صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23

موضوع: شك خيلي زياد، لطفا من مطمئن كنيد!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Unhappy شك خيلي زياد، لطفا من مطمئن كنيد!

با عرض سلام خدمت تمامي مديران و اعضاي اين سايت، من بار اولي است كه پيغام ارسال مي كنم، قبل از هر چيز بايد بگم واقعا قوي بودن اين سايت جاي تقدير دارد.

يك ماه و نيم هستش كه من بين 3 دوربين كاملا شك دارم، براي اطلاع چيزي حدود 150meg فايل دانلود كردم و...
    كار من در زمينه گرافيك و تبليغات هست لذا زيبايي رنگها و كيفيت كاملا برام اهميت دارد. 3 دوربين من عبارتند از:
    1) Canon pro1
    2) nikon 8800
    3) olympus 8080

براي هر كدام معايب و مزايايي را نتيجه گرفتم، اما صحت و نتيجه گيري را بر عهده شما مي گذارم :

pro1:
    معايب: 1- عدم نمايش زنده هيستوگرام 2- نويز زياد 3- بلااستفاده بودن iso هاي بالا
    مزايا: 1- رنگهاي زيباتر 2- طراحي زيبا 3- lcd چرخان و باكيفيت

nikon 8800:
    معايب : 1- مانول فاكوس خيلي بد 2- خرابي موتور بعلت سنگيني لنز 3- كنترل ندارد
    مزايا: 1- زوم بالا 2- لرزه گير 3- نويز كمتر

olympus 8080:
    معايب : 1- مانيتور غير چرخان 2- زوم پايين 3- پاناروما فقط روي xd كارت
    مزايا: 1- ماكرو عالي 2- نمايش زنده هيستوگرام 3- خوشدستي فوق العاده

در ضمن من دوربين را از آمريكا دارم خريداري مي كنم كه pro، چيزي حدود 100$ از بقيه ارزونتر است، نظر اصلي خودم روي nikon 8800 است اما در فروم هاي خارجي همه از بدي مانول فاكوس آن خيلي گله مي كنند آيا واقعيت دارد؟

بنا به توضيحات هزار و يكشبي كه دادم و مطمئنم كه فهميدين كه چقدر من قاطي كردم، لطفا يك دوربين را براي من انتخاب كنيد. ( در ضمن احتمال خرابيش هم كم باشه، ميدونيد چرا ديگه...)

با تشكر

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

در این رده چرا روی Minolta A2 فکر نکرده اید؟ این دوربین از لحاظ مشخصات و امکانات از بقیه قویتر است و نزدیکترین دوربین به SLRها می باشد. البته معایبی هم مثل شارپ نبودن تصویر دارد. ولی زوم خوب و ثابت کننده تصویر بسیار عالی و موثر دارد.
    به هر حال، در مورد نیکون احتمال خرابی موتور لنز در صورت عدم نگهداری خوب از دوربین وجود دارد، چون لنز سنگین است و ظاهرا سیستم حرکتی لنز و چرخدنده ها بیشتر از پلاستیک ساخته شده اند. در مورد بدی فوکوس دستی اگر 8800 هم مثل 5700 و 7800 باشد تقریبا فوکوس دستی دوربین بدرد زیادی نمی خورد. چون بدون اینکه تصویر را بزرگ کند فوکوس دستی کار میکند و در چنین شرایطی بخصوص اگر کمی نور یا شرایط نامناسب باشد اصلا نمی توان تشخیص داد که فوکوس انجام شده یا نه. ولی این دوربین دقت تصویر و رزولوشن بسیار خوب و تصاویر واقعی و شفافی دارد.
    C8080 در این بین بهترین کیفیت تصویر و عملکرد را دارد، ولی لنز خوبی ندارد و محدوده عملکرد لنز محدود است. ولی زوم بالا و ثابت کننده تصویر دارد.
    Pro1 از لحاظ کیفیت تصویر و رنگ و ساخت خوب است ولی بخاطر نویز و وجود فرینجینگ زیاد مورد توجه واقع نشده است.
    با این شرایط انتخاب بین این دوربینها بسیار سخت می شود. ولی اگر من بخواهم بخرم اولویت انتخابم احتمالا اینگونه خواهد بود:
    1- Minolta A2
    2- Nikon 8800
    3- Canon Pro1
    4- Olympus C8080

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

خيلي متشكرم جناب آقاي شهبازي،

خوب يك شك ديگر به شكهام اضافه شد، من همين الان ميرم و نمونه عكسهاي اين دوربين را search مي كنم خبرش بهتون مي دم.
    در ضمن يك سئوال ديگه آيا pro1 هم مثل نيكون در مانول فاكوس مشكل دارد؟

تشکر کرده
    298

فکر می کنم منوال فوکوس pro1 بد نباشد. دوربین های کانن معمولا با زوم کردن ناحیه مرکزی تصویر شرایط خوبی را برای فوکوس دستی ایجاد می کنند. بخصوص که این دوربین رینگ فوکوس هم دارد که کار را راحتتر میکند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

خوب من نمونه عكسهاي a2 رو بررسي كردم اما متاسفانه خيلي رنگهاي بي حالي در حالت معمولي دارند (البته شايد با تنظيم هاي خاص بشود كاري كرد!) همچنين اصلا شارپ نيستند، امكانات خيلي زيادي هم داشت اما خوب شايد هميشه بهينه بودن امكانات از زياد بودن آنها بهتر باشد، با اين حال من فكر مي كنم تنها برتريA2 نسبت به pro1 براي من تنها در لرزه گيرش بوده است.
    ترجيحا زمينه انتخابهايم را كوچكتر مي كنم:
    pro1 و nikon8800
    چند سئوال : ( البته يك كمي آماتور هست!)
    1- كدام يك از اين دوربينها در شب بهتر عكس مي گيرند؟
    2- آيا براي اين دوربين ها مي توان بدون بالا بردن ايزو، سرعت شاتر را اضافه كرد؟ ( در هنگامي كه نور كافي داشته باشيم)
    ویرایش توسط Behnam_bm : Wednesday 13 April 2005 در ساعت 12:47

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

از ايندو نيكون 8800 انتخاب بهتري است به 3دليل
    1- لرزه گير: اهميت انرا نبايد دست كم بگيريم . براي اين لنزهاي زوم بالا بدن لرزه گير بودن دوربين، عملا مصيبتي است.
    2- وجود هيستوگرام لايو: براي دوربينهاي SLR-like بسيار واجب الوجود! است. و كمك بزرگي خواهد بود براي نورسنجي دقيق( بدون ان تكيه شما بر ال سي دي خواهد بود كه بسيار ناقص و ناكافي است. وبعد در كامپيوتر خواهيد ديد كه نورسنجيتان دقيق نيست.)
    3- مشكلات Vignetting و Fringing و Distortion هم كه در كانن يك عيب محسوب ميشود. در حاليكه نيكون در هر دو طرف طيف زوم لنزش بهتر عمل ميكند
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    298

بله، مینولتا معمولا عکسهایش دارای سچوریشن پایینی است و شارپنس آن کم است.

- برای عکاسی در شب نیکون بخاطر داشتن مد بالب تا 5 دقیقه امکانات بیشتری دارد.
    - بله، با قرار دادن دوربین در مد S یا اولویت شاتر می توان بدون تغییر در ایزو شاتر را بالا برد. البته قاعدتا دیافراگم بازتر می شود.

اگر کیفیت را به امکانات ترجیح می دهید مینولتا قاعدتا از لیست انتخابتان حذف می شود، الیمپوس هم با وجود کیفیت بالا ولی در انتهای حدود لنز افت کیفیت دارد. بنابر این بین نیکون 800 و pro1 باید انتخاب کنید که من هم با استدلال نعما موافقم. برای زوم 8 برابر داشتن لرزه گیر از نان شب هم واجبتر است. تنها عیب اعصاب خورد کن نیکون کندی عملکرد دوربین (در فوکوس و ضبط تصاویر روی کارت حافظه و اماده بکار شدن ) است که در بعضی مواقع بدجوری حال آدم را می گیرد! وگرنه کیفیتش حرف ندارد.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

در مورد بالا بردن سرعت شاتر، لنز كانن سريعتر است كه دستتان را باز خواهد گذاشت براي اين كار.

واما يه نكته: با توجه به نيازي كه به عكاسي در شب و ايزو بالا و .... در صحبتهايتان مشخص است، چرا به خريد يك SLR كه تقريبا در همين حدود قيمت هم هست فكر نميكنيد؟ آيا دليل خاصي دارد كه ميخواهيد SLR-Like بگيريد؟
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

همه صحبتها شده! ولی از اول هم این سوال برای من هم مطرح بوده!
    که شما اصلا منظور از فعالیت تبلیغاتی خودتون رو نگفتین؟
    یعنی قراره با این دوربین عکس صنعتی و تبلیغاتی بگیرید ؟ در آتلیه عکس بگیرید ؟ در فضای باز عکاسی کنید ؟ یا چون کار گرافیک میکنید از عکسهای خوش رنگ و رو خوشتان میاد...
    اگر این مسایل رو روشن کنید ... همانطوری که جناب روشن گفتن... شاید پیشنهاد ما هیچ کدام از این دوربین ها نباشه...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash
    همه صحبتها شده! ولی از اول هم این سوال برای من هم مطرح بوده!
    که شما اصلا منظور از فعالیت تبلیغاتی خودتون رو نگفتین؟
    یعنی قراره با این دوربین عکس صنعتی و تبلیغاتی بگیرید ؟ در آتلیه عکس بگیرید ؟ در فضای باز عکاسی کنید ؟ یا چون کار گرافیک میکنید از عکسهای خوش رنگ و رو خوشتان میاد...
    اگر این مسایل رو روشن کنید ... همانطوری که جناب روشن گفتن... شاید پیشنهاد ما هیچ کدام از این دوربین ها نباشه...
    در حال حاضر حرفه گرافيك من خيلي شديد نيست، معمولا براي علاقه خودم و احتياج اطرافيان، نه بصورت يك شغل تمام وقت. اين موضوع را هم از اين لحاظ مطرح كردم كه مسلما به شارپي و شفافيت و زيبايي رنگها به علت يكي از كاربردهاي اين دوربين براي من كه استفاده در زمينه گرافيك است، نياز دارم اما همه چيز براي اين نيست، چون استفاده هاي متنوع ديگري مثل بقيه هم مد نظرم است لذا فكر مي كنم يك دوربين slr كمي براي من دست و پا گير باشد، البته مطمئنا اگر قيمت يك دوربين SLR با لنز و امكانات اين دوربينهاي شبه SLR ،توي همين رنج باشد البته SLR را انتخاب مي كنم اما تا جايي كه من ميدونم بايد يك چيزي حداقل300 هزار توماني بيشتر خرج كنم!

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین