صفحه 8 از 20 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 199
Like Tree377تشکر

موضوع: Gps و عکاسی دیجیتال

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

پیش فرض پاسخ: Gps و عکاسی دیجیتال

نقل قول نوشته اصلی توسط ME نمایش پست ها

در حاله حاضر انتخابه من Garmin 60Csx
    من هم دقیقا همین مدل رو دارم. با توجه به اینکه گارمین نسل جدید GPS هایش را رائه کرده (Touch Screen و امکانات جدید) این مدل که کامل‌ترین هم بود باید ارزان‌تر شده باشد.
    ME تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

چه خوب پس میشه از تجربیات شما تو جزییات استفاده کرد

حالا نکته مهمی که پیش میاد نقشه هاست که این اطلاعات بتونه روش بشینه
    کدام از شهرهای ایران این نقشه ها براشون تهیه شده که با این سیستم کار کنه و از کجا میشه تهیه کرد
    چه قانونی و حالا چه غیر قانونی
    محمد امدادی

تشکر کرده
    4379

معمولا فروشندگان GPS در ایران تمام نقشه‌ها رو در دسترس دارند. نقشه‌ی دقیق تهران و راه‌های ایران. البته می‌دانید که درباره‌‌ی عکاسی و داستان مختصات و اینها وجود نقشه ضروری نیست. حتی یک GPS بدون نقشه هم می‌تواند در نهایت به مکان‌یابی عکس در Google Earth ختم شود زیرا ثبت طول و عرض و ارتفاع جغرافیایی ربطی به نقشه ندارد. برخی سایت‌ها و گردشگران و کوهنوردان هم مسیر‌های مناسبی را که Traking کرده‌اند برای دانلود روی Net‌ قرار می‌دهند.
    ME و yasin-m تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

بله من منظورم نقشه ای تو کامپیوتر که بشه نقاط رو روش پیاده کرد و
    کاری فعلا به نقشه داخل دستگاه مکان یاب ندارم

و شما میگین که مثلا یک عکسی رو که در یک محله قدیمی یزد در یک کوچه گرفتیم رو در گوگل ارث میشه به صورت قابل قبولی از نظر وضوع مشاهده نمود که بشه به راحتی رو نقشه های معمولی از روی اون علامت زد ؟

و آیا اون نقشه های دستگاه با نرم افزار قابل باز شدن و کار کردن در کامپیوتر هم هستند ؟
    محمد امدادی

تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط ME نمایش پست ها
    بله من منظورم نقشه ای تو کامپیوتر که بشه نقاط رو روش پیاده کرد و
    کاری فعلا به نقشه داخل دستگاه مکان یاب ندارم

و شما میگین که مثلا یک عکسی رو که در یک محله قدیمی یزد در یک کوچه گرفتیم رو در گوگل ارث میشه به صورت قابل قبولی از نظر وضوع مشاهده نمود که بشه به راحتی رو نقشه های معمولی از روی اون علامت زد ؟

و آیا اون نقشه های دستگاه با نرم افزار قابل باز شدن و کار کردن در کامپیوتر هم هستند ؟
    اگر دسترسی ADSL داشته باشید Google Earth‌ از قابل قبول هم قابل قبول‌تر و اگر DialUp باشید از غیر قابل قبول هم غیر قابل قبول تر است. (چـــی شد!)

نقشه‌های Crack شده که در حقیقت Image گرفته شده از روی GPS ای هستند که نقشه‌ی اورجینال روی آنها بوده با نرم‌افزار اصلی Garmin ، روی کامپیوتر قابل مشاهده نیستند. با یک سری دردسر ها و توسط سایر نرم‌افزارها می‌توان آنها را روی کامپیوتر باز کرده و مشاهده کرد. ضمن آنکه نرم‌افزار های کمکی برای کالیبره کردن نقشه‌هایی که بصورت تصاویر Bitmap (و نه برداری توام با مختصات جهانی) می‌باشند نیز هست. یعنی چند نقطه‌ی آن را کالیبره می‌کنید و بقیه‌اش از نظر مختصات GPS معنا دار خواهد شد.

من یادمه لینکی از آخرین نسخه‌ی (در آن زمان) Crack شده‌ی Google Earth در فروم قرار داده بودم. که می‌توان با رزولوشنی بسیار قابل قبول حتی تصاویر آنرا را ذخیره کرد و امکانات زیادی دارد و وقتی زوم می‌کنید جزئیات حیاط منزل در حد اتومبیل و حوض و پله‌ها قابل تشخیص است.
    ME تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    352

الان اکثر Smart Phone ها مجهز به GPS هستند ... سوالی که واسه من پیش اومده این هست که فرق مثلا دستگاه های GPS گارمین گرون قیمت با این گوشی ها چیست ؟!
    رو اسمارت فون ها میشه نرم افزار Garmin Mobile XT رو نصب کرد و نقشه های کرک شده هم که واسش زیاده !
    مثلا میشه با ۶۰۰ تا ۷۰۰ تومن گوشی Sony Ericsson Xperia خرید و Garmin Mobile XT رو هم نصب کرد!
    چرا باید مثلا به جای این خرید ظاهرا معقولانه دستگاه Garmin Nuvi 885t رو خرید با قیمت ۷۰۰ دلار ؟!
    این اختلاف قیمت به خاطر نقشه ها و نرم افزار هست که ما تو ایران پولی بابت این نمیدیم یا مثلا حساسیت بالای دستگاهای گارمین ؟
    A. Mohammadi تشکر می‌کند.
    Canon PowerShot G6

تشکر کرده
    4379

مقایسه‌ی GPS های دستی با SmartPhone ها:

1- مستقل بودن (موبایل است و نرم‌افزارهایش و قاطی کردن‌هایش)
    2- ارزان‌تر بودن (برای امر عکاسی یک GPS یکصدهزار تومنی هم کفایت می‌کند)
    3- تعداد کانال‌های بیشتر GPS‌ و حساسیت بالاتر (جهت برقراری ارتباط با ماهواره‌ها)
    4- مصرف انرژی کمتر (دو عدد باتری قلمی و ساعت‌ها کار. در مدل‌های گارمین حداقل 18 ساعت)
    5- ضدآب بودن. تقریبا تمام GPS‌های دستی ضدآب هستند در سطح IPX7
    nmroshan، Saeed61، reza_Bahman و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

مقایسه‌ی GPS های بلوتوث با GPS های دستی :

1- مستقل بودن
    2- ارزان‌تر بودن (برای امر عکاسی یک جی پی اس 60 هزار تومنی هم کفایت می‌کند)
    3- تعداد کانال‌های بیشتر GPS‌ و حساسیت بالاتر (جهت برقراری ارتباط با ماهواره‌ها و پشتیبانی از حداقل 12 ماهواره همزمان)
    4- مصرف انرژی کمتر (یک باطری شارژی قابل تعویض و با قابلیت نگهداری 20 تا 24 ساعت شارژ در حالت روشن)
    5- می توانید آنر در جیب یا کوله خود بگذارید و نگران ضد آب بودنش نباشید.
    6- قابلیت اتصال به موبایل ، لپتاپ، پاکت پی سی و هر دستگاهی که قابلیت اتصال بلوتوث را داشته باشد.
    7- مناسب برای عکاسی گروهی (موقعیت شما و گروهتان را بوسیله پیامک با فواصل زمانی معین برای اعضای تعیین شده می فرستد)
    8- امکان استفاده به همراه نقشه
    9- امکان استفاده با گوگل ارث یا گوگل مپ
    10- اگر در هنگام عکاسی و یا کوهنوردی دچار حادثه شوید امکان ارسال موقعیت دقیق خود را با طول و عرض جغرافیایی از طریق پیامک برای هر فردی را خواهید داشت.
    11- قابلیت نصب آنتن اکسترنال
    12- قابلیت آپدیت آسان نقشه ها همچنین رایگان و در دسترس بودن آنها و قابلیت طراحی نقشه شخصی.
    13- قابلیت انتقال مسیر طی شده به نرم افزار گوگل ارت.با نرم افزار Pathaway
    14- قابلیت برنامه ریزی گوشی موبایل برای هر منظوری حتی می توانید آنرا در یک اتومبیل جاسازی کنید و از پشت کامپیوتر خود بصورت زنده ببینید که اتومبیل مورد نظر شما کجا می رود و در کجا توقف می کند.(هم اکنون در بعضی از موسسات اتومبیل کرایه استفاده می شود در ایران)
    و....

به نظر من حتی میشه با 220 تومان این امکانات رو داشت : 60 تومان GPS + صدو شصد هزار تومان یک ppc ارزان مثل Imate jam یا Qteck S100

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

دوستانی که پاکت پی سی دارند (چه دارای GPS داخلی است یا می خواهند با GPS بلوتوث از آن استفاده کنند) :

به تازگی برنامه OziExplorer با قابلیتهای زیر توسط هکرهای روسی ک.رک شده است برخی از قابلیتهای این برنامه :

1- سرعت بالای نرم افزار نسبت به گارمین ،GPS Tuner،Pathaway،Tomtom
    2- قابلیت اجرا بر روی همه پاکت پی سی های ویندوز WM2003,5,6,6.1
    3- قابلیت فراخوانی نقشه های وکتور و 3 بعدی
    4- قابلیت نمایش و کنترل سرعت مخصوصا وقتی با اتومبیل در سفر هستید می توانید سرعت مجاز را تعریف کنید و در صورت تخطی راننده از سرعت مجاز به شما هشدار داده میشود.
    5- قابلیت جستجوی اماکن و راهنمایی به نقطه مورد نظر
    6- ثبت Track (مسیری که طی کرده اید) یا وقتی مسیر بازگشت را گم می کنید مفید است.
    7- نمایش دیاگرام سرعت و ارتفاع
    8- نمایش زمان طلوع و غروب خورشید و موقعیت خورشید در ساعات مشخص. (این قسمت خیلی برای عکاسی مفید است).
    9- یافتن بهترین نقشه از دیتابیش نقشه ها با توجه به مکانی که در آن هستید. (بطور مثال اگر از تهران به مشهد بروید در طول مسیر نقشه راههای ایران و وقتی به مشهد برسید نقشه مشهد را خواهید دید).
    10- نمایش تعداد ست لایت های دیده شده توسط جی پی اس در کنار صفحه بصورت زنده.

خوب این برنامه رو می توانید از لینک زیر دانلود کنید :

پسوورد فایل : akkasee.com

حالا می رسیم به قسمت مهم قضیه و او نقشه های کالیبره شده برای این برنامه است :

نقشه های کالیبره شده برای این برنامه رو از لینک زیر میتوانید دانلود کنید : (حجم 37 مگابایت) :
    نقشه های زیر را در این لینک برای شما قرار دادم :

1- نقشه راههای ایران
    2- نقشه تهران با دقت بالا و مقیاس 1/5000 و نمایش خیابانها و بیمارستانها و پمپ بنزینها ایستگاههای مترو و...
    3- نقشه شهر قم
    4- نقشه شهر اصفهان
    5- نقشه شهر مشهد
    6- نقشه شهر شیراز
    7- نقشه شهر قزوین
    8- نقشه شهر ساری
    9- نقشه شهر ارومیه
    10- نقشه شهر اراک
    ویرایش توسط M.vatandoost : Monday 26 January 2009 در ساعت 18:39
    nmroshan، Amir Mohebi، bfarahanchi و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

سلام

دیروز با چند تن از دوستان مشهدی که به افتخار سفر آقای محبی به مشهد ، برنامه ای کوتاهی در طرقبه داشتیم
    من از فرصت استفاده کردم تا اولین تجربه عکاسی دیجیتال و سیستم جی پی اس رو داشته باشیم .

نکاتی که تا حال با اون برخورد کردم :

1- وقتی در یک سفر ما با سرعتهای مختلف جابحا میشیم بهتره که برای هر سرعت یک Track جدا داشته باشیم . مثلا با ماشین یا دوچرخه یا پیاده . چون اینطوری میتونیم با تنظیم پارامتر های ثبت پوینت برای هر حالت بهترین دقت رو داشته باشیم ( تو خود دستگاه یک حالت اتو داره که خودش تنظیم میکنه با زمان بزنه یا تغییر مکان که شاید امکان خوبی باشه )

2- برای دیدن مسیری که رفته شده و ثبت شده به راحتی با نرم افزار های مختلف میشه این کار رو کرد مثلا خود mapsource گارمین یا گوگل ارث و ..... و امثال اینها

3- ولی برای سینک کردن این اطلاعات رو عکسها راستش من مشکل داشتم . یعنی اکثر نرم افزار ها دمو بودند و باید خریداری میشد ( مثل Robogeo) و اونی رو هم که پیدا کرده بودم نمیدونم چرا نمیتونست خوب سینک کنه و انجام نمیداد . البته هم رو فایل raw کار میکرد و هم رو بقیه فرمت ها ولی ارور میداد ( شاید من نتونستم باهاش کار کنم ) . اسم نرم افزار هم gpicsync هستش که مجانیه

4 - من بالاخره یک نرم افزار از ماکروسافت پیدا کردم Microsoft pro photo tools 2 که تونستم اطلاعات این پوینت ها رو به صورت صحیح داخل اگزیف عکسها ( غیر از فایل خام - البته شاید با نصب کدک ویندوز بشه ) وارد کنم - البته کمی گنگ کار باهاش :
    ----اول عکسها رو لود میکنید ----- بعد اون فایل مسیر رو اولد میکنید ----- همه عکسها رو انتخاب میکنید ----- دکمه get gps info رو میزنید ---- سوال میکنه که وارد کنه اطلاعات رو قبول میکنید ----- در آخر که خارج میشین تغییرات رو میپرسه سیو کنه ----قبول میکنید

5- بعد مثلا این عکسها رو در لایت روم که ببینید اطلاعات gps که اضافه شده یک لینک به نقشه گوگل داره که میتونید مکان رو دقیقا ببینید اگر همه چیز از اول درست باشه یعنی زمان دوربینتون دقیقا با دستگاه جی پی اس سینک باشه .

ممنون میشم اگر کسی باز تجربیاتی داره مطرح کنه تا بهترین را رو با نرم افزار های خوب داشته باشیم
    مخصوصا اگر نرم افزار ها رو بتونبم کرک شده داشته باشیم.

اینجا هم فایل اون مسیره است که بصورت زیپ شده قرار میدم و بچه ها که دیروز با هم بودیم و زمان دوربین هاشون رو تنظیم کردن میتونن استفاده کنن

من دیگه عکسها رو تو تاپیک خاطرات سفرهای گروهی میزارم و فکر کنم اینطوری بهتر باشه فقط تو اون تاپیک بعد از این عکسها میتونن اطلاعات نقشه ها رو هم داشته باشن .

تشکر از دوستان
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    nmroshan، reza_Bahman، Kaveh Ghobadi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

صفحه 8 از 20 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین