صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27
Like Tree26تشکر

موضوع: راهنمایی خرید دوربین و لنز با 40 تومن

كاربر جديد farshadziba آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram88 نمایش پست ها
    40 میلیون تومان؟! فکر نمی کنی یه خورده زیاد باشه؟! والله با این قیمت میشه تجهیزات یه آتلیه کوچیک رو فراهم کرد! من فکر نمی کنم الآن هر خانواده ای یک دوربین عکاسی داشته باشن که هر جا برن ببرن و عکس بگیرن. ملت غالباً از دوربین گوشی های خودشون استفاده می کنن. اگر به فکر ارتقاء و کامل کردن تجهیزات عکاسی در آینده هستی، بهتره یکی از میرورلس های سری M کانن (مثلاً EOS M5) رو انتخاب کنی و بقیه پول رو صرف خرید تجهیزات کنید. ولی اگه می خواین با یک بدنه و یک لنز همه کاره کار کنی نظر من Olympus OM-D E-M5 هست ...
    موفق باشید
    دنبال یک چیز خیلی راحت و بی دردسرم. عکاسی حرفه ایی نمیکنم و به همین دلیل هزینه نمیخوام بکنم. منظورم از هر خانواده ایی دوربین داره این بود دوربینای سطح متوسط و اکثرا aps-c دارن. نه دوربینای حرفه ایی خدا تومن قیمت.
    اصلا دنبال عکاسی حرفه ایی و اتلیه نیستم کلی وسایل بخرم. تمام چیزایی که میخوام بخرم یک دوربین و نهایتا دوتا لنزه با باطری اضافه. چندروز پیش تو فیسبوک این سوالمو پرسیدم لایکا و فوجی فیلم x-pro2 رو معرفی کردن که با توجه به اندازه لنزاشون دقیقا چیزیه که میخوامشون.
    لایکا که خیلی خیلی گرونه پس میمونه x-pro2 .

كاربر آشنا Pedram88 آواتار ها
    تشکر کرده
    51

نقل قول نوشته اصلی توسط farshadziba نمایش پست ها
    دنبال یک چیز خیلی راحت و بی دردسرم. عکاسی حرفه ایی نمیکنم و به همین دلیل هزینه نمیخوام بکنم. منظورم از هر خانواده ایی دوربین داره این بود دوربینای سطح متوسط و اکثرا aps-c دارن. نه دوربینای حرفه ایی خدا تومن قیمت.
    اصلا دنبال عکاسی حرفه ایی و اتلیه نیستم کلی وسایل بخرم. تمام چیزایی که میخوام بخرم یک دوربین و نهایتا دوتا لنزه با باطری اضافه. چندروز پیش تو فیسبوک این سوالمو پرسیدم لایکا و فوجی فیلم x-pro2 رو معرفی کردن که با توجه به اندازه لنزاشون دقیقا چیزیه که میخوامشون.
    لایکا که خیلی خیلی گرونه پس میمونه x-pro2 .

من فکر میکنم X-Pro 2 هم از لحاظ قیمت دست کمی از دوربین های لایکا نداره. اگه واقعاً جمع و جور بودن خیلی برات مهمه می تونی یه نگاهی هم به سری NX سامسونگ بندازی مخصوصاً NX Mini. سری PEN المپیوس هم دوربین های کوچک ولی با کیفیتی هستند ( مانت MFT). یه نگاهی هم به Fujifilm X-A10 بندازی بد نیست ...
    ویرایش توسط Pedram88 : Thursday 14 February 2019 در ساعت 23:01
    obsidiyan تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1

من فکر میکنم X-Pro 2 هم از لحاظ قیمت دست کمی از دوربین های لایکا نداره. اگه واقعاً جمع و جور بودن خیلی برات مهمه می تونی یه نگاهی هم به سری NX سامسونگ بندازی مخصوصاً NX Mini. سری PEN المپیوس هم دوربین های کوچک ولی با کیفیتی هستند ( مانت MFT). یه نگاهی هم به Fujifilm X-A10 بندازی بد نیست ...
    تصمیممو گرفتم. ممنونم
    سونی a6500 با یه یکت لنز ۱۶/۷۰ میلیمتری زایس. توضیح بیشتری نمیدم خوابم گرفته الان لنز همون لنز ۱۶/۷۰ معروف با f4 زایسه

كاربر همراه KHAKSAR آواتار ها
    تشکر کرده
    7261

سلام. جسارتا میتونم بپرسم X-Pro2 دقیقا از کدوم مدل لایکا از لحاظ قیمتی دست کمی نداره؟
    ravanfar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    51

نقل قول نوشته اصلی توسط KHAKSAR نمایش پست ها
    سلام. جسارتا میتونم بپرسم X-Pro2 دقیقا از کدوم مدل لایکا از لحاظ قیمتی دست کمی نداره؟
    سلام
    از اینکه نظرمو خوندین واقعاً ممنونم.
    در حال حاضر بدنه Fujifilm X-Pro2 با قیمت حدود 1500 تا 1700 دلار بفروش می رسه.
    از میان میرورلس های لایکا مدل های T و TL با سنسور APS-C (بدنه خالی) از X-Pro2 ارزونتر هستند.
    البته کامپکت پیشرفته D-Lux 7 با اندازه سنسور 4/3 هم از فوجی فیلم ارزونتره.
    کامپکت ها و بریج های 1 اینچی لایکا مثل V-Lux و C-Lux هم طبیعتاً از X-Pro2 ارزونترن.
    ولی متاسفانه تمام این قیاس ها فقط در خارج از کشور صدق می کنه ...

اگه باز هم زحمت بکشید و پست هام رو نقد کنین، ممنون میشم ...
    KHAKSAR تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

سلام
    از میان میرورلس های لایکا مدل های T و TL با سنسور APS-C (بدنه خالی) از X-Pro2 ارزونتر هستند.
    کامپکت ها و بریج های 1 اینچی لایکا مثل V-Lux و C-Lux هم طبیعتاً از X-Pro2 ارزونترن.

والا اگه فقط از روی سایز سنسور و مگاپیکسل قضاوت میکنید که فوجی هم دوربینهایی مثل X-A5 X-A10 X-A3 داره که قیمتشون حدود ۵۰۰-۶۰۰ دلاره و خیلی هم از این لایکا ها که گفتین راحتتر عکس خوب میگیرن( تجربه شخصی در لایکا شاپ) X-Pro2 یه ویزور هایبرید (اپتیکال،دیجیتال) داره که اگه لایکا بذاره روی یه دوربین حداقل ۶ تا ۸ هزار دلار بابتش پول میگیره!!
    والا این قیاسی که فرمودین اونقدر نامتناسب بود که مجبور شدم کامنت بدم ... تازه فقط فوجی هم نیست ... کانن و نیکون و سونی هم در ازای پول بسیار کمتر بسیار بیشتر وسیله بدرد بخور به آدم میدن.... اگه خواستین X-Pro2 رو باچیزی مقایسه کنین باید بایه دوربین Weather proof , با ویزور هایبرید ، 4k video و با ۳۲۵ نقطه فوکوس مقایسه کنین نه با یه Fashion Icon بی خاصیت مال از ما بهتران .... البته خودتون فرمودین نقد کنیم وگرنه زیاد مهم نیست :)
    KHAKSAR تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    51

نقل قول نوشته اصلی توسط Contax نمایش پست ها
    والا اگه فقط از روی سایز سنسور و مگاپیکسل قضاوت میکنید که فوجی هم دوربینهایی مثل X-A5 X-A10 X-A3 داره که قیمتشون حدود ۵۰۰-۶۰۰ دلاره و خیلی هم از این لایکا ها که گفتین راحتتر عکس خوب میگیرن( تجربه شخصی در لایکا شاپ) X-Pro2 یه ویزور هایبرید (اپتیکال،دیجیتال) داره که اگه لایکا بذاره روی یه دوربین حداقل ۶ تا ۸ هزار دلار بابتش پول میگیره!!
    والا این قیاسی که فرمودین اونقدر نامتناسب بود که مجبور شدم کامنت بدم ... تازه فقط فوجی هم نیست ... کانن و نیکون و سونی هم در ازای پول بسیار کمتر بسیار بیشتر وسیله بدرد بخور به آدم میدن.... اگه خواستین X-Pro2 رو باچیزی مقایسه کنین باید بایه دوربین Weather proof , با ویزور هایبرید ، 4k video و با ۳۲۵ نقطه فوکوس مقایسه کنین نه با یه Fashion Icon بی خاصیت مال از ما بهتران .... البته خودتون فرمودین نقد کنیم وگرنه زیاد مهم نیست :)
    سلام
    نظر من هم کاملاً منطبق بر نظر شماست. یکی از دوستان دنبال یه دوربین کراپ جمع و جور می گشت و میون X-Pro2 و Leica مردد بود که کدومشو بگیره و خودش هم اشاره کرده بود که Leica خیلی گرونه! بنده هم اضافه کردم که صرفاً از لحاظ قیمت، X-Pro2 می تونه از Leica هم گرونتر باشه! وگرنه کاملاً مبرهنه که اگه Leica بخواد یه Rangefinder در هیبت X-Pro2 بزنه فقط از ما بهتران توان خریدشو خواهند داشت!
    باز هم ممنون ...
    ویرایش توسط Pedram88 : Sunday 17 February 2019 در ساعت 22:10

تشکر کرده
    1

اون مدلارو دیدم خیلی کوچیک بودن
    x-pro2 یه خط طراحی و فلسفه ی کاملا متفاوتی پشتش داره شبیه به همون فلسفه لایکا تو سری m. این دوتا باید هم مقایسه بشن گرچه یکیش فول فریمه ولی بازم x-pro2 فول فریمش بیاد نهایتا ۲۵۰۰ دلار قیمتش بشه تقریبا یک سوم

كاربر همراه KHAKSAR آواتار ها
    تشکر کرده
    7261

سلام

سلام. اومدم جواب بدم دیدم یکی از دوستان و بعدش یکی دو پست پایینتر خودتون جواب خودتونو دادین. شاد باشید...
    Pedram88 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1

سلام
    دوباره یه فرصتی بهم دست داد حدودا چند ساعتی با فوجیx-pro2 و هفت هشت تا از لنزهاش ور برم و عکس بگیرم
    الان یه سونی 6500 دارم و میخوام پس بدم و یه فوجی با یه ۳۵ میلیمتر بگیرم.
    به نظرتون کارم اشتباهه؟
    فردا میرم دوربینو پس بدم و بعدم برم فوجی بگیرم
    دلیل منطقی خاصی ندارم و تنها دلیلی که براش دارم اینه خوشم امده از راحت بودن و اینکه هیچ مود عکاسی نداره. بیشتر برا این نظرم برگشته چون هم سونی رو دارم و امتحان کردم هم فوجی رو
    استایل سونی یه دوربین خارق العاده با کلی امکانات و منو و تنظیماته که بیشترین شخصی سازی رو میشه داشت
    اما فوجی تنها تنظیمات پایه ایی رو داره. دقیقا چیزیکه همیشه دنبالش بودم. شاید مسخره باشه اما هیچوقت از منوهای پرتعداد و تنظیمات سردرگم کننده خوشم نیومده. عکسی با یک تنظیمات خاص میگری و بعدا میگی کاش تنظیماتو جور دیگه ایی میکردم و کل لذت عکاسی رو از بین میبره. البته این نظر شخصیه

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین