صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
Like Tree24تشکر

موضوع: کمک به یک آماتور برای انتخاب Digital Slr

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

Arrow کمک به یک آماتور برای انتخاب Digital Slr

بعد از تقریبا 1 سال عضویت امروز برای اولین بار دارم توی سایت عکاسی پست میزنم !
    تا به حال این قدر توی این فروم نچرخیده بودم . باید بگم wow عکاس های خیلی حرفه ای توی سایت وجود دارن و اطلاعات خیلی مفیدی برای یاد گیری توی تاپیک ها وجود دارن فقط باید وقت گذاشت و تک تک تاپیک ها رو از اول تا آخر خوند...
    در کل عکاسی دات کام یکی از بهترین منابع آموزش عکاسی هست که باهاش برخورد کردم و امید وارم بتونم از اطلاعات و راهنمایی های تمامی بچه های سایت استفاده کنم

مدتی میشه که می خوام یک Digital slr بگیرم و عکاسی رو به شکل حرفه ای شروع کنم
    تجربه کار با اس ال آر رو زیاد ندارم ( چند بار فقط برای تمرین عکاسی کردم ) ولی در کل مدتی میشه که تفریحی با یک Canon powershot sd550 عکاسی می کنم...
    و اینها نتیجه یک سری از کار هام هستند

دوربین :

بودجه ای که برای خرید دوربین ( Body Only ) در نظر گرفتم بین 850 تا 1200 $ هست و جدا از اون حدود 650 $ می خوامم برای خرید لنز و فیلتر و ... استفاده کنم
    ;
    دوربینی که خودم تو نظرم دارم Canon EOS 40D هست که توی سایت های عکاسی تقریبا رتبه نسبتا بالایی گرفته...

لنز :

به خاطر این که تمامی این مدت با دوربین Point & shoot عکاسی کردم اطلاعات زیادی در رابطه با لنز ها ندارم ... یا بهتره بگم کاملا صفر هستم !
    ولی با این حساب یک سری لنز رو انتخاب کردم ولی دقیقا نمیدونم اگه توی مدل خودشون بهترین باشن یا با توجه به قیمتشون بهریتن کیفیت رو بدن...

Canon 50mm f1/8
    یا Canon 50mm f1/4

EF 24mm
    f/1.4L USM
    یا EF 14mm f/2.8L II USM

این ها لنز هایی بودن که از توی سایت اصلی کانون انتخاب کردم

ولی دقیقا نمیدونم اگه انتخاب هایی که کردم درست باشند یا نه...
    استفاده ای که می کنم توی پرتره - ماکرو - لند اسکیپ و سیتی اسکیپ و عکاسی سرعت هست
    چیزی که برام مهمه کیفیت هست و فرقی نمی کنه اگه خود لنز از مدل کانون باشه یا چیز دیگه...

ممنون میشم اگه بچه هایی که این تاپیک رو خوندند لطف کنند و در رابطه با خرید دوربین و یک سری لنز با توجه به بودجه که در نظر گرفتم اهنمایی کنند

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: کمک به یک آماتور برای انتخاب Digital Slr

سلام

خوب شما نسبت به همه ی ما یك برگ برنده دارید و اونم اینه كه ظاهرا در آمریكا زندگی می كنید و مشكلات مارو برای پیدا كردن لنز های مورد نظرتون رو نخواهید داشت.

1- اولین پیشنهادی كه می كنم اینه كه دوربین رو به صورت Body Only نخرید. علتش اینه كه بدنه ی تنهای این دوربین رو كمتر از 1100 دلار نمی تونید پیدا كنید. حالا اگر كیت رو با 135-28 بخرید می شه همونجا با 1150 دلار هم پیدا كرد در صورتی كه این لنز به تنهایی 400 دلار قیمت داره.

لنز 135-28 لنز خیلی فوق العاده ای نیست ولی اگر اینجا رو ببینید خواهید دید كه ارزش خرید رو داره :

http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx

2- هرچند فكر نكنم به 50 میلیمتر فیكس نیازی پیدا كنید ولی این رو بدونید كه خروجی 50 میلیمتر 1.8 و 1.4 تفاوتی با هم ندارند فقط مدل 1.4 كیفیت ساخت و فوكوس خیلی راحت تری داره. به عبارتی عكس گرفتن رو راحت می كنه ولی خروجی تقریبا یا تحقیقا یكیست. این راحتی برای شما 200 و خورده ای دلار هزینه داره. كلا فعلا 50 رو فراموش كنید.

3- شما الان حدود 1150 دلار هزینه كرده اید و یك رنج 28 تا 135 رو دارید پس نیاز به یك لنز واید دارید. پیشنهاد من یك سیگما 20-10 با حدود 450 دلاره. ( توكینا 24-12 یا تامرون 18-11 یا كنن 22-10 هم هستند ولی به نسبت قیمت و كاركرد ظاهرا دوستان سیگما رو بهتر می بینند)

4- خوب 250 دلار تا 1850 دلار باقی مونده كه باهاش نمی شه یه لنز مكرو داشت. برای پرتره هم 135-28 شاید بد نباشه ولی خیلی هم خوب نیست.راهی كه دارید اینه كه فعلن از خیر اولترا واید بگذرید و یك لنز مكرو 100 كنن بگیرید كه هم مكرو خوبیه و هم پرتره های خوبی می شه باهاش گرفت.اونم فكر كنم حدود 400 تا 450 دلار اونجا بشه خرید.

5- راه بعدی اینه كه از خیر مكرو بگذرید و برای پرتره یك 85 میلیمتر f1.8 بگیرید به حدود 350دلار كه البته اگه از 4 بگذرید تا اینجا جمع حسابمون شده حدود 1950 دلار.

6- خوب اگه به نظرتون تركیب دلچسبی نشد بدنه رو ارزونتر كنید ( می تونید صبر كنید تا 450D بیاد و یا یك 400D بخرید)

7- فكر مموری و كیف هم باشید.
    EHSAN2، amirsooki، Gt_Max و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

شما فرمودین كه عكس های پرتره می گیرید ولی لنز هاتون همه تو رنج نرمال و واید هستن.نمی خوای بجای یكیش یه تله بگیری؟

به نظرم مهمترین چیزی كه تو انتخاب لنز ذهن شما رو مشغول كرده f پایینه نه؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    شما فرمودین كه عكس های پرتره می گیرید ولی لنز هاتون همه تو رنج نرمال و واید هستن.نمی خوای بجای یكیش یه تله بگیری؟

به نظرم مهمترین چیزی كه تو انتخاب لنز ذهن شما رو مشغول كرده f پایینه نه؟
    mmm...نه من پرتره نمیگیرم نوشته بودم که از دوربین جدید می خوام چنین اسفاده هایی رو بکنم
    که خوب یکیش همین پرتره هست...
    در رابطه با لنز های slr هم چون تا به حال استفاده ای نکردم اطلاعات زیادی ندارم ممنون میشم اگه در رابطه با لنز تله بهم یکم توضیح بدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

Arrow پاسخ: کمک به یک آماتور برای انتخاب Digital Slr

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    اولین پیشنهادی كه می كنم اینه كه
    ممنون از بابت وقتی که گذاشتی و توضیح دادی

1 - دوربین رو فعلا همین 40D انتخاب در نظر گرفتم مگر این که چیز مشابهی رو با همین قیمت پیدا کنم
    2 تا کمپانی رو برای قیمت سرچ کردم... ( نمیدونم اگه لینک ها فیلتر باشند یا نه ... )

Future Shop و BestBuy

Canon EOS 40D 10.1MP Digital SLR Camera - Body Only
    Price: $1,349.99

Canon EOS 40D 10.1MP Digital SLR Camera With 28-135mm IS USM Lens Kit
    Price: $1,649.99

البته فکر کنم تو مغازه های معمولی با قیمت خیلی کمتری بتونم پیداش کنم

2 - در رابطه با لنز 50mm با چند نفر مشورت کردم و بهم گفتند که برای اول کار می تونم از همین لنز برای پرتره و عکاسی معمولی لند اسکیپ و .. استفاده کنم
    قیمت Canon EF 50mm f/1.8 II توی مارکت 110$ هست که به نظر خودم با توجه به این قیمت و کارکر برای اولین لنز انتخاب خوبی باشه

3 - یک چیز رو من دقیقا متوجه نشدم... دقیقا فرق بین wide lens & wide angel lens چیه ؟!

لنز سیگما 10 - 22 رو سرچ کردم ...

10-20mm F4-5.6 EX DC HSM

650$

اینجا در رابطه با Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM توضیح داده و با توجه به چیزی که گفته خیلی ها کیفیت کانون رو از سیگما بهتر پیدا کردن ولی این طور که متوجه شدم این مورد شانسی هست و زیاد دقیق نیست !

حالا تا 600$ چه انتخاب های دیگه ای میتونم روی آلترا واید داشته باشم ؟

4 - یه خورده گیج شدم... دقیقا فرق بین 2 تا لنز Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM Lens و Canon EF 85mm f/1.8 USM چیه ؟ به نظر میاد شاخت نسباتا یکسانی داشته باشند یا این طور به نظر من میاد ؟!
    چه امکاناتی رو 100mm داره که 85mm نداره ؟ و چرا برای پرتره 85mm رو انتخاب کردی ؟
    اینجا هم به شکل عکس تفاوت ها رو مشخص کرده ولی باز هم به اون شکل تفاوت رو توی کارایی این 2 تا لنز متوجه نشدم...

5 - فکر کنم اگه کار هایی رو که می خوام با دوربین و لنز بکنم دسته بندی کنم راحت تر بتونم نتیجه گیری کنم...
    بیشترین استفاده من از این دوربین به ترتیب برای
    1 - portraiture
    2 - macro
    3 - cityescape

بودجه لنز رو 850$ کردم
    زیاد اهمیتی نداره اگه نتونم 3 تا لنز رو همزمان تهیه کنم
    ترجیه میدم 2 تا لنز خوب با کیفیت بالا داشته باشم تا 3 تا لنز نسبتا نرمال
    ممنون میشم در رابطه با این شرایط هم بهم یه خورده توضیح بدی که چه انتخاب هایی می تونم داشته باشم

تشکر کرده
    13937

سلام

بدنه رو كه Amazon می ده 1150 دلار :

کد:
    http://www.amazon.com/Canon-40D-10-1MP-Digital-Camera/dp/B000V5P90K
    بدنه با لنز 135-28 رو دیدم اینجا می ده 1125 دلار ولی فكر نكنم سایت مطمئنی باشه :

کد:
    http://shop.interactive-studio.org/pn/155234_Canon-Eos-40d-Slr-Camera-W-ef-28-135-Is-free.htm
    ولی B&H كه ظاهرا معتبره می ده 1375 دلار :

کد:
    http://www.bhphotovideo.com/c/product/518570-REG/Canon_1901B017_EOS_40D_SLR_Digital.html
    خلاصه قیمت های خیلی پایینی روی اینترنت دیده می شه كه ما اینجا نمی دونیم تا چه حد صحت داره. مثلا 50 میلیمتر رو من 90 دلار هم دیده ام ولی قیمت های شما هم خیلی بیش از قیمت هاییست كه اینجا و اونجا ( مثلا در فوروم های Dpreview ) می شنویم.

ضمنا من فكر می كردم شما سابقه ی عكاسی با SLR دارید ولی اینجوری كمی راهنماییتون سخت شد. اون 100 میلیمتر فرقش با 85 اینه كه اولی لنز مكرو است و فرقی هم بین واید انگل و واید نیست.

به نظرم شما فعلا بدنه رو با یك لنز كیت ( 85-17 یا 55-18 یا 135-28 ) بخرید و كمی كار كنید بعد كه كمی وارد شدید و علاقمندی هاتون روشن شد راحت تر می تونید لنز بخرید.
    EHSAN2 و Gt_Max تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

تا به حال از آمازون برای خرید ا وسیله الکتریکی نکردم و اگه زمانی مشکلی باهاش پیش بیاد به این سادگی برای تعویض یا تعمیر فرستاده نمیشه..
    نه متاسفانه جز چند بار استفاده امتحانی تجربه کار با اس ال آر رو ندارم و از نحوه دقیقا عملکرد لنز ها هم فعلا چیزی نمیدونم...
    ولی با توضیحاتی که دادی فکر کنم یکی از همون کیت دوربین رو با یکی از لنز ها بگیرم...
    مرسی از بابت راهنماییت :)

تشکر کرده
    13937

سلام

اونجا از این آفر های عجیب هم هست :

http://cgi.ebay.com/Canon-EOS-40D-Di...QQcmdZViewItem
    Gt_Max تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

سلام.....
    1 - portraiture
    2 - macro
    3 - cityescape
    آیا به روز بودن دوربین مهمه؟؟؟؟

اگه این طور نیست الان بهترین زمان برای خرید 30D است. دوربینی با ارزش و کم قیمت.
    اینم پیشنهاد من:
    Canon EOS 30D+لنز کیت 135-28
    برای پرتره و ماکرو Canon EF 100mm f/2.8 Macro
    برای cityescape همSigma 10_20
    Amir Mohebi، Gt_Max و farhad44 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

دوست عزیز بنظرم آقای فرهاد خان پیشنهاد های درستی میده. بنظر من هم 40دی انتخاب صحیحی است اما بدون لنز های خوب اصل خرید واسه 40 دی میره زیره سوال. من اگر جای شما بودم با خرید 40دی سعی میكردم شده 1 لنز خوب بخرم اینكارو میكردم ولی پولش رو واسه دو یا 3تا لنز تقسیم نمیكردم. در مورد خرید اینترنتی هم حق با شماست واسه اینكه مشكلی پیش بیاد همیشه جوایگو نیستند. قیمت های خیابان هم معمولا بالاتره(بدون احتساب هزینه پست خرید اینترنتی كه یه داستان جداست و شما بهتر از من میدونی) اما شما جایی هستی كه حق انتخاب داری. این لیست رو یه نگاهی بنداز اطلاعات بدی توش نیست. اگر نتونی واسه 40 دی لنزهای خوب بگیری منطق میگه باید بری سراغ 30دی یا 400 دی ...... به این لینك هم نگاه كن اطلاعات خوبی داره. خوش باشی....
    http://www.lensplay.com/lenses/lens_list.php
    ویرایش توسط QashQai : Friday 8 February 2008 در ساعت 21:41 دلیل: متن در پرانتز از قلم افتاده بود اضافه گردید
    Gt_Max و farhad44 تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین