صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 39
Like Tree18تشکر

موضوع: بزرگترین مشکل زندگی -خرید دوربین!!!!!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

پیش فرض بزرگترین مشکل زندگی -خرید دوربین!!!!!

با سلام به تمام دوستان عزیز!

من مدت زیادی هست که به دنبال خرید دوربین هستم و همچنین تمامی پست ها و مطالب که دوستان در تمامی موارد گفته اند رو مطالعه کردم ولی دیگه چه قدر صبر باید کرد همانند دوستان دیگر در این دوره(خرید دوربین) هر شب دیکه خواب دوربین و لنز و ....... میبینم و به عبارتی کابوس اونها رو:):biggrin:
    خوشحال میشم دوستان و اساتید منو راهنمایی کن و این مشکل بزرگ رو از سر راه من بردارن!
    اول از همه نیاز من به یک دوربین دیجیتال به صورت زیر هست!

1.علاقه بسیار زیاد به عکاسی بخصوص portriat ,close-up , photo retouching و photomanipulation و'گرفتن عکسهای قشنگ:) و همچنین به صورت حرفه ای عکاسی نکرده ام اما علاقه شدید دارم و با اصطلاحات در حد متوسطی به صورت تئوری آشنایی دارم!

2.من گرافیست هستم به همین دلیل بسیار بسیار کیفیت عکسها بخصوص در زوم 100% برام مهمه !

3.هزینه هم بستگی داره که توضیح خواهم داد!

4.خصوصیاتی رو که دوست دارم داشته باشم 8 mp به بالا باشه رنج زوم معقولی در اخیارم باشه!(مثلا 17 -70 )رو دوست دارم! فکر نمیکنم به tele خیلی زیاد احتیاج پیدا کنم ولی باشه هم چه بهتر !

ولی با این تفاصیل چیزی که حرف اول رو میزنه این money هست من خودم تا حدود 600 میتونم هزینه کنم
    ولی مسئله اینجاست که با این رنج میتونم یک slrlike بگیرم که چیزی که در نظر دارم panasonic fz50 هست
    ولی وقتی فکر میکنم میگم خوب میتونم پولم رو یکم بیشتر کنم و یک eos 350 بگیرم اما لنز کیت رو حس مکنم خوب نباشه(18-55)و مجبور بشم در آینده ای نه چندان دور لنز جای گزینی که حداقل 350.000 باید هزینه کنیم تهیه کنم که در حال حاظر و وضعیت مادی شاید برام سنگین باشه!
    و وقتی باز بیشتر فکر میکنم و میزنه به سرم میگم خودم رو بندازم توی قرض و قوله و یک sony a100 بگیرم هم لرزشگیر+لنزی که فعلا جواب منو میده روش هست(10-70)(eos 400d رو هم فکر کردم(باز مشکل لنز کیت رو دارم) ولی a100 رو بیشتر پسندیدم و عاقلانه تر هست برایم) (چقدر من پر توقع و پر رو هستم:confused:)
    به این دلیل:
    در آینده که بخوم لنزی رو تهیه کنم برای 350

EOS 350+lens 18-55 + lens 17-70 = 650.000+350.000=1.000.000
    sony A100+lens 18-70=850.000.000

و همچنین در کنار اینها لوازم جانبی هم هست که 100.000 تومنی باید براش در نظر بگیرم )):

و سواهای من آیا با همین قیمت panasonic fz50 و دوربیهای هم رده رو تهیه کنم و یا eos 350 و آیا با لنز کیتش میتونم تا حد معقولی سر کنم و یا با انداختم خودم توی قرض یک دوربین بهتری بگیرم مثل eos 400 یا sony a100 )
    و نبود لرزش گیر در EOS 350 آیا اذیتم نمیکنه چون این مسئله رو با دوربینهای کامپکت بسیار داشتم!

ببخشید که این همه تایپ کردم فقط خواستم به طور کلی همه مطالب رو گفته باشم که جای سوالهای تکراری پیش نیاد!

با سپاس فراوان منتظر نظرات تمام عزیزان واساتید هستم!
    ویرایش توسط lordofpersia : Monday 3 September 2007 در ساعت 18:11 دلیل: Oops!!!! mistake in writing

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

پیش فرض پاسخ: بزرگترین مشکل زندگی -خرید دوربین!!!!!

دوست عزیز اول از همه خوش آمد میگم بابت ورودتون به فروم
    اما در مورد دوربین

با توجه به گرافیست بودن شما و نیازمندی به رزولوشن بالا پیشنهادی که به صورت خلاصه میکنم اینه :

شمامیتونید 400D رو تهیه کنید که هم جدیدتر از 350D هست وهم 10 مگاپیکسل رو خواهید داشت علاوه بر داشتن Dust Reduction و LCD بزرگتر و ...

اما لنز کیت باور کنید آنقدر هم بد نیست
    من اوایل که دوربینو خریدم تا 2-3 ماه همین 55-18 رو داشتم تا حسابی با چم و خم دوربین آشنا شدم و نیازهای خودمو شناختم و بعد سراغ 70-17 رفتم ....
    Behnam_703 تشکر می‌کند.
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX
    LowePro Off Trail 1 l Hamma Backpack

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

با سلام.
    من فکر می کنم اگه اسم تاپیک بزرگترین انتخاب زندگی -خرید دوربین بود بهتر می شد....
    چون به نظر من خرید دوربین در حد 500 یا 600 هزارتومن سخت هست ولی مشکل زندگی و یا بزرگترین انتخاب زندگی نیست.
    خوب حالا می ریم سر اصل مطلب....
    در مورد اصطلاحات عکاسی تو خود سایت در مورد بسیاری از این اصطلاحات مطلب هست.
    اگه در آینده می خواهید عکاسی رو جدی دنبال کنید و می توانید برای عکاسی هزینه پرداخت کنید به سمت SLR بروید...
    اما اگه می خواهید دیگه هزینه نکنید و عکاسی رو زیاد جدی نگیرید برو سمت slrlike

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

Exclamation پاسخ: بزرگترین مشکل زندگی -خرید دوربین!!!!!

مرسی از جوابتون!
    مشکل اصلی من مسئله هزینه هست!
    و آیا انتخاب 400 d واقعا ارزش این هزینه رو داره(100.000)اگر فقط به خاطر 2 mp اضافتر و lcd بزرگتر و.... به نظرتون منطقی تر این نیست که 100 تومن رو نگه داشت و برای خرج های دیگه استفاده کرد؟ و اگر شما جای من بودید با شرایط بالا چه میکردید؟

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

دوست نادیده خوش آمد،
    زندگی اینقدر دو راهی و سه راهی سخت داره که دوربین خریدن خیلی آسونه، تا زمانی که نگرفتین براتون خیلی انتخابش سخته.دلیلش هم همین نوشته های دوستان خوب ماست.حالا چرا این نوشته ها؟برای اینکه تفاوت دوربین ها(در یک رده) در عمل به این زیادی نیست.ولی دوستان پیگیر ما، ریز وپیز دوربین رو حلاجی می کنند بیشتر برای بعد از دوربین خریدن که بتونید بیشترین کارایی رو از دوربین بکشین.
    اینجور که از نوشته های شما پیداست،dslr بگییرین پشیمون نمیشین.یکباره از فکر دوربین میاین بیرون و میروید سر اصل مطلب.و اما لنز کیت،چند وقتی که با دوربین کار کنید و چم خم کار بیاد دستتون،خود به خود راه رو پیدا می کنید.یک چرخ توی اینترنت بزنین عکس های با کیفیتی از همین لنز های کیت خواهید دید.پس دوست من نگران نباش .6ماه دیگه سر فرصت با جیب پر تشریف میبرین یک لنز عالی می خرین. یک باره پله آخر هم پا بذارین چندان راضیتون نمی کنه. محدودیت بیشتر زمان ها باعث خلاقیت میشه.
    تجربه خودم اینه که:خدا به آدم عقل عکاسی بده نه ابزار عکاسی!
    infinity تشکر می‌کند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

و آیا انتخاب 400 d واقعا ارزش این هزینه رو داره(100.000)اگر فقط به خاطر 2 mp اضافتر و lcd بزرگتر
    چرا 1 میلیون ؟
    شما میتونید با 750 یا کمتر دوربینو با لنز کیت بگیرید
    20-30 تومان مموری

20-30 تومان کیف معمولی
    حداکثر میشه 800 تومان
    ولی در عوض دوربینی با امکانات بیشتر خواهید داشت .

نقل قول نوشته اصلی توسط 1360 نمایش پست ها
    تجربه خودم اینه که:خدا به آدم عقل عکاسی بده نه ابزار عکاسی!
    من تجربه ام اینه که خدا هر دوشو بده خیلی بهتره
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX
    LowePro Off Trail 1 l Hamma Backpack

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

چرا 1 میلیون ؟
    اگر 1 میلیون موجود بود که مشکلی نداشتم!

من هم جایی نگفتم 1 میلیون فکر کنم تفاوت قیمت eos 350ِِD وeos 400D را که 100.000 تومان هست را اشتباه گرفتید به جای 1 میلیون!

amirsooki
    Guest

سلام.
    اگر قیمت برای شما حرف اول را میزند ، خرید آلفا 100 منطقی تر است . و یا حتی خرید یک slr-like .
    و اگر در آینده هم قیمت برای شما حرف اول را میزند ، به هیچ وجه سراغ slr نروید .

ممنون.
    Mashhadi Vahid و lordofpersia تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

با توجه به معیارهایی كه فرمودید و اینكه به تله علاقه زیادی ندارید و ....به نظرم در بین SLR-Like ها , SONY-R1 مناسبتر از FZ50 باشد , البته كمی گرانتر است ولی لنز بسیار با كیفیتی دارد و خروجی آن از SLR ها كمتر نیست.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

از تمامی دوستان به خاطر نظراتشون ممنونم! خصوص امیر سوکی عزیز چون فکر کنم منظور من رو بیشتر متوجه شدن و نظرشون ارزشمند بود !

چند روز پیش برای خواهرم یک sony A100k خریدم ! بسیار دوربین خوبی است!و حدود 500 تا شات باهاش زدم که واقعا جالب بود!

و اما خودم هم کمی صبر می کنم تا هزینه ای که میخواهم برای دوربین بزارم رو بیشتر کنم تا با خیال راحت تر دوربین رو تهیه کنم!

فقط یه نظر خواهی :

فکر میکنید eos 400d در بهمن ماه حدود چه قیمتی شود آیا قیمتش کاهش پیدا میکنه؟

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین