صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24

موضوع: سلام به سونی دار ها

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: سلام به سونی دار ها

سلام....

با سلام مجدد خدمت اقای قبادی عزیز.لطفا در مورد R1 توضیح بیشتری بدین وتجربه خودتونو نسبت به این دوربین بگید.با چیرهای که من گفتم فکر میکنم تقریبا شما متوجه شدید من چه دوربینی به دردم می خوره.همین که الان بین اس3واچ5 موندم خیلی گزینه ها رو کنار میزنه.با تعاریف شما از r1 مایل شدم اونم تو گزینه های انتخابی خودم بیارم.ولی همون طور که خودتون گفتیداندازه و وضوح LCD در دوربین های کامپکت مهم وتعیین کننده هست.این در حالی هست که LCD R1 نسبت به H5 نا امید کننده هست.حالا غیر از مشخصه واید R1 ورزولوشن بالات اوون نسبت به H5 که فکر کنم در کاربردهای معمولی وخانوادگی مهم نباشه ایا این دوربین توانایی خاصی دیگه ای هم داره که با توجه به کاربرد من بتونم از عیب بزرگش (SMALL LCD)صرف نظر کنم.پیشاپیش منون

دوست عزیز ، بزرگ ترین مشکل این دوربین قیمت آن است.......

شما در حال حاضر با 700 هزار تومان میتوانید بهترینن کامپک ها را به همراه تمامی لوازم جانبی مورد نیاز تهیه کنید. یا یک D-Slr خوب مثل Canon 350D & Nikon D40X & Nikon D40 & Nikon D70s & Canon 400D و یا دوربین های دیگر را خریداری کنید.در صورتی که Sony R1 یک Slr Like است.شاید بهترین باشد اما بهترین خرید نیست.شما با 400 تومان میتوانید دوربین بسیار بسیار عالی و مناسب Fuji S9600 را خریداری کنید.دوربینی که از Canon S3IS & Sony H5 به نظرم بهتر است دوربین که با تنظیمات دستی بسیار زیاد بیشتر شبیه یک D-Slr است.رنج لنز بسیار مناسب و همین طور رزلوشن و مانیتور بزرگ.

اگر قصد خرید یک دوربین خانگی با تنظیمات ساده و جمع و جور و همیشه همراه هستید و نیاز دارید که کمی بیشتر از یک کامپک معمولی باشد به نظرم بین Canon S3IS & Sony H5 یکی را انتخاب کنید.چرا که دوربین های دیگر هرکدام مشکلی دارند.یکی لزره گیر ندارد یکی قیمت گران یکی لنز نامناسب یکی رزولوشن بسیار پایین.

بین Canon S3IS & Sony H5 اگر ابعاد جمع و جور تر و نتظیمات راحت تر میخواهید انتخاب کنون بهتر است.اما اگر مانیتور بزرگ تر و بدنه ی حرفه ای تر و زرلوشن بالاتر نیاز دارید سونی.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا gaygeel آواتار ها
    تشکر کرده
    50

[Qبین Canon S3IS & Sony H5 اگر ابعاد جمع و جور تر و نتظیمات راحت تر میخواهید انتخاب کنون بهتر است.اما اگر مانیتور بزرگ تر و بدنه ی حرفه ای تر و زرلوشن بالاتر نیاز دارید سونی.[/QUOTE]

سلام دوست عزیز...
    من تو تاپیکهای مختلف که سرک می کشیدم از panasonic fz8 زیاد تعریف می دیدیم.حتی خیلی ها اونو از canon s3is برتر می دونستن.همچنین از
    sony H5.می خواستم اگه ممکنه نظرتونو راجب این مورد هم بگید.ممنونتون می شم.در ضمن کیفیت فیلم دوربین برای کاربردهای من مهمه که قبلا فراموش کردم بگم:)

كاربر آشنا gaygeel آواتار ها
    تشکر کرده
    50

بازم سلام

، در تست ها تصاویر کنون شارپ تر از سونی است و تصاویر سونی کمی سافت هستند ، اما تصاویر کنون نویزی تر از سونی است و سونی در این زمینه عملکرد بهتری دارد.

من با اصطلاحات عکاسی اشنا نیستم و از این جمله شما چیزی نفهمیدم.شارپ تر بودن تصاویر همون گرمی رنگ بالاتر هست؟
    نویز کمتر منظور کیفیت عکس در شب هستش؟
    از اینکه صبورانه بیسوادی منو تحمل میکنیدوجواب سوالاتم رو میدید ممنون

تشکر کرده
    14101

سلام....

دوست عزیز بنده زیاد با Panasonic DMC-FZ8 آشنا نیستم و تنها باید به تست هایی که در اینترنت دیده ام مراجعه کنم.اما دو دوربین قبلی را از نزدیک دیده و با آنها کار کرده ام . اما چیزی که در مورد دوربین های پاناسونیک و نسخه قبلی هیمن دوربین Panasonic DMC-FZ7 دیده میشد .نویز زیاد در ایزو های بالا و تصاویری بسیار بسیار سافت بود.

اما Panasonic DMC-FZ8 از نظر بندنه و ارگونومی دوربین بسیار خوبی است و بدنه ای با طراحی بسیار خوب دارد ( به نظر بنده البته چراکه ارگونومی موضوعی سلیقه ای است ) در کل بدنه ی جذابی دارد.

از نظر رزولوشن همانند سونی H5 دارای 7.2 مگاپیکسل و از این نظر از کنون برتر است و با سونی همانند.البته اندازه ی سنسور این 3 دوربین یکسان است.

از نظر پروسس به نظر از Panasonic DMC-FZ7 برتر باشد و از پروسسور قوی تر و جدید تری استفاده میکند.

مد های بسیار زیادی برای عکاسی دارد و این برای کاربران خانگی و مبتدی بسیار عالی است .

LCD monitor آن دارای 2.5 اینچ و 207 هزار پیکسل است .

در مورد فیلمبرداریهر سه تقریبا مشابه هستند ، اما به نظر میرسد پاناسونیک برتر است.
    لنز آن هم دارای دامنه ای بین 36-432mm است و از این نظر همانند دو رغیب قبلی است و دارای 12X زوم دیجیتال است و کاملا با دو دوربین دیگر برابر است.پاناسونیک از لنز های لایکا استفاده میککند همانند سونی که از زایس استفاده میکند.

دارای لزره گیر تقریبا کارایی است ، و احتمالا همانند سونی و کنون عملکرد مناسبی دارد.

ایزو بین 100 تا 3200 که همانند کنون است ( البته در این دوربین ها ایزو بالاتر از 800 تقریبا بی استفاده است چراکه نویز بسیار بالایی دارد )

اما در تست ها .....

در مقایسه با سونی نویز بیشتری دارد ، در پاناسونیک رنگ ها گرم تر و در سونی سرد تر هستند ، تصاویر پاناسونیک در ایزو های پایین شارپ تر هستند ( موضوغ شارپ بودن با نویز رابطه ی مستقیم دارد ) ، از ایزو 400 به بالا تصویر پاناسونیک بشدت نویزی میشود اما سونی باز هم قابل قبول تر است ،

Panasonic DMC-FZ8 از نگاه dpreview
    مقایسه بین Panasonic DMC-FZ8 و Olympus SP-550 UZ
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    14101

سلام....

من با اصطلاحات عکاسی اشنا نیستم و از این جمله شما چیزی نفهمیدم.شارپ تر بودن تصاویر همون گرمی رنگ بالاتر هست؟
    نویز کمتر منظور کیفیت عکس در شب هستش؟
    دوست عزیز ، برای شما و سایر دوستانی که کمتر با مفاهیم اولیه عکاسی آشنایی دارند یک پیشنهاد عالی و مناسب دارم.شما میتوانید به بزرگترین و کامل ترین و علمی ترین و بهترین مرجع عکاسی به زبان فارسی مراجعه کنید تا برای تمام سوالاتان پاسخ پیدا کنید.سری به فهرست مقالات سایت عکاسی بزنید بسیار خواهید آموخت.

فهرست مقالات سایت عکاسی

اما برای بی پاسخ نماندن سوال شما ، ( بنده آگاهی و قدرت بیان مناسبی ندارم پس با اجازه ی دوست عزیزم ( شما بخوانید استاد گرامی ) جناب روشن از مقاله ی ایشان استفاده میکنم )

شاخص ISO در دوربين ديجيتال نشانگر حساسيت حسگر دوربين نسبت به نور است.مقدار ISO كم نشانه حساسيت كم و مقدار ISO بالا معرف حساسيت زياد است.تقريبا در تمام دوربينهاي ديجيتال ، چه انواع ارزان و چه انواع گرانقيمت ، با افزايش ISO كيفيت تصوير كاهش پيدا مي كند. هر چه قدر حساسيت بالا تر باشد ، نويز تصوير نيز افزايش پيدا مي كند.مثل راديو كه با زياد كردن ولوم صدا نويز صدا نيز بيشتر مي شود.
    با كاهش مقدار ISO نويز تصوير كاهش مي يابد ، تصوير واضحتر و احتياج به نور بيشتر خواهد شد (و در نتيجه بايستي از ديافراگم بازتر يا سرعتهاي پايين شاتر استفاده كرد).
    با افزايش مقدار ISO ،نويز تصوير بيشتر ، جزئيات تصوير كمتر مي شود ولي نياز به نور كمتر خواهد شد.( استفاده از ديافراگم كوچكتر و يا سرعتهاي بالاي شاتر امكان پذير ميگردد)
    ادامه ی مقاله .......
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

يک چيزي که در مورد فلاش دوربينهاي سوني به نظرم رسيده اينه که در دوربينهاي ديگه موقع زدن فلاش 1 يا 2 بار فلاش روشن ميشود ( مثلا" در حالت Red eye Reduction ) ولي در دوربينهاي سوني 4-3 فلاش با فاصله زماني خيلي کم زده ميشود!! :confused: واقعا" همينطوريه يا من خيالاتي شدم؟!!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    14101

سلام...

سلام

يک چيزي که در مورد فلاش دوربينهاي سوني به نظرم رسيده اينه که در دوربينهاي ديگه موقع زدن فلاش 1 يا 2 بار فلاش روشن ميشود ( مثلا" در حالت Red eye Reduction ) ولي در دوربينهاي سوني 4-3 فلاش با فاصله زماني خيلي کم زده ميشود!! واقعا" همينطوريه يا من خيالاتي شدم؟!!
    نه عزیز خیالاتی نشدی ....

در دوربین های سونی بسته به تنظیم نوع فلاش این نوردهی متفاوت است ، این موضوغ تنها در موقعی که حالات Red eye Reduction فعال باشد رخ میدهد و به نظرم بد نیست نتها باید به سوژه آگاهی لازم را بدهید . اما عملکرده خوبی دارد دوربین بنده تا 4 بار هم شات میکند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها
    سلام...

نه عزیز خیالاتی نشدی ....

در دوربین های سونی بسته به تنظیم نوع فلاش این نوردهی متفاوت است ، این موضوغ تنها در موقعی که حالات Red eye Reduction فعال باشد رخ میدهد و به نظرم بد نیست نتها باید به سوژه آگاهی لازم را بدهید . اما عملکرده خوبی دارد دوربین بنده تا 4 بار هم شات میکند.
    سلام
    ممنون جناب آقای قبادی از این سرعت عملتون! ;)
    علت این کار چیه؟!! در ظاهر که چیز جالبیه ولی آیا مثلا" به دلیل کم بودن قدرت فلاش یا باتری این کار شده یا مساله دیگه ای است؟!!
    ضمنا" این همون فلاش Fill In است یا Soft ؟!!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    14101

سلام....

علت این کار چیه؟!! در ظاهر که چیز جالبیه ولی آیا مثلا" به دلیل کم بودن قدرت فلاش یا باتری این کار شده یا مساله دیگه ای است؟
    والله علت رو بنده نمیدونم ، اما به نظرم مربوط به قدرت و یا باطری نباشد ، چراکه سونی همیشه بهترین باطری ها رو ارائه میدهد و بنده تا 510 شات هم با یکبار شارژ کامل نتیجه گرفته ام.....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر آشنا darkangel85 آواتار ها
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها

نویز زیاد در ایزو های بالا و تصاویری بسیار بسیار سافت بود.

تصاویر پاناسونیک در ایزو های پایین شارپ تر هستند ( موضوغ شارپ بودن با نویز رابطه ی مستقیم دارد ) ، از ایزو 400 به بالا تصویر پاناسونیک بشدت نویزی میشود اما سونی باز هم قابل قبول تر است ،

میبخشید من متوجه نشدم تصاویر شارپتر نویز بیشتری دارند یا کمتر؟!!!!
    و اینکه نویز عکس های FZ8 بیشتر است یا S3IS ؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین