صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: سوال راجع به SLR-Like

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

پیش فرض پاسخ: سوال راجع به SLR-Like

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    دوست عزیز نفرمایید....

حداقل درباره ی دینامیک رنج اینطور نیست....
    البته سنسور هایی که فوجی در مدل های اینچنینی قرار میده از نوع High Resolution است و اون سنسورهایی که دارای داینامیک رنج بالایی هستند رو در این نوع دوربین هاش قرار نمیده .

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    البته سنسور هایی که فوجی در مدل های اینچنینی قرار میده از نوع High Resolution است و اون سنسورهایی که دارای داینامیک رنج بالایی هستند رو در این نوع دوربین هاش قرار نمیده .
    درسته ......

فوجی دو تکنولوژی در این مورد دارد ، یکی Super CCD HR High Resolution و دیگری Super CCD SR Super Dynamic Range که در این دوربین ها ( SLR Like ) ها از Super CCD HR High Resolution است...

اما این تکنولوژی از بسیاری جهات بر CCD های دوربین های معمولی برتری داره ...

یکی از موضوعات درصد جذب نور بیشتر نسبت به بقیه ( به دلیل سطح مقطع بیشتر ) و حساسیت بیشتر به نور..

مثلا در یک ابعاد خاص ( به طور مثال 1 در 1 ) ما در CCD های معمولی 4 پیکسل حساس به نور داریم ، اما در یک Super CCD HR میتوانیم 5 پیکسل داشته باشیم...

کد:
    http://www.fujifilmusa.com/JSP/fuji/epartners/PressCenterDetail.jsp?DBID=NEWS_526484
    کد:
    http://www.fujifilm.com/about/technology/super_ccd/index.html
    کد:
    http://www.dpreview.com/news/0301/03012201fujisuperccdhr.asp
    کد:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Super_CCD
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

پس با این حساب قدرت دینامیک رنج فوجی حذف میشه، اما خداییش خیلی خوش جنس و خوش دست هستند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط atlas نمایش پست ها
    پس با این حساب قدرت دینامیک رنج فوجی حذف میشه، اما خداییش خیلی خوش جنس و خوش دست هستند.
    دوستان همه چیز بر روی کاغذ نیست به خدا.....

نظر کاملا شخصی بنده است ، دینامیک رنج دوربین های فوجی ( منظور Slr Like ) از مشابه های کنون ، نیکون ، سونی ، و .. بیشتر است ، تجربه ی بنده این است...نظر کاملا شخصی بنده بود.....گاهی موضوعاتی هستند که در مرور زمان و با تجربه به اثبات میرسند...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه shahin79 آواتار ها
    تشکر کرده
    340

نقل قول نوشته اصلی توسط atlas نمایش پست ها
    از راهنمایی شما ممنون
    اما به نظر من با توجه به نمونه عکسهای موجود در وب کیفیت رنگ، جزئیات و دینامیک رنج در مدلهای فوجی به مراتب از کانن ها پایین تر هستند.
    من نمونه عکسهای سایت http://www.steves-digicams.com را دیدم و به این نتیجه رسیدم. در این سایت نمونه عکسهای دوربین های مختلف از صحنه های یکسان موجود است.
    مثلا در هیچ کدام از عکسهای فوجی آسمان رنگ پریده است و به زیبایی آسمانهای آبی ثبت شده توسط مدلهای کانن نمیرسد!
    علت چیست؟؟
    دوست عزیز
    موردی که شما بهش اشاره میکنی شاید یکی از نکته هائیه که canon برای جلب مشتری ازش استفاده میکنه، یعنی اصولا در دوربینهای canon (چه کامپکت و چه slr-like ) رنگها گرمتر از حالت عادی هستند و شاید کنتراست هم خیلی بالاتر از بقیه دوربینهاست و خب این تاثیر زیادی برای جلب توجه مشتریان داره ولی مثلا در همین s9500 یه مد chrome داره که رنگها یک کم گرمتر و بیشتر شبیه canon میشه، ولی من به شخصه رنگهای طبیعی تر رو بیشتر دوست دارم و شما میتونید بعدا تو نرم افزار هر چه قدر که بخوای این تنظیمات رو تغییر بدید. :)
    اگه بخوای میتونی یه نگاه به gallery عکسهای من بکنی، البته خیلی حجمشون کم شده، ولی هر کدوم رو خواستی بگو اصلشو واست میفرستم یه نگاهی بکنی ;)

سلام عزيزان
    از نظرات خوبتون ممنونم ولي به خدمت شما عارضم كه همه از رنگ فوجي تعريف مي كنن.
    حالا يه سوال ديگه، ما تصميم گرفتيم كه از بين 9600 و 6500 يكي رو انتخاب كنيم . حالا چند تا مسئله:
    1- من تا حالا از نزديك 6500 رو تو جمهوري نديدم
    2- من مي خوام كه زياد كراپ كنم ، حالا چه كنم؟
    3-خدايي اگه دو تاشون تو يه سطحن من مشكل مالي ندارم،كدومو بردارم
    4-اصلا به جاي فلاش اضافيش نياز ندارم
    5-از قيافه 9600 بيشتر خوشم مياد
    6-من اگر تا حدود 10 ،12 تومان برا باطري و شارژر بزارم،تو هر نوبت چند تا عكس ميتونم بندازم؟
    در كل ككككككككككككككككككددددددد ددددددددووووووووووووووممم ممممم رو من بخرم
    راستش من هم 6500 رو دست نگرفتم ولی بین این دو تا 9600 رو پیشنهاد میکنم ;)
    در مورد باتری، بهتره که sony اصل با شارژرش رو بگیرید که خود شارژرش discharge هم میکنه که واسه عمر مفید باتری خیلی خوبه :biggrin: و تقریبا با 9500 با هر بار شارژ حدود 250-300 شات میشه عکس گرفت(بدون فلاش)
    من خودم تجربه 150 شات با فلاش(همگی با فلاش) در یک روز رو داشتم و شارژ باتریها تموم نشده بود :biggrin:
    شاهین عسگری جاوید
    Canon EOS 30D - SIGMA 18-200mm f3.5-6.3 DC OS - Canon EF 50mm f1.8 II

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2