صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29
Like Tree9تشکر

موضوع: برای آتلیه عکاسی چه دوربینی خوب است ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: برای آتلیه عکاسی چه دوربینی خوب است ؟

با سلام به آقایان اسدالله مداح عکاسباشی و فرهاد خان عزیز ...

فرهاد خان اولین ضربه چکش شما و علی آقا تو مخ ما کوبید که ...
    ( این ضربه که شما دارید با چکش مزنید دیگه کسی زنده نمونه :biggrin: )

از راهنمائی و در اختیار گذاشتن تجربیاتتان کمال تشکر را دارم آقای مداح ...

در حقیقت گفته های شما شکی نیست ...

باید برای شروع گام درستی برداشت تا در گامهای بعدی به عقب بر نگردیم . :)

البته نظر همه دوستان انتخاب یک دور بین خوب برای یک کار خوب و درست است . :)

می دونستم وارد این گفتگو با شما و دوستان و عزیزان بشم مورد لطف و راهنمائی درستتان قرار می گیرم . :)

درباره این لنزها اطلاع خاصی ندارم اگر نکاتی و راهنمائی است دوستان درباره این لنزها یا لنز های هم سطحش بفرمائید .

البته قابل به ذکر نمی باشد دوستان بهتر میدانند لنز های باشند که برای آتلیه ( چهره - تمام قد ) مناسب و هم از لحاظ قیمت مناسب ...

خودمم کمی بیشتر زوم می کنم ببینم چی میشه ...

دستی دستی داریم SLR دار میشیم . :biggrin:

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

ارزانترين نسخه ي DSLR اي كه مي توان براي آتليه پيچيد به نظر من يك بدنه ي D50 به قيمت حدود 450 ( اگر گيرتون بياد) و يك لنز Sigma 28-105 f2.8-4 است به قيمت 205 تومان ( سي گل ) كه هر چند لنز خيلي فوق العاده اي نيست ولي براي آتليه لنز مناسبيه و كفايت مي كنه ( تو آتليه وايد بيش از 42 آنالوگ كه اين لنز بهتون مي ده رو نخواهيد خواست در عوض از 42 تا 157.5 رنج مناسبيه تو آتليه)

اينجا رو هم ببينيد :

کد:
    http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/209/cat/all

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

70-17 سيگما هم بسيار لنز خوبي است براي شروع. فكر كنم 350 هزار تومان باشه. من با اين لنز تصاوير خيلي شارپي رو در آتليه خلق كرده ام و از آن بسيار راضي هستم. :)

ویرایش توسط Ali Shaterian : Thursday 28 June 2007 در ساعت 07:06
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

علي جان ممنون بابت عكس.

يكي از وظايف عكاس دادن كامنت براي اصلاح عيوب ظاهري لباس و مو و ... سوژه است. به مشتريانتون بگين اون label روي آستين كتشونو بكنند مايه ي آبروريزيه :biggrin: . آستين كت هم يه ده دوري پيچ و تاب خورده.
    reza_Bahman و Ali Shaterian تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    508

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

علي جان ممنون بابت عكس.

يكي از وظايف عكاس دادن كامنت براي اصلاح عيوب ظاهري لباس و مو و ... سوژه است. به مشتريانتون بگين اون label روي آستين كتشونو بكنند مايه ي آبروريزيه :biggrin: . آستين كت هم يه ده دوري پيچ و تاب خورده.
    سلام
    فرهاد خان فرمايش شما را كاملا" تاييد مي كنم ولي باور بفرمائيد من آنروز آنقدر تحت فشار از لحاظ وقت بودم كه در عرض 20 دقيقه حدود 40 تا شات آتليه زدم.
    ليبل روي آستين رو قبول دارم ولي نميدانم كه چرا نمي خواستند كت و شلوار از آكبندي باز بشه.
    farhad44 تشکر می‌کند.
    5D Mark II , 40D
    علی شاطریان

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

علي جان ممنون بابت عكس.

فرهاد جان،‌ من هم با اين ليبل‌ها مشکل دارم! به قدر کافي توي کوچه و خيابون و مهموني ميبينم اينارو و حرص ميخورم.

مشتري‌هاي هم که قربونش برم،‌90 درصد اين ليبلو نکنده اند،‌ به چند نفري تا حالا زورم رسيده که اونو بکنند،‌ بقيه هم من و من ميکنند و متمايل نيستند بکنندش! مشکل اونا رو هم با فتوشاپ حل ميکنم.

متاسفانه شيوه زندگي و تفکر قشري باعث شده اغلب هموطنان فکر کنند اون جزئي از کت و شلواره، مخصوصاً، مثل کسي که P4 خودشو آپگريد کرده و Dual Core خريده و حاضر نيست از ليبل intel inside روي کيس يگذره، مردان عزيز هموطن هم بعد از آپگريد کت شلوارشون، اونو يک گواهي آپگريد ميدونن!
    FarhadBahramii، Ali Shaterian و farhad44 تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    فرهاد جان،‌ من هم با اين ليبل‌ها مشکل دارم! به قدر کافي توي کوچه و خيابون و مهموني ميبينم اينارو و حرص ميخورم.

مشتري‌هاي هم که قربونش برم،‌90 درصد اين ليبلو نکنده اند،‌ به چند نفري تا حالا زورم رسيده که اونو بکنند،‌ بقيه هم من و من ميکنند و متمايل نيستند بکنندش! مشکل اونا رو هم با فتوشاپ حل ميکنم.

متاسفانه شيوه زندگي و تفکر قشري باعث شده اغلب هموطنان فکر کنند اون جزئي از کت و شلواره، مخصوصاً، مثل کسي که P4 خودشو آپگريد کرده و Dual Core خريده و حاضر نيست از ليبل intel inside روي کيس يگذره، مردان عزيز هموطن هم بعد از آپگريد کت شلوارشون، اونو يک گواهي آپگريد ميدونن!
    فرهاد جان و جناب محبی به موضوع خوبی اشاره کردند....

جناب محبی شما در خیابان میبینید عصبی میشود، بنده کنارم و در بین همگاران میبینم ،در صدا و سیما میبینم ( اکثر مجریان با لیبل هاکوپیان ) و در همه جا میبینم....

متاسفانه....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Exclamation پاسخ: برای آتلیه عکاسی چه دوربینی خوب است ؟

سلام

با تشکر ... و معذرت به خاطر این دو و سه روز که نتونستم آن لاین باشم ...

نظرات دوستان رو خوندم و سعی کردم تو این (فوروم) دنبال مطالب فوق باشم ...

البته دوستانی که به طرح سوالاتی در مورد دوربین DSLR یا SLR-LIKE بودند
    بیشتر هدفشان برای کار شخصی خودشان بوده و کمتر در زمینه آتلیه گفتگو شده است
    و یا اگر مطلبی هم بوده دوستانی بوده اند که تجربه کار آتلیه را داشته اند
    و برای تکمیل لنزها ی خودشون یا دوربین به طرح سوال می پرداختند .

البته نمی خوام به خونه اول برگردم و باعث عصبانیت دوستان شوم .

ارسالی توسط farhad44

دو ماهه دارم گلوي خودمو پاره مي كنم كه اينو بقبولونم ولي مثل اينكه سنگ بعضي دوستان از ميخ آهنين ما آهني تره
    سوالی که شاید در ابتدا باید طرح میکردم استفاده از یک دوربین در ابتدا برای آماتوری چون من کدام بهتر است ؟

DSLR یا SLR-LIKE ؟؟؟

شاید باز این سوال اشتباه باشد چون آنچه مشخصه DSLR بهتر از SLR-LIKE نشان میدهد
    بر اساس تعریفیکه برای آن نسبت به کاربر آن معرفی شده
    از اینرو به توضیحی که برای روشن تر شدن این سوال در پائین آمده است توجه فرمائید .

شاید توضیح پاره ای از این مسائل برای دوستان دیگر سوال باشد
    و جواب شما دوستان پاسخگوی سوال آنها نیز باشد . ( و شاید این فقط سوال من باشه )

طرح این سوال به خاطر این است که دوربینهای SLR-LIKE برای کاربر آماتور ( درابتدا )
    کمی راحتر از دوربینها ی DSLR میباشد به خاطر استفاده از لنزهای متعدد
    و یا دیدن سوژه از LCD در دوربین SLR-LIKE برای وضوح و نور و ....
    ( البته می دونم روش درست و حرفه ای استفاده از چشمی دوربین است ) اما من آماتورم :(

دوستانیم که من باهاشون آشنایی دارم و آتلیه دارند بیشتر به خاطر همین مسائل میگند
    ( اقا SLR -LIKE بگیر راحته کار ات همه رو جواب میده ) البته خودشون دوربین SLR-LIKE دارند
    و باهاش کار میکنند و کارهای قابل قبولی میدهند ( حالا شاید من ندونم عکس خوب چیه :confused:).
    دادشمون میخواد با ما کار کنه اونم براساس آشنایی با این دوستانم میگه ...
    ( یه دوربین بگیر کار باهاش راحتر باشه مثل فلانی ...) منم که همیشه تو آتلیه نیستم ...
    و مساله قیمت در ابتد ا شروع برای مهم است ( چون بیشترین هزینه در شروع کار هست )

حالا ما یه خورده هنری تریم و آنلاین تریم :biggrin: دنبال دوربین و سایل مورد نیاز هستیم ...

میشه گفت فعلا در شروع بیشتر روی عکس پرسنلی مانور بدم حالا گفتیم یه چند تا کار خیرم به لنز ما خورد رد نکنیم
    میخوام یه طورای در اول کار سرعت کار داشته باشم و دچار گیر نشم ( از لحاظ کاربری با دوربین ) یا اصلا فرقی با هم ندارند ؟؟؟

و یا اینکه ( باید ) در ابتد کار آتلیه یک دوربین DSLR تهیه کرد و یا اینکه ( بایدی) وجود ندارد بلکه ( بهتر ) است ؟؟؟

و یا کیفیت دوربین SLR-LIKE اینقدر بده ؟؟؟ که ...

ارسالی توسط اسدالله مداح

که تا عکس در پیت ببین شاید جلو خودت عکساتو پاره کنن .

ارسالی توسط farhad44

2- يك بحث خيلي منطقي اي در اين باره وجود داره اميدوارم به هيچ يك از دوستان برنخوره. نوع دوربين در آتليه بستگي مستقيم به موقعيت جغرافيايي آتليه دارد.
    این مساله هم مهم است چون به دنبال مکانی برای آتلیه بودم
    اکثر نقاط در مرکز شهر و یا خیابان اصلی به مسیری که برای رفت و آمد به محل سکونتم نزدیکتر باشد
    ( بنزینم که گرون شد :rolleyes: ) اصلا مغازه خالی نبود که گیر ما بیاد ...
    در نهایت نسبتن به حاشیه اومدم ( نه اونقدر که خارج ازشهر باشه ;) )
    و البته جای خوبی یکی از قسمت قدیمی و پرجمعیت ...
    ( در حال مذاکره )

در این باب هم دوستان فوق الذکر ( واه این ما رو کشت با این دوستاش ... )
    البته من کوچیک همه دوستان در این ( فوروم ) هستم .

اونا میگفتن مثلا فلان عکاسی تو اون قسمت شهر ( بالا شهر ) فلان قیمت میگیره ...
    همین کار ما رو میکنه همش بخاطر قر و فر که عروس و دوماد دارند ...
    ( لباسهای آنچنانی و فیگورهای آنچنانی و گریم های آنچنانی )

یه عکاسی هم تو همین وسط شهر تازه باز شده نسبت به رقباش که 5 عکاسی میشه مشتری نسبتا زیادی داره
    عکسهای پرسنلی ارزونتری میزنه 12 تا 4 * 3 میشه 1200 تومن وعکاسی های دیگه
    قیمتاشون 6 تا 2000 و 2500 و 3000 البته اون عکسهای 1200 از لحا ظ کیفیت عکس کادر نور چاپ افتضاحست .
    اما بعضی مشتری ها هم دنبال قیمت ارزان و بعضی هم به دنبال کیفیت عکس خوب هستند .
    ( به قول میوه فروشها در هم :biggrin: )

البته ذکر این مطالب دلیل بر این نیست که من در این قسمت از شهر حالا SLR- LIKE که هیچی ...
    یک دوربین کامپکت بگیرم فقط با نظر آقا فرهاد موافقم از لحاظ مکان و فرهنگ در هر شهری بالا و پائینهایی وجود دارد که شما بهتر میدونید .

ره میخانه و مسجد کدام است که هر دو بر من مسکین حرام است (( عطار ))

گنج درخرابه است (( مولوی ))

ارسالی توسط اسدالله مداح

تازه طرف نفهمه عکس خوب چیه تو که می دونی چه عکسی دستش دادی ( جنبه وجدان خود انسان رو می گم )ببین برای همین می گم برای کارت اول خودت ارزش قائل باش تا دیگران برای کارت ارزش قائل باشن . خوب این همه صغرا و کبری برات بافتم که چی بگم .

که بگم می دونی عکسی که تو به مردم می دی در اصل تبلیغ کار تو است تقریبا نقش بیلبرد تیلیغاتی عکاسی تو در میدون شهر رو بازی می کنه . پس اگه عکس خوبی به مردم ندی یعنی مشتری همرا با دوستانش پرید . و چند وقت دیگه مطمئنا پشیمون می شی . مشتری خودش که نمی ات هیچی نمی زاره فک وفامیل و دوستاش هم بیان .

مهدی جان اینارو که گفتم تجارب خودم بود که امید وارم بدردت بخوره .

در مورد دوربین هم یه نظر دارم من اگه بودم هر طوری شده حتی (با قرض )یادوربین قسطی نور نگارو می خریدم اما اس ال ار لایک نمی گرفتم چرا چون بقل خودت عزیز دل بعد از دوسه ماه وقتی اس ال ار خریدی لایکت باید خاک بخوره و این یعنی ششصد تومن پول بی زبون بی فایده باید بیفته کنار تاغچه . اونم در شرایطی که اینقدر شما پول کم دارید و به پول نیاز دارید .شما می تونید با 250000 اضافه خرج کردن (هر طوری می تونی جور کن)از دوباره هزینه کردن و ارائه تبلیغ بد برای عکاسیتون و ارائه عکس نه چندان مطلوب جلو گیری کنید .

خودم هم وجدان کاری دارم هم می خوام کار خوب انجام بدم که باعث جلب مشتری بیشتری بشه ...
    هم یه طورای به آدم انرژی میده و خودش احساس خوبی داره ...

کار ت را طوری انجام بده که اگر در میان جنگل هم باشی به پیشواز بیاییند . (( بودا ))

میتونم با کمی بالا بردن هزینه دوربین ( نسبت به مبلغ 600000 ) یک دوربین DSLR
    مثلا D50 را با یک لنز خریداری کنم . ( البته نه زیاد بالا )

البته قصد خرید یک دوربین DSLR را به چند ماه دیگر محول میکنم

اما چون خودم قبل از طرح این سوال مطالب زیادی درمورد دوربین در اینجا خونده بودم ...
    و درمورد حدود قیمت ها هم اطلاع داشتم میدونستم با بودجه مورد نظر حالا کمی بالاتر ( کمیا زیاد نه ) ...
    میشه D50 با یه لنز خرید اما چون خودم دوست دارم یه دوربین بهتر بیگرم . ..

خوب بودنش که خوبه ... مادرحدی نیسیم که بگیم بده :rolleyes:

تا بهتر چه باشد ؟؟؟
    چون به کارهای گرافیکی و Large Format هم علاقه مندم ...
    دوربینی باشد جدیدتر و کاراتر که پاسخگوی این بخش هم باشد ...
    وچون میدونم مبلغی درچند ماه دیگر به من خواهد رسید ...
    از این رو نخواستم درخرید دوربین DSLR و لنز شتاب کنم ...
    و در مورد خاک خوردن دوربین اول بعد از خرید دوربین دوم فکر نکم ...
    چون دوربین دوم مثلا برای عروس و داماد در بیرون یا برای کارها ی خودم ...
    برای گرفتن عکس برای موضوع تبلیغی و گرافیگی استفاده کنم ...
    دوربین اول در آتلیه که پاسخگوی بیشترین تقاضا که عکس پرسنلیه هستش ...

البته دوتا دادشیم من علاقه دوربین DSLR و داداشم به SLR -LIKE و فکر کنم خوبه که هر کدوم یه دوربین برای کلاس داشته باشیم :biggrin:

با سلام به دوستان واساتید ارجمند .
    برای آتلیه عکاسی چه دوربینی خوب است ؟
    البته آشنایی اندکی از عکاسی دارم با دو تا از دوستانی که آتلیه دارند هم مشورت های انجام داده ام .
    دوربین آنها Nikon Coolpix 8700 وPanasonic Lumix DMC-FZ30
    کار مورد نظر هم مشخص است ( عکس پرسنلی - پرتره های شخصی - عکس عروس وداماد )
    با خرید SLR-LIKE فکر کنم بشه همه اینکارا انجام داد . تا نظر دوستان چه باشد ؟؟؟
    هزینه هم تا 600000 تومان برای دوربین درنظر گرفته ام .
    اگر ممکن است چند دوربینی که برای این موارد مناسب هستند بترتیب اولویت مشخص فرمائید
    .

شاید بهتر بود در پست اول کاملتر به موضوع می پردا ختم تا باعث خستگی و اذیت دوستان نشم ( با عرض معذرت :( )

شما بهتر میدونید ( در هر هنری ) نمیشه گفت که اون سخته یا آسانه ...
    از جهتی سخت میشه که آدم بخواد بدون تلاش و یادگیری به هدف نزدیک بشه ...
    و از جهتی آسانه که با علاقه تلاش و یادگیری به هدف نزدیک میشه ...

البته عکاسی فقط به دوربین خوب ختم نمی شود و موارد و تجارب دیگری در این امر دخیل می باشد ...
    و من تا کوله بارم مثل کوله بار شما پر تجربه و شاتهای خوب شود احتیاج به زمان و تجربه دارم ...

خسته شدید ببخشید زیادی پرچونگی کردم چون می خواستم همه دلالیلم یه جا بگم که زیاد مزاحم وقت گرانبهایتان نشم و با جواب و راهنمائی شما برای خرید دوربین تصمیم بگیرم .

سوال آخر یا همان سوال اول یا سوال اول و آخر ... باتوجه به دلایل بالا (( امیدوارم مطالب بالا خوانده و در نظر گرفته شود ))

استفاده از یک دوربین در ابتدا برای آماتوری چون من کدام بهتر است ؟

DSLR یا SLR-LIKE ؟؟؟

بودن یا نبودن مساله این است (( شکسپیر ))

تا مدیران ( فوروم ) با چوب منو بیرون ننداختند ... :rolleyes:

از همه دوستان گرامی به خاطره وقت و حوصله که می گذارند تشکر میکنم ...

تشکر کرده
    508

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi T نمایش پست ها
    دیدن سوژه از LCD در دوربین SLR-LIKE برای وضوح و نور و ....
    ( البته می دونم روش درست و حرفه ای استفاده از چشمی دوربین است ) اما من آماتورم :(
    دوست عزیز سلام
    اگه قراره حرفه شما این باشه و معلومات و تجربه شما زیاد بشه پس شما حرفه ای هستید. کلمه آماتور برای کسی به کار میره که با داشتن یک دوربین کامپکت , هفته به هفته هم یک عکس نمیگیره و حتی فرق SLR با SLR-Like را هم نمیدونه. قدم اول اینه که شما احساس کنید حرفه ای هستید. و یک کسی که میخواهد از این راه زندگی را بچرخاند قطعا" به آینده هم فکر می کند. مگر اینکه از روی تفنن و سرگرمی چند وقتی این کار را انجام دهید و بعدش هم بی خیال آن شوید و به دنبال کار دیگر که در این صورت موضوع فرق می کند.
    استفاده از LCD در آتلیه بسیار کار اشتباهی است. چونکه تصویری که شما در آن می بینید با چیزی که در مانیتور می بینید فرق دارد وتصویری که در مانیتور می بینید با نمونه خروجی چاپی آن متفاوت است.

پیشنهاد من به شما این نیست که برای کاری که نمی دانید بازده مالی آن چقدر است بروید زیر بار قرض.
    ولی برای ارائه کار خوب و پیشرفت کار سعی کنید از تمام منابع به نحو احسن استفاده کنید. آیا شما همیشه میخواهید در آنجا باشید؟ آیا به این فکر می کنید یک روز جزء بهترین عکاسان ایران شوید؟ و آینده و اهداف خود را حداکثر تا کجا ترسیم می کنید؟

من نمی خواستم در این کار تجارت کنم. کارم در یک شرکت نیمه دولتی می باشد و نوع تخصص و کارم اصلا" هیچ ربطی به عکاسی ندارد و به دلیل مشکلات مالی ( کارمندی و بچه و اجاره خانه و پوشک و ... و ...) همتی کردم تا ريال آخر هزینه تجهیزاتمو در آوردم. فعلا" هم هیچگونه فعالیتی در زمینه عکاسی برای پول در آوردن نمی کنم و مرتبا" سفارش ها را رد می کنم . با این حال من روز اول با 200 هزار تومان رفتم جلو ولی هیچ وقت به Like فکر نکردم.

شما هم اگه به Large Format علاقه مندی به نظرم DSLR انتخاب منطقی تری است. من با دوربینم ابعاد 70*100 چاپ گرفتم و بسیار از آن راضی بودم.

ولی در کل نظرات با هم فرق میکنه شاید خیلی از دوستان نظر دیگه ای داشته باشند که در جای خود صحیح باشه.
    شما گرافیک هم کار میکنی؟ اگه طراحی یک کاتالوگ تبلیغاتی به شما سفارش داده شود و یا عکسبرداری از یک کارخانه (محیط داخل و خارج) ویا عکسبرداری از اجسام در شرایط نوری های مختلف و ....
    میدانی که با داشتن تنوع لنز و رفتار نویزی بهتر , نتیجه کار شما دلچسب تر و مشتری پسند خواهد بود. خصوصا" که بخواهی ابعاد بزرگ چاپ هم داشته باشی.
    رفتار نویزی دوربینهایی مثل 350D و D50 با هیچیک از Like ها قابل قیاس نیست. البته این انتخاب در صورتی است که شما بخواهید از دوربینتان , outdoor هم استفاده کنید.
    تمامی صحبتهای مرا به عنوان پیشنهاد حساب کنید و در آخر با توجه به شرایط موجود تصمیم لازم را بگیرید.
    موفق باشید.
    ramshad تشکر می‌کند.
    5D Mark II , 40D
    علی شاطریان

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3