صفحه 67 از 67 نخستنخست ... 17 57 63 64 65 66 67
نمایش نتایج : از شماره 661 تا 668 , از مجموع 668
Like Tree659تشکر

موضوع: خريد دوربين براي عكسهاي روزمره (منظره، خانوادگي...)

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

نقل قول نوشته اصلی توسط R4miN نمایش پست ها
    سلام دوستان بنده از سال 91 ، d5100 دارم موقع خرید هم لنز کیت خودش رو دادم و 16-85 گرفتم یکی دو سال بعد هم خواستم d7100 بگیریم ولی پشیمون شدم در عوض لنزای 50 1.8 و 55-300 رو گرفتم واقعیتش از خروجی دوربین از لحاظ شارپ بودن عکس ها فقط از 50 م م راضیم اونم بیشتر تو محیط باز چون تو فضای بسته داستان ضریب کراپ رو داره رو کادر ولی بازم ترجیحش میدم ، 16-85 رو یادمه موقع خرید سال 91 یک میلیون و دویست پاش پول دادم (300 تومن از خود دوربین گرونتر خریدمش بگذریم که الانم قیمت های عجیب غریب و نجومی داره) از لحاظ کیفیت ساخت لنز خیلی خوبیه ولی از نظر خروجی عکس برای من زیاد راضی کننده نیست بوکه قشنگی هم نداره کلا با تجربه الان دوباره انتخابش نمیکنم ، از 55-300 هم که خیلی کم استفاده کردم تو این سال ها بیشتر در حد همون عکاسی رو سه پایه از ماه و چند جای دیگه ! ،چند سال پیش میخواستم همه رو رد کنم و میرورلس فوجی بگیرم که تهر چند وقت یه بار یدونه معرفی میکرد و هوش از سر آدم میبرد :)) سر آخر هم تا خرید xt-1 رفتم ولی پشیمون شدم و گفتم گرونه ! دلیل خریدش هم این بود که واقعا تو سفر اذیت میشم تو حمل نقل دوربین و لنزاها ( که البته به اصرار زیاد من یکی از آشناها که قصد خرید یکی از کراپ های نیکون رو داشت xt-1 گرفت و خیلی راضیه هنوز ، من با اون دوربین نهایتا 20 دقیقه کار کردم دیگه تا به امروز استفاده نکردم از میرور لس ولی خیلی خوب بود واقعا کیفیت ساخت و آپشن هاش حرف نداشت کار کردن باش لذت بخش بود )
    کیفیت فوق العاده و قیافه نوستالژیک دوربینای فوجی هنوز هم وسوسم میکنه ، با این اوصاف و وضع بازار دوست داشتم نظر شما بزرگواران رو هم بدونم

1- 50 میلیمتر رو نگه دارم دوربین و اون دوتا لنز رو رد کنم یه بادی d610 بگیرم
    2- لنزا رو نگه دارم یه بادی d7500 یا 7200 بگیرم
    3- کلا کوچ کنم میرور لس های میان رده فوجی یا سونی
    4- همینا رو نگه دارم !!
    پیشاپیش ممنون از راهنمایی و تجربیاتی که به اشتراک میذارید
    سلام دوستان نکات اصلی را گفتند یک نکته کوچک را هم بنده اضافه کنم لنزهای فوجی گران هستند مثلا 18-55 فکر کنم بین 6-7 تومن !! 23 مم اف 2 حدود 4 تومن 18-135 حدود 8 تومن شایدم بیشتر - درسته کیفیت ساخت خوبی دارند ولی باید این مورد را هم در نظر بگیرید که آیا توان خرید این لنزها با بادی مورد نظر را دارید یا نه؟ و همچنین برای ادیت عکسهای فوجی خیلی روی فوتوشاپ و لایت روم حساب باز نکنید
    R4miN تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط R4miN نمایش پست ها
    سلام دوستان بنده از سال 91 ، d5100 دارم موقع خرید هم لنز کیت خودش رو دادم و 16-85 گرفتم یکی دو سال بعد هم خواستم d7100 بگیریم ولی پشیمون شدم در عوض لنزای 50 1.8 و 55-300 رو گرفتم واقعیتش از خروجی دوربین از لحاظ شارپ بودن عکس ها فقط از 50 م م راضیم اونم بیشتر تو محیط باز چون تو فضای بسته داستان ضریب کراپ رو داره رو کادر ولی بازم ترجیحش میدم ، 16-85 رو یادمه موقع خرید سال 91 یک میلیون و دویست پاش پول دادم (300 تومن از خود دوربین گرونتر خریدمش بگذریم که الانم قیمت های عجیب غریب و نجومی داره) از لحاظ کیفیت ساخت لنز خیلی خوبیه ولی از نظر خروجی عکس برای من زیاد راضی کننده نیست بوکه قشنگی هم نداره کلا با تجربه الان دوباره انتخابش نمیکنم ، از 55-300 هم که خیلی کم استفاده کردم تو این سال ها بیشتر در حد همون عکاسی رو سه پایه از ماه و چند جای دیگه ! ،چند سال پیش میخواستم همه رو رد کنم و میرورلس فوجی بگیرم که تهر چند وقت یه بار یدونه معرفی میکرد و هوش از سر آدم میبرد :)) سر آخر هم تا خرید xt-1 رفتم ولی پشیمون شدم و گفتم گرونه ! دلیل خریدش هم این بود که واقعا تو سفر اذیت میشم تو حمل نقل دوربین و لنزاها ( که البته به اصرار زیاد من یکی از آشناها که قصد خرید یکی از کراپ های نیکون رو داشت xt-1 گرفت و خیلی راضیه هنوز ، من با اون دوربین نهایتا 20 دقیقه کار کردم دیگه تا به امروز استفاده نکردم از میرور لس ولی خیلی خوب بود واقعا کیفیت ساخت و آپشن هاش حرف نداشت کار کردن باش لذت بخش بود )
    کیفیت فوق العاده و قیافه نوستالژیک دوربینای فوجی هنوز هم وسوسم میکنه ، با این اوصاف و وضع بازار دوست داشتم نظر شما بزرگواران رو هم بدونم

1- 50 میلیمتر رو نگه دارم دوربین و اون دوتا لنز رو رد کنم یه بادی d610 بگیرم
    2- لنزا رو نگه دارم یه بادی d7500 یا 7200 بگیرم
    3- کلا کوچ کنم میرور لس های میان رده فوجی یا سونی
    4- همینا رو نگه دارم !!
    پیشاپیش ممنون از راهنمایی و تجربیاتی که به اشتراک میذارید
    سلام.اگه قرار باشه صرفا به متن فعلی شما استناد کنم و اطلاعات پایه عکاسی شما رو که اصلا اشاره نکردید، خودم حدس بزنم،احساس می کنم شما احتمالا شناخت کاملی از عوامل شارپ بودن در عکسهایی که میبینید ندارید! امیدوارم ناراحت نشید. این موضوع خیلی عمومیت داره.

درسته که بدنه دوربین شما با توجه به افزایش تکنولوژی قدیمی محسوب میشه.
    درسته که در مواردی ممکنه خروجی شما رو راضی نکنه.
    اما تمایل شما به تعویض دوربین یا لنزها وقتی منطقی هست که عدم کیفیت عکسها ناشی از عواملی باشه که دیگه نشه کاریش کرد!
    مثلا، آسیب هایی که در درازمدت به بخشهای مختلف دوربین از جمله سنسور و لنز ها وارد میشه و استهلاک ناشی از استفاده های بیش از حد یا شرایط بد نگهداری و ...
    ببخشید. اینارو گفتم برای اینکه یاداوری شده باشه که صرفا مارک یا سال تولید دوربین ضامن خروجی مطلوب نیست.
    گاهی تمیز کردن سنسور یا لنز کافیه تا خروجی به دلخواه شما نزدیکتر بشه.
    گاهی ویرایش و ....
    اگر همه این اطلاعات رو مد نظر داشتید و باز از خروجی دوربینتون راضی نیستید، مثل همه حق دارید که دنبال دوربین های جدید باشید.
    بعد از اون باید به فکر نوع بدنه باشید.
    دوربینهای بدون آینه هم اونقدرها که فکر کنید کوچیک نیستند!!! خصوصا اگر قرار باشه از لنزهای متنوع استفاده کنید که مخصوصا در مورد فوجی، هزینه های بالایی هم داره.
    در فضای بسته حتی با یک کامپکت پیشرفته، مثل سری جی کنون میشه عکسهای قابل قبول و خاطره انگیزی ثبت کرد.
    البته برای چاپ در ابعاد نه چندان بزرگ

ولی کیه که بره عکسها رو چاپ کنه؟ نهایتش چند تا خاصش رو میرن چاپ میکنند.
    زیاد سخت نکنید لذت ثبت خاطره ها رو......
    obsidiyan و E.K.Studio تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

با سلام خسته نباشید به همه دوستان.یکی از دوستان بنده قصد خرید دوربین داره. تا حالا دوربین نداشته و قصد عکاسی آنچنانی نداره.که بخواد تو ژانرهای مختلف وقت بذاره کار کنه. صرفا دوربینی میخواد واسه استفاده خانوادگی و عکس گرفتن از بچه های کوچیکش. بودجه حدود ۵ تومن کنار گذاشته.خودش چون اطلاعی نداره نظرش رو کانن دی چهار هزار بود. به نظر شما با این بودجه چه مدلی و از چه برندی بخره مناسبتره واسش؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan.Askari نمایش پست ها
    با سلام خسته نباشید به همه دوستان.یکی از دوستان بنده قصد خرید دوربین داره. تا حالا دوربین نداشته و قصد عکاسی آنچنانی نداره.که بخواد تو ژانرهای مختلف وقت بذاره کار کنه. صرفا دوربینی میخواد واسه استفاده خانوادگی و عکس گرفتن از بچه های کوچیکش. بودجه حدود ۵ تومن کنار گذاشته.خودش چون اطلاعی نداره نظرش رو کانن دی چهار هزار بود. به نظر شما با این بودجه چه مدلی و از چه برندی بخره مناسبتره واسش؟
    برای کاری که گفتید همین مدل خوبه

كاربر آشنا m-r-r آواتار ها
    تشکر کرده
    32

با بودجه حدود 5 میلیون تومان، برای عکاسی روزمره و البته یادگیری عکاسی حرفه ای؛ خرید Nikon d3100 + 18-55 رو پیشنهاد میکنید ؟

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط m-r-r نمایش پست ها
    با بودجه حدود 5 میلیون تومان، برای عکاسی روزمره و البته یادگیری عکاسی حرفه ای؛ خرید Nikon d3100 + 18-55 رو پیشنهاد میکنید ؟
    درود

با قیمت های الان بله چرا که نه ، برای شروع دوربین خوبیه و امور روزمره
    Nima Sadigh و m-r-r تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر آشنا m-r-r آواتار ها
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    درود

با قیمت های الان بله چرا که نه ، برای شروع دوربین خوبیه و امور روزمره
    سپاسگزارم از لطف شما، با همین حدود بودجه، D3200 هم تونستم پیدا کنم، ظاهرا کیفیت بالاتری داره، کدوم یکی رو پیشنهاد میکنید ؟

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط m-r-r نمایش پست ها
    سپاسگزارم از لطف شما، با همین حدود بودجه، D3200 هم تونستم پیدا کنم، ظاهرا کیفیت بالاتری داره، کدوم یکی رو پیشنهاد میکنید ؟
    درود
    اگر بتونید از سری 5000 هزار مثل 5200 هم پیدا کنید که بهتره شاید بتونید 3300 هم پیدا کنید
    تفاوت اینها بیشتر در امکانات بدنه و بدنه بروز تر هست تفاوت در خروجی یا عکس خیر
    با قیمت بابر دوربین جدید تر قاعدتا بهتر خواهد بود
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

صفحه 67 از 67 نخستنخست ... 17 57 63 64 65 66 67