صفحه 20 از 28 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 279
Like Tree244تشکر

موضوع: ریموت کنترل برای دوربینهای کانن

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    با توجه به تفاوت بین SDK های سری EOS، بعید بنظر می رسه این دوربین با این نرم افزار کار کنه!
    با این حال باید خودتون چک کنید ببینید اصلا دوربین توسط نرم افزار در حالت وایرلس یا حتی کابل otg شناخه می شه یا نه؟
    این اولا و دومانتون!)
    اما سوما!
    اگر براتون دیدن تصویر مهمه، شرکت هنل یک ریموت داره که این قابلیت را داره ولی قیمتش باید حدود 500 هزار تومان باشه که شاید براتون به صرفه نباشه!
    بنابراین بنظر من اگر کار خاصی جز شات زدن با دوربین ندارید یکی از دو کار زیر را انجام دهید
    1- تهیه یک ریموت ساده که فقط دکمه شات داشته باشه و بتوان شاتر را با آن قفل کرد (نهایتا 70 هزار تومان)
    2- ساخت یک ریموت بصورت دست ساز که در نت زیاد هست!
    ارادتمند
    اولا ممنون از وقتی که گذاشتید
    منم بعید می دونم نرم افزار بتونه فرمان شات به دوربین G16 بده . هیچ جا هم ندیدم اینو نوشته باشن ولی مثلا sx700 با اینکه اروزنتر و کامپکتتر و ... هست اما این قابلیتو داره و فیلمشو می تونید روی یوتوب ببینید
    https://www.youtube.com/watch?v=FrDX7gAJdwo
    من در اصل دنبال چنین قابلیتی هستم و یکی از دوستانم p600 نیکون داره که با نرم افزار خاص نیکون وصل میشه بهشو حتی کنترل زوم و خیلی چیزای دیگه رو بدست می گیره و شات می زنه . الانم دو هفته س روی اعصاب منه :(

با ذکر این مقدمه فکر کنم چنین قابلیتی برای g16 وجود نداره و تنها فیلم و عکس رو می تونه ترنسفر کنه . حالا

1- لطف می کنید اون لایو ویو ریموت هنل رو که گفتید حدود 500 تومن هستش رو لینکشو بذارید و اگر معرفی جایی که می فروشنش خلاف قوانینه . برام پی ام کنید ؟
    خودم دو مدل فوتیکس دیدم یکی لایوویو سیمی یکی بدون سیم . سیمیه حدود 300 تومن و بی سیم نزدیک 1 تومن که مطمئنم نیستم کار کنن با دوربین من ( البته توی مشخصات g16 لایو ویو هست ولی مطمئن نیستم بدون سیم هم کار کنه لااقل )

2- ریموت دستساز که هیچی . اما این ریموتای 40-50 الی 70 تومنی سازگارن با دوربینم ؟ مثلا همین
    Phottix 6-in-1 IR Remote (New)
    اصلا روی ریموتشم نوشته کانن سری G اما من یه چیزی رو متوجه نمیشم . یه ریموت خالی چطوری به دستگاهیی که IR نداره فرمان شات میده ؟
    فنی نیستم اصلا و واسه همینه که تصور می کنم مثلا باید یک گیرنده اینفرارد با سیم ورودی دکلان شور وصل بشه بعد با ریموت بهش وصل شد و شات زد . بعضی از مدلای ریموتا هم همینجورین دقیقا . یعنی یه چیزی وصل میشه به دوربین بعنوان گیرنده و کنترل رو شما می گیری دستت . خلاصه به این ریموت خالی ها مشکوکم :دی . اگر واقعا کار می کنه بخرم
    مرسی
    چقدر حرف زدم ببخشید
    ویرایش توسط HAGHII : Sunday 12 October 2014 در ساعت 11:18

كاربر همراه
    تشکر کرده
    128

نقل قول نوشته اصلی توسط HAGHII نمایش پست ها
    دوست من ، با اپ کمرا ویندو ، من فقط می تونم عکسای داخل دوربین رو با گوشیم ببینم و عکس و فیلمو بین دوربین و گوشی ترنسفر کنم . کاری که همن الان دارم انجام می دم . دکمه ی شاتر دردسترس نیست و توی رویوها خوندم که با g16 از طریق اپ کانن تنها میشه فایل ترنسفر کرد . خلاصه نه بصورت لایوویو می تونم تصویر رو پیش از شات روی گوشیم ببینم و نه قابلیت شات کردن از روی گوشی دارم
    اگر ستینگ خاصی داره یا کار خاصی باید انجام بدم ممنون میشم راهنماییم کنید
    مرسی
    سلام
    دوست گرامی اگر به صفحه مربوط به این نرم افزار در گوگل پلی مراجعه کنید در توضیحات مربوط به امکانات این برنامه ردیف 5 نوشته:Remote shooting with android device touch operation و در قسمت دوربین های سازگار با این برنامه نیز از G16 نام برده است. بر اساس توضیحات و مشخصات, این برنامه بایستی عملیات مورد نظر شما را انجام دهد مگر اینکه در تنظیمات آن اشکالی وجود داشته باشد. (متاسفانه بنده G16 ندارم که بتوانم آنرا آزمایش کنم وگرنه حتما انجام میدادم)
    موفق باشید
    Dariush Chegini و HAGHII تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط dayani نمایش پست ها
    سلام
    دوست گرامی اگر به صفحه مربوط به این نرم افزار در گوگل پلی مراجعه کنید در توضیحات مربوط به امکانات این برنامه ردیف 5 نوشته:Remote shooting with android device touch operation و در قسمت دوربین های سازگار با این برنامه نیز از G16 نام برده است. بر اساس توضیحات و مشخصات, این برنامه بایستی عملیات مورد نظر شما را انجام دهد مگر اینکه در تنظیمات آن اشکالی وجود داشته باشد. (متاسفانه بنده G16 ندارم که بتوانم آنرا آزمایش کنم وگرنه حتما انجام میدادم)
    موفق باشید
    فرمایش شما کاملا صحیحه . بعد از بیست دقیقه دیگه سر و کله زدن با هردوشون ( نرم افزار و گوشی ) بنظرم این قابلیتیست که دوربین نداره ( ریموت شاتر ) والا نرم افزار کاملا مچ میشه با دوربین و من دقیقا عکسای دوربین رو می تونم بصورت ریموت از طریق همین برنامه از روی دوربین دانلود کنم داخل گوشی

لینک کانن امریکا رو ببینید
    Canon U.S.A. : CameraWindow

برای قابلیت ریموت شوتینگ نوشته :
    † Currently only available for PowerShot G1 X Mark II, PowerShot SX700 HS, PowerShot SX600 HS, PowerShot N100 and PowerShot ELPH 340 HS.

این واقعا غم انگیزه :(

كاربر همراه
    تشکر کرده
    128

فرمایش شما کاملا صحیحه . بعد از بیست دقیقه دیگه سر و کله زدن با هردوشون ( نرم افزار و گوشی ) بنظرم این قابلیتیست که دوربین نداره ( ریموت شاتر ) والا نرم افزار کاملا مچ میشه با دوربین و من دقیقا عکسای دوربین رو می تونم بصورت ریموت از طریق همین برنامه از روی دوربین دانلود کنم داخل گوشی

لینک کانن امریکا رو ببینید
    Canon U.S.A. : CameraWindow

برای قابلیت ریموت شوتینگ نوشته :
    † Currently only available for PowerShot G1 X Mark II, PowerShot SX700 HS, PowerShot SX600 HS, PowerShot N100 and PowerShot ELPH 340 HS.

این واقعا غم انگیزه :(
    سلام
    از این بابت متاسفم اگر ریموت شوتینگ به تنهایی کارتون را را می اندازه میونید از فلاش تریگر هنل استفاده کنید که دوکاره هست هم ریموت شوتر و هم فلاش تریگر.
    HAGHII تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط dayani نمایش پست ها
    سلام
    از این بابت متاسفم اگر ریموت شوتینگ به تنهایی کارتون را را می اندازه میونید از فلاش تریگر هنل استفاده کنید که دوکاره هست هم ریموت شوتر و هم فلاش تریگر.
    سلام دوستان
    امروز رفتم یه جایی که چندین و چند مدل ریموت شاتر داشت . فوتیکس 6in1 رو امتحان کردیم . نشد که نشد . حالا یا ما بلد نبودیم یا نمی شد واقعا . من فنی نیستم اما خودمم فکر می کنم آخه ریموت خالی باید یه گیرنده ای توی دوربین داشته باشه دیگه . g16 که اینفرارد نداره که . ولی خب حتی روی خود ریموتم سری G کانن حک شده بود ! خلاصه ما که نتونستیم

یه مدل فوتیکس دیگه گرفتم که میاد روی فلاش سوار میشه . با سیم وصل میشه به دوربین و ریموتشم که دست خودتونه دیگه . البته مثل مدلی که جناب دیانی فرمودن فلاش تریگر نیست دیگه . یعنی قید فلاش خارجی رو باید بزنید که خب برای منم فلاش خارجی خیلی کاربرد نداره و به همین دلیل از اون مدلی که جناب دیانی گفتن ارزونتر شد . یعنی تقریبا نصف قیمت اونیکه فلاش تریگر هم هست .

روی ریموت گزینه های تایمر و شاتر هست ولی زوم نداره روش
    راستش " ریموت لایو ویو " هم چک کردم . حدودا 300 قیمتش بود . البته مدلیش که با یه سیم 60-50 سانتی وصل می شد به دوربین . مدل کاملا ریموتش سه برابر بود قیمتش . چیز جالبی بود و سیمشم می تونستید از بیرون با قیمت کمی بخرید و مثلا فاصله تونو با دوربین تا 3-2 متر شایدم بیشتر افزایش بدید منتها من اگر خوشم نیومد و نخریدم بابت این بود که کنترلرش که تصویر رو روش می دید تقریبا اندازه یه موبایل S4 بود با ضخامت حدود 1 سانت . دیدم چیز دست و پا گیریه . هر سری بخوای اینم همراه خودت بکشی .
    گفتم انشاء بنویسم شاید به درد یکی مث خودم خورد بعدنا
    مرسی از همگی
    M-Yousefi تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    132

دوستان کسی با برنامه اندرویدی ریموت کار کرده؟اسم برنامه ای که کامل باشه میدونید؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط iardavan نمایش پست ها
    دوستان کسی با برنامه اندرویدی ریموت کار کرده؟اسم برنامه ای که کامل باشه میدونید؟
    Dslrcontroller
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط iardavan نمایش پست ها
    سلام . من دیروز اینکارو با یک دوربین sx700 کردم . کار هیجان انگیز و فوق العاده راحتی بود . منتها در حد دوربین های کامپکتی مث اس ایکس هفتصد برنامه رابط که همون canon camera window باشه جز شاتر و زوم گزینه ی خاصی در اختیارتون نمیذاره که همینم کافیه . صحنه رو روی گوشیتون می بینید و زوم می کنید و شات میزنید و البته می تونید فایل ترنسفر کنید . در تمام لحظاتی که مشغول شات زدن از روی گوشی هستید صفحه نمایش گوشی خاموش میشه
    اما برای دوربین های حرفه ای برنامه بهتری نسبت به کمراویندو وجود داره که گزینه های.بیشتری حتی در حد تغییر مود دراختیارتون میذاره ازجمله dslr remote و ازون بهتر eos remote
    اما سبک کانکت شدن به گوشی تقریبا یک مدل و خیلی ساده س . از نظر من بعنوان کاربر غیرحرفه ای خیلی تکنولوژی هیجان انگیز و بدرد بخوریه منتها دیدم دوستان حرفه ای بخاطر کالیبره نبودن صفحه نمایش گوشی و انحراف رنگها و نوردرنمایشگر گوشی میگن که خیلی روش نمیشه حساب کرد
    این بود انشای من

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

سلام دوستان
    امروز رفتم یه جایی که چندین و چند مدل ریموت شاتر داشت . فوتیکس 6in1 رو امتحان کردیم . نشد که نشد . حالا یا ما بلد نبودیم یا نمی شد واقعا . من فنی نیستم اما خودمم فکر می کنم آخه ریموت خالی باید یه گیرنده ای توی دوربین داشته باشه دیگه . g16 که اینفرارد نداره که . ولی خب حتی روی خود ریموتم سری G کانن حک شده بود ! خلاصه ما که نتونستیم

یه مدل فوتیکس دیگه گرفتم که میاد روی فلاش سوار میشه . با سیم وصل میشه به دوربین و ریموتشم که دست خودتونه دیگه . البته مثل مدلی که جناب دیانی فرمودن فلاش تریگر نیست دیگه . یعنی قید فلاش خارجی رو باید بزنید که خب برای منم فلاش خارجی خیلی کاربرد نداره و به همین دلیل از اون مدلی که جناب دیانی گفتن ارزونتر شد . یعنی تقریبا نصف قیمت اونیکه فلاش تریگر هم هست .

روی ریموت گزینه های تایمر و شاتر هست ولی زوم نداره روش
    راستش " ریموت لایو ویو " هم چک کردم . حدودا 300 قیمتش بود . البته مدلیش که با یه سیم 60-50 سانتی وصل می شد به دوربین . مدل کاملا ریموتش سه برابر بود قیمتش . چیز جالبی بود و سیمشم می تونستید از بیرون با قیمت کمی بخرید و مثلا فاصله تونو با دوربین تا 3-2 متر شایدم بیشتر افزایش بدید منتها من اگر خوشم نیومد و نخریدم بابت این بود که کنترلرش که تصویر رو روش می دید تقریبا اندازه یه موبایل S4 بود با ضخامت حدود 1 سانت . دیدم چیز دست و پا گیریه . هر سری بخوای اینم همراه خودت بکشی .
    گفتم انشاء بنویسم شاید به درد یکی مث خودم خورد بعدنا
    مرسی از همگی
    درود
    اگر براتون Live View اهمیت داره، می توانید با استفاده از لب تاب و نرم افزار دوربین EOS Utility استفاده کنید!
    در ضمن به این لینک هم نگاهی بندازید، شاید چیزی براتون باشه
    HAGHII تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    اگر براتون Live View اهمیت داره، می توانید با استفاده از لب تاب و نرم افزار دوربین EOS Utility استفاده کنید!
    در ضمن به این لینک هم نگاهی بندازید، شاید چیزی براتون باشه
    آقا مصطفی من این مدلو فوتیکس رو برای جی 15 م خریدم
    PHOTTIX® CLEON II - Remotes
    و برای حل مشکل لایو ویو یه sx700 برداشتم ! میدونم روانی بازی دراوردم ولی خودم خیلی خوشحالم الان

منتها یه مشکلی هست که در مورد g15 که فکر کنم راه حلی داشته باشه . اگر ممکنه در این رابطه کمکم کنید
    ریموت خب خیلی خوب کار می کنه و سریع کانکت میشه و ... بردش عالیه و ...
    منتها اگر روی کفشک فلاش نصبش کنی ( لزومی نداره حتما اینکار رو بکنی منتها برای ایستایی بهتر ، روی کفشک نصب بشه بهتره ) خلاصه وقتی روی کفشک فلاش اکسترنال نصبش می کنم با اینکه هیچ اتصال الکتریکی نداره اما دوربین بعنوان فلاش می شناسدش و اینجور فلاش اینترنال رو حتی درصورت باز بودن از رده خارج می کنه و موقع عکس گرفتن فلاش داخلی زده نمیشه . من برای حل این موضوع یا گیرنده رو کامل سوار کفشک نمی کنم ( فقط یکم اتصالش میدم که گیر کنه اون بالا ) یا اصلا روی کفشک نمی بندمش و دور دوربین تابش میدم !!! که در اینصورت فلاش داخلی درست عمل می کنه
    راهی هست که که گیرنده روی کفشک فلاش اکسترنال سوار بشه اما فلاش داخلی هم کار کنه ؟

مرسی

صفحه 20 از 28 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... آخرینآخرین