صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27
Like Tree26تشکر

موضوع: راهنمایی خرید دوربین و لنز با 40 تومن

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط farshadziba نمایش پست ها
    سلام
    دوباره یه فرصتی بهم دست داد حدودا چند ساعتی با فوجیx-pro2 و هفت هشت تا از لنزهاش ور برم و عکس بگیرم
    الان یه سونی 6500 دارم و میخوام پس بدم و یه فوجی با یه ۳۵ میلیمتر بگیرم.
    به نظرتون کارم اشتباهه؟
    فردا میرم دوربینو پس بدم و بعدم برم فوجی بگیرم
    دلیل منطقی خاصی ندارم و تنها دلیلی که براش دارم اینه خوشم امده از راحت بودن و اینکه هیچ مود عکاسی نداره. بیشتر برا این نظرم برگشته چون هم سونی رو دارم و امتحان کردم هم فوجی رو
    استایل سونی یه دوربین خارق العاده با کلی امکانات و منو و تنظیماته که بیشترین شخصی سازی رو میشه داشت
    اما فوجی تنها تنظیمات پایه ایی رو داره. دقیقا چیزیکه همیشه دنبالش بودم. شاید مسخره باشه اما هیچوقت از منوهای پرتعداد و تنظیمات سردرگم کننده خوشم نیومده. عکسی با یک تنظیمات خاص میگری و بعدا میگی کاش تنظیماتو جور دیگه ایی میکردم و کل لذت عکاسی رو از بین میبره. البته این نظر شخصیه
    ببینید من تمام بحث شما رو خوندم...اول اینکه اگر جای شما بودم با همین دوربین فعلی عکاسی میکردم.توی مقطع فعلی هیچ دوربینی در جهان چیزی بیشتر از همین دوربین فعلیتون به شما نخواهد داد.چون باید تجربه کسب بکنید در ابتدا...و بدون تجربه یک دوربین ده هزار دلاری و هزار دلاری چندان در دستان یک مبتدی متفاوت نخواند بود.
    اماا اگرسرمایه فراوانی دارید و اصرار دارید یک دورربین همه کاره قوی برای مدت زمان طولانی داشته باشید یک آ7 مارک 3 سونی بخرید با یک لنز 70-24 اف 2.8 و به عکاسی مشغول بشید و چشمتون رو بر روی تمام تجهیزات دنیا ببندید و سرمایه تون رو صرف آموزش دیدن و مسافرت و تور و سمینار عکاسانه بکنید.
    Fereidoon، M.Meghdari، 47amir و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد farshadziba آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    ببینید من تمام بحث شما رو خوندم...اول اینکه اگر جای شما بودم با همین دوربین فعلی عکاسی میکردم.توی مقطع فعلی هیچ دوربینی در جهان چیزی بیشتر از همین دوربین فعلیتون به شما نخواهد داد.چون باید تجربه کسب بکنید در ابتدا...و بدون تجربه یک دوربین ده هزار دلاری و هزار دلاری چندان در دستان یک مبتدی متفاوت نخواند بود.
    اماا اگرسرمایه فراوانی دارید و اصرار دارید یک دورربین همه کاره قوی برای مدت زمان طولانی داشته باشید یک آ7 مارک 3 سونی بخرید با یک لنز 70-24 اف 2.8 و به عکاسی مشغول بشید و چشمتون رو بر روی تمام تجهیزات دنیا ببندید و سرمایه تون رو صرف آموزش دیدن و مسافرت و تور و سمینار عکاسانه بکنید.

مشکل من پیچیده بودن دوربینهاست. منوهاشون یک دوره کامل میخواد تا سر در بیاری. یه زمانی a7r ii با لنز ۲۴-۷۰ جی مستر و ۱۰۰-۴۰۰ جی مستر خریده بودم. خیلی زود از پیچیده بودنشون خسته شدم. قبلا چندتا عکس گذاشته بودم. عکاسی رو به عنوان سرگرمی دوم و سوم خودم دنبال میکنم. فعلا این مدلی که دیدم رو پسندیدم و نهایتا فردا عصر برا خریدش میرم.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط farshadziba نمایش پست ها
    مشکل من پیچیده بودن دوربینهاست. منوهاشون یک دوره کامل میخواد تا سر در بیاری. یه زمانی a7r ii با لنز ۲۴-۷۰ جی مستر و ۱۰۰-۴۰۰ جی مستر خریده بودم. خیلی زود از پیچیده بودنشون خسته شدم. قبلا چندتا عکس گذاشته بودم. عکاسی رو به عنوان سرگرمی دوم و سوم خودم دنبال میکنم. فعلا این مدلی که دیدم رو پسندیدم و نهایتا فردا عصر برا خریدش میرم.
    اینها رو ظرف مدت زمان معقولی با ثبت نام توی یک دوره جامع یا شاگردی کردن پیش یک مربی خوب ظرف چند ماه یاد میگیرید و مسلط میشید...اما صرف نظر از اینها به نظر من هم منو های سونی و فوجی بیخودی پیچیده است...خصوصا سونی...به نظرم راحت ترین منو ها و راحت ترین کاربری متعلق به دوربین های کنون هست.دوربین فعلیتون دوربین بسیار قدرتمند و با کیفیتی است اما اگر دوبار سونی خریدید و با اون ارتباط برقرار نکردید من توصیه نمیکنم.البته این رو هم بگم هر دوربین دیگری بخرید اصول پایه تغییر نخواهند کرد و شرایط عکاسی برای خروجی خوب با کیفیت کم و بیش سختی مشابهی خواهد داشت.دوربینی وجود نداره که بتونید با اون کسب مهارت های عکاسی رو دور بزنید و نیازی به زحمت و مشقت نداشته باشید.هر دوربین و لنزی زبان خاص خودش رو داره.اگر تفکرساده عکاسی کردن رو کنار بگذارید و چند ماهی صبورانه کسب مهارت بکنید و آموزش ببینید بعد از مدتی همه دوربین ها براتون تقریبا یکسان خواهند شد.این رو هم از شخصی میشنوید که کاربر کنون و نیکون و سونی و فوجی بوده و هست...
    چه دوربینی رو انتخاب کردید؟
    usef و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    148

سلام. به بدنه xt3 فوجی و دوتا لنز عالی 8-16 و 16-55 هم میتونین نیم نگاهی داشته باشین. این ترکیب فکر کنم تا سالها از خرید لنز و دوربین بی نیازتون کنه

تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamb نمایش پست ها
    سلام. به بدنه xt3 فوجی و دوتا لنز عالی 8-16 و 16-55 هم میتونین نیم نگاهی داشته باشین. این ترکیب فکر کنم تا سالها از خرید لنز و دوربین بی نیازتون کنه
    دوشنبه رفتم بازارم. مغازه ایی که قبلش تقریبا کل لنزای فوجی رو باهاش کار کردم.
    بعد یک ساعت ور رفتن با همه شون، با اقلام زیر اومدم بیرون
    x-pro2
    35mm
    14mm
    .

۳۵ میلیمتری رو به نظرم باید عوض کنم. یکم وایدتر لازم دارم. حدودا یکی دو ساعت دیگه میرم بازار با یه ۲۳ میل خوشگل عوضش کنم.

تو این دو روزه دقیقا همون چیزیه که دنبالشم. نه منوهای گیج و سردرگم کننده نه حالتهای مختلف عکاسی.
    قابلیت فیلمبرداری 4k داره که دو هفته پیش جایی نخوندم.

گاهی طول میکشه ادمها خودشون رو بشناسن.

تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    اینها رو ظرف مدت زمان معقولی با ثبت نام توی یک دوره جامع یا شاگردی کردن پیش یک مربی خوب ظرف چند ماه یاد میگیرید و مسلط میشید...اما صرف نظر از اینها به نظر من هم منو های سونی و فوجی بیخودی پیچیده است...خصوصا سونی...به نظرم راحت ترین منو ها و راحت ترین کاربری متعلق به دوربین های کنون هست.دوربین فعلیتون دوربین بسیار قدرتمند و با کیفیتی است اما اگر دوبار سونی خریدید و با اون ارتباط برقرار نکردید من توصیه نمیکنم.البته این رو هم بگم هر دوربین دیگری بخرید اصول پایه تغییر نخواهند کرد و شرایط عکاسی برای خروجی خوب با کیفیت کم و بیش سختی مشابهی خواهد داشت.دوربینی وجود نداره که بتونید با اون کسب مهارت های عکاسی رو دور بزنید و نیازی به زحمت و مشقت نداشته باشید.هر دوربین و لنزی زبان خاص خودش رو داره.اگر تفکرساده عکاسی کردن رو کنار بگذارید و چند ماهی صبورانه کسب مهارت بکنید و آموزش ببینید بعد از مدتی همه دوربین ها براتون تقریبا یکسان خواهند شد.این رو هم از شخصی میشنوید که کاربر کنون و نیکون و سونی و فوجی بوده و هست...
    چه دوربینی رو انتخاب کردید؟
    دو سالی میشه وارد عکاسی شدم.
    بحث من بیشتر انتخاب بین پیچیدگی و سادگی هست تا تکنیکهای عکاسی.
    به منوهای سونی اشنام و با فیلمای یوتوب همه ی زیر و بم هاش رو وارد شدم. اما مشکل من انتخاب از بین ترکیبها هست. این کار چندثانیه طول میکشه. رو دکمه های کنترل سه چهارتا بیشتر تنظیمات شخصی رو گذاشتم ولی بازم همون قانون مورفی صدق میکرد. بعد گرفتن عکس به این نتیجه میرسیدم اگه تنظیمات دیگه ایی میزاشتم بهتر میشد. دفعه ی بعد همینطور.
    به نظرم پیچیدگی به من نمیسازه.
    بعد این همه مدت به این رسیدم سادگی بهتر از پیچیدگیه.
    سونی واقعا عالیه دوربیناش و اگه دوباره بخوام مثل سابق انتخاب کنم قطعا سونی میگیرم.
    اما برای من یه چیز ساده بهتره تا یک ربات پیچیده
    یک ساعت دیگه میرم لنزمو عوض کنم. لنز یکم وایدتر بگیرم. شخصا تا وقتی با چیزی کار نکرده باشم نمیتونم دربارش قضاوت کنم. اگه الان به مفهوم سادگی رسیدم چون با پیچیدگی برخورد داشتم و عملا مدتی رو باهاش گذروندم.
    تنها مشکلم الان وای فای x-pro2 هست و اینکه عکس رو به صورت بیسیم منتقل کنم به کامپیوتر و گوشی همراه

تشکر کرده
    1

لنزها رو کلا عوض کردم
    ۳۵ میلی رو پس دادم. ۲۳ میلیمتری با f1.4 گزفتم
    ۱۴میلیمتری رو پس دادم. ۱۶-۸ با f2.8 معروف گرفتم

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3