صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32
Like Tree10تشکر

موضوع: راهنمایی در مورد خرید چاپگر

كاربر همراه ARA-RF آواتار ها
    تشکر کرده
    496

پیش فرض راهنمایی در مورد خرید چاپگر

سلام دوستان

دوستان برای چاپ تصاویری که گرفته ام نیاز به چاپگر دارم البته با هزاران سوال!
    قبل از هر چیر باید بگم که من جستجو در این انجمن و در نت کرده ام ولی نتیجه دلخواه حاصل نشد، فکر کردم اگر اینجا مطرح کنم به علت اینکه عکاسانی که در اینجا هستند حتما تصاویر خودشون رو چاپ می کنند پس می توانند به من کمک کنند.

خوب سوالات را شروع می کنم ولی خواهش می کنم اگر کسی خواست پاسخ بدهد به نوبت و به هر سوال با شماره خودش جواب بده نه یک صحبت کلی!

اول نیاز هام رو می گم:
    ببینید در واقع شاید چاپ تصاویر برای من بیشتر تفریح باشه یعنی عکس های خانوادگی یا طبیعت و بعضا عکسهای دوستان رو چاپ بکنم. البته شاید اگر با خرید چاپگر ، چاپ تصاویر ارزان تر از بیرون بشه حتما تعداد چاپ ها هم بالاتر بره!

1. آیا از کاغذ هایی که مثلا عکاسی ها برای چاپ همون تصاویر معمولی دوربین های غیر دیجیتال! قدیمی به کار می بردند( یا می برند ، چون پنج سالی هست که عکسی رو ندادم که برام چاپ کنند میگم!) می شود در چاپگر های خانگی هم استفاده کرد! گر بله کیفیت نسبت به ان عکس ها خوب هست؟ ماندگاری لازم را دارند و اگر بله چاپگر هایی که این نوع کاغذ ها را چاپ می کنند از کدام دسته هستند( جوهر افشان یا لیزری) ؟ و با حداقل چه قیمتی؟

2. اگر جواب های سوال یک مثبت هست ! آیا چاپ با آن کاغذ ها در خانه ( با توجه به هزینه جوهرو کاغذ و ...) نسبت به چاپ در عکاسی ها به صرفه هست؟ اگر هست یا نیست چند درصد مثلا!

جواب این سوالات بستگی به این داره که خرید چاپگر ارجح با شه بر چاپ در عکاسی ها!؟

3. با توجه به ذهنیت نه چندان خوبی که نسبت به چاپگر های جوهر افشان دارم خرید کدام نوع چاپگر برای من بهتر است ب توجه به نیازهایی که در بالا بر شمردم!

و البته کلی سوالهای دیگر که بعد خواهم پرسید

با تشکر
    Canon 500D + 18-55 + 55-250

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

پیش فرض پاسخ: راهنمایی در مورد خرید چاپگر

سلام
    آیا از کاغذ هایی که مثلا عکاسی ها برای چاپ همون تصاویر معمولی دوربین های غیر دیجیتال! قدیمی به کار می بردند می شود در چاپگر های خانگی هم استفاده کرد
    قطعاً خير. (اين کاغذ ها حساس به دارو و نور هستند و در دستگاههاي چاپ عکس (لابراتوار) هم در مگزين کاغذ کاملاً دور از نور نگهداي مي شوند و هنگام صدور دستور چاپ نيز دور از نور وارد دارو شده و در نهايت پس از چاپ و عبور از هيتر و خشک شدن از دستگاه خارج مي شوند.

با توجه به ذهنیت نه چندان خوبی که نسبت به چاپگر های جوهر افشان دارم خرید کدام نوع چاپگر برای من بهتر است ب توجه به نیازهایی که در بالا بر شمردم
    به صرفه ترين پرينتري که ميشه توصيه کرد Epson يا کارتريج حجيم (تانک) است که الان فکر مي کنم T50 اون تو بازار موجوده. (من دو تا R290 دارم که بيشتر کارهاي تبليغاتي روي کاغذ هاي غير گلاسه چاپ ميکنم و ترجيح مي دم عکسهايي که کيفيتش برام مهمه رو بدم لابراتوار برام چاپ کنن)
    اميدوارم به جواب رسيده باشيد.

(راستي: در مورد بيشتر پرينتر ها مي تونيد توي فروم اطلاعات خوبي پيدا کنيد، قبلاً براي خيلي ها موردي مشابه شما اتفاق افتاده که مي تونيد از مباحث اونا هم استفاده کنيد ... موفق باشيد دوست عزيز)
    ARA-RF تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    496

سلام
    نمیدونم، چون من گشتم ولی به جز چند مورد که اونها هم به نتیجه لازم نرسیده بود مبحث دیگه ای در انجمن پیدا نکردم، البته بود ولی مثلا برای دو سال پیش که صد در صد در طول دو سال پیشرفت های زیادی حاصل شده!

پس یعنی این پرینتر ها روی ان کاغذ های عکسی که نسبتا ضخیم و براق بودند چاپ نمی کند؟
    یعنی فقط قدرت پاچ روی همین کاغذ های معمولی و گلاسه را دارند، من قبلا شنیده بودم که چاپگر ها روی کاغذ مخصوص عکس چا می کنند؟ انها چی هستند؟

و اینکه مطمئنم که دوستان زیادی می توانند کمکم کنند مخصوصا در جواب دادن به سوال های پست اول!

تشکر کرده
    8725

پس یعنی این پرینتر ها روی آن کاغذ های عکسی که نسبتا ضخیم و براق بودند چاپ نمی کند؟
    خير ، چون آن کاغها جوهر رو جذب نمي کنن و حتي پرينت ليزري رو اونا هم نتيجه رضايت بخشي به دنبال نداره (اگر شک داريد امتحان کنيد!)
    ولي روي انواع کاغذهاي معمولي و گلاسه با اوزان مختلف چاپ مي کنن(به کاغذهاي گلاسه آ4 مخصوص پرينترهاي جوهرافشان کاغذ مخصوص عکس هم ميگن) که نتيجه روي کاغذهاي گلاسه با توجه به کيفيت تنظيم شده مي تونه خيلي عالي باشه( و البته براق!).

البته انواعي از چاپگر ها هم هستند که به چاپگرهاي حرارتي معروفند مثل Fuji PrintPix که تا سايز 10*15 رو ميزنن و کاغذش هم به صورت روله که معمولاً توصيه نميشه. (قبلاً براي عکسهاي پرسنلي ازش استفاده مي کردم)

و اینکه مطمئنم که دوستان زیادی می توانند کمکم کنند مخصوصا در جواب دادن به سوال های پست اول!
    ممکنه

موفق باشيد
    ARA-RF تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    496

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight4u نمایش پست ها
    خير ، چون آن کاغها جوهر رو جذب نمي کنن و حتي پرينت ليزري رو اونا هم نتيجه رضايت بخشي به دنبال نداره (اگر شک داريد امتحان کنيد!)
    ولي روي انواع کاغذهاي معمولي و گلاسه با اوزان مختلف چاپ مي کنن(به کاغذهاي گلاسه آ4 مخصوص پرينترهاي جوهرافشان کاغذ مخصوص عکس هم ميگن) که نتيجه روي کاغذهاي گلاسه با توجه به کيفيت تنظيم شده مي تونه خيلي عالي باشه( و البته براق!).

البته انواعي از چاپگر ها هم هستند که به چاپگرهاي حرارتي معروفند مثل Fuji PrintPix که تا سايز 10*15 رو ميزنن و کاغذش هم به صورت روله که معمولاً توصيه نميشه. (قبلاً براي عکسهاي پرسنلي ازش استفاده مي کردم)

ممکنه

موفق باشيد
    خیلی ممنونم از شما که وقت می گذارید. یک سوال در مورد اون کاغذ هایی که گفتید ( گلاسه که میگن مخصوص عکس) برای چاپگر های لیزری هم وجود داره؟

و نکته مهمی که در صحبت های شما ندیدم قیمت تمام شده اینگونه تصاویر بود! آیا قیمت بالاتره یا پائینتر( با حتساب پول کاغذ و جوهر) برای هر دو نوع لیزری و جوهر افشان و اینکه کیفیت کدام برای چاپ عکس بهتر هست.

راستی اینکه میگم دوستان دیگه هم لطف کنن و وقت بزارن و راهنمایی کنن منظورم بی ارزش بودن نظرات شما نبود! امیدوارم این حس رو نداشته باشید. فقط میخوام نظر دیگر دوستان رو هم بدونم چون مطمئنم خیلی ها میتونن راهنمایی کنن ولی خوب شاید وقت ندارند!

تشکر کرده
    8725

در مورد اون کاغذ هایی که گفتید ( گلاسه که میگن مخصوص عکس) برای چاپگر های لیزری هم وجود داره؟
    روی کاغذهای گلاسه (مخصوص عکس) هم میشه پرینت رنگی لیزری گرفت ( با دستگاه KonicaMinolta 350 خودم تست کردم) اما چون پرینترهای لیزری روی سطح کاغذ رو با تونر می پوشونن، بعد از پرینت دیگه عکس شما مثل پرینت جوهر افشان روی گلاسه برق نمیزنه.

قیمت تمام شده
    تا جایی که میدونم با پرینتر R290 حدود 50-100 تومن هر پرینت در میاد که بستگی به پوشش رنگ شما و سرعت پرینت و جنس کاغذ داره.
    هزینه کاغذ : Mondi 120: بسته 500 تاییش حدود 19 تومن 200 گرم: 250 تاییش 15 تومن
    کاغذ گلاسه مخصوص عکس 260 گرم: بسته 20 تاییش 5-10 تومن (مارکهای مختلف داره)
    قیمت پرینتر با تانک فکر کنم الان حدود 260-290 در بیاد.

هزینه تمام شده با پرینترهای لیزری بسته به نوع پرینتر متفاوته. در مورد پرینترهای خونگی کوچیک تا جایی که اطلاع دارم هزینه بالاست و نمی صرفه اما در چاپگرهای بزرگ مثل این (که خودم هم دارم) هزینه هر برگ آ4 فول رنگ در حدود 50-60 تومنه.
    قیمت پرینترهای لیزری رنگی خونگی از 300 شروع میشه و پرینترهای بزرگ از حدود 3 میلیون به بالا.

اگه اجازه بدید یه پیشنهاد براتون دارم.
    ذهنیت منفیتون از پرینترهای جوهر افشان رو تغییر بدید و یه پرینتر خوب انتخاب کنید که امتحانش رو پس داده باشه و عکسهاتون رو چاپ کنید و لذت ببرید و اگه هزینه براتون خیلی مهمه حدس می زنم در نهایت گذرتون به پرینترهای اپسون با تانک بیافته که به نظر من می تونه اتفاق خوشایندی براتون باشه.

تو پرانتز: چرا نسبت به پرینترهای جوهر افشان ذهنیت منفی دارید؟؟ دلیلش رو بگید شاید قابل رفع شدن باشه.

نکته: چرا از دوستان و اساتید کسی تو این بحث شرکت نکرده برام جای سواله :confused:
    ویرایش توسط M.Meghdari : Wednesday 31 March 2010 در ساعت 01:41
    ARA-RF تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    496

روی کاغذهای گلاسه (مخصوص عکس) هم میشه پرینت رنگی لیزری گرفت ( با دستگاه KonicaMinolta 350 خودم تست کردم) اما چون پرینترهای لیزری روی سطح کاغذ رو با تونر می پوشونن، بعد از پرینت دیگه عکس شما مثل پرینت جوهر افشان روی گلاسه برق نمیزنه.

تا جایی که میدونم با پرینتر R290 حدود 50-100 تومن هر پرینت در میاد که بستگی به پوشش رنگ شما و سرعت پرینت و جنس کاغذ داره.
    هزینه کاغذ : Mondi 120: بسته 500 تاییش حدود 19 تومن 200 گرم: 250 تاییش 15 تومن
    کاغذ گلاسه مخصوص عکس 260 گرم: بسته 20 تاییش 5-10 تومن (مارکهای مختلف داره)

هزینه تمام شده با پرینترهای لیزری بسته به نوع پرینتر متفاوته. در مورد پرینترهای خونگی کوچیک تا جایی که اطلاع دارم هزینه بالاست و نمی صرفه اما در چاپگرهای بزرگ مثل این (که خودم هم دارم) هزینه هر برگ آ4 فول رنگ در حدود 50-60 تومنه.
    اگه اجازه بدید یه پیشنهاد براتون دارم.
    ذهنیت منفیتون از پرینترهای جوهر افشان رو تغییر بدید و یه پرینتر خوب انتخاب کنید که امتحانش رو پس داده باشه و عکسهاتون رو چاپ کنید و لذت ببرید و اگه هزینه براتون خیلی مهمه حدس می زنم در نهایت گذرتون به پرینترهای اپسون با تانک بیافته که به نظر من می تونه اتفاق خوشایندی براتون باشه.

تو پرانتز: چرا نسبت به پرینترهای جوهر افشان ذهنیت منفی دارید؟؟ دلیلش رو بگید شاید قابل رفع شدن باشه.

نکته: چرا از دوستان و اساتید کسی تو این بحث شرکت نکرده برام جای سواله :confused:
    سلام
    این قیمت ها( 50-100 تومان) برای هر قطعه عکس در اندازه معمولی بود یا در اندازه A4 ؟ در مورد اون بسته های کاغذ چی؟

ذهنیت من بر میگرده نوع عملکرد و شیوه چاپ چاپگر های جوهر افشان و اینکه می گفتند تفکیک رنگ خوب و ماندگاری بالایی ندارند! البته من حدود سه سال پیش این مطالب رو خوندم و اطلاعاتی که در این موارد دارم برای همون سالهاست! برای همین هم هست که از پایه دوباره دارم سوالاتم رو مطرح می کنم چون حدس میزنم در این مدت تکنولوژی ها بسیار پیشرفت داشته است. یک نکته هم که الا یادم اومد این بود که رنگ های چاپگر های جوهر افشان اگر مدتی استفاده نشود خشک شده و بلا استفاده می شوند!

منظورتون رو از پرینتر های تانک دار رو هم متوجه نشدم!!

اون مورد آخر رو هم من هم نمیدونم چرا کمک نمی کنند!

تشکر کرده
    8725

این قیمت ها( 50-100 تومان) برای هر قطعه عکس در اندازه معمولی بود یا در اندازه A4 ؟ در مورد اون بسته های کاغذ چی؟
    بله سايز آ4 منظورم بود. بسته هاي کاغذ هم آ4 هستند.

ماندگاري رنگ عکسهاي حاصل از چاپگرهاي جوهرافشان بستگي به شرايط نگهداري داره. توي آلبوم طبيعتاً عمر بالايي دارن اما توي قاب آويخته به ديوار در معرض آفتاب ممکنه بعد از مدتي رنگشون تغيير کنه. براي مثال عکسي رو که تقريباً 2 سال پيش با HP G85 روي گلاسه واسه يکي از اقوام چاپ کردم و قابش کرد و زد تو خونه اش الان يه کم رنگ پريده شده. اما عکسي از يک مرحوم واسه تابلو سر قبرش روي کاغذ معمولي چاپ کردم و بعد لمينيتش کردم. الان بعد از حدود 3 سال که توي تابلو بالاسر مزارش هست تغيير رنگش به شدت مورد قبلي نيست.

پرينترهاي تانک دار به پرينترهايي ميگن که کارتريج اصل رو از دستگاه خارج ميکنن و به جاش از 2 نوع کارتريج ميشه استفاده کرد: 1- کارتريج هايي به شکل و اندازه کارتريج اصلي که سرش سوراخه و مي تونيد با سرنگ جوهر بريزيد توش.
    2- کارتريجهايي داخل دستگاه قرار ميگيره و با شلنگ هايي ظريف وصل ميشه به يک مخزن که خارج از دستگاه قرار داره و جوهر از اونجا تغذيه ميشه.
    در مورد اين پرينترها توي فروم زياد بحث شده.
    ARA-RF تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    496

بله سايز آ4 منظورم بود. بسته هاي کاغذ هم آ4 هستند.

ماندگاري رنگ عکسهاي حاصل از چاپگرهاي جوهرافشان بستگي به شرايط نگهداري داره. توي آلبوم طبيعتاً عمر بالايي دارن اما توي قاب آويخته به ديوار در معرض آفتاب ممکنه بعد از مدتي رنگشون تغيير کنه. براي مثال عکسي رو که تقريباً 2 سال پيش با HP G85 روي گلاسه واسه يکي از اقوام چاپ کردم و قابش کرد و زد تو خونه اش الان يه کم رنگ پريده شده. اما عکسي از يک مرحوم واسه تابلو سر قبرش روي کاغذ معمولي چاپ کردم و بعد لمينيتش کردم. الان بعد از حدود 3 سال که توي تابلو بالاسر مزارش هست تغيير رنگش به شدت مورد قبلي نيست.

پرينترهاي تانک دار به پرينترهايي ميگن که کارتريج اصل رو از دستگاه خارج ميکنن و به جاش از 2 نوع کارتريج ميشه استفاده کرد: 1- کارتريج هايي به شکل و اندازه کارتريج اصلي که سرش سوراخه و مي تونيد با سرنگ جوهر بريزيد توش.
    2- کارتريجهايي داخل دستگاه قرار ميگيره و با شلنگ هايي ظريف وصل ميشه به يک مخزن که خارج از دستگاه قرار داره و جوهر از اونجا تغذيه ميشه.
    در مورد اين پرينترها توي فروم زياد بحث شده.
    سلام
    مثل اینکه مناظره بین من و شما خواهد بود فعلا!
    در مورد تانکر و ... رفتم و مطالب رو خوندم و متوجه شدم کاملا!

چند تا درخواست از شما یا دیگر دوستان دارم!
    آیا عکسی دارید که هم توسط پرینتر و هم توسط دستگاه های حرفه ای عکاسی ها چاپ کرده باشید؟ میخوام ازتون خواهش کنم که اگر چنین تصاویری دارید یک عکس از هر کدام با کیفیت خوب بگذارید تا من متوجه بشم تفاوت این چاپگر ها و دستگاه های حرفه ای چه مقدار هست؟ و همین عمل رو درمورد دو عکس که با پیرنتر جوهر افشان و لیزری گرفته شده انجام دهید.

فکر می کنم با این کار به نتیجه دلخواهم برسم که خرید کدام نوع پرینتر برای چاپ عکس ها مناسبه یا از خیرش بگذرم و چاپ انها را به عکاسی ها بسپارم!
    ( البته با توجه به چاپ تصاویر خانوادگی فکر می کنم مجبور بشم که یک پرینتر انتخاب کنم!)

تشکر کرده
    8725

باشه! ادامه ميديم!

متأسفانه در حال حاضر نمونه اي از هر سه پرينت ندارم يعني دارم ولي از يک طرح يا يک عکس نيست.
    هرچند شايد ديدن عکس پرينت معيار مناسبي نباشه اما چشم، به زودي براتون ميذارم.

در پستهاي قبلي من نظر شخصي و پيشنهادم رو گفتم. روش فکر کنيد.
    براي چاپ عکسهاي خانوادگي هم مطمئناً مي تونيد به لابراتوار هاي معتبر اعتماد کنيد.
    ARA-RF تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین