صفحه 6 از 141 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1407
Like Tree585تشکر

موضوع: راهنمای خرید و رفع اشکال پرینترهای جوهرافشان

amirsooki
    Guest

پیش فرض پاسخ: راهنمایی جهت خرید پرینتر جوهرافشان

سلام.
    یه پرینتر میخوام بخرم .
    بیشتر برای کارهای TEXT .
    اولش میخواستم لیزری بخرم بعدش گفتم چه کاریه ! خب یه رنگی بخرم .
    راهنمایی کنید منو برای خرید پرینتری که :
    1- کیفیت text خوبی داشته باشه
    2- جموهر مشکیش جدا باشه.
    3- مواد مصرفیش ارزون باشه ( مهم )
    4- کیفیت رنگیش هم بد نباشه
    5- تو مایه های 100 الی 150
    ممنون میشم از دوستان
    خودم یه مدل دیدم Epson 295 با جوهرهای مادیران که 3500 تومن قیمتشونه . نظرتون چیه ؟
    ممنون.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

امیر بی برو برگرد انتخابت اپسون باشه ، چون اگر میخوای هزینه ی جوهر ندی تنها اپسون که با ابن قیمت جوهر ارائه میکنه ( شاید بعضی جوهر های مادایران رو اصلی ندونند اما همین که گارانتی منوط به استفاده از همین جوهر هاست کافیه ) اما با قیمت پایین تر ( 80 تومان )هم میشه یک پرینتر معمولی و خوب اپسون داشت ،اگر زیاد چاپ عکس برات مهم نیست ، هرچند که عکس های خوبی چاپ میکنن. به پاساژ پایتخت سر بزن و از نمایشگاه مادایران درخواست کن که هر کدام از مارک ها رو که مورد نظرت بود تست کنه ، همون جا تست میگیره و نمونه رو نشونت میده..

اما به نظرم زیاد وسواس به خرج نده ( میدنم مثل خودمی و نمیشه) اما همون اپسون رو با 80 تومان بخر که هم هزینه زیاد نکرده باشی و هم به صرفه باشه
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

amirsooki
    Guest

سلام.
    ممنون از لطفتون
    یعنی میفرمایید تفاوت 80 تومن با 150 تومن هیچ نیست ؟
    ممنون.

تشکر کرده
    14101

سلام....

یعنی میفرمایید تفاوت 80 تومن با 150 تومن هیچ نیست ؟
    نه امیر جان ، اونطوری هم نیست ، منظورم این بود که Stylus C79 یک پرینتری است برای کار های یومیه و عادی و بسیاری برای چاپ متن از این پرینتر استفاده میکنند و کیفیت خوبی داره و به نظرم کار شما رو راه میندازه و در قطع A4
    + متون و عکس رو چاپ میکنه و بنده هم این مدل رو دارم و چند بار هم به مدت یک با دو ماه بی استفاده بوده اما هد خشک نشده.

اما 100% با نمونه ی گران تر تفاوت داره ، اما این تفاوت به چه قیمتی ؟ به قیمت دو برابر ، البته اگر قصد چاپ عکس باشه جریان کاملا فرق میکنه و اصلا قضیه چیز دیگری است .

مثلا در Stylus Photo R270 بیشتر بر روی چاپ عکس تاکید شده و این رو در اسم اون هم میشه دید ، در این پرینتر امکان چاپ بر روی CD & DVD وجود داره ، دارای 6 کارتریج است در مقابل 4 کارتریج ، قابلیت چاپ مستقیم از دوربین ، 30 صفحه در دقیقه ، رزولوشن هم 5760x1440 dpi است و

اما در مقابل Stylus C79 دارای 4 کارتریج است ( تنوع رنگی کمتر ) سرعت 22 برگ ، عدم امکان چاپ بر روی CD & DVD ، عدم قابلیت چاپ مستقیم از دوربین ، اما رزلوشن یکی است

اگر چاپ عکس رو هم مد نظر داری که همون انتخاب خوبیه ، اما اگر بیشتر بر روی متن زوم کردی این مدل هم کارت رو راه میندازه..
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

amirsooki
    Guest

سلام.
    این C79 که میفرمایید یعنی کیفیت چاپ رنگیش کمه ؟ بده ؟ به درد نمیخوره ؟
    یا بد نیست ؟ کار راه اندازه ؟ مثلا به درد این میخوره که عکس خودم رو باش چاپ کنم بزنم به دیوار اتاقم ؟
    میشه رزولوشن ش رو هم بگید ؟
    ممنون. قیمتش حدود 80 تاس ؟

تشکر کرده
    14101

سلام...

این C79 که میفرمایید یعنی کیفیت چاپ رنگیش کمه ؟ بده ؟ به درد نمیخوره ؟
    یا بد نیست ؟ کار راه اندازه ؟
    اول اینکه اگر بدرد نمیخورد ، تولید نمیشد و این همه فروش نمیرفت .....

از نظر رزلوشن با Stylus Photo R270 یکی است ولی تنوغ رنگی کمتری دارد ،یعنی این رنگ های بیشتری داره و اون برای ایجاد این رنگ ها سایر رنگ ها رو با هم ادغام میکنه ....

قیمت هم که 82 باید باشه.....

مثلا به درد این میخوره که عکس خودم رو باش چاپ کنم بزنم به دیوار اتاقم ؟
    اگر بر روی کاغذ فتو اپسون دورابرایت چاپ کنی معرکه اس ، نمایشگاه بری همون جا برات تست میگیره میبینی ...

زرلوشن هم که همون 5760x1440 dpi ...هد هم تقریبا یکی است
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

بیشتر برای کارهای Text
    اگر کارتون از حد چند برگ بيشتره ، به ديل سرعت، نگهداري، کيفيت، مقاومت در برابر آب ... توصيه ميکنم يک ليزر سياه سفيد بگيري + جوهر افشان مخصوص عکس اينجوري خيلي راحت تر خواهي بود

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام...
    با تشكر از راهنمايي هاي جناب قبادي:)
    آقا امير به نظر من اگر به چاپ بيش از 10 صفحه در روز به متن نياز داريد بهترين انتخاب يك ليزري سياه و سفيد است(اگر متن رنگي نباشد) اما اگر ميخواهيد عكس هاي زيبا و عالي خودتان را چاپ كنيد در انتخاب پرينتر رنگي شك نكنيد. پرينتر هاي اپسون كه جناب قبادي فرمودند همگي خوب هستند و كيفيت فوق العاده اي هم دارند مخصوصا اگر انتخابتان را روي 6 كارتريجه بودن پرينتر بگذاريد و از كاعذ هاي فتو گلاسه 255 گرمي يا بالاتر براي چاپ عكس استفاده كنيد .ولي اگر از هر دو يعني ليزري و جوهر افشان استفاده كنيد كه بسيار عالي هست.

در مورد چاپي كه پرينتر هاي اپسون روي CD ميزنند CD فقط بايد مخصوص باشد يا خودتان يك Label روي آن بچسبانيد كه اين كار را با هر پرينتري ميتوانيد انجام دهيد...اما بايد توجه داشته باشيد كه چاپي كه روي CD مخصوص ميزنيد در برابر رطوبت مقاوم نبوده و پاك ميشود(هم با جوهر اصلي اپسون هم ماديران). پس اولويت را روي چاپ CD قرار ندهيد.

حالا پيشنهاد من:
    اگر انتخابتان رنگي است: يك 6 كارتريجه اپسون مثل R200 با قيمت 120 تومان تهيه كنيد(باور كنيد ارزش دارد) با كاتريج ماديران كه دونه اي 2400 تومان است.من خودم براي خريد به نمايشگاه ماديران در پايتخت رفتم و 3 مدل پرينتر را براي من تست كردنند.(من R300 خريدم).الان هم با آن مشكلي ندارم.

اگر انتخابتان ليزري سياه است: 1018 يا 1020 اچ پي را پيشنهاد ميدهم اصلا ليزري HP بخريد .قيمت به ترتيب 100 و 120 هزار تومان است.
    مشخصات 1020:
    سرعت چاپ 15 برگ-داراي كيفيت 1200 DPI (براي ليزري سياه عالي هست)
    اين پرينتر بسته به نياز شما داراي دو مدل جوهر 2000 برگي و 5000 برگي ميباشد و روي ميز كار هم جاي كمي اشعال ميكند(نسبت به ساير مدل ها).

اميدوارم به عنوان فردي تازه وارد در اين سايت براي شما مفيد بده باشد.:)
    علی محمدی

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

آقا امير ما هم از بحث شما سواستفاده بكنيم. چون من هم مي خوام يه پرينتر بخرم براي دفتر. من تحقيق كردم ديدم اگر يه پرينتر بخوام كه به قول معروف خركار باشه و زود خراب نشه HP خوبه منتها هم كاتريجاش گرون هم كيفيت عكسش فوق العاده نيست. (مگر اون مدل Photo) ولي براي عكس همه Canon رو پيشنهاد دادند. فقط يه چيزي اگر با همون مثلا جوهرهاي اصلي و كاغذ خوب، عكس بعد از يه مدت تغيير رنگ نميده؟ مدل يا رنگي هست كه كيفيت عكسش ثابت بمونه؟ اگر اينجوري باشه كه من قيد Photoprint رو بزنم و براي كارهاي دفتري يه پرينتر بخرم.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

در مورد تغيير رنگ عکس شايد بيشتر از نوع پرينتر، کاغذ مصرفي مهم باشه.

صفحه 6 از 141 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 106 ... آخرینآخرین