صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: خريد دوربين با 1,300,000 تومان

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

پیش فرض خريد دوربين با 1,300,000 تومان

سلام به همگي .
    دوستان عزيز من حدود يك ميليون سيصد هزار تومان براي خريد دوربين و لنز و تجهيزات كنار گذاشتم
    و نظر خودم اين دوربين و تجهيزات بوده
    70-17 سيگما + canon eos 400dخواستم نظر اساتيد فن و عزيزان حرفه ايي را در اين زمينه جويا باشم .

اگر لطف كنيد و بگيد بهترين دوربين و لنز تو اين رنج قيمت چي ميتونه باشه ممنون ميشم .

در ضمن من شغلم عكاسي نيست فقط عاشق عكاسيم .
    ویرایش توسط Deniro : Tuesday 26 September 2006 در ساعت 17:39
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX
    LowePro Off Trail 1 l Hamma Backpack

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Smile پاسخ: خريد دوربين با 1,300,000 تومان

من نه اساتید فن هستم نه عزیزان حرفه ای! ;)

فقط میخواستم این رو هم یاد آوری بکنم که دقیقا با این قیمت اگر روی برند کنون اصرار نداشته باشید، شما الان انتخاب نیکون دی 80 و لنز کیت خیلی خوب اون یعنی AF-S DX Zoom-Nikkor 18-135mm f/3.5-5.6G ED-IF رو هم دارید که به نظر جذاب میاد.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

Red
    Red آنلاین نیست
    كاربر همراه Red آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: خريد دوربين با 1,300,000 تومان

نقل قول نوشته اصلی توسط Deniro نمایش پست ها
    سلام به همگي .
    دوستان عزيز من حدود يك ميليون سيصد هزار تومان براي خريد دوربين و لنز و تجهيزات كنار گذاشتم
    و نظر خودم اين دوربين و تجهيزات بوده
    70-17 سيگما + canon eos 400dخواستم نظر اساتيد فن و عزيزان حرفه ايي را در اين زمينه جويا باشم .

اگر لطف كنيد و بگيد بهترين دوربين و لنز تو اين رنج قيمت چي ميتونه باشه ممنون ميشم .

در ضمن من شغلم عكاسي نيست فقط عاشق عكاسيم .
    شما در حالت عادی 3 تا انتخاب خوب میتونین داشته باشین :

Nikon D80

Sony Alpha100

Canon 400D

هر سه این دوربین ها SLR های عالی هستن . شما برید و هر سه دوربین رو دستتون بگیرید و ببنید کدوم دوربین تو دستتون راضیتون میکنه ( از نظر ظاهر، بدنه ، امکانات و ...) .

بهترین انتخاب همونی میتونه باشه که شما رو راضی کنه .

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

سلام ...

من هم با جناب Red موافقم، این 3 دوربین هر 3 نبستا جدید هستن، هر سه مزایای خودشون رو دارن و هر 3 هم از برندهای معتبرن. بهتره که عملا باهاشون کار کنین و بعد انتخاب کنین.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

تشکر کرده
    434

خدمت دوستان عرض كنم كه اصلا تعصبي بين اين دو برند (كنون و نيكون ) ندارم ولي از چند لحاظ كنون 400Dرو ترجيح ميدم و از چند لحاظ هم نيكون رو

مزاياي كنون 400d:
    به خاطر وجود dust reduction و نبودش در d80

شنيدم كيفيت عكاسي توي ايزوي بالاش بهتر از d80

عكسهاي شارپتري داره

و... چيزه ديگه ايي الان به ذهنم نميرسه اگر
    كسي چيزه ديگه ميدونه بگه لطفا

اما از مزاياي d80:
    بدنه حرفه اي تر نسبت به 400d
    view finder بزرگتر
    رنگها گرمتر هستند (*نمي دونم اين مزيت حساب ميشه يا عيب ؟)
    داشتن ايزو 3200 (*فكر نمي كنم زياد به كار من بياد)
    فوكوس 11 نقطه ايي

اما ميريم سر اصل مطلب كه قيمت باشه

400D: بدنه دوربين 800 تومان + لنز كيتش 55-18 ( 60 تومان )* = 860 تومان
    اما اگر بدنه دوربين 800 تومان +لنز 70-17 سيگما =1150 تومان
    كه با كيف و مموري حدود 1230 در مياد

اما
    D80
    بدنه دوربين 950 تومان +لنز 70-18 نيكون = 1150
    كه اونم با كيف و مموري ميشه حدود 1230 تومان

البته قيمتها شايد كمتر شده باشه ولي با 10 الي 20 تومان اختلاف درسته

حالا به نظرتون بهترين انتخاب چيه ؟؟
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

و Sony a100 هم به صورت کاملا منصفانه از گردونه خارج میشود.......

با وجود امکاناتی نظیر:

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3178
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Red
    Red آنلاین نیست
    تشکر کرده
    1

خدمت دوستان عرض كنم كه اصلا تعصبي بين اين دو برند (كنون و نيكون ) ندارم ولي از چند لحاظ كنون 400Dرو ترجيح ميدم و از چند لحاظ هم نيكون رو

مزاياي كنون 400d:
    به خاطر وجود dust reduction و نبودش در d80

شنيدم كيفيت عكاسي توي ايزوي بالاش بهتر از d80

عكسهاي شارپتري داره

و... چيزه ديگه ايي الان به ذهنم نميرسه اگر
    كسي چيزه ديگه ميدونه بگه لطفا

اما از مزاياي d80:
    بدنه حرفه اي تر نسبت به 400d
    view finder بزرگتر
    رنگها گرمتر هستند (*نمي دونم اين مزيت حساب ميشه يا عيب ؟)
    داشتن ايزو 3200 (*فكر نمي كنم زياد به كار من بياد)
    فوكوس 11 نقطه ايي

اما ميريم سر اصل مطلب كه قيمت باشه

400D: بدنه دوربين 800 تومان + لنز كيتش 55-18 ( 60 تومان )* = 860 تومان
    اما اگر بدنه دوربين 800 تومان +لنز 70-17 سيگما =1150 تومان
    كه با كيف و مموري حدود 1230 در مياد

اما
    D80
    بدنه دوربين 950 تومان +لنز 70-18 نيكون = 1150
    كه اونم با كيف و مموري ميشه حدود 1230 تومان

البته قيمتها شايد كمتر شده باشه ولي با 10 الي 20 تومان اختلاف درسته

حالا به نظرتون بهترين انتخاب چيه ؟؟
    ببینید دوست عزیز شما کم و بیش در مورد امکانات این دو محصول اطلاعاتی دارین ( به درست یا غلط بودن بعضی هاش کاری ندارم که بخوایم اینجا بحث نظرهای شخصی رو مطرح کنیم ) ولی شما باز هم به حرف بنده توجه نکردین . میخوام بدونم شما تا به حال هیچ کدوم از این دوربین ها رو تو دستتون امتحان کردین ؟ باهاشون عکاسی کردین ؟ سیستمشون ، منوهاشون و ... از نزدیک دیدین؟ اصلا تا حالا فکر کردین که ممکنه که به طور مثال Sony A100 رو از نزدیک ببینید و باهاش کار کنید به کل نظرتون عوض بشه یا بلعکس به همون 400D که خودتون فکر میکنید انتخاب مناسب تری هست مطمئن بشید و اون رو انتخاب اصلی خودتون قرار بدین.
    فکر میکنم با این کار شما میتونین به یه نقطه محکم تر برای خرید دوربینتون برسید و دوربین مورد علاقه خودتون رو بخرید.
    متاسفانه توی خرید دوربین یکی از مواری که کمتر بهش توجه میشه همین مسئله هست و بیشتر افراد منتظرن که دیگران برای محصولی که خودشون میخوان استفاده کنن تصمیم بگیرن یا پیشنهاد بدن .

تشکر کرده
    434

من منكر امكانات سوني نشدم
    ولي خوب انتخابي كه فكر ميكنم صحيح تر هست بين كنون و نيكونه . ضمن اينكه كاملا واسه سوني احترام قايلم .

نه من هنوز اين دو دوربين تو دست نگرفتم و عكسي باهاش نگرفتم (*فكر نكنم تو اين فروم كسي با 400d يا D80 عكس گرفته باشه )

حالا به نظر شما من كجا ميتونم هر 3 تا دوربينو از نزديك ببينم و امتحانشون كنم ؟؟

بعد درمورد قيمت نظرتون چيه ؟
    محمد فخار

Canon EOS 400D

Red
    Red آنلاین نیست
    تشکر کرده
    1

حالا به نظر شما من كجا ميتونم هر 3 تا دوربينو از نزديك ببينم و امتحانشون كنم ؟؟

بعد درمورد قيمت نظرتون چيه ؟
    راستش من جایی رو نمیشناسم که هر سه این دوربین ها رو یک جا داشته باشه ( شاید نورنگار داشته باشه ) ولی اگه تک تک بخواید به دوربینا نگاه بندازین نیکون D80 رو میتونین تو فروشگاه نیکونگرش توی میدون ولی عصر و صد البته نمایندگی های دیگرش و کنون رو هم توی این همه جاهایی که ادعای نمایندگی کنون رو دارن ببینید . در مورد سونی هم جناب قبادی بهتر میتونن راهنمایی کنن .

نمیدونم دقیقا منظورتون در مورد قیمت چیه ولی اگه نسبت قیمت ایران به قیمت جهانی منظورتون باشه 400D و D80 قیمتاشون به سطح قیمت هایی که همه جای دنیا فروش میره رسیده .

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

من هم با نظر دوستانم کاملا موافقم پیشنهاد من هم اینه که قبل از اینکه بخواهید مزایا و معایب دوربین ها رو لیست کنید اونارو از نزدیک تست کنید و فاکتوری که واسه شما مهمتر هست رو در کانون توجهتون قرار بدین اختلاف این سه دوربین اونقدر کمه که واقعا انتخاب سخت میشه و برگ برنده با دوربینی هست که به سلایق شما نزدیکتر باشه
    شاید اون ویژگی آنتی شیک سونی که رو سنسور هست و تو مقایسه ها هم معمولا در نظر گرفته نمیشه بتونه عامل تعیین کننده باشه (چرا که هزینه های مربوط به خرید لنز رو بشدت کاهش میده و شما رو از خرید لنزهای گرانقیمت دارای لرزشگیر بی نیاز میکنه)
    من خودم هم موقع خرید دوربین خیلی خودمو اذیت کردم (مثل همه کسانی که می خوان دوربین بخرند) در نهایت دوربینی که خریدم باور کنید از 50% امکاناتش هم استفاده نمی کنم و کیفیت عکسهاش هم با دوربین های همرده خودش تفاوت خاصی نداره (حتی ایزو های بالای 200 هم چندان قابل استفاده نیست) اما همون زوم 12xاش واسه من کلی ارزش داره اینارو به خاطر این گفتم که حواستون باشه ملاک انتخاب رو رنگهای تولیدی یک دوربین قرار ندین (این نظر شخصی منه چرا که درجه رنگ رو براحتی میشه رو کامپیوتر اصلاح کرد کاری که من در 99% موارد انجام میدم) و امکاناتی رو هدف و ملاک قرار بدین که واقعا خاص باشه (مثل anti shake....dust reduction ...ease of use ,....(
    ببخشید خیلی حرف زدم .... اینا همه نظرات شخصی من بود خودم اگه بخوام دوربین جدیدی بخرم قطعا به این موارد توجه می کنم
    اینکه این سه تا دوربین رو از کجا گیر بیارید که تست کنید نقدا می تونین با جناب قبادی هماهنگ کنید و در صورت امکان از نزدیک با دوربین ایشان آشنا شوید... بالاخره یه جایی باید از خواص فروم هم استفاده کرد! (جناب قبادی جسارت مرا ببخشید )
    موفق و پیروز باشید
    ویرایش توسط asa_59a : Friday 27 October 2006 در ساعت 23:30 دلیل: اشکال تایپی
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین