صفحه 12 از 18 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 175
Like Tree842تشکر

موضوع: Canon PowerShot G1X

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

دیافراگم 5.8 رو شما در انتهای فاصله کانونی خواهید داشت که در اکثر لنزهای اس ال آر هم به همین صورت هست.به نظر من مشکل خاصی نداره.برای من ارزش پرداخت اضافه مبلغ رو داره ولی باید دید برای شما به چه ترتیب هست.اگر میتونید صبر کنید تا باز هم ارزانتر بشه و بعد اقدام به خرید کنید.در حدود 1 میلیون تومان قطعا ارزش پرداخت مبلغ رو به نظر من داره.
    yaghoobi، SHOK53 و korosh1 تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

مثل همه چیزهای دیگر این دنیا، هیچ چیز کامل و بی‌عیبی وجود ندارد!

آیا داشتن یک چنین دوربینی اصلا لازم است؟ این سوالی است که باید هر فردی که وسوسه خرید این دوربینها را دارد، به خودش پاسخ دهد. برای تعداد زیادی از علاقمندان جدی عکاسی، پاسخ مثبت است.

کدام دوربینها بیشتر وسوسه کننده هستند؟! دوربین G1X کنن، دوربین X10 و X100 و X Pro فوجی، NEX 5N و NEX 7 سونی، سری GF پاناسونیک.

یکسری از اینها سریعا از انتخاب خارج می‌شوند چون اصلا در ایران موجود نیستند یا خیلی گران در می آیند و با فلسفه خرید چنین دوربین همخوانی ندارند.

NEX7 سونی، دوربین خوبی است. شاید بهترین خروجی در بین همه این دوربینها را داشته باشد ( با Xpro فوجی شاید در یک سطح شاید هم تفاوت اندک) اما در ایران فعلا وجود ندارد و امیدی هم به موجودشدنش! نیست. از طرفی مساله خرید لنز است. خرید لنز و تعویض لنز. برای برخی ممکن است جذاب نباشد. همچنین لنز خوب با دیافراگم باز با محدوده مناسب هم ندارد که بخواهیم قضیه را با یک لنز رفع و رجوع کنیم. یک ۵۰ اف ۱.۸ دارد که روی سنسور با آن کراپ، لنز همه کاره‌ای نخواهد بود. ۱۸-۵۵ اش؟ بد نیست. کمی بزرگ است و فلسفه اش! را زیر سوال می‌برد.

Xpro فوجی هم گران در می آید تازه اگر پیدا شود. باز هم خرید لنز پیش می آید. سه لنز پرایم دارد. همه چیز روی کاغذ خوب است اما در عمل؟ تعویض لنز؟ فلسفه! این دوربینها؟

x100 فوجی؟ دوربین خوبی است. مشکل عمده اش همان لنز وایدش است. استفاده دوربین را محدود می‌کند. کمی هم کند است.

X10 فوجی دوربین خوبی است. لنزش خیلی خوب است از لحاظ کیفیت، دامنه و بخصوص دیافراگم. سنسورش نسبت به Nex و G1X کوچکتر است اما نسبت به کامپکتهای دیگر ( پانا LX و ...) بزرگتر است. کیفیت تصویرش بهتر از حد سنسورش است و نباید صرف سنسور مقایسه انجام شود. مشکلش؟ ویزورش است و فایلهای خامش.

G1X ؟ دوربین خوبی است. هم لنز با دامنه وسیع دارد و هم سنسور بزرگ. لنزش کمی بسته است و در بررسی‌ها، کمی از فوکوس کندش گفته اند.

مشخص است که همه اینها بر اساس ترجیحات من است. یعنی برای فرد دیگری ممکن است تعویض لنز در چنین دوربینهایی هم خوب باشد. یا مثلا قیمت، فاکتوری در تضاد با فلسفه این دوربینها نباشد و ...
    در نهایت بهترین انتخاب چیست؟ بسته به فرد متفاوت است. برای یکی ممکن است X100 برای دیگری G1X یا X10. برای بعضی ها هم اصلا هیچ کدام وسوسه کننده نخواهند بود. برخی هم صبر خواهند کرد تا سال بعد یا دو سال بعد که دوربین بهتری معرفی شود!
    Amir Mohebi، ME، Persian و 41 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

من مدتها منتظر یه کامپکت با کیفیت بودم، کاربرد مورد نظرم عکاسی در سطح اجتماع ( نه الزاما عکاسی اجتماعی) به خاطر بزرگ بودن 5DmII و داشتن یه دوربین برای عکاسی دم دستی از بچه هام توسط خانومم و خودم ( و صد البته فیلم برداری از بچه هام)، مدتها G12 و S95 رو مد نظر داشتم تا اینکه به گرونی شب عید خوردم و از روی اجبار به P7000 nikon رضایت دادم و شب عید خریدمش ( در مورد این دوربین باید بگم یه بدنه خوشدست، فیلم برداری HD و نه ‌Full HD ولی خیلی عالی و کیفیت عکس در حد و حدود یه کامپکت خوب ولی اگه یه عمره با DSLR کار می کنید بیخیال ریویو های سایت ها شوید و باید سطح انتظارتون رو پایین بیارید ، نویز نویز نویز)، تا اینکه طاقتم تمام شد و نیکن رو امروز بردم و با کنن G1X عوض کردم. در مورد این دوربین دوستان مطالب گفتنی رو زحمت کشیده اند و نوشته اند، من توی این چند ساعت فقط میتونم بگم که با دیدن عکسهاش در مقایسه با P7000 حس آدم عینکی رو دارم که بعد مدتها بی عینکی دوباره عینکش رو پیدا کرده و دنیا رو واضح و تر و تمییز میبینه! و به نظرم کاملا ارزنده است، اگر دوستان راجع به این دوربین سوالی دارن من در خدمتم.
    ME، yaghoobi، Kourosh Kahal و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1334

سلام
    از نظر سرعت راضی کنندس؟نه در مقایسه با p7000 که داشتمش و نقطه ضعفش بود.
    سایر فاکتورها که سایتهای معتبر گفتن چی ؟تایید میکنید؟
    SHOK53 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    208

نقل قول نوشته اصلی توسط aro1355 نمایش پست ها
    سلام
    از نظر سرعت راضی کنندس؟نه در مقایسه با p7000 که داشتمش و نقطه ضعفش بود.
    سایر فاکتورها که سایتهای معتبر گفتن چی ؟تایید میکنید؟
    آلان یه روزه دستمه، خوب باید بگم هنوز هم معتقدم چیز خوبیه ولی، در مورد عگاسی ماکرو و کلوزآپ اصلا جالب نیست (با وجود اینکه توی نقدش توی دی پی ریویو اینو خونده بودم و آلان هم خیلی برام مهم نیست) ، از p7000 به مقدار کمی بزرگتر و مقدار قابل توجهی سنگین تره (این با فلسفه خرید من در تضاده)، به نسبت بعضی از هم رده ها امکاناتی مثل فیلترهای فیلم برداری ( که المپوس در این قضیه رو من می پسندم) و بعضی از امکانات پست پراسس کم بود داره، توی دست راحته به ۲ دلیل : اول بدنه حجیم لنز (با وجود اینکه هیچ کاربرد خاصی مثل S100 نداره) ولی برای در دست گرفتن دوربین چیز خوبیه، دوم گریپ خود دوربین است که از لحاظ اندازه و نوع لاستیک بافت داری که روش کشیدن از کامپکتهای کوچم فاصله میگیره، راجع به بدنه حرفی نمی زنم جون خیلی شبیه G12 است، در مقایسه با P7000 باید بگم من لی اوت و منوهای نیکن رو بیشتر می پسندم ولی در مورد سوال شما باید بگم در مورد فکوس سرعت کنن بهتره و کلا سیستم فکوس کنن رو مقداری بهتر می دونم اما نه خیلی، سرعت در استارت آپ تقریبا مشابه، سرعت پردازش کنن با توجه به کیفیت تصویر خیلی بالا نیست ولی برای یه کامپکت قابل قبول به نظرم میاد، در مجموع میتونم بگم کمی از نیکن سریع تره، سرعت زوم کنن به وضوح بهتره، سرعت باز و بسته شدن صفحات منو در کنن بهتره.
    در مورد کیفیت تصویر و فیلم برداری ، از اونجا که کاملا در سایتها از سیر تا پیازش رو گفته اند ، من دیگر چیزی نمی نویسم. همین قدر بگم که با سلیقه من شاید هیچ چیز کنن در مقایسه با نیکن خوشایند نیاد الا کیفیت تصویر (در این جمله بیشتر به حس شخصی و نوع تعبیر خاص من از کیفیت توجه داشته باشید) . دو سال پیش با همین منطق D300 و لنزهام رو فروختم و 5D MII خریدم و آلان خیلی راضیم، ولی در مورد کامپکتها معتقدم در مجموع کنن همیشه از بهترینها است.
    امیدوارم تجربه عکاسی در خیابان و اماکن عمومی رو که با P7000 اخیرا شروع کردم ، با G1x بهتر و راحتتر ادامه بدم. (از سال ۸۸ کمتر جرات می کردم دم و دستگاه DSLR رو توی خیابان در بیارم)
    yaghoobi، Kourosh Kahal، Maysam.P و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

vahidshah
    Guest

سلام!!
    من بعد از مطالعه صفحات این تاپیک و مقایسه با مطالب ارزشمند دیگه شما در مقایسه با فوجی ایکس 10 و دوربین های دیگه و استفاده بسیار از پست های با ارزش شما دوستام قصد خرید این دوربین رو دارم که امروز تبریز رفتم ولی پیدا نکردم و یک فروشگاه گفت در حال اوردینسم به قیمت 1.35 اما تو سایت CAMSHOP قیمت 1.2 هست یا تو سایتPARSCANON قیمنت 1.25هست.نظرتون درباره قیمت چیه ایا یهتره از سایت بخرم ؟یا قیمت معقول و معمولی که واسه این دوربین دیدین چیه؟
    R.Asgari و SHOK53 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

از هر جایی که ارزانتر بود بخرید.ترجیحا با گارانتی ایده آل.
    با توجه به اینکه قیمت بندر هم 1.200 تا 250 هست قیمت رو مناسب گفتند.
    R.Asgari و SHOK53 تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه KHAKSAR آواتار ها
    تشکر کرده
    7261

سلام.
    برای بستن فیلتر روی لنز این دوربین آیا نیاز به رینگ کانورتر هست یا همینجوری بسته میشه؟
    SHOK53 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    208

نقل قول نوشته اصلی توسط KHAKSAR نمایش پست ها
    سلام.
    برای بستن فیلتر روی لنز این دوربین آیا نیاز به رینگ کانورتر هست یا همینجوری بسته میشه؟
    به آداپتور احتیاج داره، Filter Adapter FA-DC58C اندازه فیلتر ۵۸. در ضمن هود هم باید جداگانه خریداری بشه.
    KHAKSAR و SHOK53 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا hmirzaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1044

با سلام خدمت عزیزان
    ازین دوربین 3 عدد برای دفترمون خریداری شد
    دوربین خوبیه اما نه در حد 1500
    هنوز تست جدی نگرفتم
    فقط جهت اطلاع باید عرض کنم که از گیجی و کندی فوکوس بسیار شوکه شدم
    البته این مشکل در مود اتوماتیک کمتر بچشم میخوره که متاسفانه برای بنده کاربردی نداره
    امیدوارم کانن با فریموری این مشکل رو حل کنه
    Mashhadi Vahid، KHAKSAR و SHOK53 تشکر می‌کنند.
    www.hmirzaei.com
    حسین میرزایی

صفحه 12 از 18 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین