صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: عذاب وجدان!!

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: عذاب وجدان!!

و فقط يك نكته ديگر: به هر حال صبر كردن تا PMA ضرري ندارد. ممكن است ( شك نزديك به يقين) كه canon يك نوزاد كاكل زري به دنيا بياورد و كسي كه الان canon 20d ميخرد، نياز به مصرف پروزاك! پيدا كند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

من در پست های مختلفی که در این فروم خوندم متوجه یه چیز شدم , آرش علاقه خاصی به نیکون داره .. آرش جان D200 هم دوربین پدر مادر داریه ولی بنده از زمان تولید 10d کنون دچار نیکون زدگی مزمن شدم
    ,
    با این نظر شما در مورد آرش موافقم ولی در مورد نیکون زدگی هم باشما مخالفم.
    اینجانب در زمان ابتدای ورود به این فوروم یعنی سال 1348!!!!!! با آرش عزیز و بعضی از دوستان اختلاف نظر
    داشتم وخواهم داشت مخصوصا اگه بگه نیکون بهتر از کنونه(تو رو خدا دوام نکنید فقط نظرم گفتم که الاهی ....ببرن)
    اما جدی بگم ؛ اصولا آرش آدمی نیست که حرفی رو بدون دلیل و از رو هوا بزنه. برای همین من و اکثر دوستان به
    نظرش احترام میگذاریم.
    من با تمام علاقه ای که به کارخانه دوربین سازی پدرم دارم(کنون) اگر 3 میلیون مخواستم پول بدم حتما.....20دی
    رو انتخاب میکردم اون هم به چند دلیل بسیار مهم:
    من آرش وتمام دوستان در مورد کیفیت 5 دی هیچ شک و شبه ای نداریم اما به چه قیمت؟!!؟
    این حرف به این معنانیست که به این قیمت نمی ارزه.بلکه یعنی آیا کارشما تا این حد مهمه که کوچکترین نویزی روش
    اثر میزاره که بابت بدنه خالی 1 میلبون پول اضافه بدی؟؟؟؟؟با این کار چیزی از پیش نمی بری مگر اینکه این پول اظافتو
    بدی به من تا هم ثواب دنیا رو ببری و هم آخرت ؛ شوخی بی مزه ای بود مگه نه؟؟؟
    اما به بحث اصلی برگردیم.
    به فرض یک بدنه 20 دی با قیمت 1270000 تومان تهیه کردید.حال نوبت به انتخاب لنر میشه.به سراغ 28-300 نمیریم
    چو در حدود 1950000 تومنه.کنون اصولا مثل نیکون عمل نمیکنه یعنی سیاست بهتری داره.(البته فقط در این مورد
    اظهار نظرمیکنم.) یعنی اینکه به صورت غیر مستقیم خریداران خود رو مجبور به خرید چند مدل لنز میکنه تا تمامی
    فواصل کانونی رو داشته باشند. با انتخاب این دوربین باید یک لنز خوبی مثل 17-40 ال بخرید با قیمتی حدود 650000
    تومان.انتخاب بعدی یک لنر که احتمالا 28-135 باقیمت 460000 نومان خواهدبود که البته با لنرهای ال کنون قابل مقایسه نیست ولی در حد خود کم نظیره.اگر برای تله نخواهید پول زیادی بپردازید لنز 135-400 سیگما انتخاب بسیار
    مناسبی خواهد بود باقیمت 480000 . البته اگر دنبال لنز بهتی هستید باید 70-200 اف 4 با قیمت 730000 انتخاب
    کنید.حال بدون در نظر گرفتن مموری کیف و وسایل جانبی باید متحمل مبلغی در حدود 2840000 با سیگما و 3110000
    با کنون بشی.اگه می تونی بسم... .
    اما در مورد نیکون اگر دی 200 رو انتخاب کنی با پرداخت مبلغی درحدود 700000 تومان صاحب یک لنز 18-200 با
    لرزش گیر میشی که البته در مقایسه با لنز های ال کنون در مقام پایین تری است.اما این نکته رو فراموش نکن که
    هیچ کدام از این لنز هایی که از کنون معرفی کردم لرزش گیر ندارند به جز 28-135.
    با این تفاصیر 18-200 نیکون مفت محصوب میشود.
    به نظر من هیچ کدام از این موارد گفته شده در مورد لنزها در کیفیت عکسهای منو شما تأثیر گذار نخواهد بود.
    من خودم بین کنون و نیکون گیر کردم.چرا؟؟؟؟؟
    برای اینکه به کنون علاقه زیادی دارم ولی وقتی به جیبم نگاه میکنم میگم مرده شور این علاقه رو ببرن.
    چون برای لنز ها خوبش پول ندارم.
    اما اگر یه دی 70 بخرم یک لنز بسیار عالی از نیکون(18-70 )روشه و.با بقیه پولم میتونم یه 70-300 D ED IF 4 - 5.6
    که یکی از لنزهای خوبه نیکونه بگیرم که سرجمع با دوربین 1400000 میشه(بدون لوازم).
    البنه من با خودم در این مورد به هیچ نتیجه ای نرسیدم.
    اما در مورد شما باید بگم به نظر من کنون در اکثر موارد بهتراز نیکونه چه بخواهیم وچه ...اما به چه قیمت؟؟؟؟؟؟؟؟
    امیدوارم دوستان نیکون دار از من حقیر ناراحت نشند.
    همچنین امیدوارم با تمام این حرفها متوجه نظر آرش عزیز شده باشی که چرا چنین پیشنهادی داده بود.

دست خودم نیست والا. خیلی به عکس های مخملی و کم نویز canon علاقه پیدا کردم
    من هم با شما در این مورد موافقم
    , چیزی که عکسای نیکون کمتر دارای این ویژگیه... نمیدونم این نویزی بودن دوربین های نیکون خیلی صعب العلاجه؟!(حداقل DSLR هاش).
    اما در این مورد شدیدا باشما مخالفم.فکر نمی کنم شما و هیچ کس دیکه به انداره من از این دوربین ها عکس داشته
    باشه.از حق که نمی شه کذشت .اگر هم وجود داشته باشه در همه دوربینهاست.یکم کم و بیش.اما نه به این شدت
    که شما فرمودید.
    بعد اینکه گمان نمیکنم با ورود D200 هم , کسی از 20d داران زیاد مجبور به فکر کردن بشه بجز بدنه بهتر و نیز ارگونومیک بهتر خاص نیکون و رزلوشن بالاتر(اگه چیز خاص دیگه ای هست لطفاٌ بگین) چون به نظرم 20d هنوز دوربین تازه ایه با عملکرد نویزی و کیفیت عکس بسیار چشم نواز و سرعت خوب ...
    در این مورد هم آرش توضیح داده است.
    نیکون با تولید D200 کاری رو کرد که 20d با قیمت دشمن کُشش در زمان تولید انجام داد(الحق هم گل کاشت) ولی فکر میکنم نیکون تو خواب خرگوشی بوده هر چند کمی دیر با D70s و D50 قسمت عمده ای از بازار رو به دست گرفت ولی محتمل است کنون باز هم یه آس خوشگل رو کنه و D200 رو اندکی به عقب بزنه ... باید بشینیم و ببینیم آیا هنوز کنون به این نازپروردش اطمینان داره یا باید منتظر شنیدن خبرهای گوش نواز از این کمپانی معظم باشیم؟... چیزی مثل 10 مگاپیکسل و بدنه ای بهتر از 20d (با قیمت کمی بالاتر یا پایین تر از D200) که در صورت موفَقیت کنون در هر 2 صورت D200 دچار افت قیمت خواهد شد ...
    در همیشه روی یک پاشنه نمی چرخه .گهی پشت به زینو گهی زین به پشت.اگر به خاطر داشته باشید در چند سال
    پیش AMD در مقابل INTEL هیچ بود مثل نیکون در مقابل کنون.اما حالا چی . در سال پیش همین هیچ 63.9 درصد
    از کل فروش پردازنده هارو در مقابل اینتل پر آوازه (39.3 درصد)در دست داشت ودر حال حاضر جدی ترین رقیب
    برای اینتل محصوب میشه.شما هم اگر میخواهی موفق باشی زیاد در قید و بند این حرفها نباش دنیا دروزه.!!
    در ضمن امیدوارم فهمیده باشی کنون برای بابای منه نه آرش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ویرایش توسط Ghadiri : Thursday 23 November 2006 در ساعت 21:47

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

جناب غدیری اول بابت نیکون زدگی معذرت , انقدرا هم حالم بد نیست! ... آرش عزیز هم که جاش مشخصه ...
    بعد اینکه فکر میکنم بیشترین مشکل نیکون در رقابت با کنون اغلب این ضعف(نویزی تر بودنش) بوده و هست .. حتی آرش هم به این مسئله اشاره کرده بود که نیکون کمی نویزیه. البته یه چند ماهیه به این نتیجه رسیده!.. به نظر من ایده آل ترین حالت اینه که این دو شرکت با هم ادغام بشن!!! اسم دوربینمون هم بشه نینون!!.. فکر کنید!... اونوقت باطن و ظاهر هم یکی میشه...

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض نویز دوربین ها ی نیکون

راستش نمی دانم این مسئله که دوربینهای نیکون نویزی هستند از چه تحقیقی منتج شده است اما برای مقایسه نویز ها جدولهای لینک زیر را ملاحظه بفرمایید.
    به نظر میرسد نویز D50 از بین 5 دوربین مقایسه شده از همه پایین تر است.

http://www.dpreview.com/reviews/nikond50/page17.asp
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash
    ابتدا از تذکر جناب مسعودی تشکر میکنم....

حتی اگر شما از لنزهای فول فریم در نیکون دیجیتال استفاده میکنید در همه مدلهای نیکون (و یا احیانا فوجی) میدانید چه لنزی دارید! ولی آقای کانون خودش هم ماشین حساب دستشه! حساب میکنه کراپ 1 کراپ 1.3 کراپ 1.6 و این حرفا!
    به نظر من وجود ضریب های برش متفاوت در دوربین های کانون می تونه یک امتیاز محسوب بشه.کسی که عکاس حیات وحش هست از یک دوربین با ضریب برش بالا بدش نمی آید.اما اگر همیشه دوست دارید که عکس های وایدی بگیرید این ضریب برش برای شما مطلوب نیست.

در واقع به نظر من کانون یک فاکتور اضافی نسبت به نیکون برای انتخاب دوربین قرار داده و اون همین ضریب برش هست.شاید در آینده شاهد دوربین های کاملا حرفه ای با ضریب های برش بالا مثلا 2 در کنار دوربین های حرفه ای فول فریم باشیم.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2