صفحه 1 از 213 1 2 3 4 5 11 51 101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

سلام
    ميخواستم بدونم كه براي دوربين ديجيتال a80 باطري معمولي شارژي با شارژر معمولي مناسب است؟ آخه يك از نمايندگيها گفت كه باطري شارژي مخصوص وشارژر مخصوص ميخوات كه حدود 45000 تومان است لطفا راهنمايي كنيد اگر گفته اون درسته مدل ومشخصاتش به من بديد
    مرسي

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

دوربين مورد نظر شما باطري سايز AA ميخوره. اگه براي اين دوربين باطري و شارژر خوب ميخواهيد٬ 4 تا باطري سوني 2100 ميلي آمپر ساعت با يه شارژر توپ 27 هزار تومان درمياد.
    ولي حتما شارژر خوب بخريد چون معمولي ها اولا زود ناكار ميشوند دوما تا ابد باطري را شارژ ميكنند و اگه يادتون بره باطري تون رو خراب ميكنند. البته يه بار كه شارژر خوب خريديد٬ براي باطري هاي اضافي اتنتخاب هاي ارزانتر و متنوع تري خواهيد داشت.

آها داشت يادم ميرفت٬ يه مدل از شارژر سوني هست كه با چهارتا باطري حدود 30 هزار تومنه كه ديسشارژر هم داره و بشدت توصيه ميكنم. دليلش هم مفصله چون اين باطري ها همه از اثر حافظه (Memory Effect) رنج ميبرند بهتره كه باطري ها تا آخر مصرف بشن بعد شارژ بشن (اين در مورد موبايل هم صدق ميكنه) اما فكر كنيد كه فردا كار عكاسي داريد و ميخواهيد اين قاعده رو هم رعايت كنيد و باطري شما يه مقدارش مونده اگه ديسشارژر نداشته باشيد بايد باطري تو نو يه جوري خودتون مصرف كنيد....

راستي اين باطري ها به علت مقاومت داخلي كم توي فلاش خيلي خوب جواب ميدهند٬ قابل توجه اونايي كه فلاشهاي تنبل دارند و از ديري شارژ اونا مينالند.

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

باتري هاي شارژي معمولي كه عموما 650 mah هستند ج.ابگوي مصرف بالاي دوربين هاي ديجيتال نيستند و با گرفتن چند عكس سريعا خالي مي شوند. بنابر اين حتما بايد باتريهاي شارژي با ظرفيت بالا 1800 يا 2100 بگيريد. مدل سوني كه امير معرفي كرد با 4 باتري و شارژر عالي با قابليت رفرش حدود 27-28 تومان است كه يك عمر كار مي كند. ماركهاي ارزانتر هم وجود دارد.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

ما بالاخره نفهميديم كه اين اثر حافظه اي فقط مال باتريهاي نيكل كادميوم است و يا سايرين هم اين مشكل رو دارند.چون بر اساس گفته شما باتريهاي NimH و ليتيم يون(چون تا اونجا كه من ميدونم باتريهاي موبايل ليتيوم يون هستند) نيز اينطوريند؟؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    ممنون از راهنماييهايتان
    مرسي

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اين اثر حافظه مخصوص باطري هاي NiCD است ٬ يكي از مهمترين مزيت هاي ليتيوم يون و NiMH همين است. خوب است كه بدانيد عمر باطري هاي NiMH از NiCD كمتر است (متوسط 500 شارژ در مقابل 700 شارژ). ولي توان خروجي بالا تري دارند و به كار دوربين هاي ديجيتال مي‌ايند.

در ضمن من تا بحال باطري چند نوع موبايل مختلف رو كه ديدم همه NiCD بودند٬ احتمالا جديدها ليتيوم يون هستند. علت اين اثر حافظه هم جمع شدن تدريجي حباب بادر محل پليت هاي باطري و در نتيجه كم شدن سطح تماس آن ميباشد.

راستي من توي نوشته اوليم اين اثر حافظه رو به باطري هاي NiMH هم نسبت داده بودم كه بدين ترتيب پوزش ميخوام

دردسرتون ندم ٬ مفصلش رو اينجا بخونيد:

http://www.dpreview.com/learn/?/Glos...tteries_01.htm

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض باطري دوربين

روي دوربين من نوشته از باتريهاي Ni-mh استفاده شود ولي من از Ni -cd استفاده ميكنم ايا براي دوربين ضرر داره؟ مدل: panasonic dmc-lc50
    با تشكر

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

بيشتر براي اعصاب خودتون ضرر داره!
    اين جا رو بخونيد:

http://www.akkasee.com/forum/viewtopic.php?t=160
    http://www.akkasee.com/forum/viewtopic.php?t=33

كاربر آشنا Pixar آواتار ها
    تشکر کرده
    0

Exclamation

با سلام

شارژر بد روی باطری ه تاثیر منفی میتونه داشته باشه که به دوربین هم صدمه بزنه ؟

من یک شارژر Scope Model 205 دارم ، و باطری Sony Cyber Shot با قدرت 2100 این دو با هم صدق میکنن ؟
    Saeid Taheri
    Nikon D90 - 18-105mm

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

البته باتریهای NiMH هم فکر می کنم اثر حافظه ای دارند و لی از باتریهای NiCD خیلی کمتر است. ممکن است در مدلهای جدید این مشکل رفع شده باشد. ولی باتریهای لیتیوم یون اصلا این مشکل را ندارند
    د راین زمینه در جاهای مختلف اقوال متفاوتی گفته می شود. بعضی میگویند دارد و بعضی می گویند ندارد! مصلا اینجا را ببینید که گفته دارد:
    http://bugclub.org/beginners/batteri...oryEffect.html
    و در جایی که امیر خان معرفی کرده بود گفته بود ندارد. البته من چند جای دیگر هم دیدم که گفته دارد. بنابر این حدس می زنم شاید تکنولوژی جدیدی در تولید این باتریها بوجود آمده است که در باتریهای جدیداین مشکل حل شده باشد. در اینجا به نوعی این موضوع را گفته و گفته که این مشکل مال تکنولوژی 5 سال گذشته بوده:
    http://www.zbattery.com/zbattery/memoryeffect.html
    به هر حال اگ ردوستان بررسی بیشتری کردند ما را هم در جریان بگذارند ممنون می شویم
    ویرایش توسط M.R.Shahbazi : Thursday 14 April 2005 در ساعت 13:02

صفحه 1 از 213 1 2 3 4 5 11 51 101 ... آخرینآخرین