نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: 300d / 350d

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

پیش فرض 300d / 350d

شما فکر می کنید با به بازار آمدن 350 دی منی که تازه 300 دی خریدم ضرر می کردم.
    ( لطفا راستش رو بگید ، دلداری ندهید )
    كاوه قرباني
    Canon EOS 40D + Canon Lens 17-85 mm + Canon EOS Digital Rebel (300D) + Canon Lens 18-55 + Canon Lens 100-300 mm
    Kaveh3727@gmail.com

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

ضرر میکردم ؟ یا میکنم ؟
    ضرر یعنی چی؟
    مگه قراره وقتی شما دوربین میخری ؟ اونم از نوع دیجیتالش ؟ دنیا متوقف بشه؟ موقع خرید حتما این فکر رو داشتی که مدل جدید به بازار خواهد اومد ؟ غیر از اینه؟
    اصلا مهم نیس... ضرر یعنی چی ؟ ضرر مالی؟ دوربینی که خریدی مثلا 6 ماه دیگه 100 تومان ارزون میشه! تو این 6 ماه و این مدت قبل چقدر از دوربینت استفاده کردی ؟ اگه اندازه 100 هزارتومان یا بیشتر استفاده مفید کردی، نمیدونم لذت بردی، تجربه کردی و یا درآمد داشتی... که بحثی نیست...
    اگر هم این مقدار استفاده نکردی ؟(در حقیقت نمی کنی) چرا دوربین خریدی؟ جاش اگه چلوکباب میخوردی احتمالا منفعتش بیشتر بود!
    اما از نظر دیگه ... چه امکانی لازم داری که 300 دی نداره؟ و 350 داره ؟ و ضرر کردی؟ نهایت استفاده رو از 300 دی کردی؟
    مطمئنا که نه! همونطور که تو این یک سال و نیم که Dslr گرفتم هیچ کدوم از دوربین های حدود 2 ملیون تومان برام جذاب نبودن... چون تفاوت آنچنانی با دوربین من نداشتن...مهم نبودن... تا اینکه اتفاق مهمی بیفته ؟ که این اتفاق و پیشرفت قابل ملاحظه بطوری که دوربین دیجیتال شما کهنه و عقب افتاده به نظر بیاد ... به گمان من چیزی حدود 3 سال از زمان ساخت دوربین شما طول خواهد کشید.! فعلا گمانم حدود 2 سال دیگه دوربین بروزی دست شماست!
    لذت ببرید!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

آقا عمر خيلي كوتاهتر از اوني است كه با اين فكرها ها حتي دقيقه اي از اونو بخوايم خراب كنيم.تمام تكنولوژي براي اين خوبه كه شما از ش استفاده كنيد و لذت ببريد و در اين ميان انچه كه مهم نيست پوليست كه بابتش خرج كرديد
    اونم توي دنياي دوربينهاي ديجيتال كه 6 ماه برابر با يك عمر است.

تازه به اين مساله هم فكر كنيد كه اگر الان ميرفتيد و 350 دي ميخريديد احتمالا تا 6 ماه ديگه دوربين 400دي يا .... ميومد و بازهم شما به فكر ميرفتيد. پس خوب از دوربينتون لذت ببريد كه عمر كوتاه است و دنياي وسيعي منتظر عكاسي شماست
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

اگر از نظر تفاوت عکس اين دو دوربين بخوايم نگاه کنيم که اصلا تفاوت چنداني ندارند -اتفاقا به نظر من وقتي قيمت دوربين يک مقدار افت ميکنه شما راحتتر مي تونيد با اون کار کنيد چون ديگه قيمت افت کرده و اين موضوع شما رو از نظر رواني وادار مي کنه راحتتر با اون کار کنيد اون رو همه جا ببريد و کارهايي که رمان گروني اون با اون نمي کرذيذ رو به راحتي انجام بديد -در مورد زمان فروش هم خودش پيش مي ياد و اگر شما نهايت استفاده رو از اون کرده باشيد اصلا ضرر نمي کنيد تازه بعضي اوقات هم قيمت دوربين نو فروش ميره البته منظورم کلاه گزاشتن سر کسي نيست بعضي از افراد جرات خريدن جنس نو رو ندارن -
    من يک دوربين قبليم رو سال 81 با چند تا چيز اضافي خريدم 480 تومان چند ماه پيش فروختم 200 تومان در حالي که بيست هزار تا عکس باهاش گرفته بودم
    به نظر من شما اصلا ضرر نکردين اين دوربين جديد هم که بياد بعد از چند ماه حسابي مياد پايين اين دوربينهاي ديجيتال حالا حالا ها ارزون مي شن به نظر من تا يک سري کارخونه هاي توليد فيلم و کاغذ و اين جور چيزها تغيير کاربري بدن و هماهنگ بشن تکنولوژي ديجيتال با سياست خاصي عرضه ميشه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

بنظر من اين قضيه دوربينها داره مثل «مٌد» مي شه! نه اينکه دوربينها و کلن تجهيزات صنعتي لازم نيست پيشرفت کنن ولي اين کاري که کنون (اينکه نيکون نمي کنه رو نمي دونم دليلش چيه. شايد کم آورده!) داره مي کنه بيشتر براي ايجاد فضاييه براي فروش و يه بازار رقابتي. و الا اگه دوربينتون رو با دوربينهاي چند سال پيش مقايسه کنيد ديگه هيچ شک و شبه ي مغبون شدن از نظر تکنولوژي نداري. مي موننه قسمت مالي که آقا آرش استاده! اصولن چون آدم مايه داريه هر چي بگي مي گه خيالي نيست (دو نقطه دي)
    ویرایش توسط behtash : Sunday 6 March 2005 در ساعت 16:06
    M.Behtash

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghorbani
    شما فکر می کنید با به بازار آمدن 350 دی منی که تازه 300 دی خریدم ضرر می کردم.
    ( لطفا راستش رو بگید ، دلداری ندهید )
    صحبتای دوستان همه درست و به کنار.. ولی از نظر منطقی هم که بخوای فکر کنی
    خوب، ضرر مالی که نه چون 350دی گرونتره! و فقط به خاطر دو مگاپیکسل که موقع چاپ میشه یه بند انگشت کادر بیشتر !! واقعا اونقدر نمیارزه! یه سری امکانات خرد و ریز بیشتر هم داره که با Crack کردن Firmware درست میشه! و تازه بهتر هم میشه! پس اصلا نگران نباش.

البته!! یک چیزی هست و اون اینکه من یه جایی خوندم که آینه 350دی یک درصدی از نور رو از خودش عبور میده و اونو تو LCD پشتش نشون میده!!! یعنی اینطور گفته شده بود که چون کانن به این نتیجه رسیده که دیدن تصویر زنده توی LCD پشت دوربین برای یوزر خیلی مهمه از یک تکنولوژی استفاده کرده که آینه دوربین 60 درصد از نور رو از خودش عبور بده و یوزر بتونه تصویر Live رو تو LCD ببینه!
    شماها چیزی نشنیدین در این مورد؟
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin
    صحبتای دوستان همه درست و به کنار.. ولی از نظر منطقی هم که بخوای فکر کنی
    خوب، ضرر مالی که نه چون 350دی گرونتره! و فقط به خاطر دو مگاپیکسل که موقع چاپ میشه یه بند انگشت کادر بیشتر !! واقعا اونقدر نمیارزه! یه سری امکانات خرد و ریز بیشتر هم داره که با Crack کردن Firmware درست میشه! و تازه بهتر هم میشه! پس اصلا نگران نباش.

البته!! یک چیزی هست و اون اینکه من یه جایی خوندم که آینه 350دی یک درصدی از نور رو از خودش عبور میده و اونو تو LCD پشتش نشون میده!!! یعنی اینطور گفته شده بود که چون کانن به این نتیجه رسیده که دیدن تصویر زنده توی LCD پشت دوربین برای یوزر خیلی مهمه از یک تکنولوژی استفاده کرده که آینه دوربین 60 درصد از نور رو از خودش عبور بده و یوزر بتونه تصویر Live رو تو LCD ببینه!
    شماها چیزی نشنیدین در این مورد؟
    فرق 300دي و 350دي يه كم بيشتر از اون 2 مگاپيكسل و امكانات خرد وريز! است. سرعت بيشتر در آماده بكار شدن / سرعت بيشتر سينك/ بافر بيشتر/ و... چيزايي نيستن كه نه بهش بشه گفت خرد وريز و نه بشه با كرك فيرم وير بهش اضافه كرد.

در مورد آينه 350 دي من چيزي نشنيدم .تگر اينطور بود صحبتي از اون 170 ميلي ثانيه تاريك شدن ال سي دي نميشد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    فرق 300دي و 350دي يه كم بيشتر از اون 2 مگاپيكسل و امكانات خرد وريز! است. سرعت بيشتر در آماده بكار شدن / سرعت بيشتر سينك/ بافر بيشتر/ و... چيزايي نيستن كه نه بهش بشه گفت خرد وريز و نه بشه با كرك فيرم وير بهش اضافه كرد.

در مورد آينه 350 دي من چيزي نشنيدم .تگر اينطور بود صحبتي از اون 170 ميلي ثانيه تاريك شدن ال سي دي نميشد.
    درسته. ولی من با خودم اینطور فکر کردم که اگه من بخوام به خاطر این امکانات 300دلار بیشتر بدم و 350دی بگیرم میارزه که 300دلار دیگه بزارم روش و 20دی بگیرم نه تنها از نظر این امکاناتی که شما اسم بردید خیلی بهتره بلکه یک سری امکانات خیلی اساسی دیگه هم داره: فوکوس 9 نقطه ای و ... که خوب امکانات بیشتر 350دی در مقابل اینها واقعا خرده ریز محسوب میشه (البته به نظر من!) و البته خوب من کاملا به دوربینم عادت کردم و شاید به این خاطره که این ضعف های300دی در مقابل 350دی اونقدر به چشمم نمیاد ولی 20دی وسوسه کنندس کاملا!!! با این وجود حرف شما کاملا درسته.. مخصوصا سرعت بوت شدنش کاملا در مقایسه با 300دی چشمگیره.

راستش در مورد آینه 350دی هم من فقط از قول یک نفر توی فروم های یاهو این مطلب رو شنیدم. هنوز گواه مطمئنی براش ندیدم.
    ویرایش توسط Amin : Monday 7 March 2005 در ساعت 23:06
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

توی دوربین های DSLR فعلا فقط S3 pro Fuji امکان نمایش زنده روی LCD رو داره.... اونم به صورت سیاه سفید...
    اگر همچین چیزی بود که کرکره 20 دی پایین کشیده میشد...
    این نمایش زنده روی LCD به گمان من امکانی خواهد بود که در سالهای آینده به دوربین های حرفه ای DSLR اضافه خواهد شد... چون به گمان من عکاسان خبری به دوربین های کوچک حسادت میکنن و به روی خودشون هم نمیارن! چون این ویژگی بسیاری جاها حلال مشکلات خواهد بود... وقتی که دوربین رو بالای سر میگیری و بجای رئیس جمهور از بادیگارد همسایه پرتره میگیری و ....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

در مورد عبور قسمتي از نور - فکر نمي کنم چنين چيزي ممکن باشه فکر کنم اگر هم بخوان يک دوربين ساده تر در مسير انعکاس آينه مي گذارن تا تصويري معادل تصويري که روي صفحه سنسور مي افته رو سبط کنه و رو مانيتور نشون بده -بزاي داشتن تصوير ذوربينهاي اس -ال -آر در مانيتور کانون وسيله اي به نام "انگل فايندر يا زاويه ياب داره که دو مدل بي و سي که فکر مي کنم گنده ترين زشت ترين و ناکارامد تر ين در نوع خودش باشه
    اين موضوع داشتن تصوير از مانيتور اون هم از نوع مانيتور هاي زيباي چرحان و پيچان شايد تنها موردي باشه که گاهي اوقات باعث ناراحتي من از داشتن دوربين اس-ال-آر ميشه - به نظر من داشتن تصوير از مانيتور براي کسي که ترکيب بندي عکس براش مهم باشه خيلي ميتونه کمک باشه چون با جابجا کردن ذوربين به راحتي کادر مورد نظرش رو پيدا مي کنه و خيلي از اوقات هم يک ترکيب بندي استثنا يي از همين جا بجا کردن به و جود مياد بدون اين که اصلا دهنيت قبليي ذاشته باشيم -يکي ديگه از مخسنات اون اينه که خيلي راحت مي تونيم دوربين رو با استفاده از اجسام براي مدت رمانهاي زيادتر باز بودن ديافراگم دوربين ثابت نگه داريم-براي من که داشتن تصوير از مانيتور و نيوز کمتر در حسايتهاي بالا جذابترين اتفاقي مي تونه باشه که منو به عوض کردن دوربين ترغيب کنه -
    ویرایش توسط siavash : Tuesday 8 March 2005 در ساعت 02:40