صفحه 51 از 213 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 101 151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 501 تا 510 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

سلام

شهرام جان فرق نمی كنه چه باتری ای رو توی چه شارژری بذارید ( از نظر تئوری) . شارژر من خروجی 1050 میلی آمپر برای دو باتری AA و 525 میلی آمپر برای 4 باتری AAداره.

پس با این حساب 4 تا باتری 2500 رو در مدت 4.76=525/2500 ساعت یا به عبارتی 4 ساعت و 45 دقیقه باید شارژ كنه و 4 عدد باتری 2100 رو در مدت 4.00=525/2100 ساعت شارژ خواهد كرد.

راستی من تا حالا فكر می كردم ریفرش در یك لحظه انجام می شه. یك جور تخلیه ی سریع. ولی تازه فهمیدم برای هر بار ریفرش هم باید چند ساعت وقت صرف كرد :confused:
    Queen تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Kheradmand آواتار ها
    تشکر کرده
    323

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    لطفاً قبل از نظر دادن در مورد چیزی، لااقل چند ثانیه در مورد آن فکر کنید.

توصیه شما این است که با وجود این همه دوستان خوب، که تجربه‌شون رو به راحتی در اختیار شما قرار می‌دهند و اطلاعات خوبی دارند، به جای خوندن یک تاپیک و گشتن چند تا مغازه برای خریدن یک شارژر خوب، یه چیز ناشناس که هیچی ازش نمیدونیم بخریم و بعداً مدت‌ها خودمون رو سرزنش کنیم که چند صفحه ناقابل رو نخونده بودیم یا چهار تا مغازه دنبال شارژر مورد نظر نگشتیم؟

اگر شارژر شما خوب کار می‌کند، دلیل قانع کننده‌ای ایست که دیگران بدون فکر، تامل یا صرف وقت باطری و شارژر بخرند؟

اتفاقاً شارژر چیزی است که سال‌ها با شما می‌ماند و ارزش تامل دارد. باطری نیز اگر بی دقت انتخاب شود روی اعصاب آدم راه می‌رود.

صحبت‌های شما به نظر من بسیار غیر منطقی است.
    لطفاً قبل از نظر دادن در مورد چیزی، لااقل چند ثانیه در مورد آن فکر کنید.
    دوست عزیز، فکر میکنم شما در اینجا کمی فکر نکردید.
    همچنین منظور بنده را کاملا متوجه نشدید.
    بنده هم فکر کردم و هم تمام این صفحات را خواندم.
    من خودم هم دنبال شارژر خوب بودم و 37 تومان بالاش پول دادم. اگر هم گفتم تقلبی از روی حرف های دوستان بوده که حتی دنبال چک کردن سریال شارژر ها بودن!!!!!!!!!
    من خودم هم بابت خرید وسواس دارم اما در این مورد به نظر میاد دوستان بیش از حد وسواس به خرج میدهند.

گشتن چند تا مغازه
    این کاملا منطقیست و هیچ حرفی توش نیست. اما گشتن کل تهران برای خرید یک نوع خاص شارژر کمی بیش از حد وسواس است.
    بنده هم نگفتم دوستان نظر ندهند... اتفاقا نظرات دوستان بسیار مفید است و از همه هم ممنونم که دیگران را یاری میکنند.

کلا منظورم این بود که آنقدر وسواس به خرج ندهید و خودتان را اذیت نکنید به خاطر این مسائل.

.........( بگذریم و از بحث خارج نشیم)
    ویرایش توسط Kheradmand : Saturday 22 December 2007 در ساعت 03:26
    اینستاگرام - [لبخند بزن]
    Canon 6D - Lowepro 140AW
    My Phone

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    راستی من تا حالا فكر می كردم ریفرش در یك لحظه انجام می شه. یك جور تخلیه ی سریع. ولی تازه فهمیدم برای هر بار ریفرش هم باید چند ساعت وقت صرف كرد :confused:
    و اینجاست که می‌رسیم به شارژر 75،000 تومانی سونی که 15 دقیقه‌ای کار رو تموم می‌کنه و توی بازار نیست!
    البته بقول شما 4 تا آلکالاین زاپاس راه‌گشا است.
    farhad44 تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه Zaman آواتار ها
    تشکر کرده
    98

سلام آقا فرهاد عزیز.
    برای هر بار ریفرش هم باید چند ساعت وقت صرف كرد :confused:
    واقعا چند ساعت طول میكشه؟!!
    من كه كلا دوبار از ریفرش استفاده كردم و برای 4 تا باطری كمتر از 15 دقیقه انجام شد.شارژرم HRE4 هست.
    سید زمان عابدیان
    Canon A710 Is

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

بستگی به این داره که باتری ها چقدر شارژ داشته باشند. هرچه شارژ بیشتری داشته باشند زمان ریفرش طولانی‌تر خواهد بود.
    farhad44 تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

نقل قول نوشته اصلی توسط queen نمایش پست ها
    عجیب بود که کسی به این سوال من جواب نداد.
    الان هم چند سوال اضافه شده و اینه که چرا باطری های نیکل متال 1.2 ولت دارن در حالی که باطری های قلمی 1.5 ولت هستن؟
    دومین سوال هم اینه که مثلا اگه یک زمانی باطری 4000 میلی آمپر بیاد میشه با باطری شارژری که روی پک آن باطری 2500 میلی آمپر بوده را شارژ صحیح کرد؟ منظورم اینه که آیا هر شارژری برای یک باطری با میلی آمپر مشخص شده ساخته شده؟
    سومین سوال اینه که فرمول مدت زمان شارژ چیست یا چگون محاسبه میشه.
    برای باطری های دوراسل 2300 میلی آمپر نوشته شده : شارژ استاندار 230 میلی آمپر برای 16 ساعت.
    همونطور که دیدید در یکی از شارژرهایی که داشتم خروجی آن 2.8 ولت و 100 میلی آمپر بود.... پس باید یک رابطه بین اینها باشه.ممنون میشم اگه فروم دقیق برای شارژ بهینه باطری را بفرمایید.

آقای فرهاد عزیز
    من هم یک باطری شارژر 34hr دارم که قدیم خریدم.باطریهای روی آن 2100 میلی آمپر بود. الان شما همین شارژر را با باطریهای 2500 میلی آمپر خریدید. خواستم بدونم که خروجی آن برای باطری های قلمی چند ولت و چند میلی آمپر هست.
    اينكه چرا نيكل متال 1.2 ولت هست و قلمي ها 1.5 براي خودم هم سواله . اما تو مشخصات دوربين من نوشته بايد از باطري هاي 1.25 ولت براش استفاده كرد .
    البته فكر كنم يه دليلش اينه كه وقتي يه باطري 1.5 ولت معمولي زير بار قرار ميگيره (يعني ازش جريان ميكشيم) حدود 0.2 تا 0.3 افت ولتاژ پيدا ميكنه :بعبارتي اگه با يه ولتمتر ولتاژ يه باطري معمولي رو در خارج از مصرف كننده بگيريم 1.5 ولت بما نشون ميده در حالي كه اگه همين باطري رو بذاريم داخل مثلا" يه چراغ قوه و چراغ رو روشن كنيم و در اين حالت ولتاژ باطري ها رو بگيريم حدود 1.2 ولت قرائت ميشه .در حالي كه در باطري هاي نيكل متال اين اثر خيلي كمتر هست يعني ولتاژ حالت بي باري با ولتاژ تحت بار باطري تقريبا" همون 1.25 ولت ثابت ميمونه .

ميشه با يك شارژر 2500ميلي باطري 4000ميلي (اگه روزي بياد به بازار) رو شارژ كرد منتها چون زمان شارژ تقريبا" 1.5 برابر ميشه ممكنه كه دماي شارژر بره بالا و شارژر بسوزه چون طراحي حرارتي شارژر به عنوان مثال براي تحمل 4.5 ساعت شارژ با جريان 800 ميلي آمپر هست و اگه 4.5 ساعت مثلا" شد 7 ساعت شارژر داغتر ميشه .

يه حساب سر انگشتي زمان شارژ رو هم همونه كه خودتون گفتيد : جريان شارژ / ظرفيت باطري = زمان شارژ
    جريان شارژ رو هم پشت همه شارژر ها مينويسند :
    1- براي شارژر هاي كند حدود 200 تا 300 ميلي آمپر در ساعت
    2- شارژرهاي معمولي حدود 700 تا 1100 ميلي آمپر در ساعت
    3- شارژر ها سريع بالاي 2000 ميلي آمپر درساعت(پدر باطري رو در مياره)
    اعداد فوق از هيچ استانداردي گرفته نشده و فقط بر اساس تجربه شخصي بنده بوده .
    Queen تشکر می‌کند.

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

سلام

فرهاد خان عزیز
    سلام . خیلی ممنونم از راهنمایی که کردید.با این حساب ساختار شارژرهامون مثل هم هست.
    در مورد رفرش هم من همون موقع که شارژر را خریدم در کاتالوگ سونی خواندم که اگه باطری فول باشه و بخواهیم رفرش و مجدد شارژ کامل کنیم 11 ساعت طول میکشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    اينكه چرا نيكل متال 1.2 ولت هست و قلمي ها 1.5 براي خودم هم سواله . اما تو مشخصات دوربين من نوشته بايد از باطري هاي 1.25 ولت براش استفاده كرد .
    البته فكر كنم يه دليلش اينه كه وقتي يه باطري 1.5 ولت معمولي زير بار قرار ميگيره (يعني ازش جريان ميكشيم) حدود 0.2 تا 0.3 افت ولتاژ پيدا ميكنه :بعبارتي اگه با يه ولتمتر ولتاژ يه باطري معمولي رو در خارج از مصرف كننده بگيريم 1.5 ولت بما نشون ميده در حالي كه اگه همين باطري رو بذاريم داخل مثلا" يه چراغ قوه و چراغ رو روشن كنيم و در اين حالت ولتاژ باطري ها رو بگيريم حدود 1.2 ولت قرائت ميشه .در حالي كه در باطري هاي نيكل متال اين اثر خيلي كمتر هست يعني ولتاژ حالت بي باري با ولتاژ تحت بار باطري تقريبا" همون 1.25 ولت ثابت ميمونه .

.
    شباب جان.
    از اینکه شما هم وقت گذاشتید و جواب سوالاتم را دادید ممنونم . اما در مورد ولتاژ قانع نشدم. تا اونجا که یادمه باطری که تموم میشه ولتاژ کم نمیشه بلکه آمپر اون کم میشه و ولتاژ ثابت هست و این همیشه به غلط در ذهن مردم جا افتاده. (در باطریهای ماشین هم به همین صورت هست). اگه اشتباه میکنم حتما بفرمایید.
    حالا میرسیم سر فرمول. خوب اگه ولتاژ ورودی زیادتر بشه چطور؟ همانطور که گفته بودم و یک شارژر قدیمی سونی اصل دارم که 100 میلی آمپر با 2.8 ولت خروجی میده و باطری ها 1600 میلی آمپر فابریک خودش را در عرض 22 ساعت شارژ میکرد. اما شارژرهای جدید ولتلژ خروجی آن 1.2 هست. حالا بین اینها چه رابطه ای هست؟
    آیا ولتاژ بالاتر :
    1- عمر باطری را کم میکنه؟(باطری های فابریک خودش 4 سال عمر مفید کرد).
    2- مدت زمان شارژ را تغییر میده؟

با تشکر
    Canon 5D-7D| Canon 10-22 |50 f:1.8|100-400|180 f:3.5 L Macro
    Sigma 17-70|70-300|

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

وقتي ميگيم يه باطري پره يعني اينكه اگه زير بار قرار بگيره ولتاژ ناميش افت نميكنه .مثلا" يه باطري 2500 ميلي 1.25 ولت رو در نظر بگيريد .اگه اين باطري پر باشه ، مشكلي هم از لحاظ كيفيت نداشته باشه و ما اونو به يه وسيله مصرف كننده كه 2.5 آمپر (يا همون 2500ميلي امپر)جريان ميكشه وصل كنيم بايد بمدت يك ساعت بتونه با ولتاژ 1.25 ولت جريان مصرف كننده رو تامين كنه .
    ملاك پر وخالي بودن باطري همونه كه عرض كردم يعني اندازه گيري ولتاژ دو سر باطري .نمايشگر ميزان شارژ باطري روي دوربين هم همين كارو ميكنه يعني ولتاژ باطري رو اندازه ميگيره و اگه اين ولتاژ به زير (احتمالا" ) 1.2 ولت برسه آلارم ميده و يا دوربين رو خاموش ميكنه .

در مورد زمان شارژ كه در پست قبلي عرض كردم .زماني كه به اينصورت بدست مياد يه زمان تقريبي و حد اقل هستش چون منحني زمان شارژ بصورت خطي نيست و بلكه لگاريتمي هست .به اين صورت كه در ابتدا كه باطري شروع به شارژ شدن ميكنه و ولتاژ اوون پاينه جريان شارژ كامل برقراره يعني همون جرياني كه پشت شارژر نوشته شده وارد باطري ميشه ولي به تدريج كه باطري شارژش بيشتر شد چون ولتاژ اوون بالا ميره و به ولتاژ شارژر نزديكتر ميشه جريان شارژ كاهش پيدا ميكنه و لذا زمان شارژ افزايش پيدا ميكنه در مورد شارژر شما قاعدتا" با جريان 100 ميلي بايد باطري 1600 ميلي رو 16 ساعته شارژ كنه ولي چون اين جريان در طول مدت شارژ هميشه و بصورت خطي برقرار نيست و بتدريج كم ميشه زمان به 22 ساعت ميرسه .
    شارژر من هم جريان شارژش 800 ميلي هست و باطري 2700 ميلي رو بايد 3.5 ساعته شارژ كنه ولي عملا" اين زمان كمتر از 4.5 ساعت نيست .
    Queen تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط queen نمایش پست ها
    عجیب بود که کسی به این سوال من جواب نداد.
    جناب اولوي! با سلام،
    به نظر مي‌رسد شارژر قديمي شما اصل است اما كند. همچنين در مورد سوم چون باتري همراه تقلبي بوده، خيلي بعيد (و بلكه محال) است كه شارژر اصل بوده‌باشد. اما شارژر دوم يا BCG-34HRC هيچ فرقي با مدلهاي بعدي يعني HRD يا HRE ندارد و تفاوت اين سه مورد تنها در باتريهاي همراهشان است كه به ترتيب 2100 ، 2300 و 2500 ميلي‌آمپرساعت مي‌باشد. وگرنه ميزان جريان عبوري در هر سه مدل 1050mA براي 1 يا 2 باتري و 525mA براي 3 يا 4 باتري است. بنابراين، شارژر ياد شده هم مانند نوه‌اش 4 باتري 2500mAh را ظرف كمتر از 5 ساعت شارژ مي‌كند.
    Queen تشکر می‌کند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب فرها خان! با سلام، در واقع روش درست و پيشنهادي ريفرش همان است كه آقاي عابديان انجام داده‌اند، يعني پس از تخليه توسط مصرف‌كننده، با مود ريفرش به طور كامل خالي شوند. ضمناً تخليه سريع هم مانند شارژ سريع موجب داغ شدن باتري و كاهش عمر آن مي‌شود. به همين دليل عمل ريفرش خيلي كندتر از خود دوربين باتريها را تخليه مي‌كند، در حالي كه در صورت استفاده مداوم دوربين بدون خاموش كردن، حرارت باتريها از قبضه دوربين هم حس مي‌شود.
    farhad44 و Queen تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

صفحه 51 از 213 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 101 151 ... آخرینآخرین