صفحه 10 از 67 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 668
Like Tree659تشکر

موضوع: خريد دوربين براي عكسهاي روزمره (منظره، خانوادگي...)

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: واقعا چه دوربینی بخرم؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahbod نمایش پست ها
    دوم خوب ظاهرا هیچكی این نیكون دی 40 ایكس را دوست نداره من شنیده بودم این لنز كیتش از كانن 350 بهتره .....
    اتفاقا خیلی ها ( از جمله خودم كه كننی هستم) هم D40 و هم D40x رو خیلی دوست دارند ولی خوشبختانه شما در همون ابتدا شرطی رو گذاشتید كه كار راهنمایی رو آسون كردید.( این رو هم اضافه كنم كه لنز های كیت لنزهای سریعی نیستند یعنی دیافراگم های خیلی بازی ندارند و در نور كم باید از ایزوهای بالا و سرعت های پایین استفاده كنید كه مشكلات خود را دارد)

در مورد لنز هم شما درست شنیدید ولی این بهتر بودن حدود 10 درصد است نه بیشتر.
    ویرایش توسط farhad44 : Sunday 10 February 2008 در ساعت 14:05
    Mahbod تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

در مورد لنز هم شما درست شنیدید ولی این بهتر بودن حدود 10 درصد است نه بیشتر.
    . . . نه ديگه نشد آقا فرهاد گل. . .وقتي صحبت از عدد و رقم مي كنيد بايد! مدرك نشان دهيد آيا واقعا جايي ديده ايد كه اين دو لنز را مقايسه كنند و به عددي كه اشاره كرده ايد رسيده باشند؟
    ممنون
    farhad44 و Mahbod تشکر می‌کنند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر همراه matthew آواتار ها
    تشکر کرده
    2140

علي رضا جان فکر کنم منظوره آقا فرهاد براي روشن شدن مطلب و نشان دادن تفاوت کم اين دو لنز هست و به همين دليل از رقمه 10 استفاده کردن مسلما هيچ کدوم از ما نمي تونيم تفاوت بينه لنزهارو با ارقام نشون بديم که اگر اينطوري بود توي رويو ها مينوشتن فلان لنز 10 درصد از فلان لنز بهتره اين ارقام براي اين هست که تفاوتها بهتر قابل درك باشن.
    ME، reza_Bahman، shabab و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهرداد

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

مشکل بعضی از دوستان اینه که روی مارک های خاصی تعصب دارن و برای هیمن نیکون رو بهش اشاره نمیکنن در صورتیکه توی خیلی از ازمایشات نیکون از همون کنون 350 دی بهتر عمل میکنه . در ضمن اگه منظور این دوستان نویز کمتر و یا نقاط فکلوس بیشتر باشه , باید اینم اشاره کرد و حقیقت رو گفت که تمام این موارد در موقع عکاسی خیلی حرفه ای و موقعیت های ویژه اتفاق می افته و در مواقع عادی دیگه اینطور نیست که 350 دی حالا نویزش کمتره . حقیقت اینه که اونقدر نیست که بشه تشخیص داد مگه از دید حرفه ای . از نظر کیفیتی و از نظر ساختار و راحتی و ... نیکون دی 40 از 350 دی سره و من اینو تضمین میکنم چون موقع خرید منم همین مشکل رو داشتم . 4 ماه تمام توی این فروم ما این بحث رو داشتیم و من آخر رفتم نیکون خریدم و یک صدم ثانیه از خریدم پشیمون نیستم ولی خیلی ها رو دیدم رفتن کنون 350 دی خریدن و پشیمون هم هستن ! دیگه خود دانید . من یکی که نیکون رو فدای کنون نمیکنم .
    یا مثلن در مورد سرعت اتوفکوس بحث میشه , اینا همه بحث های حرفه ای هست و اصلن و ابدن به هیچ درد یه آماتور نمیخوره . یا مثلن 11 نقطه یا 3 نقطه . حقیقت اینه که فقط از یک نقطع مرکزی 90% عکاس ها استفاده میکنن و مخصوصن حرفه ای ها و فقط در موقع عکس های خبری و ورزشی هست که اون کارایی داره و تازه به نظر من این هم کافیه .
    یه ایرادی که به نظر دادن توی این فروم میشه گرفت از دوستان اینه که همه نکاتی رو بیان میکنن که اکثرشو خودشون تجربه نکردن و فقط شنیدن یا خوندن یا توی سایت های حرفه ای دنبال کردن . در عمل شاید 90% اینها کارایی نداره و متاسفانه کسی نمیاد بگه که من این دوربینو دارم و اینطوری کار میکنه این مشکلو داره و نداره و ... ! من خودم دی 40 دارم همه اینا رو هم تست کردم و دارم در موردش اینو میگم . منم 4 ماه اینجا سر و کله زدم دیدم به جایی نمیرسم آخر رفتم همونی که تو فکرم بود رو خریدم . یعنی نیکون . به نسبت 50 - 50 همه میگن این خوبه اون بده . من فکر کنم بهترین کار واسه شما اینه که دو نفرو پیدا کنین که یکیشون کنون داشته باشه یکی نیکون و باهاشون عکس بگیرین و ببینین چطوره و خودتون تصمیم بگیرین . دیگه دل و روده این دو تا دوربین تو این فروم ریخته بیرون . در ضمن دی 40 هم تولید نمیشه و دی 40 اکس بخرین !
    در مورد لنز هم همه میگن در رنج 18-55 که کیت خود این دو تا دوربین هست کیفیت لنز نیکون بهتر از کنون هست . توی این رنج !!! بدنه هم نیکون از کنون بهتره . خوش فرم تر هم هست . دیگه خود دانید ...

======

اینم اضافه کنم که کسی بهش اشاره نکرده :
    این دو تا دوربین اصلن زوم ندارن و نهایت 3 هست زومشون . در ضمن مثل دوربین های معمولی زومش دستی صورت میگیره نه با دکمه که عقب و جلو میکردیم ! نکته بعد اینکه اس ال آر اصلن نمای ال سی دی نداره و باید از چشمی بهش نگاه کنین . بازم نکته بعدی اینکه برای داشتن یه زوم در حد همون فوجی باید 800 هزار تومن پول فقط لتز بدین . بازم نکته دیگه اینکه قابلیت فیلم برداری هم نداره . بازم اینکه من فکر میکنم با توجه به اینکه شما هنوز اس ال آر لایک ها رو تجربه نکردین , بهتره از همون فوجی شروع کنین که هم بهتون زوم میده و هم یکسری قابلیت های دیگه . معمولن کسی میره سراغ خرید دوربین حرفه ای که تمام این دوران یا بقل معروف جنگولک بازیهای آماتوری رو پشت سر گذاشته و میخواد فقط و فقط عکاسی حرفه ای کنه . پس کمی بیشتر روی خرید دقت کنین و به این مسائل هم دقت کنین . همه چی نویز نیست و همه چی لنز و مارک هم نیست . در ضمن بزرگی و وزن دوربین های حرفه ای هم مطرحه و اینکه هر جایی نمیشه برد و دست گرفت و ... !
    ویرایش توسط sshiiva : Sunday 10 February 2008 در ساعت 15:20
    Mahbod تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman نمایش پست ها
    . . . نه ديگه نشد آقا فرهاد گل. . .وقتي صحبت از عدد و رقم مي كنيد بايد! مدرك نشان دهيد آيا واقعا جايي ديده ايد كه اين دو لنز را مقايسه كنند و به عددي كه اشاره كرده ايد رسيده باشند؟
    ممنون
    رضا جان در مثل مناقشه نیست. من ملا لغطی نیستم كه حالا بگم 10 درصده یا 12.6 درصده یا 21 درصد ولی با مقایسه ی لنز در سایت های مشابه می شه فهمید كه تفاوت در همین حدوده ( البته ظاهر لنز نیكن 50 درصد بهتره :biggrin: ) :

http://www.slrgear.com/reviews/showp...ct/130/cat/all

http://www.slrgear.com/reviews/showp...ct/137/cat/all

در واقع منظور من این بود كه این دوستمون فكر نكنن حالا 55-18 نیكن مثلا كیفیت 55-17 رو داره :::big grin:::

پی نوشت پس از خواندن پست همزمان خانم شیوا : بله از نوشته های شما اصلا بوی تعصب نمیاد :::big grin::: خوبه من اول گفتم كه D40 و D40x رو دوست دارم.
    reza_Bahman، sshiiva، Kavan و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه matthew آواتار ها
    تشکر کرده
    2140

دوست عزيز خانم يا آقاي شيوا اگر اينجا دلو روده لنزها و دوربينها رو بيرون مي ريزن چون متقاضي هاي خريده دوربين همه به يک صورت نيستن واحتياجات متفاوت دارند شايد بعضي ها بخوان کار حرفه اي بکنند.. اما در مورد انتخاب اين2 دوربين اين دربينها انقدر از لحاظ ساختاري شبيه به هم هستن که براي يک عکاس آماتور مشکلي ايجاد نميکنند و به نظر من مسئله خريد لنز هست که اينجا حرفه اول رو ميزنه يا حداقل براي من اينطوري بود و دليل خريد کنن براي من لنزهاي کنون بود و بعد از خريده لنز کنون 135 خدا رو سپاس گفتم که کنون خريدم و نيکون ندارم. البته اين نظر من بود شايد هم اشتباه باشه
    ME، sshiiva، shabab و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهرداد

كاربر همراه Jesmi آواتار ها
    تشکر کرده
    1713

مشکل بعضی از دوستان اینه که روی مارک های خاصی تعصب دارن و برای هیمن نیکون رو بهش اشاره نمیکنن در صورتیکه توی خیلی از ازمایشات نیکون از همون کنون 350 دی بهتر عمل میکنه
    خیلی ها رو دیدم رفتن کنون 350 دی خریدن و پشیمون هم هستن !
    من یکی که نیکون رو فدای کنون نمیکنم .
    یا مثلن در مورد سرعت اتوفکوس بحث میشه , اینا همه بحث های حرفه ای هست و اصلن و ابدن به هیچ درد یه آماتور نمیخوره
    یه ایرادی که به نظر دادن توی این فروم میشه گرفت از دوستان اینه که همه نکاتی رو بیان میکنن که اکثرشو خودشون تجربه نکردن و فقط شنیدن یا خوندن یا توی سایت های حرفه ای دنبال کردن . در عمل شاید 90% اینها کارایی نداره

متاسفانه کسی نمیاد بگه که من این دوربینو دارم و اینطوری کار میکنه این مشکلو داره و نداره و ... !
    http://www.akkasee.com/forum/forumdisplay.php?f=37
    بهتره از همون فوجی شروع کنین که هم بهتون زوم میده و هم یکسری قابلیت های دیگه .
    معمولن کسی میره سراغ خرید دوربین حرفه ای که تمام این دوران یا بقل معروف جنگولک بازیهای آماتوری رو پشت سر گذاشته و میخواد فقط و فقط عکاسی حرفه ای کنه
    دیگه خود دانید ...
    ویرایش توسط Jesmi : Sunday 10 February 2008 در ساعت 15:56
    EHSAN2، sshiiva، Behnam_703 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    حمید جسمی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    26

با تشکر
    از پست شماره 9 بسیار استفاده بردم و این نتیجه را گرفتم که نیکون دی 40 ایکس با اون قیمتی که داره برای یک آماتور انتخاب خوبی نیست ولی برای حرفه ای ها...
    اینم اضافه کنم که کسی بهش اشاره نکرده :
    این دو تا دوربین اصلن زوم ندارن و نهایت 3 هست زومشون . در ضمن مثل دوربین های معمولی زومش دستی صورت میگیره نه با دکمه که عقب و جلو میکردیم ! نکته بعد اینکه اس ال آر اصلن نمای ال سی دی نداره و باید از چشمی بهش نگاه کنین . بازم نکته بعدی اینکه برای داشتن یه زوم در حد همون فوجی باید 800 هزار تومن پول فقط لتز بدین . بازم نکته دیگه اینکه قابلیت فیلم برداری هم نداره . بازم اینکه من فکر میکنم با توجه به اینکه شما هنوز اس ال آر لایک ها رو تجربه نکردین , بهتره از همون فوجی شروع کنین که هم بهتون زوم میده و هم یکسری قابلیت های دیگه . معمولن کسی میره سراغ خرید دوربین حرفه ای که تمام این دوران یا بقل معروف جنگولک بازیهای آماتوری رو پشت سر گذاشته و میخواد فقط و فقط عکاسی حرفه ای کنه . پس کمی بیشتر روی خرید دقت کنین و به این مسائل هم دقت کنین . همه چی نویز نیست و همه چی لنز و مارک هم نیست . در ضمن بزرگی و وزن دوربین های حرفه ای هم مطرحه و اینکه هر جایی نمیشه برد و دست گرفت و ... !
    نکات خوبی بودن. اما ال سی دی که داره!!! یعنی فقط برای نمایش منو و تنظیمات کاربرد داره؟؟؟
    Mahbod تشکر می‌کند.

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabamalaekeh نمایش پست ها
    با تشکر
    از پست شماره 9 بسیار استفاده بردم و این نتیجه را گرفتم که نیکون دی 40 ایکس با اون قیمتی که داره برای یک آماتور انتخاب خوبی نیست ولی برای حرفه ای ها...
    نکات خوبی بودن. اما ال سی دی که داره!!! یعنی فقط برای نمایش منو و تنظیمات کاربرد داره؟؟؟

بله فقط برای اون مواردی كه اشاره كردید كاربرد داره به علاوه نشان دادن عكسی كه گرفتید .

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

این دوربین ها لنزشون عوض میشه برای همین زوم برای دوربین معنی نداره . چون شما بسته به نیازتون براش لنز تهیه میکنید . این موضوع عیب دوربین نیست بلکه حسن دوربینه!
    این دوربین ها به صورت زنده تصویر رو نمایش نمیدن اما بعد از گرفتن عکس اون رو میتونید رویت کنید.
    دوربین nikon D40 و canon 350D دوربین های بسیار جذابی در سطح خود هستند . هر 2 دوربین در یک رده و یک سطح ساخته شده اند. این که پیشنهادات روی کنون بود به این علت بود که شما دوربین کم نویزی رو میخواستید و این ویژگی دوربین 350D معروفه و حتی از 400D هم مقداری کم نویز تره.
    دوربین nikon D40 هم دوربین جذابی هست اما برای استفاده در نور کم شک نکنید که 350D بهترین عملکرد رو داره با این هزینه.
    ME، Behnam_703 و Mahbod تشکر می‌کنند.
    سام مقدم

صفحه 10 از 67 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 ... آخرینآخرین