صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 67
Like Tree159تشکر

موضوع: کیت نظافت دوربین

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

درود

بهترین وسیله که متاسفانه در ایران هم پیدا نمیشود استفاده از gel stick ها است که در قاب های آلومینیومی عرضه میشوند. ساختار اینها شبیه به یه مداد هست که جنس یدنه از پلاستیک و بر روی آن قسمت ژل مانندی به رنگ آبی و نرم وجود دارد. یه بسته کاغذ ویسکوز 20 تایی هم درون این جعبه آلومینیومی قرار دارد. هر وقت که سنسورتون کثیف شد کافیه تا سر این ژل رو روی سنسور بذاری به صورت عمود بذارید و با فشاری در حد متوسط ( نه کمتر و نه بیشتر) به سنسور فشار وارد کنید و ژل رو بردارید و اون رو بچسبونید به سطح کاغذ مخصوص تا ذرات غبار جذب کاغذ شوند. این کار برای تمام سطح سنسور یا جاهایی که لک یا غبار هست انجام میشود.

بعد از مدتی استفاده از میزان چسبندگی اون ژل کاسته میشه که کافیه اون رو بگیرید زیر آب که خاصیت چسبندگیش از قبل هم بهتر میشه.
    یه موی خیلی ریز شبیه به کرک فرش روی سنسور من بود که با دمنده از بین نرفت ولی با این ژل به طور کامل سطح سنسور رو تمیز کردم بدون اینکه آسیبی به سنسور برسه.

توجه کنید که هیچ وقت نباید قسمت آبی رنگ ژله ای رو لمس کنید.
    msh2200، mh.noori، nicebluesky و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه abehrooz آواتار ها
    تشکر کرده
    610

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود

بهترین وسیله که متاسفانه در ایران هم پیدا نمیشود استفاده از gel stick ها است که در قاب های آلومینیومی عرضه میشوند. ساختار اینها شبیه به یه مداد هست که جنس یدنه از پلاستیک و بر روی آن قسمت ژل مانندی به رنگ آبی و نرم وجود دارد. یه بسته کاغذ ویسکوز 20 تایی هم درون این جعبه آلومینیومی قرار دارد. هر وقت که سنسورتون کثیف شد کافیه تا سر این ژل رو روی سنسور بذاری به صورت عمود بذارید و با فشاری در حد متوسط ( نه کمتر و نه بیشتر) به سنسور فشار وارد کنید و ژل رو بردارید و اون رو بچسبونید به سطح کاغذ مخصوص تا ذرات غبار جذب کاغذ شوند. این کار برای تمام سطح سنسور یا جاهایی که لک یا غبار هست انجام میشود.

بعد از مدتی استفاده از میزان چسبندگی اون ژل کاسته میشه که کافیه اون رو بگیرید زیر آب که خاصیت چسبندگیش از قبل هم بهتر میشه.
    یه موی خیلی ریز شبیه به کرک فرش روی سنسور من بود که با دمنده از بین نرفت ولی با این ژل به طور کامل سطح سنسور رو تمیز کردم بدون اینکه آسیبی به سنسور برسه.

توجه کنید که هیچ وقت نباید قسمت آبی رنگ ژله ای رو لمس کنید.
    اصلا تو ایران نیست ؟؟؟
    قیمت دلاریش چنده ؟؟
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط abehrooz نمایش پست ها
    اصلا تو ایران نیست ؟؟؟
    قیمت دلاریش چنده ؟؟
    والا منم از طریق یکی از بچه های فروم که دوست ایشون از آمریکا می یومدند ایران تهیه کردم و فکر نمی کنم تو اروپا هم پیدا بشه.

قیمتشم 34 تا 45$ خوبیش اینه که دیگه یکبار مصرف نیست. حتی کاغذ هاشون هم جدا میفروشند. فکر کنم قیمت یک بسته کاغذ 20 تایی حدود 15$ هست.

Sensor Gel Stick: Safely Clean Your Sensor Like They Do at the Service Center

Amazon.com : Sensor Gel Stick : Camera & Photo

اگه از بستگانتون تو آمریکا یا کانادا هستند بهشون سفارش بدید میارند.
    msh2200، mh.noori، abehrooz و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

این اسپری های هوا چطوره ؟؟
    یه مایعی بود دوستی می گفت 50دلار قیمتشه ؟؟ خیلی هم کم بود
    اسپری های هوا برای تمیز کردن سنسور اصلا مناسب نیست. با توجه به اینکه داخل این اسپری ها هوای به شدت فشرده شده قرار داره وقتی که اسپری می کنید هوا رو با شدت هر چه تمام تر به سطح سنسور میدمه که باعث صدمه زدن به سنسور میشه. این اسپری ها بیشتر برای تمیز کردن بدنه دوربین و لنزها و شیارهایی که امکان تمیز کردن با دستمال وجود نداره مناسبه تا با پاشش پر قدرت هوا ذرات گرد و غبار رو از اون شیار ها در بیارند.

شما اگه سنسورتون مشکلش با دمنده حل نشد یا باید از gel stick استفاده کنید یا محصولات visible dust که جناب چگینی هم اشاره فرمودند یا بدید تعمیرگاه مرکزی تا براتون تمیزش کنند.

محصولات visible dust تو ایران هست اما کمیابه باید بگردید تا پیدا کنید.
    msh2200، mh.noori، abehrooz و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    610

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    والا منم از طریق یکی از بچه های فروم که دوست ایشون از آمریکا می یومدند ایران تهیه کردم و فکر نمی کنم تو اروپا هم پیدا بشه.

قیمتشم 34 تا 45$ خوبیش اینه که دیگه یکبار مصرف نیست. حتی کاغذ هاشون هم جدا میفروشند. فکر کنم قیمت یک بسته کاغذ 20 تایی حدود 15$ هست.

Sensor Gel Stick: Safely Clean Your Sensor Like They Do at the Service Center

Amazon.com : Sensor Gel Stick : Camera & Photo

اگه از بستگانتون تو آمریکا یا کانادا هستند بهشون سفارش بدید میارند.
    ممنون تو امریکا متاسفانه کسی رو ندارم ولی تو اروپا و آسیا هستن دوستان
    البته ازطریق آمازون هم فکر کنم بشه تو اروپا خرید کرد
    واقعا طراحی خاصی داره فکر کنم از تمیز کردم با مایعات مخصوص ضررش برای سنسور کمتر باشه چون در دراز مدت و استفاده زیاد اون مایع ها معلوم نیست چه بلایی سر سنسور بیاد
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

واقعا طراحی خاصی داره فکر کنم از تمیز کردم با مایعات مخصوص ضررش برای سنسور کمتر باشه چون در دراز مدت و استفاده زیاد اون مایع ها معلوم نیست چه بلایی سر سنسور بیاد
    درود
    شرکتی هم تحت نام Green Clean هست که برای سنسور محصولی با دو پارو (مرطوب و خشک) داره!
    Sensor Cleaning System

اگر گیرتون بیاد، این هم خوبه ولی پیشنهاد می کنم قبلش در نت سرچ کنید و فیلم های تمیز کردن سنسور (با این وسیله یا پارو های دیگر) را مشاهده بفرمایید!
    یک لم کوچکی داره که رعایتش برای تمیز کردن بهتر سنسور مفیده!
    در خصوص اسپری هوا، این اسپری با اسپری موجود فرق می کنه و گاز دی اکسید کربن هست! (البته کم گیر میاد)
    اگر لکه شما بصورت لکه شوره زدگی هست (ناشی از تبخیر مواد مرطوب یا چرب از سطح سنسور) باید بصورت مرطوب تمیز شود!
    و لذا یا باید دنبال مواردی که عطاجان گفتن باشید یا محلولی که جناب چگینی فرمودند!
    و یا بگردید و این ست که لینکش را گذاشتم پیدا کنید! که شامل دو پارو هست و ابتدا با پارو مرطوب سطح سنسور تمیز می شود و بعد با خشک جهت اطمینان از خشک شدن سنسور استفاده می شود!
    آخرین راه هم مراجعه به شرکتهایی هست که این کار را انجام می دهند مثل تعمیرگاه مرکزی!
    یک راه غیر استاندارد هم هست که اگر راه های بالا جواب نداد و یا خیلی عجله داشتید بفرمایید تا بگم ولی بنده مسئولیتی قبول نمی کنم
    ارادتمند
    mh.noori، ata_m3، abehrooz و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    5142

بله 100 درصد. کم عوارض ترین راه برای تمیز کردن سنسور همین stick gel هست که نیاز به هیچ مایعی نداره. معمولا تمیز کردن سنسور به دو روش wet و dry انجام میشه که خوب روش dry برتری خاصی نسبت به روش wet یا خیس داره.

در مورد خرید از آمازون اطلاعی ندارم.

خلاصه حدالامکان از روشهای خیس برای تمیز کردن سنسور اجتناب کنید مگه اینکه دیگه واقعا چاره ای نباشه چون خطر آسیب رساندن به سنسور در روشهای خیس بیشتر از روشهای خشک هست و ریسکش بالاست.
    msh2200، abehrooz و filtrmiltr تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    شرکتی هم تحت نام Green Clean هست که برای سنسور محصولی با دو پارو (مرطوب و خشک) داره!
    Sensor Cleaning System

اگر گیرتون بیاد، این هم خوبه ولی پیشنهاد می کنم قبلش در نت سرچ کنید و فیلم های تمیز کردن سنسور (با این وسیله یا پارو های دیگر) را مشاهده بفرمایید!
    در خصوص اسپری هوا، این اسپری با اسپری موجود فرق می کنه و گاز دی اکسید کربن هست! (البته کم گیر میاد)
    اگر لکه شما بصورت لکه شوره زدگی هست (ناشی از تبخیر مواد مرطوب یا چرب از سطح سنسور) باید بصورت مرطوب تمیز شود!
    و لذا یا باید دنبال مواردی که عطاجان گفتن باشید یا محلولی که جناب چگینی فرمودند!
    و یا بگردید و این ست که لینکش را گذاشتم پیدا کنید! که شامل دو پارو هست و ابتدا با پارو مرطوب سطح سنسور تمیز می شود و بعد با خشک جهت اطمینان از خشک شدن سنسور استفاده می شود!
    آخرین راه هم مراجعه به شرکتهایی هست که این کار را انجام می دهند مثل تعمیرگاه مرکزی!
    یک راه غیر استاندارد هم هست که اگر راه های بالا جواب نداد و یا خیلی عجله داشتید بفرمایید تا بگم ولی بنده مسئولیتی قبول نمی کنم
    ارادتمند
    پیرو فرمایش مصطفی عزیز،

اگه اشتباه نکنم همین تاپیک بود یا تاپیکی مشابه که از اساتید و دوستان از محصولات شرکت green clean استفاده کرده بودند و ناراضی بودند. طبق ریویوها بهترین شرکتی که محصولات قابل اطمینان و خوبی ارائه میده همون visible dust کاناداست که سه جور محلول داره برای مقابله با انواع لکه ها و پارو های مناسب برای سنسورهای فول فریم و کراپدار. ابزارهای دیگه ای هم هستن که این شرکت ارائه میده مثل sensor loupe که در واقع یه ذره بین قوی هست که دور تا دورش led های کوچکی هست. بعد از اینکه لنز رو در آوردید این ذره بین روی دوربین و به جای لنز سوار میشه و به کمک led ها داخل دوربین و سطح سنسور رو روشن میکنه و با استفاده از ذره بین می تونید محل دقیق لکه ها رو ببینید.

یا یه وسیله دیگه داره اگه اشتباه نکنم به نام Arctic Butterfly که شبیه یه مداد هست که سرش مثل بالهای پروانه پره داره. که با حرکتهای ریز و چرخشی که توسط این پره ها انجام میشه باعث به وجود آوردن بار الکتریکی و بلند شدن گرد و خاک از سطح سنسور میشه.

کلا شرکتی هست که در این زمینه هم پیشرو هست و هم محصولات خیلی جالب و قابل اطمینانی داره.

Sensor cleaning system for digital camera.
    msh2200، mh.noori و filtrmiltr تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    610

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    Sensor Cleaning System

ارادتمند
    ممنون از راهنماییتون اون روش عجله ای چی هست ؟ ( جهت کنجکاوی )
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

ممنون از راهنماییتون اون روش عجله ای چی هست ؟ ( جهت کنجکاوی )
    درود
    ریسکش برای شما زیاده!
    بخصوص با فرمایشان جناب عطای عزیز!
    با اینحال یک مختصر اشاره ای کردم براتون!
    یک سری مواد اولیه می خواهد
    1- به لوازم آزمایشگاهی مراجعه کنید و یک الکل با خاصیت خنثی و خلوص بالا 80 در صد تهیه بفرمایید (البته معمولا جنس خوبشون گران است)
    2- یک یا دو عدد آب مقطر از داروخانه یا لوازم آزمایشگاهی تهیه کنید و ترجیحا سعی کنید درصد خلوص بالاتر تهیه بفرمایید.
    3- از همان لوازم آزمایشگاهی کاغذ تمیز کننده میکروسکوپ تهیه بفرمایید
    4- یک کارت هدیه اعتباری را به فرم پارو هایی که برای پاک کردن سنسور استفاده می شود با خودکار شابلن کنید و سپس برش دهید
    5- کاغذ را به روشی که در فیلم های نت موجود هست دور کارت برش خورده بپیچید (مثل پاروها)
    6- کاغذ را به اندازه ای که صرفا مرطوب شود با آب مقطر خیس کنید (رطوبت بیشتر را با یک کاغذ دیگر بگیرید با حدی که نم پس ندهد!
    7- بعد از انتخاب منوی مربوطه در دوربین، پاروی ساخته شده را از یک سمت (چپ به راست یا راست به چپ) دو بار و با تعویض سمت پارو بکشید. (فیلم در نت موجوده که نیاز شد باید بگردم دنبالش)
    8- سطح سنسور را کنترل کنید ببینید لک از بین رفته است یا نه!
    اگر جواب مثبت است، کار تمام شده
    اگر منفی
    9- به همان پاروی مقدار کمی الکل (باز هم در حدی که بدلیل فرار بودن نه خشک شود و نه نم پس دهد) به پارو ساخته شده که کمی هم آب مقطر دارد بزنید و کار فوق را تکرار کنید.
    من که از این روش بعد از داستانی که بیان شد برای تمیز کردن سنسور استفاده کردم و بدون مشکل سنسور تمیز شد. ولی بار اول با هزار ترس و لرز این کار را کردم
    به یک نکته هم توجه داشته باشید
    چه از ابزار استفاده می کنید و چه از روش فوق و حتی پوار، اصرار بیش از حد در تمیز کردن سنسور و یا همان وسواس خودش منجر به بروز خطا و آسیب به سنسور خواهد شد!
    پس در این زمینه محتاط باشید.
    در ضمن نکته عجیبی توسط یکی از شرکت ها در خصوص تمیز کردن سنسور شنیدم که کمی عجیب بود!
    این شرکت محترم مدعی بود برای تمیز کردن مرطوب سطح سنسور باید با چرم فوق العاده نرم که متعلق به خوک!!!! است سنسور تمیز شود!(حالا من مانده بودم مگر اصلا شدنی هست؟!)
    طبق ریویوها بهترین شرکتی که محصولات قابل اطمینان و خوبی ارائه میده همون visible dust کاناداست
    حق با شماست !
    این شرکت نزدیک به 6 الی 7 سال است که در ایران محصولات خوبی داشت که متاسفانه جدیدا به ندرت دیده می شود!
    یک برند دیگر هم به نام دلکین بود که یک زمانی محصولات بدی نداشت مثلا این لینک کاملتریو وسایل تنظیف سنسور شرکت مذکور بود که البته قیمت نسبت بالایی داشت
    Sensor Scope DSLR Camera Sensor Cleaning System
    ویرایش توسط msh2200 : Friday 19 September 2014 در ساعت 23:38
    mh.noori، shahbazi، ata_m3 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین