صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: عذاب وجدان!!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض عذاب وجدان!!

عزیزان , اینجانب نزدیک به یکساله که از دنیای دیجیتال از نوع عکاسیش فقط لذت بصریش نصیبم شده . یه چند وقتی هم هست که نفس اماره داره شدید قلقلکم میده واسه خرید دوربین ولی یه مشکلی هست که بنده یکم مناعت طبع دیجیتالیم بالاست و یه راست میخوام برم سراغ baby جون کنون به اسم 5d به خاطر مشاهده تصاویر استثنایی و فوق العاده کم نویز(فکر میکنم در حد 1ds mk II) این کوچولو. آیا برای من که تازه در شروع هستم این دوربین به درد بخور هست؟ عذاب وجدان دارم که آیا ارزش داره این همه هزینه کنم یا اینکه بعد از این همه هزینه یه درد دیگه به دردام اضافه نشه؟(...)!! ... آیا بعداٌ مجبور به تعویض نمیشم؟ آیا منتظر دوربین جدیدتری از کنون باشم(آپگرید20d)؟... منتظر راهنمایی دلسوزانه اساتید میباشم. بسیار ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: عذاب وجدان!!

خوب بستگی داره که اون رو برای چی بخوای؟
    پول داری که لنز خوب هم براش بخری؟
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

با اینکه اصلا در جریان نیاز شما و یا نحوه استفاده شما ، نوع عکاسی شما و بودجه ای که احیانا برای لنز در نظر گرفته اید میگم که الان زمان بسیار خوبی برای خرید 5d کنون هست....
    1- قیمتش به شکل باور نکردنی افت کرده...(در رقابت با نیکون)
    2- اصلا قدیمی نشده! و به این زودی ها بعید میدونم دوربینی بیاد که دل شما رو شدید بسوزونه...(در مقایسه با خرید 20 دی)

این وسط میتونید روی دی 200 نیکون هم فکر کنید که قیمت بسیار جذابی داره...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

آرش جان اولاٌ میخواستم یه قیمت حدودی از 5d و D200 بهم بدی ... بعد اینکه زمینه استفاده بیشتر طبیعت و متعلقاتش اعم از جاندار و بی جانه! و یا استفاده در امور خیر و شر(دور از جون هممون) و مصارف خانوادگی.در ضمن مبتدی بودن بنده رو هم لحاظ کنید که متحمل دردهای روحی و جسمی نشویم. این از این .. یه سوال اینکه از نظر بدنه 5d چه جور دوربینیه؟ تو ذوق نمیزنه نسبت به قیمتش؟ وگرنه از نظر پارامترهای کیفیت تصویر که شواهد نشون میده یه سر و گردن بالاتر از D200 باید باشه ... سوال دیگه: آیا ممکنه canon تا این چند ماه از نظر بدنه و تصویر 20d رو آپگرید کنه؟ چون فکر میکنم با توجه به زمان تولیدش و حضور D200 وقتش رسیده باشه.و نیز ممکنه برای خرید 5d مجبور باشم 5_6 ماه صبر کنم(ان الله مع الصابرین)! تا ببینیم خدا چی میخواد ... نقداٌ که دل ما رو بدجوری برده.
    باز هم ممنون

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

سلام دوست عزیز
    درمورد خرید 5دی با نظر آرش در مورد وقت خرید موافقم.چون الان در حداقل قیمته.اما احتمال اینکه بعدا
    پایین تر بیاد....
    اما در مورد قیمت پرسیدی باید بگم آخرین قیمت از 5دی 2700000 بوده و دی200 هم 1700000 بود.
    ودر مورد کیفیت من بیش از 30 نمونه عکس ازش دارم که به جرأت میتونم بگم به راحتی با 1ds mII
    برابری میکنه که به نظر من از دی 200 کیفیت بیشتری داره.من در اینجا نمی خوام در مورد این زیاد بحث
    کنم و زیاد تعریف کنم چون نیازی نیست.کنون بر روی این دوربین از بالا ترین تکنولوژی استفاده کرده.
    امیدوارم اگر جناب مهندس حیدری هم این مطلب رو می خونند در مورد کیفیت این دوربین برای شما بیشتر
    توضیح بدهند.
    در مورد نحوه استفاده همانطور که دوستان پرسیدند بیشتر توضیح دهید.
    اما مهمترین مسأله توان مالی برای تهیه لوازمی مثل لنز؛فلش؛مموری با ظرفیت بالاو......که با قیمت دوربین
    یک چیز درحدود 5000000 برات آب میخوره که البته اگر بخواهی کم حساب کنی و از لوازم خوبی در کنار چنین دوربین خوبی استفاده کنیید.در مورد دی 200 هم به همین صورت است اما با مقداری پول کمتر.اما اگر فقط دوستار هنر عکاسی هستی به نظر من فقط هزینه زیادی کردی مگر اینکه به پولش هیچ نیازی نداشته باشی.در غیر این صورت یک انتخاب دیگه هم داری اون هم 20 دی با قیمت 1270000 بدون لنز کیت.
    درمورد سوال بعدی قاعدتا باید با حضور دی200 منتظر دوربین بعدی کانن باشیم اما کی نمیدونم. اما در مورد
    قیمت این دوربین جدید بعید میدونم کمتر از دی 200 باشه.

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

به نظر من دوستمون برای مصارفی که خودشون فرمودند نیازی به خرید چند لنز ندارند و در واقع میتونن تمام مصارفی که گفتند رو با یک لنز مثل 105-24 راه بندازند که لنز عالی هست.
    شاید نداشتن فلاش کار را برای یک آماتور مشکل کنه. که البته خرید و نصب و نقل آن هم زیاد مشکلی نداره.

راستی فکر کنم این دوربین به احتمال زیاد یک مد آتو داشته باشه که اگه داشته باشه میتونه کمک زیادی برای کسی که آماتوره کنه و کاراشو با اون راه بندازه.

با گذشت زمان میتونن از سایر امکانات استفاده کنند.(تنظیمات دستی نور ، خرید لنزهای بیشتر ، و بقیه امکانات حرفه ای دیگر)
    آریو مینوسپهر

تشکر کرده
    4010

در مورد دوربین شما...
    برای استفاده عمومی و طبیعت... با توجه به اینکه تازه کار هستید... داشتن یک لنز و یک دوربین انتخاب مناسبی میتونه باشه... تا بعد از مدتی، با کسب تجربه بیشتر بتوانید با توجه به نیازتون از تله های قوی، واید های قوی ! و یا لنزهای 2.8 استفاده کنید...(و هزینه ای که بابت خرید اونها میپردازید، به راه اشتباه نره.....)

میشه انتخاب های متفاوتی رو متصور شد:

1- انتخاب من برای شما D200 خواهد بود....همراه با لنز 18-200 VR نیکون.... 1.7 + 7 + هزینه مموری و کیف .... چیزی کمتر از 2.7 ملیون و برابر با بدنه خالی 5دی...

2- دوربین 5d با لنز 24-105 ... لنزی با کیفیت... بحثی هم در مورد کیفیت دوربین نداریم...گمان میکنم چیزی حدود 3.7 باید هزینه کنید...
    3- ترکیب دیگه میتونه 5دی باشه + لنز 28-300 IS کانون ... (که از لحاظ فاصله کانونی برابر با 18-200 نیکون خواهد بود) که میشه : 2.7+ 2.5 + هزینه مموری و کیف و ...
    یعنی برای داشتن لنزی معادل 18-200 نیکون باید چیزی حدود 1.8 ملیون اضافه هزینه کنید... + وزن بسیار سنگین خمپاره اندازکانون! (همون 28-300)
    و حساب کنید که تفاوت کیفیت دی 200 نیکون با کانون 5دی واقعا 1 ملیون تومان میارزد؟ (برای شخص شما و موارد استفاده شما)

به نظر من دی 200 نسخه جدید 20دی است که نیکون ساخته....(فعلا هم خبری از کنون نیست...)
    به هر حال اگر عجله ندارید صبر کنید تا PMA تمام شود(یک ماه دیگر) که ممکنه دوربین جدید کانون به بازار بیاد... اگر هم اصلا عجله ندارید! فتوکینا! (خلاصه هر چقدر صبر کنید دوربین های جدید خواهند آمد ولی پیشنهاد من تحمل تا یک ماه دیگر است....)
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

فقط جهت اطلاع در مورد انتظار برای دوربین جدید حضور محصولات جدید در بازار ( نه فقط اعلام خبر آن) در دو زمان انجام میشود که بر اساس فصل خرید در اروپا و آمریکا تنطیم میشود که یکی حدود سال نو میلادی است و بعد میرود تا حدود آگوست که تعطیلات تابستانی و فصل بعدی خرید است پس اگر میخواهید صبر کنید باید تا آگوست صبر کنید و تا یکی دو ماه آینده در بازار خبری نخواهد بود فقط ممکن است خبرش تا حدود دو سه ماه دیگر برسد و لی خود دوربین احتمالی باید تا تابستان صبر کنید پیشاپیش مبارک است

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

اول تشکر از همه دوستان .
    فکر کنم همون 3.7 که آرش جان گفت در اول برای من کافی باشه وگرنه با اون هزینه های کمرشکن(5 ملیون؟!!!) که دیگه نمیشه دوربین به دست گرفت! بدنه دوربین هم که انشاءالله مقبول واقع شده ...
    من در پست های مختلفی که در این فروم خوندم متوجه یه چیز شدم , آرش علاقه خاصی به نیکون داره .. آرش جان D200 هم دوربین پدر مادر داریه ولی بنده از زمان تولید 10d کنون دچار نیکون زدگی مزمن شدم , دست خودم نیست والا. خیلی به عکس های مخملی و کم نویز canon علاقه پیدا کردم , چیزی که عکسای نیکون کمتر دارای این ویژگیه... نمیدونم این نویزی بودن دوربین های نیکون خیلی صعب العلاجه؟!(حداقل DSLR هاش).
    روی اون 1 ملیون هم باید فکر کنم ... نمیارزه؟!
    بعد اینکه گمان نمیکنم با ورود D200 هم , کسی از 20d داران زیاد مجبور به فکر کردن بشه بجز بدنه بهتر و نیز ارگونومیک بهتر خاص نیکون و رزلوشن بالاتر(اگه چیز خاص دیگه ای هست لطفاٌ بگین) چون به نظرم 20d هنوز دوربین تازه ایه با عملکرد نویزی و کیفیت عکس بسیار چشم نواز و سرعت خوب ... نیکون با تولید D200 کاری رو کرد که 20d با قیمت دشمن کُشش در زمان تولید انجام داد(الحق هم گل کاشت) ولی فکر میکنم نیکون تو خواب خرگوشی بوده هر چند کمی دیر با D70s و D50 قسمت عمده ای از بازار رو به دست گرفت ولی محتمل است کنون باز هم یه آس خوشگل رو کنه و D200 رو اندکی به عقب بزنه ... باید بشینیم و ببینیم آیا هنوز کنون به این نازپروردش اطمینان داره یا باید منتظر شنیدن خبرهای گوش نواز از این کمپانی معظم باشیم؟... چیزی مثل 10 مگاپیکسل و بدنه ای بهتر از 20d (با قیمت کمی بالاتر یا پایین تر از D200) که در صورت موفَقیت کنون در هر 2 صورت D200 دچار افت قیمت خواهد شد ...
    اما در مورد صبر کردن , کار دیگه ای هم میشه کرد؟!... شاید هم نیکون دار شدیم!.. استخاره در این مورد جایزه؟!!...
    منتظر نظرات پر بارتون هستم...
    تشکر فراوان.

تشکر کرده
    4010

ابتدا از تذکر جناب مسعودی تشکر میکنم....

اما مانی خان...
    چندتا مورد رو تذکر بدم...
    اصولا وقتی دیجیتال فول فریم میخرید... باید حتما لنز خوب بخرید.... (که اون 24-105 هم جزو لنزهای خوب هست) چون اشکالات گوشه تصویر و .... در دوربین های دیجیتال (مخصوصا فول فریم ها بسیار بیشتر دیده میشود)

در مورد نویزی بودن تصاویر نیکون با شما اختلاف نظر دارم...
    + اینکه گمان میکنم مقدار نویز تنها عامل شناسایی کیفیت دوربین نیست... و مسایل دیگری مثل شارپنس تصویر رو هم باید اضافه کرد...
    در نهایت دی 200 امکان کم کردن نویز را به کاربر میدهد... (که انتخاب کند ... تصویری مخملی و کم نویز؟ و یا تصویری شارپ تر با امکان پروسس های بعدی...)
    اما هنوز من Review حرفه ای از دی 200 ندیدم... هم تستهای علاقه مندان بوده ... و کسانی که دسترسی به هردو دوربین دارن(که عموم تست ها مربوط به 20 دی و دی 200 بوده...)

اما دی 200 و 20 دی!
    به نظر من تفاوت خیلی شگرفی ندارن! در اینکه اصولا دی 200 بهتره! حرفی نیست! ولی این تفاوت اصلا عمده نیست... (یعنی بعید میدونم حتی یک نفر از کسانی که 20 دی دارن! افسوس بخورن!)
    اما به نظر من برگ برنده نیکون در حال حاضر دی 200 و دی 70 و 50 و دی 2 ایکس نیست! بلکه استانداردی به نام استاندارد DX است... که لنزهای بسیار جذابی در این استاندارد ساخته... که شما از دی 50 تا دی 2 ایکس میتونید از اون استفاده کنید.... مثل همین 18-200...
    کسی که دی 50 داره و لنزهای خاصی خریده با خرید دی 2 ایکس هم همانطور میتونه از لنزهاش استفاده کنه..... ولی کسی که 350 دی داره و میخواد 5دی بگیره و یا برعکس! دچار مشکلات زیادی خواهد شد....
    حتی اگر شما از لنزهای فول فریم در نیکون دیجیتال استفاده میکنید در همه مدلهای نیکون (و یا احیانا فوجی) میدانید چه لنزی دارید! ولی آقای کانون خودش هم ماشین حساب دستشه! حساب میکنه کراپ 1 کراپ 1.3 کراپ 1.6 و این حرفا!

در نهایت چون پدر من کمپانی دوربین سازی نداره و دوست ندارم کسی بخاطر دل من دوربین بخره! توصیه میکنم در فرصتی که منابع مالی شما تکمیل میشه سعی کنید دوربین های مختلف رو در دست بگیرید... تست کنید... و دنبال اطلاعات جدید باشید (review های احتمالی) تا بهترین انتخاب رو داشته باشید.

و مهم تر از مسایل فنی! توجه کنید دوست دارید مارک روی دوربین شما چی باشه! اون رو دوست داشته باشید... شکل دوربین رو ... اینجور مسایل رو.... از خیلی از تستهای نویز و شارپنس و مگاپیکسل به نظر من مهمتره!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین