صفحه 11 از 213 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    14

پیش فرض پاسخ: یک شارژر نیکل کادمیوم خوب معرفی کنید

يك سوال داشتم در مورد شارژر BCG-34HRE4 سوني ، با 4 عدد باتري 2500 كه همراه آن ارائه مي شود، با دوربين S2 IS حدودا چند عكس مي توان گرفت؟ (تقريبا 50% عكسها رو با فلاش فرض مي كنيم)
    اين شارژر مدل اصلش ساخت كجاست؟ منظورم اينه كه روي جعبه اش نوشته ساخت چه كشوري هست؟
    و اينكه اصولا باتريهاي NiMH Rechargable يك و نيم ولت هستن يا 1.2 ولت؟ و اگه هر دو مدلش باشه ، چه فرقي با هم دارن؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi206
    يك سوال داشتم در مورد شارژر BCG-34HRE4 سوني ، با 4 عدد باتري 2500 كه همراه آن ارائه مي شود، با دوربين S2 IS حدودا چند عكس مي توان گرفت؟ (تقريبا 50% عكسها رو با فلاش فرض مي كنيم)
    اين شارژر مدل اصلش ساخت كجاست؟ منظورم اينه كه روي جعبه اش نوشته ساخت چه كشوري هست؟
    و اينكه اصولا باتريهاي NiMH Rechargable يك و نيم ولت هستن يا 1.2 ولت؟ و اگه هر دو مدلش باشه ، چه فرقي با هم دارن؟
    جناب مهدي! با سلام،
    1- من با يك بار تست (البته نه با شرايط استاندارد خود Canon) بيش از 1200 عكس گرفتم، همه با فلاش.
    2- در نوع اصلي، شارژر ساخت چين و باتريها ساخت ژاپن است. اين مطلب در پشت بسته هم نوشته شده‌است.
    3- همه باتريهاي قلمي و نيم‌قلمي NiMH با ولتاژ 2/1 ولت عرضه مي‌شوند.
    4- سعي كنيد جز نمايندگي (مانند پرشيا و ايران‌رهجو) از جاي ديگر خريداري نكنيد. چون احتمال تقلبي بودن شارژر و باتريهاي همراه آن بسيار بالا است (وفور تقلبيها به مراتب بيش از اصلي است.)
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefmon
    جناب مهدي! با سلام،
    1- من با يك بار تست (البته نه با شرايط استاندارد خود Canon) بيش از 1200 عكس گرفتم، همه با فلاش.
    2- در نوع اصلي، شارژر ساخت چين و باتريها ساخت ژاپن است. اين مطلب در پشت بسته هم نوشته شده‌است.
    3- همه باتريهاي قلمي و نيم‌قلمي NiMH با ولتاژ 2/1 ولت عرضه مي‌شوند.
    4- سعي كنيد جز نمايندگي (مانند پرشيا و ايران‌رهجو) از جاي ديگر خريداري نكنيد. چون احتمال تقلبي بودن شارژر و باتريهاي همراه آن بسيار بالا است (وفور تقلبيها به مراتب بيش از اصلي است.)
    خيلي ممنون آقاي حيرتي.

كاربر همراه saeedglx آواتار ها
    تشکر کرده
    26

سلام به همه دوستان
    من ديروز يه بسته باتري شارژي بدونه شارژر خريدم.با مارك سوني كه روي باطري نوشته شده 3800 امپر ميخواستم نظر اساتيد رو بدونم آيا اين باطري ها مناسب هستند:)
    سعيد

CANON A620
    CANON PowertShot S3 IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedglx
    سلام به همه دوستان
    من ديروز يه بسته باتري شارژي بدونه شارژر خريدم.با مارك سوني كه روي باطري نوشته شده 3800 امپر ميخواستم نظر اساتيد رو بدونم آيا اين باطري ها مناسب هستند:)
    جناب سعيد خان! با سلام،
    متأسفانه بايد بگويم باتريهاي شما اصل نيست. پرظرفيت‌ترين باتريهاي قلمي NiMH كه تاكنون از سوني (و البته ساير توليدكنندگان عمده اين باتريها) توليد و وارد بازار شده، 2700mAh ظرفيت دارد و نوع اصل آنها را براي راحتي خيال بايد تنها از نمايندگيهاي معتبر سوني تهيه كرد. فقط اميدوارم به دستگاهها، شارژر و خود شما صدمه نزنند و حداكثر مشكل آنها ظرفيت و عمرشان باشد.
    ویرایش توسط yousefmon : Friday 21 July 2006 در ساعت 21:05
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب Homitrade!
    1- با توجه به عكسهاي شما احتمال قوي مي‌دهم كه متأسفانه شارژر و باتريهايش تقلبي باشند. اما براي اطمينان، بهتر است به فروشگاه پرشيا مراجعه كرده و نمونه اصلي را نيز ديده و نتيجه را جهت اطلاع دوستان و من اعلام فرماييد.
    2- همانطور كه در تاپيك گفتاري درباره A510، ..... نوشتم، خواهش مي‌كنم پست آخر و عكسهاي مربوط به شارژر را به اين تاپيك منتقل كنيد تا به غناي اين مبحث افزوده شود.
    3- ادامه بحث باشد براي بعد از تحقيق شما و اعلام نتيجه قطعي آن
    4- تصويري از نمونه‌هاي اصل دو مدل توصيه شده (البته سري D) پيوست مي‌گردد:
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط yousefmon : Friday 21 July 2006 در ساعت 21:03
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام...این پست ها از تاپیک http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=2874 به اینجا انتقال یافت...

اقایان حیرتی و مینو سپهر از اظهار لطفتون ممنونم...:)

اقای حیرتی مدل شارژر همان Sony BCG-34HRME4 است که شارژر ساخت چین و باتری ها ساخت ژاپن هستند...دفترچه هم به زبان چینی است...رو بسته نوشته 2300 و همانوطری که اقا مهدی گفت رو باتری از عدد 2300 خبری نیست و مثل بسته نوشته min 2150 ....
    در مورد 12 ساعت اینطور که خود فروشنده گفت برای اب دیده شدن باتری اول روزی باتری ها رو 12 ساعت شارژ بذار بعد همانطوری که شما گفته بودید مثلا در چراغ قوه بذارید و تخلیش کنید...بعد از دوباره شارژ کنید....باتری ها رو من دیروز ساعت 6:30 تو شارژر گذاشتم و سه تاش نزدیک 4 ساعت شارژ شد و اون یکی یه کمی طول کشید...

بعد صبحم ساعت 6.5 از برق جداش کردم و 2 تاشو تونستم بذارم تو واکمنم و تا الان هم داره واکمن کار می کنه...راستی ضمانت شارژر هم شرکت انرژی تهران بود...همچین چیزایی بود..دقیقا یادم نیست....یه هولگرام که سه حرف بود دی ای اف(حرف سومش نیست!)

عکسارو براتون میزارم ولی فکر نمی کنم خوب باشه...دیشب تو شب عکس گرفتم ولی بی نهایت افتضاح بود(جاهایی که نور بود مثل یه نوار ابی پر پر می کرد)ولی تو یه جای تاریک که درشو بسته بودم یه عکسی گرفته شد که اگه ببینید می گید بغله خورشید بودی!تا اونجایی که هم یادمه تو یه مد بود....

به هر حال امیدوارم عکسها بدرد بخوره...
    اقای مینو سپهر امیدوارم که بتونم موفق شم...با همه ی مدهاش سر و کله می زنم ولی نمی تونم عکسهای خوبی در بیارم...خیلی سخته...
    در جواب اقا مهدی هم باید بگم دوست عزیز قصد جسارت نداشتم راستش یه کمی دلخور بودم...شارژر همانطور که می دونید ال ای دی داره و برای هر باتری یه نشانگر داره که روندشو نشون میده و یه دکمه ی رفرش...هر نشانگر باتری هم از چهار قسمت پر شده و فکر می کنم اگه این 4 قسمت پر شد یعنی باتری شارژ شده....

موفق و پیروز باشید

امیدوارم که خوب باشند.......
    فایل پیوست 1663

فایل پیوست 1664

فایل پیوست 1665

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

مثل اینکه الصاق ها مشکل دارند...از دوباره میذارم....

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام...امروز بعداز ظهر رفتم جمهوری...به پرشیا سر زدم و شبیه مدل منو با باتری های 2700 داشت به قیمت 48 تومان...و مدل بدون ال ای دیش 42 تومان....روش هم هولگرام سونی داشت...
    به سناتور رفتم و با عین اللهی کوچک حرف زدم و با هزار دلیل تونست منو متقاعد کرد...می دونید من به خاطر گارانتی بهش اعتماد کردم(گارانتی یه ساله)می دونید مثل اینکه موبایل نوکیا رو با ضمانت اتصالات بگیرید یا یه چیز دیگه...در مورد سونی هم باید بگم دو شرکت این شارژر رو عرضه کردند...همون ایران بازرگان که اصلی و قدیمی سونی است و این دوربین انرژی تهران...
    در دیگر نمیاندگی های قیمت به 45 تومان کاهش پیدا کرد(ایران رهجو رو پیدا نکردم)اگرچه می گفتند که ضمانت داره ولی هیچ اثری از هولگرام یا چیز دیگه ای نبود...
    شارژر رو هم که به پرشیا نشون دادم اول گفتند چند گرفتی و گفتند 15 تومان...این قیمت همون حول و حوش نمونه ی بدون گارنتی در سناتور بود و گفتند نه....وقتی هولگرامو دیدند گفتند اینا هم خوبه....
    به حرف این بازاری ها و کلا تو این دوره زمونه نمیشه زیاد حساب کرد ولی شارژرم تو زمانی که اقای حیرتی گفتند شارژ شد....دیگه شارژری که خریده شد دیگه نمیشه عوضش کرد...
    یه سوالی هم هست...اینکه شارژر میگه تا 2500 شارژ می کنه ولی باتری ها 2700 هستند یعنی چی؟این حالت می تونه وجود داشته باشه و یا حالت بر عکسش؟مثلا این شارژرهای cfl نوشته بود باتری های 3000 ولی پشتت نوشته بود شارژ تا 2100...
    به نظرم اگه باتری 2150 باشه و شارژر تا 2300 رو شارژ می کنه طبیعی به نظر میرسه ولی حالت های بالا نه...نظر شما چیه؟
    اینکه میگن چربی پوست اگه احیانا به سر + باتری بخوره ایا خالی میشه درسته؟البته تو یکی از تاپیک ها اینجور که یادمه گفته بوند اینکار باعث اسیب باتری و کاهش عمرش میشه....میشه این موضوع رو کمی باز کنید....

**راستی من باتری هایی که شارژ کرده بودم و دوتاشو تقریبا تونستم خالی کنم گذاشتم تو دوربین و پیغام لطفا باتری ها رو تعویض کنید داد...این طبیعیه؟**
    خوب امیدوارم گزارش خوبی کرده باشم...موفق و پیروز باشید.....

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

برای خالی نبودن گزارش از عکس...
    عین اللهی بزرگ

صفحه 11 از 213 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 111 ... آخرینآخرین