صفحه 56 از 141 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1407
Like Tree585تشکر

موضوع: راهنمای خرید و رفع اشکال پرینترهای جوهرافشان

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: راهنمای خرید و رفع اشکال پرینترهای جوهرافشان

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    جناب قبادی با تشکر از جوابتون و توصیه هاتون

اما من یک سئوال داشتم.

چرا نظر شما در مورد جوهر افشانهای HP این گونه است؟

من خیلی سال هست که با جوهر افشان های HP کار میکنم. A3 A4 ,professional و پرینتر های معمولی HP .
    می خواستم بدونم شما چرا جوهر افشانهای HP رو پیشنهاد نمیکنید.
    پیش تر به صورت بسیار جامع و کامل در مورد تفاوت برند های مختلف صحبت کرده ام.

اما چون ممکن است پست اش را پیدا نکنید ( خودم که پیدا نکردم! )

اما لپ کلام...

بزرگ ترین تفاوت در بین کانن و اسپون با اچ پی در نوع هد و مخزن تغذیه جوهر است.

در کانن و اپسون اصل بر جدا بودن مخازن از هد و استفاده از هد های با کیفیت تر و با منافذ کوچک تر برای افزایش کیفیت چاپ DPI اسمی بالاتر تر و کیفیت خروجی بسیار بالاتر است.در این نوع پرینتر ها هد بسیار پیشرفته طراحی و ساخته می شود و در هنگام پاشیدن جوهر قطرات بسیار ریز بوده تا در هر پیکو لیتر تعداد بیشتری قطره داشته باشیم.در هنگام پاشش هم از گرما برای گرم شدن قطرات استفاده شده و کیفیت خروجی را برای کار عکس بسیار بالا می برد.

اما در اچ پی...

اچ پی اصولا خود مخترع سیستم جوهر افشان است و این تکنولوژی را InkJet تکنولوژی بسیار بالایی است.از این تکنولوژی برای ساخت دستگاه های دیالیز هم استفاده می شود!

http://news.cnet.com/8301-17938_105-...eed&subj=Crave

و اما اشکال در این سیستم...

این سیستم از ابتدا بر پایه این اصل استوار بوده و هست که هد به همراه مخازن جوهر بعد از اتمام جوهر ها تعویض گردد.

عمر هد را برابر با عمر میزان جوهر در نظر گرفته اند.

برای ساخت هد ها از یک تکنولوژی ارزان تر استفاده شده است تا جوهر ها فروش مناسبی داشته باشند.

هیچ گاه کیفیت خروجی جوهر و هد های اچ پی برای عکس به کانن و اپسون نمی رسد ( به دلیل اینکه اصولا سیستم اینطور طراحی شده است )

برای اینکه قدری کیفیت اچ پی ها را بالا ببریم باید از کارتریج های فتو استفاده کنیم که قیمت یک ست کاریج فتو تقریبا 2 تا 3 برابر کارتریج معمولی و تقریبا معادل قیمت یک دستگاه پرینتر است ( چون از هد بهتری استفاده شده و قطرات ریزتری را تولید می کند ) اما باز هم کیفیت به پای کانن و اپسون نمی رسد

اچ پی این بازار را ( پرینتر های خانگی ) کاملا در دست داشته و دارد و بازار بزرگ تر را نیز در دست دارد و نیازی به ریسک و تغییر ساختار نمی بیند.فروش اچ پی در بازار های حرفه ای تقریبا دو برابر دو برند دیگر است.

شما با خرید یک پرینتر اچ پی یک باکس خواهد داشت به همراه چند غلطک کشنده کاغذ و چند مدار الکترونیکی .هد و جوهر که اصل کار هستند جدا است ( هرچند با هم فروخته می شوند ) اما سیستم کاریشان جدا است.

شما بعد از اتمام جوهر آن را دور انداخته یک هد و جوهر نو خواهید داشت مثل کیفیت روز اول بدون گرفتن هد بدون مشکل خط خط شدن اما یقینا با کیفیت خروجی پایین تر.

چرا که اگر اچ پی قصد داشته باشد بر روی هر مخزن یکی از هد های اپسون و یا کانن را قرار دهد قیمت یک ست جوهر 3 برابر خواهد شد.

مشکل بعدی این است که قیمت کارتریج های اچ پی نسبت به کانن و اپسون کمتر است.در هنگام خرید شما هر بار باید پول هد را هم بدهید اما در سایرین یک بار این کار را کرده اید و از این به بعد فقط پول جوهر را می دهید!

قیمت یک ست کارتیج های قدیمی اچ پی که همه مخازن به هم متصل بود گاهی فراتر از قیمت پرینتر می شد!

در حال حاضر هم با دو بار تعویض کارتریج ها شما عملا پول یک دستگاه نو را داده اید.

اما در دو برند دیگر این میران تقریبا 6 یا 7 بار است ( یعنی بعد از خرید 6 یا 7 بار ست کارتیج تمام رنگ ها هم قیمت پرینتر پول داده اید )

پس هم کیفیت و هم قیمت تمام شده فعلا دو مشکل.

مشکل بعدی اینکه اصولا در ایران همیشه دوست داریم از وسیله مان حداکثر استفاده را بکنیم.از پراید توقع زانتیا داریم و از زانتیا توقع ماکسیما و از دوسالانه عکس توقع اسکار!

اکثرا بعد از خرید کانن و اپسون به فکر استفاده از مخازن جدا می افتند که هزینه ها را بشدت کاهش دهند!

فکر بدی نیست اما برای کسی که نیاز باشد و نه برای هرکسی که پرینتر خرید.

کانن و اپسون در این مورد با مشکل بسیار کمتری مواجه هستند.چرا که هد برای یک عمر معین برنامه ریزی نشده است و بسته به نحوه نگهداری و کیفیت و مدل ممکن است سالها برایتان بدون مشکل کار کنند.

اما اچ پی!

نه توان نصب مخازن را دارند و اگر هم به روش تزریق جوهر درون کارتریج ها اقدام به شارژ کنید نهایتا 3 بار می توانید این کار را انجام دهید که هر بار هم کیفیت چاپ بشدت پایین خواهد امد!

بعد از مدتی هم باید کارتیج را دور بیاندازید و یک کارتیج دیگر و باز هم هزینه بالا...

پس اصولا اچ پی برای کسی که سالی مالی یک پرینت دارد می تواند گزینه خوبی باشد.

برای کسی که دایما پرینت می کند خیر اصلا به صلاح نیست.

برای این دسته کانن و اپسون توصیه می شود

این داستان ها در مورد پرینتر های حرفه ای و پلاتر ها کاملا متفاوت است و اکثر موارد صدق نمی کند.موضوع ما در اینجا آ4 و در برخی موارد آ3 است.

فکر کنم برای بار چندم این توضیحات کافی باشد و دیگر دوستان باز هم پرسش نکنند چرا اچ پی نه!
    tonino_baliardo، reza_Bahman، nar355 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

جناب قبادی عزیز . ار 270 من در این یکی دو روز عکس را خیلی قرمز چاپ میکنه . در نازل چک میبینم که کلا ابی اخری را حذف کرده یعنی فقط 5 رنگ میزنه و با هد کلینینگ هم چیزی عوض نمیشه. نظرتون چیه ؟ ایا راهی برای باز کردن رانگ ابی رخری هست ؟ راست من هر روز رنگها را تکان میدهم. اگر کلا رنگ ها را دور بریزم و کل تانک را با اب بشویم و از رنگهای vox استفاده کنم احتمال باز شدن هد میرود؟ :confused:

كاربر همراه kiuna آواتار ها
    تشکر کرده
    218

نقل قول نوشته اصلی توسط mh.noori نمایش پست ها
    جناب قبادی عزیز . ار 270 من در این یکی دو روز عکس را خیلی قرمز چاپ میکنه . در نازل چک میبینم که کلا ابی اخری را حذف کرده یعنی فقط 5 رنگ میزنه و با هد کلینینگ هم چیزی عوض نمیشه. نظرتون چیه ؟ ایا راهی برای باز کردن رانگ ابی رخری هست ؟ راست من هر روز رنگها را تکان میدهم. اگر کلا رنگ ها را دور بریزم و کل تانک را با اب بشویم و از رنگهای vox استفاده کنم احتمال باز شدن هد میرود؟ :confused:
    من از یکی از کسانی که این پرینتر ور داشت شنیدم که گفت جوهری غیر از vox ریختم و پرینترم مشکل پیدا کرده و جوهر رو عوض
    کردم و vox ریختم مشکل حل شده !
    این فروم ارزونی مدیرش که عقده های مدیریتیش رو بتونه خالی کنه

تشکر کرده
    218

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    توصیه می شود چند کاره نخرید و اگر خریدید تانک نصب نکنید.
    در این مورد شنیدم اما خب محدودیت فضا دارم از طرفی قابلیت کپی سه کاره خیلی میتونه بهم کمک کنه !
    با همه این موارد اگر قصد خرید داشته باشیم بین سه کاره ها مدلی هست که پیشنهاد کنید ؟

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط mh.noori نمایش پست ها
    والله اگر با هد کلین مشکل برطرف نشود بعید است بتوان جور دیگری آن را برطرف کرد.

شاید اگر به یک مرکز سرویس ببرید بتوانند با دستگاه مکش ( که برخی ها دارند ) یک مدت دیگر هد شما را زنده کنند.

یقینا از جوهر نا مناسب استفاده کرده اید.

توصیه می کنم مخازن را به هیچ وجه نشورید.

می توانید جوهر ها را کامل تخلیه کنید اما شستشو خیر توصیه نمی کنم...

با چندین و چند بار هد کلین شاید مشکل رفع شود.

سعی کنید هر ساعت یک بار ( تا 10 بار ) هد کلین کنید شاید اشنالله برطرف شد.

چاره دیگری به ذهن ام نمی رسد.
    mh.noori تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط kiuna نمایش پست ها
    در این مورد شنیدم اما خب محدودیت فضا دارم از طرفی قابلیت کپی سه کاره خیلی میتونه بهم کمک کنه !
    با همه این موارد اگر قصد خرید داشته باشیم بین سه کاره ها مدلی هست که پیشنهاد کنید ؟
    خیر چون متاسفانه اعتقادی به این نوع پرینتر های ( شتر گاوه پلنگ ) ندارم نمی توانم توصیه ای بکنم و خودم را شرمنده دوستان کنم....
    M.vatandoost و kiuna تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    218

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    خیر چون متاسفانه اعتقادی به این نوع پرینتر های ( شتر گاوه پلنگ ) ندارم نمی توانم توصیه ای بکنم و خودم را شرمنده دوستان کنم....
    ممنون احساس مسئولیت شما بش از این ارزشمند هست
    تعبیر جالبی به کار بردید

تشکر کرده
    14101

دوست عزیز...

اول اینکه بهتر است لحن گفتارمان در صحن علنی فروم مناسب و متناسب با شخصیت مان باشد.

دوم اینکه بنده اصراری به خرید دوستان از هیچ کدام از برند ها ندارم.همان طور که در چند پست اخیر بنده توصیه خاصی نکردم ( با وجود اصرار ) و بعد اینکه اگر یکی دو پست قبل را ملاحظه کنید متوجه خواهید شد علت اینکه پرینتر های اچ پی جوهر افشان را توصیه نمی کنم چیست ( در صورتی که برای لیزی گزینه اول همین پرینتر است )

بنده نه فروشنده پرینتر هستم و نه فروشگاه پرینتر دارم و یا نه اصلا در کار کامپیوتر و امثال اینها هستم ( می توانید در پیام خصوصی از سایر مدیران و یا اعضا قدیمی پرسجو کنید ) شغل بنده اصولا ربطی به هیچ کدام از این ها ندارم ( خدارا شکر ) پس بهتر است شما در قضاوت زود هنگام تان قدری بیشتر تامل کنید.

در مورد مشکلات اپسون ها بسیار تذکر داده ام.که جوهر های مادایران ( بسیاری ) مفت گران هستند و مشکلاتی درچیپست دارند که با پرینتر های جدید مشکل دارند ( تکنولوژی بالای تشخیص این پرینتر ها برای جلوگیری از کرک شدن )

دوستان سعی کنند از جوهر های اصلی اپسون ( ساخت مکزیک و یا تایوان و یا برزیل و یا مجارستان ) خریداری کند .قیمت اندکی بالاتر است اما هم سازگاری بالایی دارند و هم کیفیت بالاتر.

در مورد کانن ها خدا را شکر چون دست ایرانی ها هنوز در آن رفته مشکلی نیست و اصولا کسی با جوهر های کانن مشکلی نخواهند داشت.همگی اصلی و اورجینال هستند و تا به حال که بنده مشکلی نداشته ام و ندیده ام.

در مورد اچ پی ها هم که از نظر سازگاری مشکلی نیست اما مشکلات اچ پی ها همان است که پیش تر عرض کردم.

یکی از نقاط قوت اچ پی این است که شما هیچگاه مجبور نیستید دایم از این پرینتر استفاده کنید.هم بسیار دیر تر جوهر در هد خشک می شود و هم اینکه نهایتا اگر خشک شد می توانید کارتریج را دور بیاندازید و یک کارتریج نو بخرید و پرینتر مثل روز اول کار خواهد کرد.

پس برای کسانی که دایم چاپ ندارند اچ پی ها بسیار مناسب تر از بقیه است.

در پلاتر ها و لیزی ها داستان کاملا متفاوت است.

و اما اگر نیاز به کیفیت بالای چاپ ندارید به نظرم خرید یک لیزی رنگی بسیار جذاب تر است.هم کیفیت تقریبا متوسطی دارند ( به هیچ وجه شبیه جوهر افشان ها نیستند ) هم تیراژ بالاتری با یک بار شارژ برایتان خواهند داشت.هم دردسر خشک شدن و ... را ندارد.اچ پی و سامسونگ در این مورد پرینتر های بسیار خوبی دارند ( اگر نیاز بود مدل خاصی را معرفی می کنم )

بیشتر برای دفاتر اداری و چاپ سربرگ و فروم و صفحات اینترنت و چاپ کتاب ( بنده کتاب های الکترونیک را بوسیله لیزی رنگی چاپ می کنم ) وو...... مناسب هستند.

باید نیازتان را بیشتر بشناسید و ببینید که در بازار چه چیزی به نیاز شما نزدیک تر است.
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Saturday 3 January 2009 در ساعت 19:48
    infinity و M.vatandoost تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط nsync_bad1 نمایش پست ها
    مشکل اصلا چیپ نیست.مشکل ضعیف بودن هد هستش که حتی با کارترجای اصلی(مکزیکی و...)هم وجود داره
    بله .اما آن مشکل از هد نیست بیشتر به طریقه نگهداری و استفاده کاربر است.توصیه اکید کرده ام که سعی کنید از کاغذ های ارزان ( آ4 معمولی ) در این پرینتر ها استفاده نکنید.سعی کنید بیشتر از پرینتر استفاده کنید.هر روز نازل چک انجام شود.هد کلین در صورت نیاز.بعد از هز 4 ست تعویض کارتریج یک بار سرویس توسط عوامل مجاز.استفاده از گزینه های فتو و در برخی موارد استفاده از گزینه درفت.

خاموش کردن High Speed و روشن و خاموش کردن هر روزه پرینتر ( حتی اگر استفاده نمی کنید )

خلاصه مراقبت و مدارا...

هر چیز خوبی بالاخره یک سری معایب هم دارد در کنار محاسن
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

باید بگم استاد کاوه
    آب پاکی رو به حق روی دست همه ریخت و باید ازش تشکر کرد
    اگه کار حرفه ای می خواهید انجام بدید کنون
    اگه اماتور هستید کنون چند کاره
    موارد دیگه با این بازار در هم برهم و جنس تقلبی واقعا خطر ناکه
    در مورد حک 3300 3500 4500 هرکس کمک خواست پی ام شخصی بده کمکش می کنم
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

صفحه 56 از 141 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 106 ... آخرینآخرین