صفحه 13 از 67 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 668
Like Tree659تشکر

موضوع: خريد دوربين براي عكسهاي روزمره (منظره، خانوادگي...)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    68

پیش فرض پاسخ: واقعا چه دوربینی بخرم؟؟؟؟

دست همه گی درد نكنه حسابی من را توجیه كردید

خوب ظاهرا همه سوالام و جواب گرفتم فقط اون بحث نفوذ گرد و خاك به حسگرو داخل دوربین بود ببینم من اگه لنز دوربین را جدا نكنم ( خوب چون خیال دارم یك مدتی فقط با اون لنز كیت سر كنم ) آیا باز هم این مسئله وجودداره یا نه بعد (می گم من تاحالا با ُslr كار نكردم ) اصلا توي جابجايي ها و حمل و نقل لنز اين دوربينها بايد روش باشه يا نه بايد لنز را ازش جدا كني

با تشكر
    وقتي چيزي نداري ببازي ، پس پيروزي!

كاربر همراه Kavan آواتار ها
    تشکر کرده
    2701

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahbod نمایش پست ها
    دست همه گی درد نكنه حسابی من را توجیه كردید

خوب ظاهرا همه سوالام و جواب گرفتم فقط اون بحث نفوذ گرد و خاك به حسگرو داخل دوربین بود ببینم من اگه لنز دوربین را جدا نكنم ( خوب چون خیال دارم یك مدتی فقط با اون لنز كیت سر كنم ) آیا باز هم این مسئله وجودداره یا نه بعد (می گم من تاحالا با ُslr كار نكردم ) اصلا توي جابجايي ها و حمل و نقل لنز اين دوربينها بايد روش باشه يا نه بايد لنز را ازش جدا كني

با تشكر
    دوست عزیز شما اگه میخواید فقط از لنز کیت استفاده کنید نیازی به جدا کردن اون (توي جابجايي ها و حمل و نقل) از بدنه نیست. و در این صورت مشکل گردوغبار روی حسگر را نیز نخواهید داشت.
    کاوان (بهرام) نصراله بیگی
    My flickr
    My Instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

آها یه چیزی هم یادم اومد که هیچ کس بهتون نگفت و این بلا سر من نازل شد !
    موقع خرید از یه جای معتبر خرید کنین و به قیمت زیاد پایین فکر نکنین . دوربین توی بازار دو صورت داره یکی بازار سیاه و یکی معمولی .
    قیمت ارزوها با قیمت گرون ها هیچ فرقی ندارن بجز اینکه اون قیمت ارزونه برای بازار ژاپن هست و تمام بروشور و سی دی و همه چیزش به زبون ژاپنیه و اون یکی انگلیسی . و شما با اون زبون ژاپنی حتتا به سایت نیکون هم نمیتونین وارد بشین و سریال دوربینتون رو وارد کنین !!!!! در این صورت باید برین کپی دفترچه نیکون به زبون انگلیسی رو بخرین و سی دی هاش رو کپی بگیرین با کلی التماس از این و اون و موقع آپگرید کردن یا رفتن توی سایت هم به خیلی قسمت ها دسترسی ندارین چون سریال شما معتبر نیست برای سایت های انگلیسی ! به همین دلیل موقع خرید دقت کنین !!!!!!!
    من وقتی خریدم و اومدم خونه تازه فهمیدم چه بلایی سرم اومده و البته مشکلی نداشتم چون کار با دوربینو بلد بودم و دیگه اینکه برنامه هاش رو هم داشتم البته چندان دلچسب نیستن بجز همون برنامه نیکون کپچر ان اکس که خیلی عالیه و ترکیبش با فتوشاپ خیلی موثره !
    خلاصه اینم نکته ای بود که کسی اشاره نکرد . در ضمن موقع خرید کیف دوربین نرین ساک بخرین . یه کیف کوچیک که ایمن باشه و دوربین توش جا بشه و از سر لنز 10 سانت اضافه تر جا باشه کافیه و در ضمن ایرانی هم باشه . بعدها که لنز خواستین بخرین برین یه کیف حرفه ای و جادار بگیرین . من کیفمو 9 تومن خریدم و خیلی هم ازش راضیم و هم کوچیکه هم محکمه و هم ارزونه و جنسش هم خیلی خوبه . پس بیخود 70 تومن ندین برای کیف های حرفه ای . اول راهه هنوز .....
    3 پایه هم خواستین بخرین , در درجه اول به فروشنده مارک دوربین رو بگین و اینکه حدود 700 - 800 گرم وزن دوربین با لنز هست و 3 پایه ای باید باشه بتونه این وزن رو تحمل کنه و چپه نشه ! با 18 تومن میشه یه 3 پایه معمولی و خوب خرید .

فیلتر هم نخرین مخصوصن یو وی که اغلب فروشنده ها به آدم میچپونن چون برای لنز 18-55 خرید فیلتر کمی ابلهانه ست . خیلی خواستین ولخرجی کنین یه هود براش بگیرین , کافیه . چون بعدها باید این فیلتر رو بفروشین و کسی ازتون نمیخره . لنزتون هم گرون قیمت نیست که نیاز به محافظ داشته باشه . همون هود مححافظ خوبی هست . سراغ فیلترهای پولاریزه و ان دی هم نرین بیخودی تا لنز مناسب رو بعدن بخرین . روی این لنز کارایی چندانی ندارن . مخصوصن پولاریزه که کلن کاربردش خیلی کمه . پس فیلتر بی فیلتر !

دیگه دیگه اینکه روز اول که دوربین میخرید لنز رو سوار میکنن و دیگه لنز جدا نمیشه . اون عکاسای حرفه ای هستن که چندین لنز دارن و برای هر صحنه یه لنز میبندن . پش وقتی لنز باز نشه خاکی هم داخل نمیشه و نگران نباشین . داخل هم بشه فرض محال یه اسپری باد بخرین و تمیز میکنین . خیلی ساده .
    Mahbod تشکر می‌کند.

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

موقع آپگرید کردن یا رفتن توی سایت هم به خیلی قسمت ها دسترسی ندارین چون سریال شما معتبر نیست برای سایت های انگلیسی
    من فكر نمی كنم برای آپگرید كردن شماره سریال دوربین بخوان ---لااقل كنون كه نمی خواد چون اگر منظور نرم افزار داخلی خود دوربینه كه اون بصورت فایل جدا دانلود میشه ----در مورد رجیستر كردن دوربین من كه حدود 3 ساله پیش 350 كنون رو گرفتم و رجیستر هم كردم تا حالا هیچ خاصیتی برام نداشته ----به نظرم این داستان زیاد مهم نیست

خلاصه اینم نکته ای بود که کسی اشاره نکرد . در ضمن موقع خرید کیف دوربین نرین ساک بخرین . یه کیف کوچیک که ایمن باشه و دوربین توش جا بشه و از سر لنز 10 سانت اضافه تر جا باشه کافیه و در ضمن ایرانی هم باشه . بعدها که لنز خواستین بخرین برین یه کیف حرفه ای و جادار بگیرین . من کیفمو 9 تومن خریدم و خیلی هم ازش راضیم و هم کوچیکه هم محکمه و هم ارزونه و جنسش هم خیلی خوبه . پس بیخود 70 تومن ندین برای کیف های حرفه ای . اول راهه هنوز .....
    منم با كیفهای ارزون موافقم ولی بشرطی كه جنس قابل قبولی داشته باشه و كارایی مناسب و نكته اینكه اگر خرید یك بار برای همیشه است پیشنهاد من كیف خوب و خیلی خوبه نه متوسط و ضعیف

سراغ فیلترهای پولاریزه و ان دی هم نرین بیخودی تا لنز مناسب رو بعدن بخرین . روی این لنز کارایی چندانی ندارن . مخصوصن پولاریزه که کلن کاربردش خیلی کمه . پس فیلتر بی فیلتر !
    مخالفم با این قسمت چون اتفاقا فیلتر پلاریزه كلی در عكسهای وایدتان خاصیت داره بخصوص منظره و چون این لنز ارزون و بی كیفیت دلیل بر كارایی فیلتر نداره---فیلتر كار خودشو انجام میده----اتفاقا توی یك سفر یك عكاس هم كه 350 با لنز كیت داشت كلی فیلتر های ان دی بسته بود رو لنزش و عكسهاش تماما عالی شده بود بخصوص در مناظر جنگلی كه همیشه آسمونها بخاطر اختلاف شدت نور درختان تیره و آسمون روشن اوور اكسپوز میشه (زیاد نور میبینه و سفید میشه) و ایشون با همون پكیجه فیلترهاش عكسهای سالمی میگرفت-----از طرفی شما میتونید با عكاسی در نوردهی مختلف نتیجه مناسب و رو از تركیب اونها در نرم افزار بگیرید كه خوب سیستمیه كه در دوربینها وجود داره ولی برای نتیجه زمان بیشتری می خواد و حجم حافظه بیشتر بخصوص اگر بیشتر عكسها منظره باشن
    فقط میمونه هزینه اون كه باید بعدا تصمیم گرفت كه میخوان همچین چیزهایی داشته باشین و بعد نتیجش چقدر براتون مهمه

دیگه دیگه اینکه روز اول که دوربین میخرید لنز رو سوار میکنن و دیگه لنز جدا نمیشه . اون عکاسای حرفه ای هستن که چندین لنز دارن و برای هر صحنه یه لنز میبندن . پش وقتی لنز باز نشه خاکی هم داخل نمیشه و نگران نباشین . داخل هم بشه فرض محال یه اسپری باد بخرین و تمیز میکنین . خیلی ساده
    چرا در هر صورت گرد و غبار با این سطح كیفیت بدنه از درزها وارد میشه مثلا از شكاف پایه فلاش ولی در صورت باز نشدن لنز مقدارش خیلی كمتر میشه و احتمالا اولین غبارها رو شما روی ویزور ببینید نه روی سنسور
    و كلا این داستان غبار هم چیزی نیست كه نگرانش باشید

یك پیشنهاد اگر زمان زیاد براتون مهم نیست و احتمالا با گذشت زمان بیشتر میتونید هزینه كنید صبر كنید تا دوربینهای تازه معرفی شده نسل جدید كه همشون زیر 1 میلیون قیمت خواهند داشت وارد بازار شن تا اون موقع بتونین انتخاب بیشتر و خیلی بهتری داشته باشید
    Minoosepehr، EHSAN2، sam_moghadam و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    68

آقا دستتون درد نكنه از راهنمای بسیار مفیدتون جدا استفاده كردم

راست می گید اون دوربین قبلی ام را من از این عكسباران خریدم تمام كتابچه هاش ژاپنی بود سرویس شدم تا دفترجه انگلیسی اش را پیدا كردم

در مورد كیف من یك كیف كمری می خوام با 9000 تومان می شه یك همچین كیفی بگیرم كه خیلی عالیه می شه
    البته چون من بعضی وقتها نوت بوك و دوربین را با هم حمل می كنم (تومسافرتها ) یك كوله باید بخرم
    این كوله های حرفه ای 115000 تومانه تقریبا نمی دونم می شه یك چیز با قیمت كمتر ولی بدرد بخور پیدا كرد

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

بستگی به استفاده شما داره. پشت ویزور دوربین من هم غبار وجود داره. پس این موضوع فقط به تعویض لنز مربوط نیست.
    در مورد اون عکس iso 3200 خانوم شیوا هم عرض کنم که با توجه به وضوح تصویر مشخصه که نویز ریداکشن دوربین روشن بوده و یا حتی ادیت شده.
    دوربین 350D سنسور کوچیک تری داره اما نوع سنسور coms هست و نیکون ccd و مشخصه که coms ها نویز کمتری دارن. دوستان و اساتیدی رو میشناسم که از این دوربین برای عکاسی شب استفاده میکنن.
    اين نمودار شما نشون مي ده كه در ايزو هاي پايين تر از 400 رفتار نويزي اين دوربينها خيلي به هم نزديكه اگه اشتباه مي كنم شما لطفا اصلاح بفرماييد ؟ خوب عموما ايزو مورد استفاده در شرايط عكاسي يك آماتور مثل من بين 100 تا 400 پس نبايد زياد براي من متفاوت باشه
    محدوده iso به عکاس حرفهای و آماتور ارتباطی نداره بلکه به شرابط عکاسی ربط داره . شما تو نور کم باید از iso بالا تر از 400 استفاده کنی.
    من امیدوارم که nikon D40 کاملاً راضی کنه شمارو . دوربین بسیار عالی و خوبیه. اما به هر حال باید با نویز این دوربین کنار بیای. شاید بشه گفت تو این رده تنها مشکل مهم این دوربین نویزه. نه این که canon 350D هیچ مشکلی نداشته باشه و یا نویز براش تعریف پذیر نباشه اما به هر حال تو این یه فاکتور به شدت از همتای نیکونی خودش سره . پیشاپیش مبارک باشه.
    عکس های زیر با دوربین 350D 'از آسمون شب گرفته شدن
    باز هم عرض میکنم دوربین canon 1Ds MKIII و nikon D3 هم بی شک ضعف هایی دارن.
    تنها دلیل من برای پیشنهاد 350D تاکید شما روی نویز بود و بس.
    از سمت راست :
    Canon 350D - Sigma 17-70mm - F2.8 - 50 Sec - ISO1600
    Canon 350D - Sigma 10-20mm - F4 - 50 Sec - ISO1600
    Canon 350D - Sigma 17-70mm - F5.6 - 45 min - ISO200
    عکس ها هم که اکثر دوستان میدونن از مسعود قدیری هستش.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ME، Persian، farhad44 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سام مقدم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    68

آقای مقدم دسستون درد نكنه

من منظور از ایزوی كمتر از 400 این بود كه من عموما در شرایطی قرار نمی گیرم كه نور اونقدر كم باشه كه بخوام حساسیت دوربین را آنقدر ببرم بالا (البته خدا را چه دیدی:biggrin: ) با این حال می خوام تو این هفته برم دی جی كالا شاید اونجا تصمیم قطعی را گرفتم

ممنون استاد

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

پیشنهاد میکنم قیلاً با یکی از این دوربینا کار کنید تا تفاوت iso 100 و 800 رو بفهمید. دیروز برای خرید موبایل جمهوری بودم . نهایت راهنمایی که مسئول فروش دوربین به مشتریش میداد این بود که این دوربین 8 ماگاست ... توپه ... 250 میدی حالشو میبری و ...
    خیلی از فروشنده ها برای فروختن جنسشون حرف هایی میزنن که آدم شاخ در میاره . مثلاً برای موبایل یارو میگفت دوربین این گوشی 2 مگاپیکسل داره و اونیکی 1.3 میگم برام فرق نمیکنه . میگه آخه این دیجیتالیه دوربینش اما اونیکی آنالوگه. کم و بیش دود از مغزم بلند شد
    مطمئن باشید با نور اتاق iso 800 هم بعضاً کم میشه. اگه دوست داشتید من میتونم دوربینمو در اختیارتون بزارم برای این کار.
    اگه منبع نوری شما تنها یه لامپ 100 وات باشه با دیافراگم 5.6 و iso 1600 به سرعتی کمتر از 1/20s احتیاج دارید احتمالاً که خیلی وقت ها نتیجش فلو شدن عکس میشه.
    ویرایش توسط sam_moghadam : Monday 11 February 2008 در ساعت 14:34
    ME، Minoosepehr، sshiiva و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سام مقدم

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

نقل قول نوشته اصلی توسط sshiiva نمایش پست ها
    برای لنز 18-55 خرید فیلتر کمی ابلهانه ست .
    سراغ فیلترهای پولاریزه و ان دی هم نرین بیخودی تا لنز مناسب رو بعدن بخرین . روی این لنز کارایی چندانی ندارن . مخصوصن پولاریزه که کلن کاربردش خیلی کمه . پس فیلتر بی فیلتر !
    میتونم از شما بپرسم چرا خرید فیلتر UV یا ND یا PL رو برای چنین لنزی ابلهانه میدونید؟ شاید همه شرایط شما رو نداشته باشند !
    شاید کسی نخواست این لنز رو بفروشه. خیلی ها رو میشناسم که این لنز رو بعنوان پشتیبان نگه میدارند و اونقدر نیاز به پول فروش اون ندارند. یا حتی خیلی ها مثل خودم سالها بودن هیچ مشکلی از این لنز استفاده میکنند با فیلترهایی که میشه روی اون بست.
    تازه شنیدم 55-18 کنن خروجی بدتری هم نسبت به نوع نیکونی اون داره ! بنده هم از فیلتر UV هم پولاریزه روی این لنز استفاده کردم. و شاید مثل شما روی خروجی اون حساس نبودم. در آخر با حرفهای جناب امدادی هم نظر هستم.
    منظورم اینه که دلیل نمیشه چیزی که احساس میکنید برای شما مناسب خواهد بود رو جمع بست و به همه پیشنهاد کرد.

پی نوشت : احساس میکنم در چند پستتون کمی احساسی و از روی تندی صحبت کردید.اگر اینجا صحبت فنی میشه با سند و مدرک و دلایل هست نه برداشتهای شخصی از یک برند دوربین یا ... . امیدوارم که اشتباه کرده باشم. این طرز صحبت کردنتون رو دوستان دیگه هم بهش اشاره کردند فقط برای روشن شدن بنده دوباره نشون میدم.
    مشکل بعضی از دوستان اینه که روی مارک های خاصی تعصب دارن و برای هیمن نیکون رو بهش اشاره نمیکنن
    خیلی ها رو دیدم رفتن کنون 350 دی خریدن و پشیمون هم هستن ! دیگه خود دانید . من یکی که نیکون رو فدای کنون نمیکنم .
    یه ایرادی که به نظر دادن توی این فروم میشه گرفت از دوستان اینه که همه نکاتی رو بیان میکنن که اکثرشو خودشون تجربه نکردن و فقط شنیدن یا خوندن
    بدنه هم نیکون از کنون بهتره . خوش فرم تر هم هست.
    سونی کلی گرونتره ولی در عمل کارآیی دل خیلی بهتر از سونی هست
    farhad44 و Jesmi تشکر می‌کنند.
    آریو مینوسپهر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    68

پس از دریافت نظرات شما دوستان و بررسی های خودم داشتم نتیجه می گرفتم كه یك دفعه دوربین كانن ِ400ِd پيدا كردم به قيمت 670 تومان بابا اين واقعا به قيمت شده خوب من قبلا تو انتخابام اين دوربين را بخاطر اينكه تفاوت قيمتش با 350 و دي 40 نيكون زياد بود گذاشته بودم كنار حالا ......
    مي دونم بحث درخصوص 400دي كانن زياد شده ولي اگه نظري داريد ، يا راهنمايي بفرماييد
    ممنون

صفحه 13 از 67 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 ... آخرینآخرین