صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23
Like Tree18تشکر

موضوع: 400d Or 350d Or D40x

mgf
    mgf آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

پیش فرض 400d Or 350d Or D40x

با توجه به نزديكي مشخصات فني اين سه دوربين ميخواستم اين بحث رو پيش بكشم كه خريد كداميك از آنها براي افراد تازه كار مناسبه؟هر چند در اين مورد در بقيه فرومها صحبت شده ولي بطور جامع اين 3 دوربين مقايسه نشده اند.

من بعد از تحقیقات بسیار چه بیرون و چه داخل همین سایت براي خريد دوربين به همین نتیجه 400D رسیدم .از هر نظر دوربین كاملیه ولی باید در خرید لنز براش دقت كرد چون لنز كیت خودش تعرییفی نداره ولی اینطور كه تو سایتهای دیگه دیدم با لنزهای 85-17 كانن یا 70-17 سیگما عكسهای فوق العاده ای میشه باهاش گرفت
    اما خودم یك سوال برام پیش اومده كه هرچند درباره اش صحبت شده ولی نتیجه مشخصی گرفته نشده و اون اینه كه با توجه به اینكه تفاوت 400d با350D فقط 2 مگا پیكسل بیشتر و تمیز كننده لنزه كه هردوشون آنقدر مزیت منحصر به فردی البته با توجه به تفاوت قیمت محسوب نمیشن بهتر نیست همون مدل 350 رو كه افت قيمتش رو هم كرده خريد؟چون با توجه به عكسهايي هم كه از اون در سايتهاي مختلف ديدم اگه يك لنز خوب روي اونهم بگذاريم يك دوربين فوق العاده است.البته من نيازي به چاپ عكس در سايز بزرگ ندارم .حالا نميدونم اين 8 مگاپيكسل به در A4 كه ميخوره؟احساس ميكنم خريد400D يك جورايي اسير شدن در شگرد فروش كمپاني هاي بزرگ باشه و چيز زيادي نصيب آدم نكنه البته نسبت به 350D .
    اما در این محدوده قیمت نیكون D40X هم هست كه كيفيت خيلي خوبي داره ولي به نظر من 350Dيا400D به لحاظ يك بدنه SLR با ارزش تر هستند.ولي خودم هنوز بين اين سه مدل سرگردانم.اميدوارم دوستان با تجربه تر راهنمايي كنند.

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

پیش فرض پاسخ: 400d Or 350d Or D40x

400d خیلی خوبیه
    تمیز کننده سنسورش هم گزینه جذابیه
    شاید کمی سلیقه ای باشه ولی اگه الان بخوام دوربین بخرم 350d میخرم
    چون سایز سنسور این 2 دوربین یکیه و تجمع پیکسل 400 بیشتره و نویز این دوربین هم تا حدودی بیشتر!
    به هر حال 400d خیلی خوبیه و من ازش کاملاً راضی هستم
    و 8 مگاپیکسل هم تا فکر کنم تا A2 جواب بده و حتی بیشتر
    شلیقه خیلی بحث مهمیه این وسط
    راجه به D40x هم نظری ندارم چون این دوربین و از نزدیک هم ندیدم تا حالا اون که تستشه
    350d قیمت مناسب تر و مقدار کمی نویز بهتر
    400d امکانات پیشرفته تر قیمت بالا تر
    mgf تشکر می‌کند.
    سام مقدم

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

هر سه دوربین فوق العاده است.
    17-85 قابل مقایسه با 17-70 نیست فکر می کنم 17-85 200 تا 250 تومان گرانتر است .
    شما که فقط می خواهید یک لنز تهیه کنید تمیز کننده سنسور اینقدرها هم به درد شما نمی خورد.
    محمد علی توفیق

mgf
    mgf آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

ممنون از توضیحاتتون .میشه توضیح بدین منظور از امكانات پیشرفته تر در400d چيه؟يعني منظور همون سيستم ضد غبار و مگاپيكسل بيشتره؟خوب مگا پيكسل كه خيلي تفاوت نميكنه در ضمن توضيح آقاي مقدم در باره فزايش نويز در 400d هم قابل قبوله.فقط ميمونه سيستم ضد غبار كه درباره كارآمديش اطلاعي ندارم.البته من تابحالslr نداشته ام كه موضوع غبار روي سنسور رو درك كنم.ظاهرا"بستگي به دفعات تعويض لنز داره.
    اما فقط يك موضوع ميمونه كه Lcd بزرگتر در 400d هستش كه يكم سليقه اي است چون هم حسن داره وهم عيب.حسنش در بزرگتر بودن وراحت تر كار كردن با منوهاشه ولي عيبش در مصرف بيشتر باتريه چون در 350d ميشه در هنگام عكس گرفتن بجاي روشن كردن Lcd بزرگ از Lcd كوچيكش استفاده كرد و اين در مصرف كمتر باتري تاثير داره.حالا بايد ديد كدوم مهم تره.
    دوستان اگر درباره بهترين رمي هم كه با اين دوربين ها سازگارند اگر راهنمايي كنند سپاسگذار خواهم شد.
    راستي من منظور آقاي مقدم رو نفهميدم يعني با وجودي كه 400d دارند 350d را ترجيح مي دهند؟؟!!

تشکر کرده
    1085

این مقاله که در مورد سیستم تمیز کننده سنسور است مطالعه کنید شاید بد نباشد.
    http://www.akkasee.com/digitalcamera...ves/010545.php
    mgf تشکر می‌کند.
    محمد علی توفیق

mgf
    mgf آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

ممنون.مقاله مفیدی بود .اینچور كه مشخصه 400d از لحاظ فني مزيت خاصي بر 350d نداره و بيشتر رو تبليغات متمركزه.فقط ميمونه سليقه كه از نظر ظاهري كدوم رو بپسنديم.
    درباره لنز هم فكر كنم فعلا" لنز كيتش كار آدمهاي تازه كار رو را بندازه.ولي بعد ميشه رو 85-17 فكر كرد.نميدونم كيفيت 70-17 با اون قابل مقايسه هست يا نه؟وكدوم ارزش خريدن داره.درباره Ram هم اگه كسي ميدونه بهترين مارك واسه كانن چيه ممنون ميشم.

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

حقیقتش یه مدت به سرم زد كه 400 رو بفروشم و 350 بخرم ولی برای من اونچندان تفاوتی نداره و كار منو كاملاَ راه میندازه . شارپ تر بودن و كم نویز تر بودن 350 وسوسه كنندست
    اولین سری 400 كه وارد ایران شد من خریداری كردم و حقیقتش الان اصلاَ ژشیمون نسیتم ولی اگر اطلاعاتم مثل الان بود 350 میخریدم
    بسته به هزینه ای كه میخوای بكنی رم های متفاوتی هم میتونی بگیری
    ترنسكند 2 گیگ رم خوبیه هم سرعت خوب و هم حجم خوب نسبت به لكسار هم ارزون تره
    چند وقت پیش رفته بودم پیش آقای قدیری و ایشون در باره كیفیت خیلی عالی 17-50 سیگما میگفتم
    450 تومان قیمت داره دیاف ثابت 2.8 و نونه عكس هایی هم كه ازش دیدم واقعاَ شاهكار بود در اولین فرصتی كه پول دستم بیاد حتماَ برای خریدش اقدام میكنم و قید او 20 مییمتر رو زدم
    بد نیست روس این لنز هم فكر كنی
    مشكل باتری هم كه گفتی فكر نكنم خیلی جدی باشه و نهایتاَ 10 شات كمتر بتونی عكس بگیری كه البته اگر باتری خیلی برات مهمه میتونی به یه گریژ فكر كنی كه هم این مشكل حل بشه هم دوربین خوشدست تر میشده
    سام مقدم

mgf
    mgf آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

خوب از توضيحتون خيلي ممنونم ديگه در خريد 350d كاملا"مصمم شدم.راستي اين آقاي قديري رو كه همه جا ذكر خيرش هست كجا ميشه ديد؟شايد بتونه در خريد كمكي بهم بكنه.ممنون

تشکر کرده
    1085

نقل قول نوشته اصلی توسط mgf نمایش پست ها
    خوب از توضيحتون خيلي ممنونم ديگه در خريد 350d كاملا"مصمم شدم.راستي اين آقاي قديري رو كه همه جا ذكر خيرش هست كجا ميشه ديد؟شايد بتونه در خريد كمكي بهم بكنه.ممنون
    دیدن مسعود خان سعادت می خواهد که ما هنوز موفق نشدیم انشا الله شما خواهید شد.

به این شماره ها تماس بگیرید
    09126238029
    88741536-88741537
    mgf تشکر می‌کند.
    محمد علی توفیق

vetsina61
    Guest

Wink پاسخ: 400d Or 350d Or D40x

نقل قول نوشته اصلی توسط mgf نمایش پست ها
    اینجور كه مشخصه 400d از لحاظ فني مزيت خاصي بر 350d نداره و بيشتر رو تبليغات متمركزه.فقط ميمونه سليقه كه از نظر ظاهري كدوم رو بپسنديم.
    سلام
    مزيت خاص كه واقعا خاص باشه رو ميتوني با خريد يه دوربين فول فريم تجربه كني يا با داشتن لنزهاي خاص( كه بايد به قيمتاي خاصشون هم توجه بشه و استفاده اي كه ما ازشون ميكنيم ( بحث داشتن وسيله اي كاربردي))
    بجز اون lcd ( كه مسئله سليقه ايه )و dust reduction كه خيلي كارا نيست ولي وجودش بهتر از نبودنشه و با توجه به اينكه نبايد ملاك واسه خريدتون باشه ( dust reduction )..... تو 400 دي مسايل ديگه اي هم هست (مزيتي كه فقط تبليغ نيست!!!!:biggrin:) كه بايد بهش توجه كرد اونم فكوس و color tone در 400 دي هست كه مثل 30 دي canon ميمونه و من نتونستم بيخيالش شم .... ( اون يكم شارپتر بودن 350 دي براي من مهم نيس و شباهتاش به canon 30 d واسم جالبتره ):::big grin::::::big grin:::
    ویرایش توسط vetsina61 : Saturday 8 September 2007 در ساعت 07:53
    Pouyashariat61 تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین