صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29
Like Tree9تشکر

موضوع: برای آتلیه عکاسی چه دوربینی خوب است ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question برای آتلیه عکاسی چه دوربینی خوب است ؟

با سلام به دوستان واساتید ارجمند .
    برای آتلیه عکاسی چه دوربینی خوب است ؟
    البته آشنایی اندکی از عکاسی دارم با دو تا از دوستانی که آتلیه دارند هم مشورت های انجام داده ام .
    دوربین آنها Nikon Coolpix 8700 وPanasonic Lumix DMC-FZ30
    کار مورد نظر هم مشخص است ( عکس پرسنلی - پرتره های شخصی - عکس عروس وداماد )
    با خرید SLR-LIKE فکر کنم بشه همه اینکارا انجام داد . تا نظر دوستان چه باشد ؟؟؟
    هزینه هم تا 600000 تومان برای دوربین درنظر گرفته ام .
    اگر ممکن است چند دوربینی که برای این موارد مناسب هستند بترتیب اولویت مشخص فرمائید .

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

پیش فرض پاسخ: برای آتلیه عکاسی چه دوربینی خوب است ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi T نمایش پست ها
    با سلام به دوستان واساتید ارجمند .
    برای آتلیه عکاسی چه دوربینی خوب است ؟
    البته آشنایی اندکی از عکاسی دارم با دو تا از دوستانی که آتلیه دارند هم مشورت های انجام داده ام .
    دوربین آنها Nikon Coolpix 8700 وPanasonic Lumix DMC-FZ30
    کار مورد نظر هم مشخص است ( عکس پرسنلی - پرتره های شخصی - عکس عروس وداماد )
    با خرید SLR-LIKE فکر کنم بشه همه اینکارا انجام داد . تا نظر دوستان چه باشد ؟؟؟
    هزینه هم تا 600000 تومان برای دوربین درنظر گرفته ام .
    اگر ممکن است چند دوربینی که برای این موارد مناسب هستند بترتیب اولویت مشخص فرمائید .
    سلام بر شما

یکی از دوستان من که آتلیه داره با دوربین Sony DSC-R1 داره کار میکنه که ازش هم راضیه. تا آنجایی که میدونم عکسهای Large Format هم برای مشتریهایش چاپ میکنه. البته من نمونه کار چاپی ایشان را ندیده ام.
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/sonydscr1/
    ولی من به شما پیشنهادی دیگه دارم میتوانید با اندکی هزینه بیشتر یک DSLR بخرید.
    البته برای کار در آتلیه نیازمند هزینه های دیگری هم هستید. مثل : ست فلاش , دکور , فون و ...
    چون گفتی عروس و داماد این پیشنهادات رو به شما دادم. اگه میخواهی پول دربیاوری باید مشتری جذب کنی و این کار بدون در نظر گرفتن خیلی از نکات میسر نمی باشد. وگرنه برای عکس پرسنلی یک کامپکت کافیه. :)
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با تشکر از شما دوست گرامی ( علی شاطریان )
    البته نظر شما در رابطه با خرید یک دوربین DSLR درست می باشد وخودم قبل از طرح این سوال بیشتر مطالب این ( فورم ) رامطالعه کردم .
    حرف ها وبحث های دوستان ما را هم دوهوایه کرد ودر پیگری ونقطه نظرات دوستان درمعرفی دوربین های DSLR
    من نظرم به دوربینهای وCanon EOS 350D وCanon EOS 400D جلب شد با درنظر گرفتن بودجه خودم . اما بودجه برای خرید لنز برای دوربین در این زمان ندارم وهمانطور که خودتان اشاره کردید وسایل وهزینه های دیگری نیز باید درنظر گرفته شود .
    من دیدم اکثر آتلیه ها دارن با دوربین SLR-LIKE کارمی کنند وهمین کارهای عروس وداماد را با همین دوربین ها انجام میدهند.
    البته این نظر به معنی بی توجهی به نظر شما دوست گرامی نمی باشد. البته قصد خرید یک دوربین DSLR را به چند ماه دیگر محول میکنم .(( حتما ))
    و چون در نقاشی و گرافیک به قول شاعر ( خرده هوشی . سرسوزن ذوقی ) داریم ودر نقاشی وطراحی بیشتر پرتره وفیگور می کشم . از این بابت تمایل
    به داشتن یک دوربین خوب دارم . ( هم برای کار آتلیه و هم برای کارشخصی خودم در زمینه گرفتن پرتره )
    فقط درشروع میخواهم یک دوربین SLR-LIKE با این بودجه بخرم چون برای سرعت عمل در کار و بعد ازخرید یک دوربین DSLR با زهم بدرد من میخورد .
    ضمنا درباره ست فلاش درجستجوی که دراین ( فورم ) انجام دادهام ونظرات دوستان وهزینه خوب ست سه تایی JTL 160 مد نظرم میباشد.
    ودرامضاء شما هم میبینم که دارای فلاش استودیو JTL میباشد . (( یه توضیحی کوچکی درباره فلاشت به ما میدی . چطور ؟ خوبه ؟ برای اینکار خوبه ؟ ))

منتظر نظر و راهنمائی شما دوستان واساتید محترم هستم .......
    با تشکر :
    ویرایش توسط Mehdi T : Tuesday 26 June 2007 در ساعت 16:44

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Exclamation پاسخ: برای آتلیه عکاسی چه دوربینی خوب است ؟

ما زدوستان دست یاری داشتیم .....

نمی دونم اصلا خرید دوربین Slr-like نادرسته که دوستان نظر نمدهند یا بودجه مذکور ( 600000 تومان ) کم میباشد یا مدلهای موجود دربازار بااین هزینه جوابگو این کار نمی باشند . :(
    نمی خوام هزینه بالا تر رود چون آنوقت فکر کنم Dslr بخرم بهتره. ( البته قصد خرید یک دوربین Dslr را به چند ماه دیگر محول میکنم )
    البته دلایل خودم در پست قبلی بیان کرده ام ( اگر احتیاج به توضیحات دیگری است بفرمائید تا بگویم(( شرح درد اشتیاق )) :confused: )
    لطفا چند مدل دوربین Slr-like که با این بودجه و کار مناسب باشند را براساس الویت نام ببریید .

منتظر نظر و راهنمائی شما دوستان واساتید محترم هستم .......
    با تشکر :

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

دوست عزیز...

همه ی دوستان تاپیک شما رو دیدند...

بنده هم دیدم ، وقتی علی جان داره شما رو راهنمایی میکنه من و امثال من کی باشیم که دخالت کنیم ، علی جان هم تجربه ی آتلیه دارند هم علم این کار رو....

این مورد چیزی نیست که بشه به راحتی کمک کرد ، باید جوانب کار رو سنجید ، اگر فقط برای عکس پرسنلی بود بنده کمک میکردم ، اما وقتی عروس و داماد هم باشه بنده نمیتوانم نظر دهم...

انشالله جناب محبی و علی جان و آرش جان و سایر عزیزان راهنمایی خواهند کرد...

یکمی انتخاب سخته ، اگرDslr بود راحت میشد نظر داد اما Slr-like کار سختیه...

درباره ی Slr-like ها بسیار در فروم بحث شده ، در حال حاضر 10 تا تاپیک فعال در این مورد وجود داره...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    508

جناب طوسی سلام

کاوه جان به من لطف دارند. بنده از شاگردان جناب محبی و آرش خان هستم.
    در مورد انتخاب دوربین مناسب بسیاری از دوستان در تاپیکهای مختلف با هم گفتگو کرده اند که برایتان میتواند بسیار مفید باشد. من از این نظر به شما پیشنهاد DSLR را دادم که شما قدرت تصمیم گیری و انتخاب لنز مناسب را دارید. مطمئن باش اکثر عکاسان پرتره این حرف را قبول دارند. مثلا" لنز 85 میلیمتر کیفیت بسیار خوبی (شارپنس,بوکه,...) به شما میده که در لنز هیچ یک از SLR Like ها نمی بینید. در پست قبل گفتم که عکاس هنرمندی را میشناسم که با R1 عکاسی میکنه و خیلی هم موفقه . همانطوری که خودت هم میدانی شاید تقریبا" 40 تا 50 درصد کار عروس و داماد بخش پروسس کار و کیفیت چاپ میباشد. اگر میخواهی موفق باشی باید از امکانات بهترین استفاده را بکنید.
    یک نکته که شاید یکم هم خنده دار باشه اینه که در اینجور کارهای تخصصی که برای مشتریان بی اطلاع انجام می گیرد داشتن تجهیزات و استایل کاری موجب اعتماد بیشتر مشتری به شما میشود. (یک مثلی هست که میگه "عقل مردم به چشمشونه")
    ببین دوربین S3IS یا G7 دوربینهای خیلی خوبی هستند. ولی شما فرض بکنید در محیطی این چنین رسمی قرار گرفتید که لااقل 20 نفر از مهمانان دوربینی همانند دوربین شما دارند. یا آقای داماد به شما میگه من خودم یک دوربین دارم از دوربین شما بهتر. نمی خواهم بگم تجهیزات حرف اول را میزنه. ولی یک جور وسیله کمکی برای رسیدن به نتیجه مطلوب می باشد. مطمئن باش n درصد از عکاسانی که قراردادهای میلیونی برای عکسبرداری عروسی میبندند از شما و دیگر دوستان در علم عکاسی و مراحل ویرایش عکس آگاهی کمتری دارند. من کسی را دیدم که 15 سال عکاس بود و تنظیمات دوربینش را بلد نبود.
    واما در مورد فلاش باید بگم که من بسیار از آنها راضی هستم. به راحتی داخل یک کوله جا میشوند (برای حمل ونقل) ,قابلیت تنظیم قدرت فلاش را دارند و برای فضای کوچک ایده آل هستند. تنها عیبی که دارند نور در لامپ مدولینگ ثابت است.
    ویرایش توسط Ali Shaterian : Wednesday 27 June 2007 در ساعت 07:16
    5D Mark II , 40D
    علی شاطریان

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

من خواستم به قول قديمي ها در اين فقره چيزي نگم و پا در كفش اساتيد نكنم ( با توجه به اينكه اصلن تجربه ي آتليه ندارم) ولي لازم دونستم چند نكته را عرض كنم.

1- علي جان فكر كنم منظور ايشان عكس از عروس و داماد در آتليه بود نه در جشن عروسي. در يك جشن عروسي مسلمن يك Slr Like كارآيي لازم را نخواهد داشت.

2- يك بحث خيلي منطقي اي در اين باره وجود داره اميدوارم به هيچ يك از دوستان برنخوره. نوع دوربين در آتليه بستگي مستقيم به موقعيت جغرافيايي آتليه دارد. شما اگه يك آتليه كنار گذرنامه يا ميدون انقلاب بزنيد ( جايي كه فقط فوري بودن براي مردم مهمه نه كيفيت) يا مثلن در شوش و مولوي بزنيد، همان Slr like كفايت مي كند و مشكلي هم نخواهيد داشت ( باور كن ديروز يك عكس فوري ديدم كه انگار با دوربين مركوري گرفته شده بود و با پرينتر در حالت Draft اونم روي يك كاغذ كمي ضخيم تر از A4 هاي معمولي يعني حداكثر 100 گرمي چاپ شده بود

ولي اگر آتليه ي شما مثلن در جردن و فرمانيه باشد مردم به خاطر كيفيتي كه احتمالن خودشان با دوربين هاي گران قيمتشان نمي تونند دربيارند به شما مراجعه مي كنند و در نتيجه از شما انتظار كيفيت خيلي بالاتري خواهند داشت .

تشکر کرده
    508

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    1- علي جان فكر كنم منظور ايشان عكس از عروس و داماد در آتليه بود نه در جشن عروسي. در يك جشن عروسي مسلمن يك Slr Like كارآيي لازم را نخواهد داشت.
    سلام
    معمولا" سفارش کار برای عکسبرداری مجلس عروسی به این صورته که تعدادی عکس از عروس و داماد در آتلیه گرفته میشه و پارت دوم آن در محل می باشد. عکس از فامیلها و بستگان سر سفره عقد خیلی مهم است. عکاسی از میز شام , کیک خوری و ....
    یادمه یکی از کارهایم که باعث دلخوری شد این بود که داماد میگفت : "چرا از عموی من عکس نگرفتی؟؟؟؟ " منم که حساس , آخرش شد : .

فرهاد خان در مورد مطلبی که در مورد محل آتلیه فرمودید کاملا" با شما موافقم. هر جایی با جای دیگه فرق داره. ولی در کل انجام دادن یک کار خوب باعث میشه به قول معروف مشتری , مشتری بیاره.
    5D Mark II , 40D
    علی شاطریان

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با تشکر ازدوستان گرامی ...

علی آقا با تجربه ای که شما دارید میدونید که در ابتدا افتتاح یک آتلیه هزینه اولیه زیادی ( حالا واسه ما ...) وجود داره و میدونم عقل مردم به چشمشونه

درمورد دوربین DSLR با هزینه های اولیه که دارم فعلا نمتونم و درمورد دوربین پیشنهادی تو نورنگار 815000 =Sony DSC-R1 زده و کمی فی بالای دارد

فعلا برای شروع میخوام یه چیزی باشه کار ما را با این بودجه راه بندازه البته یه کمی اوضای کاسبی خوب شد یه DSLR توپ چشم درار مگیرم

درمورد محل یه چیزای مثل شوش مولوی ( آقا فرهاد اگه بچه بالا شهر بودیم دیگه سر SLR- LIKE اینقدر کشتی نمی گرفتیم . آقا فرهاد کوچیکتیم در بست شوش مولوی .;) )

البته درباره عکسهای پرسنلی فکر کنم جوابگوی کامل باشند .

وگرنه برای عکس پرسنلی یک کامپکت کافیه
    درمورد عکس عروس و داماد فقط برای توی آتلیه احتیاج دارم . ( آقا فرهاد ممنون هوای ما رو داری ;) )

میشه گفت فعلا در شروع بیشتر روی عکس پرسنلی مانور بدم حالا گفتیم یه چند تا کار خیرم :biggrin: به لنز ما خورد رد نکنیم

تا نظر دوستان چه باشد ؟؟؟

تشکر کرده
    508

مهدی جان حرفهایت را قبول دارم. انشاءالله بعدا" که کارت گسترش پیدا کرد یک Dslr هم اضافه میکنی.
    در مورد خرید برای آتلیه ات به نظرم میتوانی روی فوجی 9600 فکر کنی. دوربین بسیار خوبی است. با یکم جستجو در سایت مطالب عالی در مورد این دوربین پیدا میکنید. ;)
    5D Mark II , 40D
    علی شاطریان

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین