صفحه 23 از 181 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 73 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 221 تا 230 , از مجموع 1801
Like Tree2221تشکر

موضوع: کارت حافظه (Memory Card)

كاربر همراه Ahmad Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    1099

پیش فرض پاسخ: بحثي در مورد كارتها

نقل قول نوشته اصلی توسط webpen نمایش پست ها
    ممنون فرهاد جان. به احتمال خیلی زیاد مشکل همینی هست که شما میگید. چون کارت در دوربین بدون مشکل کار میکنه. حالا باید یه مبلغی هم بدم برای رم ریدر!. با این پول میتونستم یه Transcend بخرم.
    این هم عکسی از هر دو کارت حافظه 1 گیگابتی قدیمی و کارت 4 گیگی که دیروز خریدم.

[IMG]http://i7.*******.com/6wqcyzp.jpg[/IMG]
    عزیز جان Transcend هم می خریدی فرقی نمی کرد، مشکل از کاردریدر شماست که نمی تونه کارت های SDHC رو بخونه.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

یك سایت جالب برای مقایسه ی سرعت انواع كارد های CF و SD.

مدل دوربین خودتون رو وارد كنید و ببینید بهترین كارد برای دوربین شما كدام است. البته برخلاف ادعای خودش خیلی آپتودیت نیست مثلا ترنسند رو ×120 به بالاش رو نداره ولی مدل های جدید تر سن دیسك و لكسار رو داره. ولی واقعا سن دیسك اكستریم فور فقط 0.4 مگابایت در ثانیه ( حدود 7 درصد) سریعتر از ترنسند ×120 است كه با این اختلاف قیمت واقعا ترنسند شاهكاره

کد:
    http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=6007
    Nader Kohansal، نادر، webpen و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

آقا فرهاد عزيز،

فقط محض توضيح عرض كنم كه فقط در ايران SanDisk اينقدر گران است. يك بار هم قبلاً عرض كردم كه حدود سه ماه پيش يك كارد SDHC 4GB مدل SanDisk Extreme III به همراه يك كارد ريدر و يك كيف كوچك كه هر دو در آن جا مي شود و CD برنامه بازيافت آن به قيمت 65 دلار خريدم. در صورتي كه همان موقع Transcend به قيمت 60 دلار بود و در ايران 70 هزار تومان و بدون اين تجهيزاتي كه عرض كردم. همين الان آمازون را چك كنيد و قيمت هاي SanDisk را ببينيد. قيمت هاي اين كارد به طرز واقعاً عجيبي در ايران بالاست.
    farhad44 تشکر می‌کند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak25 نمایش پست ها
    آقا فرهاد عزيز،

فقط محض توضيح عرض كنم كه فقط در ايران SanDisk اينقدر گران است. يك بار هم قبلاً عرض كردم كه حدود سه ماه پيش يك كارد SDHC 4GB مدل SanDisk Extreme III به همراه يك كارد ريدر و يك كيف كوچك كه هر دو در آن جا مي شود و CD برنامه بازيافت آن به قيمت 65 دلار خريدم. در صورتي كه همان موقع Transcend به قيمت 60 دلار بود و در ايران 70 هزار تومان و بدون اين تجهيزاتي كه عرض كردم. همين الان آمازون را چك كنيد و قيمت هاي SanDisk را ببينيد. قيمت هاي اين كارد به طرز واقعاً عجيبي در ايران بالاست.
    بابك جان در مورد SD ( و اعقاب و اسلافش ! ) حرف شما كاملا صحیحه. دلیلش هم اینه كه كاردهای سكیور دیجیتال پر مصرف ترین و عامیانه ترین كاردهای دیجیتالند كه در اغلب دوربین های كامپكت و slr like و بسیاری از موبایل ها و .... استفاده می شن و به دلیل گستردگی مصرف و بازار بسیار داغشون رقابت در زمینه ی تولیدشون بسیار فشرده است و شركت های بزرگ در این رده قیمتاشون خیلی نزدیكه. ولی در كاردهای CF كه كاربرد حرفه ای تر و در نتیجه كمتری دارند اگر تحقیق كنید متوجه خواهید شد كه كاردهای سن دیسك در اینترنت هم به طور متوسط 20 درصد گرونتر از ترنسند عرضه می شن كه متاسفانه در ایران این اختلاف به خاطر نداشتن نماینده و متولی در برند سن دیسك خیلی بیشتره.
    Babak25 تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من از خیر همه مموری های قدیم گذشتم و برای مموری هزینه خیلی زیادی کردم...حدود یک سال و نیم پیش sandisk Extreme III 2 gig,,, کمی بعد از دوستان خوبی یک گیگ لکسار ۱۳۳ هدیه گرفتم و همین ماه هم آخرین خرج سنگین بابت یک 4 گیگ Extreme IV انجام شد.

نه اینکه بخوام بگم ترنسند بد هست... یا اینکه سرعت کمی داره(سرعت اصلا برام اولویت خیلی مهم نبود) بلکه این رو به حساب یه وسواس بگذارید... یه جور ترس از دست دادن اطلاعات... و چون عکاسی من خیلی وقتها برای دل خودم نیست و طبق سفارش دیگران... اصلا نمی‌خوام دچار توهم از دست دادن اطلاعات باشم...
    نمونه‌های خراب شدن مموری رو هم خیلی خیلی خیلی زیاد دیدم.... (باید شعبه تعمیرات و بازیابی مموری بزنم!) تعداد بسیار زیاد کینگستون و ۲ مورد هم ترنسند... تا حالا کسی پیش من نیومده برای بازیابی اطلاعات لکسار و سن دیسک....(یقینا اینها هم دچار مشکل میشن... ولی احتمالا کمتر)
    خلاصه اینکه بخشی از این خرج روحی بوده! که اگر زمانی خدای نکرده مشکلی پیش اومد... بگم بهترین ها رو داشتم و اینجوری شد.... نه اینکه برای صنار ده شی ... کار مردم رو خراب کرده باشم.

ترنسند مارک معتبر... کمپانی معتبر... و اینجا هم نمایندگی معتبر و جنس خوب داره... به همه هم توصیه کردم.... اما یقین دارم که لکسار و سن دیسک کارتهای بهتری هستند!
    Amir Mohebi، Nader Kohansal، yasin-m و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه eksir آواتار ها
    تشکر کرده
    557

چطور کارت‌های حافظه خراب می‌شوند؟
    matthew تشکر می‌کند.
    محسن مظهری

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

در نمایشگاه CES 2008 شركت Pretec خبر تولید CF های 48 گیگا بایتی را داد...!

کد:
    http://www.dpreview.com/news/0801/08010804pretec48gb.asp
    Panasonic 32GB SDHC

کد:
    http://www.letsgodigital.org/en/17799/panasonic-32gb-sdhc/
    SanDisk 12GB microSDHC

کد:
    http://www.letsgodigital.org/en/17803/sandisk-12gb-microsdhc/
    Sony 16GB Memory Stick PRO Duo

کد:
    http://www.letsgodigital.org/en/17792/sony-16gb-memorystick-produo/
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Tuesday 8 January 2008 در ساعت 16:15
    ajjadesa و بهرنگ تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه بهرنگ آواتار ها
    تشکر کرده
    606

Thumbs up پاسخ: بحثي در مورد كارتها

فکر کنم با این قیمتی که کارتهای کلاس 6 . 4 گیگا بایتی SDHC پاناسونیک داره این کارت نزدیک قیمت دوربین من باشه .

http://www.dpreview.com/news/0801/pa..._32gb_sdhc.jpg

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

تشکر کرده
    13937

سلام

دنبال اطلاعاتی در مورد كاردهای CF بودم به این صفحه ی FAQ جالب رسیدم. امیدوارم تكراری نباشه :

http://www.compactflash.org/faqs/faq.htm#What_is

اینم كه صفحه ی اصلی انجمن كامپكت فلش است كه حتما دوستان استحضار دارند :

http://www.compactflash.org/
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

پیش فرض نرم افزار تعمیر کارت حافظه

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
    دارم که کارت یک گیگ روش بود Nokia N70 me من یک گوشی
    دارم که اونو نمی شناسه MMC 256 MB اولا یک کارت
    و کارت خودش هم با اینکه اطلاعات داره در بخش گالری هیچ چیز نشون نمی ده
    ولی یک برنامه فایل منجر روش نصب کردم و با اون می تونم همه فایل ها رو اجرا کنم
    بعضی وقت ها هم که کارت رو بوسیله کامپیوتر فرمت می کنم تا چند روز گالری جواب می ده ولی
    بعد از گرفتن بلوتوث و ذخیره در مموری کارت دیگه گالری، کارت رو نمیشناسه
    حدس خودم اینه که باید یک بخش از کارت تخریب شده باشه و اطلاعاتی که اونجا می شینه
    رو نشون نمی ده، یادم است در زمان حکومت داس برنامه هایی بود که می شد روی بایت های خراب برچسب زد
    و به این ترتیب دیگه اطلاعات خراب در آن قسمت ها نمی نشست

حال اگر از دوستان کسی همچین برنامه ای سراغ داره لطف کنه و لیک دانلودش رو قرار بده

دوستان عزیز با عرض معذرت از اینکه در این بخش این سوال نامربوط را پرسیدم
    CANON چون می دانستم که دوربین های
    پشتیبانی می کنند این سوال رو اینجا مطرح کردم MMC هم از کارت های
    و گفتم شاید کسی با مورد مشابهی برخورد کرده باشد

با تشکر

صفحه 23 از 181 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 73 123 ... آخرینآخرین