صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: شك خيلي زياد، لطفا من مطمئن كنيد!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Forum Manager
    بله، مینولتا معمولا عکسهایش دارای سچوریشن پایینی است و شارپنس آن کم است.

- برای عکاسی در شب نیکون بخاطر داشتن مد بالب تا 5 دقیقه امکانات بیشتری دارد.
    - بله، با قرار دادن دوربین در مد S یا اولویت شاتر می توان بدون تغییر در ایزو شاتر را بالا برد. البته قاعدتا دیافراگم بازتر می شود.

اگر کیفیت را به امکانات ترجیح می دهید مینولتا قاعدتا از لیست انتخابتان حذف می شود، الیمپوس هم با وجود کیفیت بالا ولی در انتهای حدود لنز افت کیفیت دارد. بنابر این بین نیکون 800 و pro1 باید انتخاب کنید که من هم با استدلال نعما موافقم. برای زوم 8 برابر داشتن لرزه گیر از نان شب هم واجبتر است. تنها عیب اعصاب خورد کن نیکون کندی عملکرد دوربین (در فوکوس و ضبط تصاویر روی کارت حافظه و اماده بکار شدن ) است که در بعضی مواقع بدجوری حال آدم را می گیرد! وگرنه کیفیتش حرف ندارد.
    1- آيا واقعا در 8800 اصلا نمي توان از مانول فاكوس استفاده كرد؟ از نظر شما حرفه ايها اين چقدر اهميت دارد؟
    2- آيا با افزايش سرعت كارت حافظه، مشكل سرعت اين دوربين حل نمي شود؟ اگر مي شود چقدر تاثير دارد؟

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

در مورد قیمت .. میدانید که میتوانید 300 دی کنون بخرید... قلک بزرگی هم برای لنز و لوازم جانبی روی میزتان قرار دهید...
    اما چرا این سوال رو کردم؟ بخاطر اینکه عکاسی در شب و مونیتور چرخان و زوم بالا و لرزه گیر و این حرفا حس کردم به کار عکاسی تبلیغاتی زیاد نمیاد... ولی اگر برای استفاده عمومی میخواهید... هر کدام استفاده خودشون رو دارن..

اما در مورد فوکوس دستی... گمان میکنم ماهی یک بار هم به کار نیاد! البته بسته به نوع استفاده شما داره....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

نميدونم كه شما چقدر دقيقا تحقيقات كرديد اما بعد از مدت چند ماه تحقيق و بدست آوردن اطلاعات و منطبق كردن اونا بر نيازهام من pro1 رو خريدم.

مينولتا دوربين خوبيه ولي مشكلات كيفيتي زيادي نسبت به كنون داره كه من رو منصرف كرد از خريدش. اليمپوس ccd سوني رو داره و خوب تقريبا مشخص ميشه كه چي هست!!!!!!!!!!!!!

تكليف خودتون رو مشخص بايد كنيد كه لرزه گير ميخوايد يا نه......كنون از همه كم حجم تره و اين براي من خيلي مهم بود همينطور لنز وايدش كه نيكون نداره!!!!.......اگر بدنبال بهترين رنگ هستيد من كنون رو توصيه ميكنم....اما اگه دست لرزاني داريد يعني سابقه عكاسي كمي با آنالوگ داريد.... شايد نيكون يا مينولتا بهتر باشه....................مراقب لنز نيكون هم باشيد ....خيليها از دستش ميناليدن........همينطور فوكوس دستيش............كه تقريبا خيلي اشكال داره.

يه جايي لرزه گير نيكون و مينولتا مقايسه شده بود.....مال مينولتا فوق العاده بهتره(!

يه توصيه بسيار خوب كه ميتونم بكنم اينكه تو سايتا دنبال كسايي باشيد كه كارشون مثل خودتون هستن....اون موقع ميتونيد بفهميد از چه دوربيني استفاده ميكنن......كنون بدرد استوديو اصلا نميخوره!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط physboy
    نميدونم كه شما چقدر دقيقا تحقيقات كرديد اما بعد از مدت چند ماه تحقيق و بدست آوردن اطلاعات و منطبق كردن اونا بر نيازهام من pro1 رو خريدم.

مينولتا دوربين خوبيه ولي مشكلات كيفيتي زيادي نسبت به كنون داره كه من رو منصرف كرد از خريدش. اليمپوس ccd سوني رو داره و خوب تقريبا مشخص ميشه كه چي هست!!!!!!!!!!!!!

تكليف خودتون رو مشخص بايد كنيد كه لرزه گير ميخوايد يا نه......كنون از همه كم حجم تره و اين براي من خيلي مهم بود همينطور لنز وايدش كه نيكون نداره!!!!.......اگر بدنبال بهترين رنگ هستيد من كنون رو توصيه ميكنم....اما اگه دست لرزاني داريد يعني سابقه عكاسي كمي با آنالوگ داريد.... شايد نيكون يا مينولتا بهتر باشه....................مراقب لنز نيكون هم باشيد ....خيليها از دستش ميناليدن........همينطور فوكوس دستيش............كه تقريبا خيلي اشكال داره.

يه جايي لرزه گير نيكون و مينولتا مقايسه شده بود.....مال مينولتا فوق العاده بهتره(!

يه توصيه بسيار خوب كه ميتونم بكنم اينكه تو سايتا دنبال كسايي باشيد كه كارشون مثل خودتون هستن....اون موقع ميتونيد بفهميد از چه دوربيني استفاده ميكنن......كنون بدرد استوديو اصلا نميخوره!
    جناب physboy ، خيلي ممنون از نصيحتهايي كه كردين!

اما چرا pro1 بدرد استوديو نمي خوره ؟ بقيه چي؟
    لطفا نظرتون را درباره pro1 كه بعد از اين همه تحقيق تهيه كردين بگين، معايب و مزاياش كه از نظرتون خيلي مهم هست؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

بين هشت مگاپيكسليها فقط سوني بهترين فكر رو براي استوديو كرده...چون معمولا استوديو محيظ كم نوريه و يا نور مصنوعي داره..........ميتونه مشكلاتي رو بوجود بياره كه سوني با نايت فريمينگ تا حدودي حل كرده اين موضوع رو....البته به نظرم مينولتا و اليمپوس هم د راين زمينه كاري كردن ولي سوني قابل توجه تره!

خب من نيازهام و علائق خودمو برجسته كردم و در نهايت pro1 گرفتم.
    براي من اينكه اين دوربين كيفيت خوبي داره در ساخت و همينطور جاگير نيست و ميشه عكسهاي پانوراما گرفت باهاش و در آخر LCD چرخانش
    خيليها ميگن كه چرخان بودنش مزيتي نيست ولي براي من بود....چون وقتي خواستم از آنالوگ بيام تو ديجيتال.... ميخوام كه بهترين استفاده ها رو ازش ببرم......چرخان بودن اين امكان رو به من ميده كه كادرهاي جذابتري به توجه به رفع بعضي از محروميتهاي جسمي در بعضي از شرايط خاص بدست بيارم!!!!!!!!!!!
    اينكه لنز خوبي داره....چون تنها لنز كنون و لايكاي لوميكس بود كه اختلال رنگ رو از بين ميبرن و در نتيجه رنگهاي واقعيتري داريم.
    بيشترين اشكالش در تاخير شاترش ميتونه باشه به نظرم كه نسبتا زياده. ناينكه نويز بيشتري داره زياد مهم نيست. چون ممكنه از هر صد عكس يكي در قايسه با مثلا دوربين ديگه ايي در همين رده،نويز بيشتري داشته باشه! بهتره نمونه عكساها رو ببينيد تا متوجه بشيد!
    فوكوس اين دوربين هم در زوم بالا مشكل داره. نميدونم تا چه حد دوربيناي ديگه بهتر باشن اونارو امتحان نكردم.
    از نظر امكانات آماري هم...اينكه هيستوگرام زنده نداره يه عيب محسوس ميشه!

اگه بازم سوالي بود بپرسيد...فعلا چيزي به ذهنم نميرسه!

موفق باشيد.
    ویرایش توسط physboy : Thursday 14 April 2005 در ساعت 23:09

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نكاتي كه Physboy گفت خيلي جالب بود. بنظر من ايشون به بهترين روش ممكن دوربين خودشون رو خريدن. چرا؟ چونكه خريد دوربين ديجيتال هم خيلي مشكل است و هم شبيه خريد بقيه وسائل نيست. شما ممكن است كلي تحقيق بكنيد و صدها مگ اطلاعات از اينترنت بگيريد و با خيليها هم مشورت كنيد ( كه البته همه اينا هم لازم است) اما اينا در نهايت برا ي خريد كافي نيست. چون هر دوربيني يه خوبيهايي داره و يه بديهايي. شما بايد ببينيد كه اولا سليقه شخصيتون چيه( مثلا بعضيها از قيافه كول پيكسها خوششون نمياد يا از قيافه اف 828 ، حالا بيا و هزار بار تعريف كن، خب خوشش نمياد و به دلش نميچسبه ديگه! اگرهم بره اونا رو بخره هميشه دل چركينه!) دوم اينكه اولويت شما چيه؟ شايد براي رعايت اولويت خودتون دوربيني بگيريد كه همه ميگن فلان عيب رو داره اما براي شما مهم نيست چون شما به ناز ديگه اي از دلبر ديجيتاليتون دلخوش كرده ايد! و اين درست است.
    ویرایش توسط nmroshan : Saturday 16 April 2005 در ساعت 00:19
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه 2004 آواتار ها
    تشکر کرده
    10

این چه لوس بازی ایه که دوربین های حرفه ای و حرفه ای نما Lcd چرخان ندارن؟ واقعا چیز به درد بخوریه!

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

منظور از حرفه ای یا نیمه حرفه ای چیه؟ اگه منظور Dslr هاست ؟ امکان فنی شو ندارن! چون Lcd فقط برای نمایش عکسها به کار میاد...(البته به جز فوجی S3 که تکنولوژی نابالغی برای این منظور داره....)
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: شك خيلي زياد، لطفا من مطمئن كنيد!

سلام یکی از دوستانم یک نیکون 5700 داره که توی مسافرت سوییس دچار مشکل میشه و میده نمایندگی دوبی اونها هم مجانی تعمیرش میکنند, ظاهرا CCD شو عوض میکنن ,بعد دوستم احساس میکنه که عکساش به قرمزی میزنه !! این قابل اصلاحه ,مثلا از طریق Firmware یا نه?در ضمن به 250 تومن میارزه که بخرمش??!!! لطفا نظرتونو بگین!!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

پیش فرض پاسخ: شك خيلي زياد، لطفا من مطمئن كنيد!

براي 5700 firmware جديدي عرضه نشده و قابل تغيير نيست. ممكن است تغييرات در رنگ بخاطر نوع سنسور جديدي باشد كه استفاده شده و دوربين بر اساس آن قبلا طراحي و كاليبره نشده. به هر حال ممكن است با وايت بالانس دستي مشكل حل شود، ضمنا با كمي اديت نرم افزاري هم مشكل حل مي شود.
    در مورد قيمت بستگي دارد. از لحاظ ساخت و كيفيت 5700 جزو دوربينهاي بسيار خوش ساخت تاريخ دوربين هاي ديجيتال است. ولي در مقابل دوربينهاي امروزي مثلا مثل S3is كانن و بقيه از لحاظ كيفيت تصوير و امكانات چيزي براي گفتن ندارد. چون حداقل مربوط به 5 سال پيش است و دراين 5 ساله از لحاظ تكنولوژيكي در دنياي ديجيتال اتفاقات زيادي رخ داده است.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین