صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 48
Like Tree28تشکر

موضوع: Canon PowerShot SX230 HS / SX220 HS

كاربر جديد SNOOP DOGG آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    من Canon SX230 IS
    خریدم میخواستم درموردش بدونم
    مخصوصا درمورد GPSش
    و اینکه تنظیمات فلشش چطوریه چون دو مود فلش داره یا خاموش یا اتو
    از روی اتو که میری روی فقط عکاسی سه مود فلش داره ولی واید اسکرین نمیشه
    میشه بگین راه حل چیه ؟؟
    مرسی

كاربر آشنا ahmadmobin آواتار ها
    تشکر کرده
    278

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    محدوده دیاف خیلی محدودی داره

حتما مي دونيد كه اين محدوده، نشاندهنده بازترين ديافراگم در فواصل كانوني ابتدايي و انتهايي لنز زوم هست و بسته ترين ديافراگم روي لنز مشخص نمي شه
    در مقام يك كامپكت با نوع مصرفي كه براي اين سري در نظر گرفته شده (طبق سابقه مدلهاي قبلي) به نظر محدود نمي رسه
    فعلا...
    دوستان میشه بفرمایندآیا خیلی تاثیر بدی روی کیفیت عکس میزاره این محدود بودن دیاف، یا اینکه نه خیلی در رده کامپکت تاثیر گزار نیست؟؟

تشکر کرده
    278

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadmobin نمایش پست ها
    دوستان میشه بفرمایندآیا خیلی تاثیر بدی روی کیفیت عکس میزاره این محدود بودن دیاف، یا اینکه نه خیلی در رده کامپکت تاثیر گزار نیست؟؟
    کسی نیست من رو راهنمایی کنه، برای یکی از دوستان قراره بخریم و ایشون چند بار به من زنگ زدن و من منتظر راهنمایی هستم!!

تشکر کرده
    278

کسی نیست من رو راهنمایی کنه، برای یکی از دوستان قراره بخریم و ایشون چند بار به من زنگ زدن و من منتظر راهنمایی هستم!!
    به گمانم باید به جای دوستان بگم اساتید !!!!!! تا بزرگواران میل به پاسخ پیدا کنند.
    پس اساتید به من شاگرد لطفی کنید و راهنمایی بفرمایید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

به گمانم باید به جای دوستان بگم اساتید !!!!!! تا بزرگواران میل به پاسخ پیدا کنند.
    پس اساتید به من شاگرد لطفی کنید و راهنمایی بفرمایید

سلام دوست عزیز:
    به دلیل کوچک بودن سنسور در دوربین های کامپکت باز بودن دیافراگم و نوردهی بسیار مهم و تاثیر مستقیمی روی عکس ها خواهد داشت.
    من خودم کانن SX230 دارم و سعی میکنم در فضا های بسته و محیط های کم نور از بازترین حالت دیافراگم 3.1 استفاده کنم تا عکس نویز کمتری داشته باشه. در نتیجه مجبورم لنز رو روی وایدترین حالت قرار بدم که بعضی وقتها آزار دهندست مخصوصا این که برد موثر فلاش هم خیلی محدوده و نمیشه رو فواصل کمی دورتر زوم کرد و عکس دلخواه رو گرفت! البته این نکته رو هم بگم که اگه بیشتر در محیطهای باز و در نور روز عکاسی میکنید اندازه دیافراگم چندان تاثیرگذار نخواهد بود و در نور روز با هر نوع کامپکتی نوردهی خوبی خواهید داشت.
    موفق باشید...
    ویرایش توسط behnam 007 : Monday 31 October 2011 در ساعت 16:37
    morteza khademy و ahmadmobin تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا korosh1 آواتار ها
    تشکر کرده
    324

سلام، من این دوربین و خریدم و میخواستم بدونم آیا میشه کار زیر رو انجام داد:

مثلا در روز دارم عکاسی میکنم و نیازی به فلاش ندارم،در مود اتومات میشه فلاش رو خاموش کرد تا موقع روشن شدن دیگه بیرون نیاد، و اگه این کارو بکنم با هر بار روشن خاموش شدن دوربین دیگه در حالت اتومات و آف فلاش دیگه فلاش بالا نمیاد.

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

نقل قول نوشته اصلی توسط korosh1 نمایش پست ها
    سلام، من این دوربین و خریدم و میخواستم بدونم آیا میشه کار زیر رو انجام داد:

مثلا در روز دارم عکاسی میکنم و نیازی به فلاش ندارم،در مود اتومات میشه فلاش رو خاموش کرد تا موقع روشن شدن دیگه بیرون نیاد، و اگه این کارو بکنم با هر بار روشن خاموش شدن دوربین دیگه در حالت اتومات و آف فلاش دیگه فلاش بالا نمیاد.

شما هر وقت که دوربین را روشن می کنید ، فلاش پاپ آپ دوربین به صورت اتوماتیک بیرون خواهد آمد و گریزی از این موضوع نیست . البته حتما می دانید که در صورتی که از منو گزینه فلاش را غیر فعال نمائید ، فلاش به صورت فیزیکی بیرون هست ولی عمل فلاش زدن اتفاق نمی افتد که در این صورت پس از مدت زمان کوتاهی ، فلاش به صورت خودکار بسته می شود و شما می توانید به ادامه عکاسی خود بپردازید.
    غیر از حالت فوق الذکر ، اگر در هنگام روشن شدن دوربین ، انگشت شما بر روی فلاش باشد ، تا انتهای فرآیند عکاسی دیگر فلاش برای شما مزاحمتی نخواهد داشت مگر اینکه خودتان آن را فعال کنید. البته برای اطمینان از صحت این کار (جلوگیری از بیرون آمدن فلاش در هنگام روشن کردن) ، جستجویی در وب انجام دادم و به پاسخی که کنون کانادا در جواب سئوال مشابهی داده بود رسیدم :

To shoot without the flash popping up, hold down the flash directly with your finger.While the flash is being held down, the flash is automatically turned off

موفق باشید.

كاربر آشنا korosh1 آواتار ها
    تشکر کرده
    324

ممنون از شما

پس اگر هنگام روشن کردن دستم رو روی فلاش بزارم و یا بعد بالا اومدن با دستم فلاش رو به داخل بدم ، مشکلی در دراز مدت برای فلاش پیش نمیاد؟

و با مقایسه ای که داشتم در سایت dp در قسمت امتیاز دهی نهایی گویا این دوربین کیفیت عکسهاش با اینکه سنسور کوچیکی داره خیلی نزدیک به s95-g12-lx5- هست حتی در نویز هم با اونها رقابت میکنه ! حالا شما که از این مدل استفاده میکنید آیا واقعا هیمنطوره؟

و بدون استفاده از فلاش حداقل چندتا عکس با باتری این مدل میشه گرفت؟

سپاس فراوان جناب میری
    Miri تشکر می‌کند.

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

نقل قول نوشته اصلی توسط korosh1 نمایش پست ها
    ممنون از شما

پس اگر هنگام روشن کردن دستم رو روی فلاش بزارم و یا بعد بالا اومدن با دستم فلاش رو به داخل بدم ، مشکلی در دراز مدت برای فلاش پیش نمیاد؟

و با مقایسه ای که داشتم در سایت dp در قسمت امتیاز دهی نهایی گویا این دوربین کیفیت عکسهاش با اینکه سنسور کوچیکی داره خیلی نزدیک به s95-g12-lx5- هست حتی در نویز هم با اونها رقابت میکنه ! حالا شما که از این مدل استفاده میکنید آیا واقعا هیمنطوره؟

و بدون استفاده از فلاش حداقل چندتا عکس با باتری این مدل میشه گرفت؟

سپاس فراوان جناب میری
    خواهش می کنم کوروش جان
    با توجه به موردی که از سایت کنون کانادا نقل قول شد ، نباید مشکلی پیش بیاد ولی برای اطمینان بیشتر ، بهتره که اجازه بدیم فلاش به صورت خودکار بسته بشه.
    در مورد مقایسه ای که فرمودید باید خدمت شما عرض کنم که هر چند مقایسه مذکور در رده های متفاوتی است ولی SX230 در رده دوربین های کامپکت سوپر زوم از بهترین ها محسوب می شود (بسته به سایت بررسی کننده ،مکان اول تا سوم رده) .
    در مقایسه بین دوربین های مذکور LX5 حرفی برای گفتن ندارد و کیفیت خروجی پایین تری را نسبت به بقیه ارائه می کند. در زمینه IQ یا همان کیفیت عکس SX230 دارای جایگاه برابری در مقابل S95 و G12 (فارغ از بحث توانایی در فرمت RAW) می باشد ولی در مقابل عملکرد سنسور در حساسیت های بالا (High ISO) ، رفتار ضعیف تری را از خود نشان می دهد.
    عمر باطری یک دوربین به غیر از فلاش به مولفه های دیگری نظیر مقدار استفاده از نمایشگر جهت بازبینی عکس ها ، میزان فیلمبرداری ، مقدار استفاده از زوم و ... بستگی دارد ولی به طور معمول عددی بین 200 تا 300 شات در هر بار شارژ باطری برای این دوربین ، عملکردی مطلوب ارزیابی می گردد.
    موفق باشید.
    Mohamad_Ali و korosh1 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

کسانی که این دوربین رو خریدند و عملا باهاش کار کردند به نظرشون کیفیت و کاراییش در اون حد که رویو ها نشون میده ؟ به نظر میاد که در حد دوربینهای پیشرفته تر مثل G12 باشن.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین