صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 67
Like Tree159تشکر

موضوع: کیت نظافت دوربین

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط MA.KA نمایش پست ها
    دوستان من همراه وسایل دیگه عکاسیم که تازه خریدم یه کیت نظافت ونگارد مدل CK6N1 هم خریدم ولی به عنوان تازه کار نمی دونم چطور باید ازش استفاده کنم و چی به درد چی مب خوره لطفا راهنماییم کنید
    فایل پیوست 62355
    دوست گرامی،

گوش پاککن ها برای جاهایی از بدنه لنز و دوربین که امکان تمیز کردن با دستمال وجود نداره مثل شیارهای باریک یا دور تا دور لنزها و چشمی دوربین و ... به کار میره.

دمنده که سه کاره هست با برداشتن اون قسمت شبیه قلم مو تبدیل بهblower میشه و می تونید باهاش گرد و خاک سنسور و تمیز کنید یعنی با دمنده، هوا روی سنسور با فشار دمیده میشه که سبب بلند شدن گرد و خاک از روی سنسور میشه.

سر دیگر این دمنده اسفنجی آغشته به پودر کربن هست که بهترین وسیله برای پاک کردن لکه ها و به خصوص چربی هاست و محفظه ای که دارای پودر کربن هست که می تونید در صورت کم شدن پودر کربن در سر اسفنجی، اسفنج رو دوباره به این پودر آغشته کنید. هنگام تمیز کردن با این اسفنج ذرات کربن روی لنز باقی میمانند و در مواقعی هم به سطح لنز می چسبند برای رفع اونا از اون قسمت قلم مو مانند استفاده میشه که آروم به سطح لنز میکشید.

در واقع بیشتر این وسائل کارشون تمیز کردن لنز هست. اون دستمال آبی رنگ که بهش دستمال میکرو فایبر هم میگن می تونه به صورت خشک برای تمیز کردن بدنه لنزها و حتی خود لنزها به کار بره چون جنس خیلی نرمی داره. در صورتیکه لکه از بین نرفت می تونید 1-2 بار با اون اسپری روی دستمال اسپری کنید و دوباره تمیز کاری کنید.

مشابه روش بالا رو این بار به صورت آماده و حاضر در قالب دو بسته بندی ارائه کرده اند. دو پاکت کوچیک که سفیده برای تمیز کردن خیس هست و از قبل آغشته به مواد تمیز کننده شده و مرطوب هست و هنگام تمیز کاری و بعد از اینکه در مجاورت هوا قرار بگیره خشک میشه که دیگه قابل استفاده نیست ( به دلیل استفاده از مواد پاک کننده فرار مثل الکل)

پاکت خاکستری هم توش دستمال های کوچیک خشک هست. در واقع همون دستمال های پاکت سفید هستند که خشک هستند و برای تمیز کردن بدنه دوربین و لنز ها به کار میرند.

گرچه که محتوی این پاکتها رو می تونید برای تمیز کردن سطح عدسی لنزها هم مورد استفاده قرار دهید اما از آنجا که معمولا کاغذ جنس زبر و خشن تری نسبت به پارچه داره توصیه می کنم این کار رو نکنید و از این دستمالهای کوچیک که داخل پاکتها هستن برای تمیز کردن بدنه دوربین و لنزها از چربی ها و نمک و... استفاده کنید.
    MahBaz، Behzad43، amir.komeily و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا MA.KA آواتار ها
    تشکر کرده
    854

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست گرامی،

گوش پاککن ها برای جاهایی از بدنه لنز و دوربین که امکان تمیز کردن با دستمال وجود نداره مثل شیارهای باریک یا دور تا دور لنزها و چشمی دوربین و ... به کار میره.

دمنده که سه کاره هست با برداشتن اون قسمت شبیه قلم مو تبدیل بهblower میشه و می تونید باهاش گرد و خاک سنسور و تمیز کنید یعنی با دمنده، هوا روی سنسور با فشار دمیده میشه که سبب بلند شدن گرد و خاک از روی سنسور میشه.

سر دیگر این دمنده اسفنجی آغشته به پودر کربن هست که بهترین وسیله برای پاک کردن لکه ها و به خصوص چربی هاست و محفظه ای که دارای پودر کربن هست که می تونید در صورت کم شدن پودر کربن در سر اسفنجی، اسفنج رو دوباره به این پودر آغشته کنید. هنگام تمیز کردن با این اسفنج ذرات کربن روی لنز باقی میمانند و در مواقعی هم به سطح لنز می چسبند برای رفع اونا از اون قسمت قلم مو مانند استفاده میشه که آروم به سطح لنز میکشید.

در واقع بیشتر این وسائل کارشون تمیز کردن لنز هست. اون دستمال آبی رنگ که بهش دستمال میکرو فایبر هم میگن می تونه به صورت خشک برای تمیز کردن بدنه لنزها و حتی خود لنزها به کار بره چون جنس خیلی نرمی داره. در صورتیکه لکه از بین نرفت می تونید 1-2 بار با اون اسپری روی دستمال اسپری کنید و دوباره تمیز کاری کنید.

مشابه روش بالا رو این بار به صورت آماده و حاضر در قالب دو بسته بندی ارائه کرده اند. دو پاکت کوچیک که سفیده برای تمیز کردن خیس هست و از قبل آغشته به مواد تمیز کننده شده و مرطوب هست و هنگام تمیز کاری و بعد از اینکه در مجاورت هوا قرار بگیره خشک میشه که دیگه قابل استفاده نیست ( به دلیل استفاده از مواد پاک کننده فرار مثل الکل)

پاکت خاکستری هم توش دستمال های کوچیک خشک هست. در واقع همون دستمال های پاکت سفید هستند که خشک هستند و برای تمیز کردن بدنه دوربین و لنز ها به کار میرند.

گرچه که محتوی این پاکتها رو می تونید برای تمیز کردن سطح عدسی لنزها هم مورد استفاده قرار دهید اما از آنجا که معمولا کاغذ جنس زبر و خشن تری نسبت به پارچه داره توصیه می کنم این کار رو نکنید و از این دستمالهای کوچیک که داخل پاکتها هستن برای تمیز کردن بدنه دوربین و لنزها از چربی ها و نمک و... استفاده کنید.
    سپاس بابت راهنماییتون من دو تا سوال دیگه هم داشتم
    1.ال سی دی رو با کدوم تمییز کنم ؟ با همه این وسایل یا با کربن و برس و یا پارچه و اسپری یا کاغذ خیس ؟ خشک ؟ .....
    2. تو بسته وسایل من یه چیز دیگه هم هست که عکسش اینجا نیست یه دسته کاغذ که مثل دفترچه بهم منگنه شدن . اونا کارشون جیه ؟

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط MA.KA نمایش پست ها
    سپاس بابت راهنماییتون من دو تا سوال دیگه هم داشتم
    1.ال سی دی رو با کدوم تمییز کنم ؟ با همه این وسایل یا با کربن و برس و یا پارچه و اسپری یا کاغذ خیس ؟ خشک ؟ .....
    2. تو بسته وسایل من یه چیز دیگه هم هست که عکسش اینجا نیست یه دسته کاغذ که مثل دفترچه بهم منگنه شدن . اونا کارشون جیه ؟
    خواهش می کنم

lcd رو می تونید با اون دستمال میکرو فایبر آبی رنگ تمیز کنید. اکه روش لک یا چربی باشه 1-2 بار روی دستمال اسپری کنید بعد lcd رو تمیز کنید.

به اون بسته tissue میگن که توش کاغذهای فوق العاده نازکی هستند و به صورت خشک جهت تمیز کردن سطح عدسی ها و فیلترها به کار میره.
    So heil و MA.KA تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

دوستان برای تمیز کردن المنت های جلو و عقب لنز از چی استفاده کنم قبلا از مایع ونگارد و دستمال ابیش استفاده کردم راضیم نکرده و همچنین از از قلم حاوی کربن هم استفاده کردم بازم خوشم نیومد

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

درود دوستان
    بنده کیت تنظیف حسگر شامل Green Clean Wet & Dry Sensor Cleaning را برای تمیز کردن سنسور استفاده کردم اما رد بنفش رنگی رو حسگر باقی میگذارد
    مورد بعدی اینکه برای تمیز کردن آینه هم میشود از روش استفاده کرد؟
    ممنون
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    دوستان برای تمیز کردن المنت های جلو و عقب لنز از چی استفاده کنم قبلا از مایع ونگارد و دستمال ابیش استفاده کردم راضیم نکرده و همچنین از از قلم حاوی کربن هم استفاده کردم بازم خوشم نیومد
    بهترین راهکارهای رضایت شما را جلب نکرده است!!!!
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    الكل سفيد طبي خالص و آب مقطر را هم امتحان كنيد.
    DELL و siosha تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

من این اواخر چند بار از گوش پاک کن استفاده کردم خیلی خوب بود اصلا لکه چربی باقی نمیزاره.
    amir.komeily و siosha تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

الکل خالص که جناب چگینی پیشنهاد دادند راهکار بسیار مناسب و خوبی است. فقط نکته اینکه در تمیز کردن لنز انقدر ها هم حساس نباشید چون تاثیر خاصی روی خروجی ندارد.
    K_NMT، Dariush Chegini و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    درود دوستان
    بنده کیت تنظیف حسگر شامل Green Clean Wet & Dry Sensor Cleaning را برای تمیز کردن سنسور استفاده کردم اما رد بنفش رنگی رو حسگر باقی میگذارد
    مورد بعدی اینکه برای تمیز کردن آینه هم میشود از روش استفاده کرد؟
    ممنون
    از همین ترکیب استفاده میکنم خیلی راضی هستم تقریبا سنسور را مثل روز اول تمیز میکنه! در مورد آینه هم کاربرد داره اما خیلی مراقب باشید و روی آینه حساسیت زیادی به خرج ندید و حدالامکان اقدام به تمیزکردنش نکنید چراکه شدیدا آسیب پذیر هستش و سریع خط های ریز برمیداره!
    کوروش و siosha تشکر می‌کنند.

صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین