست دارم تجهیزات به روز داشته باشم، برای بلند مدت خودم برنامه ریختم و به این نتیجه رسیدم که از نظر سطح عکاسی در حدی هستم که در آینده قصد برگزاری نمایشگاه و فروش آثارم رو به عنوان یک عکاس فاین آرت داشته باشم که این نیازمند داشتن خروجی خوب در کارهای چاپ شده است.

ولی بدون تعارف با توجه به عکس هایی که تا به حال از شما دیدم به نظرم عجله میکنید. مخصوصا که میگین به عکاسی خبری و شهری علاقه دارین که دیتیل ، داینامیک رنج و رزولیشن بالا اهمیت خیلی زیادی برای این شاخه از عکاسی نداره.

امیدوارم از اینکه با صراحت نوشتم دلخور نشین.
    با آرزوی موفقیت
    Amir Mohebi، masoudrejae، M.Mobin و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    مهدی عزیز

اصلا نمیتونم درک کنم که چه عاملی باعث شده تصمیم به خرید ۱۷ میلیونی تجهیزات فوق داشته باشید. به نظر من بدنه ۴۰ دی هنوز کاملا جوابگوی نیازهای شما هست!

آیا الان به طور حرفه ای به کار عکاسی خبری و مستند مشغولید؟ آیا تا به حال درآمدی به اندازه نصف مبلغ خریدتون از راه عکاسی حرفه ای داشته اید؟

اگر جواب سئوالات بالا منفیست خیلی دوستانه بهتون میگم که به نظرم من در اشتباهید. مبلغی که دارید رو به صورت دلار نگهداری کنید و در آینده در صورتی که بیشتر به صورت حرفه ای در مسیر عکاسی قرار گرفتید تجهیزات مورد نیازتون رو به تدریج خریداری کنید.

کسی منکر این نیست که داشتن تجهیزات بهتر کمی در خروجی کار بهبود ایجاد میکنه و کلا خرید تجهیزات جدید حس خوبی داره. مثلا خود من که الان مارک تری دارم. من اولین دوربینی که خریدم، پولش رو در پروژه عکاسی به دست آوردم و دو سه تا از آپدیت های بعدیم هم بخشی از هزینه اش از راه عکاسی تامین شده. چند سالیست که درآمدی از راه عکاسی ندارم ولی اقدام به خرید مارک تری کردم! خب دلیلش هم اینه که علاوه بر اینکه دوست دارم تجهیزات به روز داشته باشم، برای بلند مدت خودم برنامه ریختم و به این نتیجه رسیدم که از نظر سطح عکاسی در حدی هستم که در آینده قصد برگزاری نمایشگاه و فروش آثارم رو به عنوان یک عکاس فاین آرت داشته باشم که این نیازمند داشتن خروجی خوب در کارهای چاپ شده است.

ولی بدون تعارف با توجه به عکس هایی که تا به حال از شما دیدم به نظرم عجله میکنید. مخصوصا که میگین به عکاسی خبری و شهری علاقه دارین که دیتیل ، داینامیک رنج و رزولیشن بالا اهمیت خیلی زیادی برای این شاخه از عکاسی نداره.

امیدوارم از اینکه با صراحت نوشتم دلخور نشین.
    با آرزوی موفقیت
    جناب غفاریان عزیز،
    والا نصف این مبلغ که هیچ،یک صدمش رو هم در نیوردم!
    در ایسنا به طور غیر رسمی فعالیت جزئی ای دارم اما درآمدش خیلی خیلی ناچیزه و فقط بخواطر عشقی که دارم میرم. والا خدمتتون عارضم اصلا از آینده شغلیم خبری ندارم. با توجه به اینکه علاقه ی زیادی به عکاسی استدیویی ندارم و اصلاااااا و ابداااا هم از عکاسی در مجالس خوشم نمیاد.فیلمبرداری که ... .یعنی راحت بگم میشه با عکاسی خبری یک زندگی رو چرخوند؟
    اهل سرمایه گذاری نیستم و پول هم تو دستم نمیمونه. اگه همین پولم دوربین نگیرمو عشق دنیا رو با لنزو دوربین نکنم به باد میدمش
    اما میدونید چه فکری میکنم؟ همیشه پیشه خودم میگم بلاخره یک تک شات باعث معروفیت و موفقیت من میشه!! البته در عکاسی خبری و فتوژورنالیست.
    نمیدونم واقعا چه کنم اما به نخریدن تجهیزات با این پول فکر نکردم
    زنده باشید
    aro1355، kiavash و MohammadH تشکر می‌کنند.
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

فکر نکنم تو ايران با عکاسی خبری بتونيد زندگی خوبی داشته باشيد
    darkness_land و photographِer تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

خب پس فکر کنید!

پول کمی نیست. با عکاسی خبری هم چرخ زندگی که هیچی! پول تو جیبیتون هم تامین نمیشه.

به نظرم بهترین کار نگهداری پول به صورت دلار هست. هر وقت هم که بخواهید تجهیزات بخرید ضرر نکردید و معادل تجهیزاتی که الان میتونستید بخرید رو اون موقع میتونید بخرید.
    اگر هم پول اضافه هست!! و قراره حالش رو ببرید! دو سه تا سفر خارج از کشور برین و با دوربینی که دارین عکاسی کنین! مطمئن باشین خیلی بیشتر حال میده نسبت به اینکه دوربین و تجهیزاتی بخرین که در عمل نتونید ازشون بهترین استفاده ممکن رو انجام بدین.
    R.Asgari، ALI.Barutkub، M.Nouri و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

در مورد این که ایا این هزینه برای شما منطقی هست یا نه من کاری ندارم و کلا به خودتون بستگی داره
    اما در مورد سوال اصلیتون و مقایسه این دو دوربین
    من دیروز از یک برنامه شام و مهمانی رسمی عکاسی کردم با تجهیزات 5D mk iii , 70-200 f2.8 is ii

صد در صد اگر 6D بود به مشکل میخوردم و شاتهای زیادی رو از دست میدادم علتش هم فوکوس بی نهایت سریع و دقیق این تجهیزات بود .
    مخصوصا موقع رقص در شرایط نوری ضعیف

این انتخاب بستگی به کاربرد و نیاز شما داره

اگر سیستم فوکوس اینقدر سریع خیلی براتون حیاتی نیست بقیه تفاوت های این دو دوربین موضوعات خیلی مهمی شاید نباشن . و 6D سنسور فوق العاده ای داره طبق تجربیات دوستان و review ها .

البته نکته ای که جناب فرساد گفتن هم مهمه
    این که این همه هزینه اگر اورده مالی نداشته باشه شاید غیر منطقی باشه

اما اگر درامد زا باشه تجهیزات رو باید حتما تا حد مقدور خوب تهیه کرد .
    photographِer تشکر می‌کند.

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    در مورد این که ایا این هزینه برای شما منطقی هست یا نه من کاری ندارم و کلا به خودتون بستگی داره
    اما در مورد سوال اصلیتون و مقایسه این دو دوربین
    من دیروز از یک برنامه شام و مهمانی رسمی عکاسی کردم با تجهیزات 5D mk iii , 70-200 f2.8 is ii

صد در صد اگر 6D بود به مشکل میخوردم و شاتهای زیادی رو از دست میدادم علتش هم فوکوس بی نهایت سریع و دقیق این تجهیزات بود .
    مخصوصا موقع رقص در شرایط نوری ضعیف

این انتخاب بستگی به کاربرد و نیاز شما داره

اگر سیستم فوکوس اینقدر سریع خیلی براتون حیاتی نیست بقیه تفاوت های این دو دوربین موضوعات خیلی مهمی شاید نباشن . و 6D سنسور فوق العاده ای داره طبق تجربیات دوستان و review ها .

البته نکته ای که جناب فرساد گفتن هم مهمه
    این که این همه هزینه اگر اورده مالی نداشته باشه شاید غیر منطقی باشه

اما اگر درامد زا باشه تجهیزات رو باید حتما تا حد مقدور خوب تهیه کرد .
    دوست عزیز ممنون و باید بنده رو ببخشید که دخالت میکنم !!!
    خواستم بدونم این سرعت بالای فکوس در 5D III چقدر بالا بوده که اینقدر با اطمینان میفرمایید که با 6D به مشکل اساسی برخورد میکردید ؟
    بنده که با همین 6d و 24-105 عکس های زیادی گرفتم و بعضی مواقع مخصوصاً زمانی که تازه بنده رو خریده بودم بقدری سریع بود که متعجب میشدم
    و شک میکرم که آیا فکوس کرده یا خیر
    البته در یکی از ریویو ها دیدم زمانی که تست میکردن دوربین رو درحال عکس گرفتن از خانومی بودن که در حال دویدن بودن و سرعت فکوس و عکاسیش
    رو در حد بالای توصیف کرد
    البته شاید شما تجربه متفاوتی داشتید !!!
    بایزم شرمنده دخالت کردم !!!

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    خواستم بدونم این سرعت بالای فکوس در 5D III چقدر بالا بوده که اینقدر با اطمینان میفرمایید که با 6D به مشکل اساسی برخورد میکردید ؟
    بنده که با همین 6d و 24-105 عکس های زیادی گرفتم و بعضی مواقع مخصوصاً زمانی که تازه بنده رو خریده بودم بقدری سریع بود که متعجب میشدم
    البته در یکی از ریویو ها دیدم زمانی که تست میکردن دوربین رو درحال عکس گرفتن از خانومی بودن که در حال دویدن بودن و سرعت فکوس و عکاسیش
    رو در حد بالای توصیف کرد
    منم دوربين بعديم 6 دی خواهد بود اما اصلاً از نظر فکوس نميتونيد اون رو با 5 دی مارک 3 مقايسه کنيد
    5 دی مارک 3 در حال حاضر جديد ترين سيستم فکوس روی دوربين های ديجيتال رو داره و از اين نظر بی رقيبه
    تو همون ويدئو ها که شما ديديد 6Dتعدادی از شات ها رو از دست ميده و از اين نظر از رقيب نيکونی خودش ضعيف تر عمل ميکنه
    از بقيه جهات خيلی با 5 دی اختلاف چشمگيری نداره
    masoudrejae و darkness_land تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    رو در حد بالای توصیف کرد
    در حدی که در محیط دیسکو که شرایط نوریش نیازی به توضیح نداره بدون هیچ مشکلی و تفاوتی با شرایط نوری نرمال فوکوس دقیق و سریع انجام میشد
    البته این به فقط به دوربین مربوط نمیشه و لنز 200-70 f2.8 is ii هم قطعا در این مورد سهیم هست

مشکل اساسی هم در این شرایط این هست که از دست دادن حتی یک شات هم میتونه به قیمت از دست دادن یک عکس خوب که برای client ارزش داره منتهی بشه که نتیجش میشه درامد کمتر برای من

در همین شرایط با لنز 105-24 عملکرد قوکوس کمی متفاوت بود

برداشت من این هست که اگر حتی باعث بشه در یکسال فقط ۱۰ شات تغییر مثبت انجام بشه ارزش هزینه اضافی رو داره و این مستقیما به میزان درامد ارتباط داره برای من
    darkness_land و photographِer تشکر می‌کنند.

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

البته بنده قصد مقایسه نداشتم ، پرسش بنده چیز دیگری بود که جواب را گرفتم ، البته در تمامی ریویو ها قدرت فکوس کردن در تاریکی 6D رو هم
    عنوان میکردن ، البته دوستانی که با بدنه 6D و 70-200 عکس گرفتن بهتر میتونن توضیح بدن !!! بهر حال اختلاف قیمتی که وجود داره بی دلیل نیست
    اما خواستم بگم بدون تعصب ، که دیگه شرایط فکر نمیکنم برای 6D در فکوس به این بدی باشه !!!
    ممنون از هردوی شما بزرگواران !!!

البته زیاد آف تاپیک هم نشه
    نظر بنده 6D + 70-200 II + 17-40
    البته لنز هارو درست دوم بخرید خیلی از نظر مالی بهتره

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین