صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: Canon PowerShot G7

كاربر جديد emad آواتار ها
    تشکر کرده
    4

Question Canon PowerShot G7

با سلام خدمت دوستان عزیز،
    راستش من میخوام یه دوربین "خانگی" بخرم، منظورم اینه که نمیخوام به صورت حرفه ای عکاسی کنم کلا میخوام یه دوربینی باشه که کار یه خانواده رو راه بندازه، و تو اینجور موارد همونجور که خودتون میدونید کیفیت خیلی مهمه و اینکه در موقعیت های متفاوت بتونه کنار بیاد.
    یکی از دوستان این مدل از کانن رو پیشنهاد کرده (منظورم عنوان تاپیک هست) میخواستم نظره شما رو هم بدونم و بپرسم آیا بعد از خرید پشیمون نمیشم، یا اگه دوربینه خوبی نیست یه دوربین دیگه تو همین رنج قیمت بهم معرفی کنید (500 تومن) منتظرم...

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: Canon PowerShot G7

سلام
    دوربین خوبیه, فقط حیف که برعکس نیاکانش فرمت RAW نداره. البته من یه تعداد از عکسهاشو که دیدم چندان خوشم نیومد و یه نظرم عکسهای S3 خودم بهتر بود!! ولی همه متفق القولند که به این قیمت نمی ارزد. البته ابعاد مناسب+ بدنه فلزی+ زوم6 و... از مزایاشه ولی....

شاید اگه این دوربین نیکون رو که شباهت زیادی بهش داره بگیرید بهتر باشه:
    www.dpreview.com/reviews/specs/Nikon/nikon_cpp5000.asp
    ( البته این هم RAW نداره!)
    ولی باز هم از اون دوستم نظرش رو میپرسم و بهتون اطلاع میدم.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    4

از توجهتون ممنونم و منتظر راهنمایی های دیگتون هم هستم.

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

سلام
    به نظر من برای شما پاناسونیک Lx2 نسبت به کنون G7 گزینه بهتریه چون کیفیت عکسبرداری و فیلمبرداریش بالاتره و 100 تومن هم ارزونتره

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط emad نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز،
    راستش من میخوام یه دوربین "خانگی" بخرم، منظورم اینه که نمیخوام به صورت حرفه ای عکاسی کنم کلا میخوام یه دوربینی باشه که کار یه خانواده رو راه بندازه، و تو اینجور موارد همونجور که خودتون میدونید کیفیت خیلی مهمه و اینکه در موقعیت های متفاوت بتونه کنار بیاد.
    یکی از دوستان این مدل از کانن رو پیشنهاد کرده (منظورم عنوان تاپیک هست) میخواستم نظره شما رو هم بدونم و بپرسم آیا بعد از خرید پشیمون نمیشم، یا اگه دوربینه خوبی نیست یه دوربین دیگه تو همین رنج قیمت بهم معرفی کنید (500 تومن) منتظرم...
    سلام:
    دوست عزیز کاملا بسته به استفاده و تجربه شما در عکاسی داره. اگر میخوای دوربینی داشته باشی که point & shoot باشه (http://en.wikipedia.org/wiki/Point_and_shoot_camera) میتونی از بین همین رنج دوربینها که هم ارزونتر هستند و هم کار باهاشون ساده تره انتخاب کنی.
    نکته ای اینجا مطرح هست بیشتر قیمت هست. G7 دوربین بسیار خوبی است اما در بیشتر review ها به این نکته اشاره شده (همونطور که دوست عزیز دیگه ای هم اشاره کردن) گرون بودن دوربین است. شما میتونین با صرف نقریبا 120 هزار تومان کمتر و خرید یک S3 IS (آخرین قیمتی که داشتم 380 هزار تومان است) یک دوربین با مشخصات مشابه و شاید در بعضی موارد حتی بهتر تهیه کنید.
    راستش به نظر من S3 IS دوربین خوش دست تر و قشنگتری نسبت به G7 است. البته G7 دوربین کوچیکتر و جمع و جورتری به نظر میرسه اما یک نقطه ضعف (البته به نظر من ) داره و اون هم نزدیکی فلاش و لنز هستش. این مسئله همونجور که میدونین باعث ایجاد Red Eye میشه که استفاده از یک برنامه گرافیکی جهت از بین بردن Red Eye و یا استفاده از یک فلاش اضافی رو نیاز داره. به هر حال این مشکل در S3 IS کمتر هستش (کاملا بدون Red Eye نیست اما به خاطر فاصله بیشتر لنز و فلاش مقدار Red Eye کمتره).
    البته G7 دارای Face Detection هستش که تکنولوژی خیلی خوبی برای استفاده خانگی هست و 10 مگاپیکسل هم هست (البته اصلا به این مسئله مگا پیکسل توجه نکن که در مورد دوربینهای خانگی فرقی نداره و برای شما 6مگای S3 IS بیش از نیازت هم هست) و چند مورد دیگه که شاید باعث بشه قیمتش بالا باشه.
    من جای شما بودم S3 IS ارزونتر (کمی حجیمتر) رو انتخاب میکردم.
    ممنون
    علی

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

فقط در مورد قيمت s3is عرض كنم كه من يك هفته قبل از عيد براي برادرم با قيمت 353 با گارانتي الرمس خريدم. با گارانتي آفومار و بيمه سامان قيمت اين دوربين 390 بود.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط benign نمایش پست ها
    سلام:
    دوست عزیز کاملا بسته به استفاده و تجربه شما در عکاسی داره. اگر میخوای دوربینی داشته باشی که point & shoot باشه (http://en.wikipedia.org/wiki/Point_and_shoot_camera) میتونی از بین همین رنج دوربینها که هم ارزونتر هستند و هم کار باهاشون ساده تره انتخاب کنی.
    نکته ای اینجا مطرح هست بیشتر قیمت هست. G7 دوربین بسیار خوبی است اما در بیشتر review ها به این نکته اشاره شده (همونطور که دوست عزیز دیگه ای هم اشاره کردن) گرون بودن دوربین است. شما میتونین با صرف نقریبا 120 هزار تومان کمتر و خرید یک S3 IS (آخرین قیمتی که داشتم 380 هزار تومان است) یک دوربین با مشخصات مشابه و شاید در بعضی موارد حتی بهتر تهیه کنید.
    راستش به نظر من S3 IS دوربین خوش دست تر و قشنگتری نسبت به G7 است. البته G7 دوربین کوچیکتر و جمع و جورتری به نظر میرسه اما یک نقطه ضعف (البته به نظر من ) داره و اون هم نزدیکی فلاش و لنز هستش. این مسئله همونجور که میدونین باعث ایجاد Red Eye میشه که استفاده از یک برنامه گرافیکی جهت از بین بردن Red Eye و یا استفاده از یک فلاش اضافی رو نیاز داره. به هر حال این مشکل در S3 IS کمتر هستش (کاملا بدون Red Eye نیست اما به خاطر فاصله بیشتر لنز و فلاش مقدار Red Eye کمتره).
    البته G7 دارای Face Detection هستش که تکنولوژی خیلی خوبی برای استفاده خانگی هست و 10 مگاپیکسل هم هست (البته اصلا به این مسئله مگا پیکسل توجه نکن که در مورد دوربینهای خانگی فرقی نداره و برای شما 6مگای S3 IS بیش از نیازت هم هست) و چند مورد دیگه که شاید باعث بشه قیمتش بالا باشه.
    من جای شما بودم S3 IS ارزونتر (کمی حجیمتر) رو انتخاب میکردم.
    ممنون
    علی
    با سلام و عرض ارادت خدمت شما،
    لطفا در مورد این S3 بیشتر توضیح بدید، مثلا در مورد زومش و کیفیت عکس برداریش در شب و در کل آیا دوربینی هست که آدمو پشیمون نکنه؟
    درضمن من امروز که تو بازار میگشتم مغازه دارا میگفتن که تمامی کانن ها ساخت چین هستند که این موضوع یه مقداری منو ناامید کرد!!!!!!!!!! اما بیشتر از نیکون تعریف میکردند و به نقل از اونا باید بگم که میگفتن نیکون ها اکثرا ژاپنی هستند و تعداد کمی هم ساخت اتریش هستند آیا این صحت داره یا نه؟
    اگه صحت داره لطفا تو مایه ی این قیمت یه نیکون بهم معرفی کنید.
    ویرایش توسط emad : Tuesday 3 April 2007 در ساعت 20:19 دلیل: اضافه کردن مطلب

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

لطفا در مورد این S3 بیشتر توضیح بدید، مثلا در مورد زومش و کیفیت عکس برداریش در شب و در کل آیا دوربینی هست که آدمو پشیمون نکنه؟
    درضمن من امروز که تو بازار میگشتم مغازه دارا میگفتن که تمامی کانن ها ساخت چین هستند که این موضوع یه مقداری منو ناامید کرد!!!!!!!!!! اما بیشتر از نیکون تعریف میکردند و به نقل از اونا باید بگم که میگفتن نیکون ها اکثرا ژاپنی هستند و تعداد کمی هم ساخت اتریش هستند آیا این صحت داره یا نه؟
    سلام:
    من در مورد اینکه نیکون و کننهای ایران ساخت کجان اطلاعاتی ندارم اما در مورد S3 IS راستش اطلاعات کامل کامل اگه میخوای از DCRESOURCE بپرس:
    http://www.dcresource.com/reviews/ca...hot_s3-review/
    اینم لینکش
    ممنون
    علی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام
    پیشنهاد میکنم تاپیک "همه چیز در مورد Canon-S3 IS" را بطور کامل مطالعه کنید.

حداقل S3 IS که ساخت ژاپنه!! خیلی از نیکونها اصلا" کشور سازندشو ننوشته!! ( یعنی .....) و بقیه هم مالزی+ اندونزی+ سنگاپور+ چین و ... ( خیلی به کشورش اهمیت ندید)

نیکون S10 با قیمت حول و حوش 380-370 دوربین فوق العاده ایه.

**** به حرف فروشنده ها هم اصلا" توجه نکنید. *********
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    4

Question پاسخ: Canon PowerShot G7

با سلام مجدد
    از اینکه انقدر نظرم عوض میشه معذرت میخوام اما به نظر شما نیکون D40 چطور دوربینیه؟ لطفا در مورد اون هم یه مقدار منو راهنمایی کنید.
    اگر مقدور بود یه توضیح مختصر هم راجع به Fujifilmn FinePix S9600 بدید ممنونم.
    راستی این پردازشگر DiG!C III چیه و چیکار میکنه؟ کدوم یک از این مدلهایی که تا الان گفتیم این سیستمو دارن؟
    راستی در مورد این لومیکس fz50 هم نظرتونو بگید، و اینکه فوکوس دستی هم داره؟
    ویرایش توسط emad : Thursday 5 April 2007 در ساعت 11:26 دلیل: اضافه کردن مطلب

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین